Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

224 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      97
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

1 hour ago, NikadProtivKaline said:

ovo mi je isto prilican non-argument

sta ima klinac od 18-19-20 god da bira, da li je to garbage time protiv crnokose ili clutch minuti u EL?

naravno da ako uradi nesto dobro u ovom drugom vise raste samopouzdanje, ali isto tako se i lakse pada u kanal ako se nesto usere

mlad igrac treba da udje sa istom energijom i motivacijom u oba, i da angazovanjem i ucinkom na terenu kupuje svoje minute

 

i da se ogradim na kraju, ukoliko iz prethodne diskusije nije jasno - ne mislim ja da je krivica kada od talenta ili talenta ne ispadne ono sto ocekujemo samo na igracu

ali smatram da veci deo jeste, i tu sam na istoj liniji sa kankunenom

ili da budem jos precizniji, za gore navedenu situaciju, u zavisnosti od slucaja, rekao bih 60-80% na igracu, ostatak klub, menadzer, roditelji/okolina...

biti vrhunski profesionalni sportista zahteva mnogo mnogo, od talenta, preko fizikalija, odricanja, do glave

samo najjaci ostaju...ostali imaju izgovore

 

nema šta da bira, ali se tako ne napreduje, a upravo su egal tekme te koje te čine boljim, nego bilo kakvo igranje protiv nemotivisanog protivnika koji jedva čeka kraj utakmice

 

oko krivice i odgovornosti se nešto slažemo, nešto ne, ali da ja sad imam klinca od 18 godina i da ima izbor za koji klub da potpiše, najiskrenije bih se potrudio da ga odgovorim od potpisa za KKCZ, bez obzira što je to klub za koji navijam. otrilike, to je ono što mislim o našem radu sa mladim igračima.

 

Edit: što se tiče pogrešnog rada u mlađim selekcijama, pa se  fizička dominacija preferira u odnosu na talenat, to me malo podseća i na izbor pojačanja i u prvom temu kod sadašnjeg trenera : ) 

 

Edited by Dropkick Murphys
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, srlepajce said:

Najjace sto je i Igor udario retweet 😅

 

Neznam, meni se ne sviđa potez. Jasno je meni da privatno dosta tih bivših igrača misli da bi oni sa 45 godina odigrali bolje da u ovom momentu zakorače na teren. Ali za javnost se opet treba malo suzdržati, i ne dolivati ulje na vatru, kad pričamo o pritiscima na igrača koji traži formu.

 

Ako ništa drugo, mogao je samo da se podseti nekih svojih teških perioda u karieri, i do kojih visina bi podigao nos da je njega neko ponižavao i sprdao se.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Dropkick Murphys said:

nema šta da bira, ali se tako ne napreduje, a upravo su egal tekme te koje te čine boljim, nego bilo kakvo igranje protiv nemotivisanog protivnika koji jedva čeka kraj utakmice

ovo je kljucni element sa kojim se ne slazem

odmeravanje sa jacim/boljim od sebe jeste bitno da bolje sagledas gde se trenutno nalazis i na cemu treba da radis...ili eventualno za neki boost samopouzdanja ako se pokazes dobro

ali kada si mladi igrac koji se bori za minute, od tebe su bolji i jedan laza koga treba proci 1na1 na treningu, ili dominantni kuridza koji se poigrava sa strikanom mladjim

onog trenutka kada laza ili kuridza za tebe nisu ti jaci/bolji...onda si zasluzio da se odmeris na vecem uzorku i protiv hinesa, de koloa ili singltona...

po meni, taj korak borbe protiv nekog laze/kuridze mogu da preskoce samo oni najbolji....a mi takvih talenata ocigledno nismo imali poslednjih godina

 

sto se klinca tice, ja bih se mnogo vise brinuo gde ce da igra/trenira do tih 18god, nego posle

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, NikadProtivKaline said:

uhh, djekic ti je bas los argument za poentu koju pokuzavas da istaknes

djekic = borisa, i u smislu sanse koju su dobili i karijere koju su napravili...s tim da za borisu jos uvek ima neke nade

sto se tice igranja F4:
 

 

Ovo prosto nije tacno.

 

Ako uzmemo sezone kada su i jedan i drugi imali po 18 godina i pocinjali karijere (2009/10 Djekic i 2016/17 Simanic), imamo sledece:

 

1. Djekic u TOP 16 EL (kada je svaki mec izuzetno bitan) igra 9, 8, 9, 7, 6 i 6 minuta, a u PO 8, 7 i 5 i po minuta (ne racunam drugi mec i -20). Simanic u nikad vise kola EL belezi SAMO 3 (!) nastupa, od kojih jedan sa 0 minuta i 49 sekundi i dva sa po 5 i 11 minuta (od ukupno 30 meceva).

 

2. I onda dolazimo do toga zasto je Djekic morao stalno da igra, a Simanic ne - Djekic je bio bukvalno jedina rezerva Lorensu Robertsu, sto znaci da kada je Roberts na klupi Djekic je morao da bude na parketu. Sa druge strane, Simanic je igrao u ekipi u kojoj su ispred njega bili Simonovic i Mitrovic.

 

6 hours ago, Sector said:

Šta reći za večeras osim da moramo dobiti PAO a potom i Asvel ako se ičemu nadamo u EL. U slučaju poraza u ova 2 meča, možemo polako da se pripremamo za aba plej of.

 

Iako im ne igra Nedović mnogo će više nama faliti Dzoni i White, mogu oni da nadomjeste poene Nedovića. Očekujem još jedan tvrd meč i igru živaca.

 

Mi treba da gledamo samo koliko smo udaljeni od 17 pobeda ako projektujemo sve pobede kod kuce i sve poraze u gostima.

 

Trenutno smo na 0, imamo jednu neocekivanu pobedu i jedan neocekivani poraz. Zato moramo da dobijemo dva naredna meca da bismo ostali na nuli.

 

Primera radi, u sezoni u kojoj se govorilo (Covic je govorio jer zna da to navijaci vole da cuju) da smo imali dobre sanse za plasman u TOP 16, a to je prekinuta sezona, imali smo 7 poraza kod kuce i 4 pobede u gostima, to je -3 i konstantno smo bili u minusu. Prosto, nevezano za trenutni skor sto smo blizi 0 (porazi kod kuce - pobede u gostima), to smo vise u igri i tako treba racunati trenutnu situaciju.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ovo je kljucni element sa kojim se ne slazem

odmeravanje sa jacim/boljim od sebe jeste bitno da bolje sagledas gde se trenutno nalazis i na cemu treba da radis...ili eventualno za neki boost samopouzdanja ako se pokazes dobro

ali kada si mladi igrac koji se bori za minute, od tebe su bolji i jedan laza koga treba proci 1na1 na treningu, ili dominantni kuridza koji se poigrava sa strikanom mladjim

onog trenutka kada laza ili kuridza za tebe nisu ti jaci/bolji...onda si zasluzio da se odmeris na vecem uzorku i protiv hinesa, de koloa ili singltona...

po meni, taj korak borbe protiv nekog laze/kuridze mogu da preskoce samo oni najbolji....a mi takvih talenata ocigledno nismo imali poslednjih godina

 

sto se klinca tice, ja bih se mnogo vise brinuo gde ce da igra/trenira do tih 18god, nego posle

ako idemo i tom tvojom školom mišljenja, opet ne može igrač od 18 godina sam da prođe/pobedi Lazića i Kuridžu tek onako, jer je talentovan. 

postoji valjda trener koji će mu pokazati ovaj i onaj način i kako se to radi.

 

opet se vraćam za primer iz škole. i tamo svaki đak može da uči iz knjige ako hoće, da se trudi, ali iz nekog, opravdanog, razloga, postoji ipak nastavnik/profesor koji će i te lekcije da mu predaje, pojasni šta mu nije jasno, pa kasnije i proveri znanje...a sve je to mogao i đak, bez njega, samo težim putem. 

 

pitam se ovako, za sebe, gde li bi bio Nemanja Bjelica da nije bilo Karija...

 

a definitivno gledamo na ovu temu drugačije, što nije loše, ali se nećemo složiti oko tih ključnih stvari.

 

čekamo tekmu : )

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

Ovo prosto nije tacno.

naravno da nije tacno kad izvuces samo onu statistiku koja ide u prilog tvojoj tvrdnji, ignorisuci sve ostalo

ali ne bih da idem dalje u dubiozu

da ne idem u to da se uzima jedan bane djekic kao primer za pruzanje sanse...igrac koji je u svakom mogucem kontekstu okarakterisan kao fejl i promaseni projekat

2 minutes ago, Dropkick Murphys said:

pitam se ovako, za sebe, gde li bi bio Nemanja Bjelica da nije bilo Karija...

cenis da je kari ucio bjelicu da vodi loptu?

ili je samo video visokog igraca sa odlicnim hendlom i rekao mu mali, ti od sutra igras pleja

nemanja je uradio ostalo

Link to comment
Share on other sites

@NikadProtivKaline

 

Izvukao sam cinjenice, ti si taj koji je pominjao ucesce i minute na F4 gde igra  7-8 igraca i gde sansu ne dobijaju mnogo iskusniji i bolji igraci.

 

Opet, ne znam kojom loikom si dosao do zakljucka da ako neko nije uspeo to znaci da mu nije pruzena sansa - to je isto kao kada bi ti neko rekao da mu poslodavac nije dao sansu jer je nakon probnog perioda dobio otkaz ili da se neko nije kladio jer nije dobijao na kladionici.

 

 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, NikadProtivKaline said:

 

cenis da je kari ucio bjelicu da vodi loptu?

ili je samo video visokog igraca sa odlicnim hendlom i rekao mu mali, ti od sutra igras pleja

nemanja je uradio ostalo

Vidim da debelo naginješ tvrdnji da se trener tu slabo šta pita, već ako je igrač ruža -> procvetaće, ako mu se daju minuti...a ja sam opet debelo na suprotnoj strani. 

 

Trener je previše bitan za razvoj svakog sportiste, nebitno da li je tenis, bejzbol, fudbal, košarka. I u NBA ima brdo trenera koji individualno rade sa igračima (ti bar to znaš bolje od mene), na treningu prolaze kroz sve moguće situacije sa kojima igrač može da se susretne na utakmici i unapređuju apsolutno sve. A mogli bi samo da puste Nemanju da odradi ostalo i uštede pare : )

Neuporedivo je sa evropskom košarkom, znam, ali i ovde se može nešto uraditi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Neznam, meni se ne sviđa potez. Jasno je meni da privatno dosta tih bivših igrača misli da bi oni sa 45 godina odigrali bolje da u ovom momentu zakorače na teren. Ali za javnost se opet treba malo suzdržati, i ne dolivati ulje na vatru, kad pričamo o pritiscima na igrača koji traži formu.

 

Ako ništa drugo, mogao je samo da se podseti nekih svojih teških perioda u karieri, i do kojih visina bi podigao nos da je njega neko ponižavao i sprdao se.

Pa sta znam

Niti je nekoga prozvao niti uvredio

Reagovao na reakciju navijaca retweetom 

I ptice na grani znaju sta je manjkavost dosadasnje selekcije

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, goldberg said:

@NikadProtivKaline

 

Izvukao sam cinjenice, ti si taj koji je pominjao ucesce i minute na F4 gde igra  7-8 igraca i gde sansu ne dobijaju mnogo iskusniji i bolji igraci.

 

Opet, ne znam kojom loikom si dosao do zakljucka da ako neko nije uspeo to znaci da mu nije pruzena sansa - to je isto kao kada bi ti neko rekao da mu poslodavac nije dao sansu jer je nakon probnog perioda dobio otkaz ili da se neko nije kladio jer nije dobijao na kladionici.

 

 

evo jos malo cinjenica, EC, top16, 18-19:

U7hziU7.png

 

hvala, dovidjenja

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, srlepajce said:

Pa sta znam

Niti je nekoga prozvao niti uvredio

Reagovao na reakciju navijaca retweetom 

I ptice na grani znaju sta je manjkavost dosadasnje selekcije

 

Pisali smo i tada za kalinin retweet. Ako retweetuješ, u velikoj večini slučjeva znači da se slažeš, posebno ako ne dopišeš neki komentar koji bi govorio suprotno. Znači ako se neko sprda iz Hollinsa, a ti retweetuješ taj isti tip, ja mislim da je fer reči da se i ti sprdaš.

I ne kažem da je to zabranjeno, ni da bi Igora trebalo sad nabiti na kolac zbog ovoga. Ko hoče da izrazi svoje mišljenje javno, ok. Samo drugačije je kad to uradi neki no name lik, a drugo je kad to uradi bivši košarkaš i legenda kluba. Jer u ovakvoj situaciji očekujem više razumevanja sa Igorove strane, pošto verovatno zna koliko je teško izboriti se sa pritiscima i sa samim sobom, u ovakvim trenutcima. A ne da gazi čoveka koji leži u blatu.

 

A sad dal je prozivka ili nije, najlakše je proceniti tako da okrenemo uloge. Evo recimo Sale Djordjević tweetne da otvara škola clutchovanja. Neki navijač napiše, " za prvog studenta obavezno uzmi Igora Rkaočevića". Sale retweetuje.

 

Dal bi Igor ovo smatrao prozivkom? Pa naravno da bi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Green23 said:

Sramotna poseta za sada, baš ne zaslužujemo ovu EL 

Išla je priča da je ostalo cca 500 ulaznica

U gradu je kolaps

U Srbiji je korona , verovao ili ne neke i to odvraća

Neko ima kintu samo za fuzbal

Nekog mrzi po kiši 

18h radnim danom

Edited by Milos 3.14
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Vidim da debelo naginješ tvrdnji da se trener tu slabo šta pita, već ako je igrač ruža -> procvetaće, ako mu se daju minuti...a ja sam opet debelo na suprotnoj strani. 

 

Trener je previše bitan za razvoj svakog sportiste, nebitno da li je tenis, bejzbol, fudbal, košarka. I u NBA ima brdo trenera koji individualno rade sa igračima (ti bar to znaš bolje od mene), na treningu prolaze kroz sve moguće situacije sa kojima igrač može da se susretne na utakmici i unapređuju apsolutno sve. A mogli bi samo da puste Nemanju da odradi ostalo i uštede pare : )

Neuporedivo je sa evropskom košarkom, znam, ali i ovde se može nešto uraditi. 

to o cemu ti pricas su ili treneri u mladjim kategorijama, ili oni zaduzeni za individualni rad

na kraju dana, veliki igraci uvek ostaju i rade sami individualno i uvek traze jos i jos

ovi drugi igraju LOL jbg

 

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, srlepajce said:

I ptice na grani znaju sta je manjkavost dosadasnje selekcije

ja bih dodao da je to manjkavost i srpske skole kosarke poslednjih godina

fokus mladjih kategorija je na fizici i taktickoj obucenosti, ne bi li se uzeo jos koji juniorski trofej za kurcenje

umesto bazicnih stvari kao sto su vodjenje lopte i sut

 

rekao bih i da je rakocevic lepo to prepoznao, i da ima prostora da njegova prica uspe

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NikadProtivKaline said:

n-argument

sta ima klinac od 18-19-20 god da bira, da li je to garbage time protiv crnokose ili clutch minuti u EL?

naravno da ako uradi nesto dobro u ovom drugom vise raste samopouzdanje, ali isto tako se i lakse pada u kanal ako se nesto usere

mlad igrac treba da udje sa istom energijom

Upravo ovo, ja npr kad sam pocinjao da igram fudbal u seniorskoj konkurenciji, ja sam bio u fazonu, daj da ja udjem na 15 minuta kad nema sta da zaserem, pa da im pokazem kako se igra  i da odigram odlicno a nisam prizeljkivao da ja udjem sad od starta na najtezoj utakmici jer sam znao da sam mlad i da cu verovatno da zaserem nesto i posle cu grejati klupu. Meni je bila motivacija samo da udjem da pokazem da vredim makar toliko medju ostalim pa onda da napredujem i budem udarna igla. Tako treba da razmisljaju mladi igraci a ne da misle eee sad cu bih ja razbio Real u Madridu al eto nece trener da mi da da igram, ne zna on da sam ja mnogo bolji na utakmici nego na treningu. Pa zamislite da smo Uskokovicu davali sansu protiv azdaja pre 2 godine kad on ni sad ne moze da ne izgleda kao dete pored njih. Ne ide to tako. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...