Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

11 hours ago, John Dies at the End said:

 

Ne znam sta zelis da dokazes i koji su to veci problemi U IGRI od Kuzmica,  ali sve ovo , pa i vise od toga je istina... kako na nasu, tako i na žalost Kuzmica.


Pa trenutno je Ivanovic mnogo veći problem, jer ovo sto pruža nakon Fenerbahcea je na nivou Uskokovića. Sinoc nas je glupostima na obe strane terena, za razliku od Kuzmica ume da bude problematičan i u defanzivi, uveo u ozbiljne muke. Za njega svi znamo da može mnogo ne bolje nego mnogo dobro i verujem da će mu većina dati podršku i imati puno strpljenja ali sa ovakvom trenutnom spoljnom linijom nemamo mnogo luksuza da potraje njegovo traženje. Verujem da velika želja i pritisak koji sam sebi stvara cine stvari težim. No, biće to dobro.

 

U principu nije Zdovc pogrešio kad je rekao da je nerealno visoka razlika, mi smo apsolutno zasluženo pobedili, mnogo smo bolja ekipa bili, ali je visoka razlika na kraju malo zamaskirala enorman broj gluposti koje smo u napadu napravili, neverovatni promašaji, kontre 3 na 1 koje ne umemo da rešimo, ili 1 na 0 kad dobijemo samo 1 poen… Tvrd je Zalgiris, sa svojim ustaljenim sistemom i načinom igre, uvek kvalitetnom odbranom, medjutim u dobrom delu meča, izuzev 4/4, naša napadacka rešenja su bas loša. Srećom Kalinić i Volters su pravi nosioci igre, prekaljeni igrači koji konstantno rade dobre stvari, jednostavno iskustvo izbija iz njih. Luka takodje standardan a u bitnim momentima je iskočio i Dobric tako da smo svom srećom naplatili perfektnu odbranu tokom celog meča.

 

Kako bi bili tek zajebani samo da se Vajt nije povredio…

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, medobrundo said:

E, da -- meni Kuzma dobar bio. Par smešnih promašaja, ispadanja lopte iz ruke.. ali u odbrani odradio lavovski posao. Ukrotio je Niba kad je ušao drugi put u igru i isekao nalet Žalgirisa.  Da je ubacio još tih par zicera, bilo bi savršeno sa njegove strane.

 

Nakom lako ispustenih +6 ili +7 i kontre Ivanovića za dodatno povećanje prednosti konstantno se igra na 2-5 razlike krajem 3/4 i pocetkom 4/4, pri čemu se bas mučimo. Luka ima dva penala, pogadja oba za +4 i izlazi a ulazi Kuzmic. I onda kreće ona odbrana kada Zalgiris ne može da pogleda na kos, kada isticu napadi a mi ekspresno odlazimo na +8 i konačno prelamamo utakmicu…

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cavani said:

Lojd 11 ass protiv Trinkija, ostatak tima 7, jel on to igra pleja tamo, prati li ko?

Dobro ga cuvali na pocetku, a i Majk se raspucao, mislim da je imao 6/6 iz igre u 1/4, pa je Lojd davao njemu da zavrsava.

Mislim da je 7 asista imao u 1/4

Edited by Igor_
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, oubrevo. said:

 

hoces da kazes kako su wolters i hall slicne reputacije i cenovnog opsega? naravno da nije tako. 

 

kao da sad kazes, sto je glup radonja uzeo hollinsa a obradovic uzeo i loyda i bonuse. 


Pa jeste, zapravo možda je tu i razlika izmedju dve filozofije, Radonjić će pre da uzme kombinaciju Volters - Holins, a Obradovic Hol - Lojd. Ukupno oba paketa koštaju tu negde približno.

E sad ko će kako iskoristiti koji…

 

Ali slažem se da ovosezonske pobede nema potrebe velicati pominjanjem SO

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Ridji said:


Pa trenutno je Ivanovic mnogo veći problem, jer ovo sto pruža nakon Fenerbahcea je na nivou Uskokovića. Sinoc nas je glupostima na obe strane terena, za razliku od Kuzmica ume da bude problematičan i u defanzivi, uveo u ozbiljne muke. Za njega svi znamo da može mnogo ne bolje nego mnogo dobro i verujem da će mu većina dati podršku i imati puno strpljenja ali sa ovakvom trenutnom spoljnom linijom nemamo mnogo luksuza da potraje njegovo traženje. Verujem da velika želja i pritisak koji sam sebi stvara cine stvari težim. No, biće to dobro.

 

U principu nije Zdovc pogrešio kad je rekao da je nerealno visoka razlika, mi smo apsolutno zasluženo pobedili, mnogo smo bolja ekipa bili, ali je visoka razlika na kraju malo zamaskirala enorman broj gluposti koje smo u napadu napravili, neverovatni promašaji, kontre 3 na 1 koje ne umemo da rešimo, ili 1 na 0 kad dobijemo samo 1 poen… Tvrd je Zalgiris, sa svojim ustaljenim sistemom i načinom igre, uvek kvalitetnom odbranom, medjutim u dobrom delu meča, izuzev 4/4, naša napadacka rešenja su bas loša. Srećom Kalinić i Volters su pravi nosioci igre, prekaljeni igrači koji konstantno rade dobre stvari, jednostavno iskustvo izbija iz njih. Luka takodje standardan a u bitnim momentima je iskočio i Dobric tako da smo svom srećom naplatili perfektnu odbranu tokom celog meča.

 

Kako bi bili tek zajebani samo da se Vajt nije povredio…

 

Ne znam :classic_biggrin: meni je Kuz bas bio očajan ( i u odbrani ) u prve 3/4... u poslednjoj je odigrao korektno... 

 

Da, Ivanovic je bio dosta nesiguran , ali je imao ono jedno prelep prodor kada je "razdvojio" pik Zalgirisa.

 

Previse pogresnih rešenja u napadu, nesigurnosti,  losa dodavanja i izbor dodavanja...znaci  nam mnogo povratak Dobrica.

 

11 minutes ago, Cavani said:

Lojd 11 ass protiv Trinkija, ostatak tima 7, jel on to igra pleja tamo, prati li ko?

 

Ne igra pg-a, ali je imao par odličnih proigravnja kada su ga udvajali ili posle "prodora" kada skupe u reketu, ostavljajući saigrace same na sutu.

 

Edited by John Dies at the End
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Dies at the End said:

 

Ne znam :classic_biggrin: meni je Kuz bas bio očajan ( i u odbrani ) u prve 3/4... u poslednjoj je odigrao korektno... 

 

Da, Ivanovic je bio dosta nesiguran , ali je imao ono jedno prelep prodor kada je "razdvojio" pik Zalgirisa.

 

Previse pogresnih rešenja u napadu, nesigurnosti,  losa dodavanja i izbor dodavanja...znaci  nam mnogo povratak Dobrica.

 

 

Ne igra pg-a, ali je imao par odličnih proigravnja kada su ga udvajali ili posle "prodora" kada skupe u reketu, ostavljajući saigrace same na sudu.

 

Bez advokata.Strasno sta im radi. :P

Edited by Don Radonja
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ivanovic citavu karijeru igra nekonstantno, ali privlaci paznju jer odigra svaku veliku utakmicu kao doktor.

Problem je sto sada u Zvezdi svaka utakmica velika, a i postao je svestan velicine kluba odnosno tereta koji nosi Beograd, Evroliga, odnosno fizicka inferiornost u odnosu na kolege.

Nije isto kad dodje hladnokrvni Amer sa vrelog betona kome je basket u dnk kodu, nema cime on da bude impresioniran, dok igraci iz provincije kakva je Podgorica, Beograd dozivljavaju kao London.

Treba se strpiti, svi znamo da on moze mnogo, da ima mooda i da je srcan, a takve karekteristike bas imaju ti momci iz provincije, a ja to mnogo volim. Proradice kad bude trebalo i jedva cekam.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ridji said:


Pa jeste, zapravo možda je tu i razlika izmedju dve filozofije, Radonjić će pre da uzme kombinaciju Volters - Holins, a Obradovic Hol - Lojd. Ukupno oba paketa koštaju tu negde približno.

E sad ko će kako iskoristiti koji…

 

Razlika u filozofiji se ne ogleda u pomenutom primeru. Siguran sam da bi Radonja bio presrecan da ima Lojda u timu kao sto bi i SO bio vise nego odusevljen da je na raspolaganju imao Voltersa umesto da se krpio cele sezone sa polovnjacima. 

 

U sustini i SO gradi svoju igru na dobroj odbrani, stim sto kod Radonje ona izgleda nekako kolektivnija. I jednom i drugom pogoduje samo odredjen (ali razlicit) tip igraca. Kod Sase je nesto teze naci takav tip koji ce biti imun na njegove 'emotivne ispade' da se tako izrazim, ali uspehe koje je pravio u Albi/Kelnu govore da i to nije nemoguce. Radonja je tradicionalniji tip i takvi igraci mu odgovaraju, uz ponekog ko iskace iz tog sablona. Ranije su to bili Mwill i Kvinsi... sada bas i nema takvog. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mmajstor said:

 

Razlika u filozofiji se ne ogleda u pomenutom primeru. Siguran sam da bi Radonja bio presrecan da ima Lojda u timu kao sto bi i SO bio vise nego odusevljen da je na raspolaganju imao Voltersa umesto da se krpio cele sezone sa polovnjacima. 

 

U sustini i SO gradi svoju igru na dobroj odbrani, stim sto kod Radonje ona izgleda nekako kolektivnija. I jednom i drugom pogoduje samo odredjen (ali razlicit) tip igraca. Kod Sase je nesto teze naci takav tip koji ce biti imun na njegove 'emotivne ispade' da se tako izrazim, ali uspehe koje je pravio u Albi/Kelnu govore da i to nije nemoguce. Radonja je tradicionalniji tip i takvi igraci mu odgovaraju, uz ponekog ko iskace iz tog sablona. Ranije su to bili Mwill i Kvinsi... sada bas i nema takvog. 

Nasao si koga da poredis 😂😂🤮

 

Da nije bio Dekardov omiljen trener, mozda i ne bi popio otkaz, ostao je jos Golemac..bar jos neki dan.

 

DR je sigurno najbolji defanzivni trener u Evropi..

Link to comment
Share on other sites

Ko god je nas trener on je najbolji, iako ni jedan ni drugi ne mogu da dobace dalje od titule u Nemackoj. Pritom defanzivni treneri postoje samo u NBA ovde je sve u jedan. Radonjic ume da postavi odlican sistem odbrane sa igracima sa kojima ima neki kontinuitet. E kad bi moglo tako i u napadu, sto teze ide, mada ona partija u Izraelu ja ne pamtim kad smo ikad igrali onako poletno u napadu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, drakon1 said:

Vrlo verovatno je da je poluhorog delimicno uzrok kontakta. Mada znajuci kako Kuzmic sutira... Sinoc je mislim imao jos jedan mlitav sut bez nekog kontakta, ako se ne varam.

 

U pravu je sve ovo sto govoris, ali ipak je prednost u ovoj situaciji kod Kuzmica. Pa ne zove se takva situacija bez razloga mismatch. To mora Kuzmic resiti. Ako ne moze driblingom, zidanjem, uguravanjem, sutem ili dodavanjem napolje... onda ne znam. Da je bio ocit faul nije. Ponovo kazem i Kuzmic ide prema kosu na sut preko ovog malog. Pa ni taj ne mora da mu se sklanja. Da ga je malo kvarno dodirnuo u stomak, jeste. Da je to imalo uticaja? Verovatno jeste. Da li se MORA suditi faul? Moze, ali ne mora. Nije to ni izbliza situacija kad kazes da si ostecen.

 

Čovek je sa dva metra promašio obruč za pola metra jer mu je ovaj smetao. Ajmo prestanimo se zajebavati.

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cavani said:

Lojd 11 ass protiv Trinkija, ostatak tima 7, jel on to igra pleja tamo, prati li ko?

 

Odlično koristio udvajanja, ono što mu je baš loše išlo kod nas i odakle smo retko izvlačili prednost, a trebalo je.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, mmajstor said:

Ko god je nas trener on je najbolji, iako ni jedan ni drugi ne mogu da dobace dalje od titule u Nemackoj. Pritom defanzivni treneri postoje samo u NBA ovde je sve u jedan. Radonjic ume da postavi odlican sistem odbrane sa igracima sa kojima ima neki kontinuitet. E kad bi moglo tako i u napadu, sto teze ide, mada ona partija u Izraelu ja ne pamtim kad smo ikad igrali onako poletno u napadu. 

 

 

Radonjic je dobacio i prebacio. Ako hoces da prebacis, moras biti trener tima koji ima budzet 20-30-40m..Obradovicu je to doslovna jedina titula, mozda i sa Donjeckom, al tad je vec rat poceo..a pitaj malo navijace Albe sta misle o Obradovicu:)))

Radonjic vec ima ima najboljih pet u deceniji, ovde ce se postavti rekord koji novija kosarka skoro nece videti.

 

Svaki trener moze da napravi top odbranu samo u kontinuitetu, crpis se u odbrani, najbolje da bude 120-60, pa da onda kazes evo odbrane, ali i napada..

 

Ti,pa i odredjeni ljudi moraju da shvate da je kosarka timski sport. CSKA da je pametan da da Deju trogodisnji ugovor..i eto EL titule..

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, attolini said:

 

.

 

 

Objasnio covek izmedju ostalog i koliko utice to "mlataranje"...na basketu iza zgrade , ja verovatno ne bih znao gde je levo, da covek pocne ovako da mase, i "igra" sitni korak oko mene..

 

 

 

Evo ga Simon:

 

LightYoungLemming-size_restricted.gif

 

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Ha-ha 42
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Ridji said:


Pa jeste, zapravo možda je tu i razlika izmedju dve filozofije, Radonjić će pre da uzme kombinaciju Volters - Holins, a Obradovic Hol - Lojd. Ukupno oba paketa koštaju tu negde približno.

E sad ko će kako iskoristiti koji…

 

Ali slažem se da ovosezonske pobede nema potrebe velicati pominjanjem SO

 

može biti razlika u filozofiji a može biti i najobičnija dostupnost igrača xy pred-sezone:

konkretno, loyd je (pričalo se tada ovde) već završen dok je valensija igrala završnicu lige ili šta već. dakle, dogovoren je pre nego što je obradović došao. 

možda je njemu to bilo super a možda je jednostavno morao da nađe plejmejkere sa ostatkom love na raspolaganju. videlo se sa pokušajima matorog ročestija i debelog koloma da mu treba i kreativac, ne samo šuteri sa dobrom odbranom.

 

isto tako gledam i na radonjićeve izbore, koji je defacto bolji trener od obradovića, pa ne želim da ih poredim u tom smislu, već samo u tome da dostupnost igrača verovatno utiče na način na koji će ekipa igrati. dejo minimizuje taj deo time što bira svoje proverene igrače, koji nam izgledaju kao totalni mindfuck dok ne zaigraju u okviru njegove logike. zato je dejo majstor ali i taj pristup je svojevrsna kocka. dovoljno je bilo da mitrović igra prosečno umesto sjajno pa da se cela logika u ovom delu (početku) sezone sruši.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...