Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

1 hour ago, pendulum said:

Kako smo očajno počeli utakmicu bio sam na pragu da odustanem od gledanja, krenuo da drndam telefon i sporadično bacao pogled. Međutim, malo malo to je počinjalo da liči na nešto, odbrana se zategla, u napadu su se strpljivo tražila bolja rešenja i to je davalo rezultat.

Problem (jedan od) ove ekipe, kao što je više puta konstatovano, je low bbal IQ i neprepoznavanje situacija na terenu. Lesor tu često prednjači. Neretko pravi blokove našim igračima u odbrani koliko se pogubi. Mi smo i pored toga uspeli da dovedemo igru konačno na neki granični EL nivo u jednom delu utakmice te se tu donekle slažem sa forumašem koji je pisao da su nam ovo možda i najbolje utakmice i pored poraza jer igramo protiv evroligaškog tima. Ovaj tim nije fizički hendikepiran u odnosu na CZ koliko se to misli ili koliko izgleda već su navikli da igraju prosto mekanije, lepršavije, za publiku..e onda kad naiđu na tvrdo pogube se..bar je tako bilo u derbiijima u kupu i prvu kod njih. Sad su konačno u ovoj seriji i naši prihvatili taj intezitet odbrane i kriterijum suđenja i krenuli u kost i moram da istaknem da smo imali sekvence stvarno dobre i jake odbrane gde nisu imali ideju šta da rade s loptom. U napadu smo isto par puta vrlo strpljivo čekali da se stvori šansa za pas ka slobodnom igraču iako i dalje ima bespotrebnog carinjenja lopte. CZ igra odličnu odbranu ali nije ni to odbrana bez greške. Često su nam udvajali igrače ispod koša što je automatski ostavljalo prostora da kroz dva pasa lopta stigne do slobodnog igrača, bilo na utrčavanju, bilo na šutu. Simptomatično je da smo najsmislenije u napadu igrali bez Pantera.

 

Zvezda nema vanzemaljce ali ima skup uigranih, iskusnih, defanzivno orijentisanih igrača sa evroligaškim iskustvom koji godinama rade sa istim trenerom. Odlično kreiraju mismečeve, pogotovo za Kalinu koji onda ili završava sam ili stvara višak jer ga udvajamo mada smo i to par puta solidno rešili. Mitrović je igrač koji je prilično inteligentan i sjajno anticipira neke stvari i pronalazi dobra rešenja. Nije lako za jednu sezonu dovesti ekipu, koliki god budžet bio obezbeđen, na nivo da odmah možeš njih da skineš sa trona i zato i dalje verujem da ova ekipa uz solidnu doselekciju na 1 i 3 i neku korekciju ispod može mnogo više.

 

Ne očekujem da sada možemo da okrenemo ovo, eventualno 1 pobeda i to je to.

 

A sad omiljeni deo velikog broja forumaša  - suđenje i atmosfera. Ukratko suđenje je bilo prihvatljivo, u većem delu kriterijum koji je više njima odgovarao, ali smo se konačno prilagodili. Bilo je i dosta grešaka na našu štetu, pa čak i flagrantnih ali ništa što ne može se očekuje u ovakvoj atmosferi. Atmosfera iznad granice dozvoljenog, gađanje igrača čokanjićima i čaišicama za rakiju. Plašim se iskreno dešavanja kod nas. Opširnije u spojleru da ne zamaram one koji ne žele da čitaju.

 

  Reveal hidden contents

Prvo sam mislio da ništa ne komentarišem. Ja sam se isto nervirao za vreme utakmice jer je bilo dosta grešaka na našu štetu ali kad su se ohladile glave rekoh bilo je prihvatljivo. Prosto suđenje na koje moraš da računaš u gostima i da se izdigneš iznad toga i pobediš. Onda prođem kroz KKCZ temu i vidim naravno prvo avansno kukanje pre utakmice, pa onda i posle "krađa, krađa, krađa...". Fascinantna je ta zaslepljenost gde apsolutno ne vidiš ništa na štetu protivnika već samo greške sudija na svoju štetu. Ja ne znam da li je bilo unazad jedno 100 derbija da se navijači CZ nisu (većinom) žalili na sudije? Kad izgube izgubili su zbog sudija. Kad pobede, pobedili uprkos sudijama. Elem, da bilo je nekih naizlged prestrogo dosuđenih faulova na Panteru ali taj Panter se faulira od trenutka kada krene njegova kretnja da dođe do lopte. Igra se na njemu rukama, nogama, na sve načine se sprečava kretnja. Onda na kraju sudije  možda i dosude faul u trenutku kad ne postoji nikakav kontakt. Branko "kontinualni faul" Lazić je pametan igrač i prilično jak i koliko god umeo da odigra dobru odbranu često se koristi i rukama i kolenima pa ako prođe prođe. Radonjićeva Zvezda je poznata po odličnoj odbrani ali im je to često alibi da se u ovakvim plejof serijama ide preko granice dozvoljenog i onda se i sudije pogube - ne mogu da seckaju igru non-stop faulovima, a ne mogu ni da puste totalnu tuču sve vreme i zato dolazi do neujednačenog kriterijuma. Evo recimo nekih očiglednih situacija na našu štetu - faul Ivanovića u napadu pred kraju prve, nepostojeći faul Pantera na šutu za 3 Holinsa (bukvalno ga nije pipnuo), koraci Mitrovića, Voltersovo odnošenje Ledeja u ragbi stilu i istovremeno odvaljivanje Lesora ispod koša od strane Mitrovića u napadu kada Mur promašuje otvorenu trojku i poništen Lesorov koš posle izvođenja bacanja koje je zapravo bilo regularno. Od ostalih situacija Ledejeva ja mislim treća lična diskutabilna, Lesorova četvrta u napadu na Holinsu, Zagorčev četvrti u napadu, Mur koji raspaljuje Kaliniću po lopti i dobija odmah faul itd. itd. i gomila još raznih situacija sa kontaktima koje su mogle da idu na obe strane. E da što se tiče tehničkih - Radonja često ulazi u teren, emotivno reaguje i komentariše bukvalno svaku situaciju što je sve legitimno ali ne znam čemu onda čuđenje za tehničke. Željko uopšte nije u tom modu (kada pričamo o sudijama). Često smo se čudili ove sezone kako ne odreaaguje nekad burnije, zašto ne uleti u teren da promeni malo kriterijum ali očigledno on nije taj tip i ne želi da krcka taj neki kredit koji ima kod sudija na taj način već ga drugačije koristi. Reaguje on burno na svoje igrače i opsuje ih sočno ali vrlo, vrlo retko se tako obraća sudijama. Spominje se ovde često taj neki njegov pritisak ali odakle uopšte ideja ljudima da on psuje sudije? Prosto iskoristi taj svoj autoritet da porazgovara sa njima normalno, traži objašnjenje. Verovatno je i to dovoljno da malo relaksira situaciju i da sudija možda na konto njegovog autoriteta u nekoj narednoj stiuaciji drugačije da odreaguje. Inače me mrzi da pišem ovakve gluposti i seciram ali vidim da pojedinci s druge strane vole pa eto čisto da imaju širu sliku.

Što se tiče atmosfere, meni je prihvatljivo dokle god se fizički ne ugrožavaju igrači što na drugoj utakmici nije bio slučaj. Naravno, sad se već sve spinuje i relativizuje kako su igrači KKP sami krivi i kako je sve bilo u domenu prihvatljivog iako je na teren letelo sve i svašta, razni funkcioneri, prijatelji kluba i sl. se zaletali na našu klupu, psovali sve živo i mrtvo i igračima i stručnom štabu. Klasičan modus operandi Čovića viđen dosta puta prethodnih godina. Stvaraju se uslovi da naša stoka odgovori još jače, da bi onda u eventualnoj petoj (do koje BTW ne verujem da ima šanse da dođe) Čović imao slobodu da napravi ratno stanje kao protiv Budućnosti. Šablon koji se ponavlja i koji samo slep ne želi da vidi. Najgore je što dosta ljudi tamo guta tu priču da ako je regularno oni ne mogu da izgube (ako izgube, pokrali su ih) i da je njihova atmosfera ili skroz OK ili samo odgovor na nešto što je bilo pre - apsolutno se nikad ne preuzima odgovornost. Svaka čast Željku na izjavama i držanju i želji da relaksira stvari, ali dokle god je ovaj preko puta tamo nema vajde. Plašim se samo da situacija ozbiljno ne eskalira već sutra jer znam da je mnogo ljudi naloženo da idu da jebu majku dva sata iako taj na koga je uperen najveći bes i njegova svita i ekipica iza protivničke klupe neće biti prisutni, već samo igrači i stručni štab CZ koji su bili korektni u ove dve utakmice.

 

 

Potipisujem od prve do poslednje reci, bravo.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da su nasi uvideli da se moze sa njima u meso i da su tada snage priblizne. Zelim da dobijemo obe, ali sezona je pokazala da smo zeleni da koristimo njihove greske na nivou na kojem oni koriste nase.

 

I ako mogu da zamolim nase da od Kaline ne prave ponovo jebenog KAT-a veceras.

Edited by Alex_Serbia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@pendulum da li je postojala makar jedna odluka sudija na štetu Zvezde? Jedna?

Da li je postojala i jedna situacija gde su se igrači , trener, uprava i navijači Partizana prisutni u hali(njih desetak), ponašali nesportski, konfliktnio, nekulturno?

Ili je za sve kriv Čović. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, zorex said:

Ako ih ne pokrademo uz to, biće kao da sam pojeo sendvič sa sve celofanom. 

 

 Ako časni sudci čitaju komšijsku temu, cenim da nećemo na njih potrošiti sve pare namenjene za pleja. Trebalo bi ove tri do kraja da sviraju za svoju dušu/srce/besmrtnost na YT klipovima KKCZV.

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, KockoOblo said:

 

 Ako časni sudci čitaju komšijsku temu, cenim da nećemo na njih potrošiti sve pare namenjene za pleja. Trebalo bi ove tri do kraja da sviraju za svoju dušu/srce/besmrtnost na YT klipovima KKCZV.

Ceniš da global klipovi i ekspertize nemaju nikakvu vrednost i da se pomoću njih ne može otići u besmrtnost?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pavijan2 said:

Ceniš da global klipovi i ekspertize nemaju nikakvu vrednost i da se pomoću njih ne može otići u besmrtnost?

 

Ekspertize su zabava za sirotinju. Ovo što vi radite/pišete je skroz druga dimezija. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je ovih cca 20-30 strana masovne histerije na komšijskom topicu (svaka čast izuzecima) apsolutno neshvatljivo.

Jedino objašnjenje je da su se mnogi potpuno nepotrebno usrali. Partizan ovo ne može da okrene posle 0-2 nikako.

Možda što je druga utakmica bila stani-pani, da je sad 1-1 mogu tek misliti šta bi se pisalo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pavijan2 said:

@pendulum da li je postojala makar jedna odluka sudija na štetu Zvezde? Jedna?

Da li je postojala i jedna situacija gde su se igrači , trener, uprava i navijači Partizana prisutni u hali(njih desetak), ponašali nesportski, konfliktnio, nekulturno?

Ili je za sve kriv Čović. 

 

b1: Postojala je. Gde sam ja rekao da nije? Nabrojao sam situacije na našu štetu kao kontra argument jer se potencira kako ste vi oštećeni, inače se ne bih bavio time.


b2: Verovatno. Video sam Panterov srednji prst koji je pretpostavljam nečime uzrokovan, ali svakako ne priliči sportisti na terenu da pokazuje. Trener se sigurno nije ponašao nekulturno iako je trpeo najgnusnije uvrede. Od ostatka - što članova stručnog štaba, što igrača verovatno je bilo nekih neprimerenih reakcija ali razumljivih s obzirom na to da su izloženi celu utakmicu gađanjem staklenima flašicama, čašicama, najgnusnijim vređanjima svega živog i mrtvog tako da mogu da razumem da su i oni ljudi koji ne mogu da ne reaguju. Što se tiče reakcija na samom terenu ne vidim problem u tome što se igrači malo više raduju, gestikuliraju ili šta već jer neke očigledno to vozi i tako se samo motivišu da budu bolji. Pogotovo u takvoj atmosferi kad ti svi jebu majku / ženu/ decu proradi neki bes i kad ubaciš koš i ućutkaš celu halu poraste ti samopuzdanje i poželiš da iskomuniciraš sa suparničkom publikom ali to su sve stvari koje viđamo i u evropskoj i u NBA košarci. Ne možemo da očekujemo od svih igrača da se ponašaju kao roboti na terenu.

 

Problem je što većina vas najvijača KKCZ živi u nekom paralelnom univerzumu gde su uvek drugi krivi, vi ste uvek oštećeni i nevinašca. Krive su sudije, krivi su Grobari, krivi su Slovenci, krivi su Crnogorci... Evo kukali ste na suđenje, kod nas na temi se niko nije osvrnuo već su ljudi kritikovali naš tim i igru. Na kraju smo došli do toga da je zapravo KKP više oštećen i to u kritičnim trenucima meča no veliki broj vas to ignoriše i nastavlja da gusla istu priču. Izvlače se biografije sudija. Sve u Čovićevom udbaškom maniru. Ko je gde s kim išao, večerao, pio, ko je kad sudio Partizanu  23. maja 1968...zna se vrlo dobro..saznaće se...i slične gluposti koje servira NČ.

Kod vas se znaju biografije sudija, kad vam je ko sudio korake, tehničku..seciraju se utakmice do najsitnijih detalja da se pokaže da su sudije možda propustile neke korake ili (zamisli) dosudili prestrogo neki faul...dokle to jebeno ide...ja sad da imam vremena toliko izdvojio bih još 20 situacija sa obe utakmice u kojima je nešto moglo da se sudi u korist KKP jer to su sudije. Imaš greške na svakoj jebenoj evropskoj utakmici koju gledamo u EL i EC pa kako očekivati da nemaš u našem plejof gde je uvek sve na granici incidenta. Žaliće se ljudi na obe strane uvek na neke situacije ali kod vas to poprima neke neviđene razmere. Unapred ste zaključili da ćete biti pokradeni, za vreme utakmice ste tvrdili da kradu, posle utakmice ste tvrdili da vas kradu i nakon ekspertize i mišljenja sudijske komisije ste ubeđeni da ste pokradeni. Dakle donesen je zaključak da su gosti imali domaćinsko suđenje što naravno nema veze sa životom ko bi hteo objektivno da sagleda utakmicu ali nema poente. Evo neki kod vas u se pripremili već za šetnju večeras jer će vas sigurno pokrasti i nema šanse da dobijete. Dakle, ne postoji mogućnost da Zvezda regularno izgubi utakmicu. Ako izgubi neko vas je pokrao sigurno.

Čović priča neće kao da vrši pritisak na sudije, ali ako primeti da se krade, reagovaće - dakle, vrši pritisak. Atmosfera u dvorani je u fazonu 10% za CZ, 90%  kontra Partizana i navijača Partizana i njihovih porodica (grobarima kite usta stalvjamo..kad si bio dete malo komšija te silovao, jebanja ženi, majki, sestri i sl), baca se staklo i novac na parket, novinari N1 bi da otvaraju lobanje, direktor Dunav osiguranja poručuje Željku da je Turčin...dakle iskonska i neskrivena mržnja ali se to onda relativizuje i kao ma bilo je skroz OK, korektno...ali što ne mogu da shvatim kako vi Grobari mrzite Zvezdu, strašno, šta nam rade..eto mi samo navijamo fer i korektno i želimo sve sportski ali dođe onda neki Partizan i sa njima jbg mora prljavo jer oni hoće prljavo. To je priča kojom vam Čović puni glavu godinama. Nebitno da li je sa druge strane Partizan, Budućnost, Cedevita - uvek ste vi nevinašca koja bi samo sportski da se nadmeću a protivnik bi nešto nesportski da uštine, pa vi eto samo odgovorite. Meni je fascinantno koliko se to primilo kod većine vas.

I da večeras će verovatno biti jednak odgovor jer akcija  - > rekacija, nadam se bar bez fizičkog ugrožavanja igrača. Problem je samo što se u glavama dobrog dela navijača CZ ovo neće videti kao reakcija nego kao inicijalna kapisla da se napravi još veće sranje ako dođe do pete jer zaboga kod vas je bilo sve kulturiška a onda Grobari napravili ničim izazvan linč, sudije pokrale i eto...

Mislim glupo je ovo više i da pišem. I zašli smo u Tata područje ali pošto vidim da se KKCZ tema pretvorila u jednu veliku Tata temu po ko zna koji put (da li je uopšte to i prestajalo?) onda rekoh da dam i ja sebi oduška pa ide i bez spojlera.

  • Like 9
  • Thanks 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, pendulum said:

...

 

Ja napisah na njihovoj temi - kakva bi tek atmosfera bila da su Kuzmiću poništili regularan koš na 10 sekundi do kraja i -2, kad je sad ovako. Ima i tamo po neki realan čovek, ali je većina toliko duboko zašla u mržnju da se plašim da im nema spasa. Jbt, posle 2-0 u seriji na njihovoj temi niko ne priča o košarci, igri, timu, nego samo sudije, sudije, sudije. Ludilo.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mfmilan said:

 

Ja napisah na njihovoj temi - kakva bi tek atmosfera bila da su Kuzmiću poništili regularan koš na 10 sekundi do kraja i -2, kad je sad ovako. Ima i tamo po neki realan čovek, ali je većina toliko duboko zašla u mržnju da se plašim da im nema spasa. Jbt, posle 2-0 u seriji na njihovoj temi niko ne priča o košarci, igri, timu, nego samo sudije, sudije, sudije. Ludilo.

 

Kuzmic ne bi mogao da uhvati odbitak kao Lesor. :P

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mozda nije prava tema ali nekako sam ovde video najvise takvih upisa na koje sam pozeleo da reagujem. Na ovoj temi se gura narativ kako "nismo isti", kako je sve Covic zapoceo, svaka reakcija Partizanovih navijaca je posledica akcije i sl. Nisu ni u Partizanu svi vazda bili cisti i gospoda, imalo je i tu svega (da ne nabrajam Jurasa, Vrsac, Duleta u x situacija itd.). Onda se pojavio Covic koji je odgovorio onako kako on jedino ume i kako je navikao da radi i zivi, a to je da nece birati sredstva da bi dosao do onoga sta mu je cilj, a sve to upakovano u milion folija (ocigledno jedan od boljih ucenika sluzbe).
Nekako mi je totalno bespredmetno raspravljati o svemu ovome, jer dok drzava ne bude htela da resi ove stvari imacemo ovakvo blato i uzas i ceo ovaj paket koji je sve osim kosarke i sporta. Primera radi Zvezdi je jedan od sponzora Milenijum tim, Partizanu Globos osiguranje, to su dva kraka istog izvora, dok je tako nista se popraviti nece. I jedni i drugi navijaci su kriminalci sa ozbiljnim dosijeima i onda je takvima lako dati cokanje ili sta god drugo treba da gadjaju koga god je potrebno! To sve se nikada nece promeniti dok je vrhovni Bog tu gde jeste, a bojim se, da nece ni posle njega, bar ne onako kako bi trebalo. Do tada, koje govno manje smrdi je, meni bar, manje bitno.
P.S. Da se ogradim odmah, da mi neko ne bi kacio relativizaciju, to ne pokusavam nikako, Covic bi trebalo da je odavno u zatvoru ali ne zbog Zvezde i sporta nego zbog ozbiljnijih stvari, ali Covic je, na nesrecu svih nas, posledica, ne uzrok a dok uzrok ne resimo sigurno nam ni kosarka, izmedju ostalog, nece biti bolja.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...