Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

6 hours ago, Knipex said:

Nema više Jordia...

 

Meni sasvim očekivan scenario. Ne razumem ljude koji nisu zadovoljni pozivnicom. Imaš 11 timova koji zagarantovano igraju svake godine. Još nekoliko timova sa višegodišnjim licencama i sad kao treba da se gleda ko je zaslužio plasmanom a ko nije. Šta kao ovi prethodno nabrojani su svi zaslužili? How yes no!

 

Pa jeste, pola njih nema toliko trofeja koliko nas gigant iz Beograda - samo jos da se opredelimo da li smo za kapitalizam ili komunizam.

 

Jer, svi ti kluvovi koje si pomenuo su tu jer imaju desetine miliona evra na raspolaganju da bace svake sezone. Samo takmicenje je uzasno nakaradno i pola meceva nema nikakvog smisla. Sa druge strane, ono omogucava Crvenoj zvezdi (jedne sezone Buducnosti, sada i Partizanu) da se nezampaceno bahate i trose pare poreskih obaveznika kao da sutra ne postoji. A match made in heaven, sto bi se reklo.

 

Paradoksalno je koliko se SNS upinje da ugura svoje klubove u EL i obezbedi im budzete od po 10 miliona evra, a sam projekat EL je na samrti, sa igracima tipa Tomic oko kojih se timovi otimaju jer mladih evropskih igraca vise nema (evo, neka mi neko nabroji 15 dobrih evropskih igraca rodjenih 1995. i kasnije). Pri tom ce sama sezona da bude antiklimaks svega, pocev od tri takmicenja gde ce se znati finalisti pre samog pocetka, pa do EL u kojoj Partizan ima ekstremno male sanse da se bori za TOP 8 cak i ako se nadje tamo (vazi i za Crvenu zvezdu).

Link to comment
Share on other sites

Bas me zanima zasto ti je drago sto ce dva "nasa" tima igrati EL?

 

Da nece mozda porasti broj mladih domacih igraca koji ce se kaliti u EL? Da nece mozda ABA liga da bude neizvesnija nego prosle sezone? Da nece mozda neko poceti da ulaze u nasu klupsku kosarku, pa da dobijemo jos potencijalnih EL klubova (kao u vaterpolu)?

 

Partizan je ovu sezonu bukvalno mogao da igra sa juniorima i jeftinim strancima - sezona bi im mozda ne bi bila uspesna, a ionako bi igrali EL. Toliko o znacaju sportskih rezultata u evropskoj kosarci i toliko o buducnosti iste.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, goldberg said:

Partizan je ovu sezonu bukvalno mogao da igra sa juniorima i jeftinim strancima - sezona bi im mozda ne bi bila uspesna, a ionako bi igrali EL. Toliko o znacaju sportskih rezultata u evropskoj kosarci i toliko o buducnosti iste.

 

ovo naravno nije tacno. 

kada kupujes nesto, moras da ostavis makar akontaciju ako vec ne placas sve unapred. 

 

to je neka garancija da ces imati lovu i zelju da zaista kupis to za sta pokazujes interesovanje. 

5 hours ago, goldberg said:

Bas me zanima zasto ti je drago sto ce dva "nasa" tima igrati EL?

 

 

meni je drago zato sto volim da gledam zvezda partizan tekme a ovo je najvisi moguci nivo sa najmanje uplitanja dzibera wannabe huligana. 

 

zasto bi sve moralo imati neki visi cilj od uzivanja u momentumu? 

kao i plejof duel. ne gledam ja finale da bih video ko ce u euroleague, vec da gledam finale. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ne vidim kako nekom navijacu Zvezde moze biti drago sto je Partizanu dat ovaj poklon. Takodje, ne vidim ni razlog zasto bi mu smetalo. Mi gledamo sebe, oni gledaju sebe.

 

Sto se tice toga sta je zasluzeno a sta ne...svake godine evroligu igra bar 6-7 klubova koji to objektivno ne zasluzuju jer nisu osvojili svoju ligu. Poklonu u zube se ne gleda, nema razloga da se neko iz tabora Partizana stidi poklona. Uzmi sta ti se nudi, nisi ukrao.

 

Nekako mi se cini da ovde sad provejava neki lazni skepticizam od navijaca Partizana i lazna kolegijalnost od Zvezdasa. Meni je Partizan rival kojeg u sportskom smislu mrzim. Postovanje je ipak nesto drugo i trebalo bi da postoji uvek u nasim diskusijama, ali da se sad nesto radujem za njih, zaista mi ne pada na pamet.

 

U svakom slucaju pruzena vam je sansa za povratak na najvisi nivo, vi sad gledajte da to iskoristite.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Ne vidim kako nekom navijacu Zvezde moze biti drago sto je Partizanu dat ovaj poklon. Takodje, ne vidim ni razlog zasto bi mu smetalo. Mi gledamo sebe, oni gledaju sebe.

 

što kažu ljudi, treba nekada izaći iz svojih cipela (svojih stavova, osećanja, seta vrednosti itd) i probati da razumeš druge, jer to ne znači da će tvoj stav time biti manje vredan ili manje tvoj.

 

ja npr želim da zvezda uvek pobedi partizan ali ujedno i želim da gledam partizan u euroleague.

radije bih gledao kako zvezda pobeđuje partizan u plejofu euroleague nego real, cska ili efes. 

 

i to opet nije zato što volim da gledam partizan kako tuguje, nego zato što te sve utakmice imaju /za mene/ još veći značaj i snažniji naboj kada su na (naj)višem nivou.

 

hoću reći, "ne vidim kako.." je lenja teza. lako je videti i razumeti kako a to ne znači da moraš da deliš stav kada ga jednom razumeš  ( :

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jos je lakse deliti ocene ljudi na osnovu jednog upisa na forumu, opet ne znaci da je ta ocena tacna niti da onaj koji ocenjuje zna o cemu prica. 

 

Uvek sam bio korektan prema svakome, bukvalno svakome iz suprotnog tabora, ali da glumim neko zadovoljstvo sto oni igraju evroligu, zaista ne vidim zasto bih. To je njihovo zadovoljstvo. Moje je sto ce moj klub igrati.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Edward Louis Severson III said:

Sto se tice toga sta je zasluzeno a sta ne...svake godine evroligu igra bar 6-7 klubova koji to objektivno ne zasluzuju jer nisu osvojili svoju ligu.

 

Kojih 6-7 klubova ove sezone nisu zaslužili da igraju Evroligu jer nisu osvojili svoju ligu? Koji klubovi su zaslužili da igraju EL umesto njih jer su osvojili svoje lige? 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Guru said:

 

Kojih 6-7 klubova ove sezone nisu zaslužili da igraju Evroligu jer nisu osvojili svoju ligu? Koji klubovi su zaslužili da igraju EL umesto njih jer su osvojili svoje lige? 

 

Zavisi od toga kakav ti je kriterijum. Po meni, ni jedan klub koji ne osvoji svoju ligu ne treba da igra za titulu evropskog prvaka, jer to de facto nije ako nije osvojio svoju ligu prosle sezone. 

 

Ali ocito to nije kriterijum. Koji je kriterijum, nisam siguran mada mogu da predpostavim.

 

Uglavnom, poenta moja je bila da uopste ne treba diskutovati o tome jer se u Evroligu ocigledno ne ide SAMO na osnovu sportskih rezultata.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Bez zelje da tatisem mada znam da je to mozda i nemoguce u ovoj situaciji....jel zajebancija neka ili je stvarno WC placen 3 miliona? Bez sale pitam, nisam ispratio detaljno vidim da se spominje ta cifra pa ne znam jel klasicno vi ste drzavni bankomat tatisanje ili je stvarno neko odvojio 3 miliona za sprdnju i zajebanciju? 

 

 

  • Like 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Edward Louis Severson III said:

 

Zavisi od toga kakav ti je kriterijum. Po meni, ni jedan klub koji ne osvoji svoju ligu ne treba da igra za titulu evropskog prvaka, jer to de facto nije ako nije osvojio svoju ligu prosle sezone. 

 

Ali ocito to nije kriterijum. Koji je kriterijum, nisam siguran mada mogu da predpostavim.

 

Uglavnom, poenta moja je bila da uopste ne treba diskutovati o tome jer se u Evroligu ocigledno ne ide SAMO na osnovu sportskih rezultata.

 

Po toj logici ove sezone Real ne bi igrao Evroligu jer nisu aktuelni šampioni Španije, nema veze što igraju ubedljivo najjaču nacionalnu ligu u Evropi i što su u njoj bili finalisti...

 

Nego nisi mi odgovorio na vrlo konkretno pitanje iz prethodnog posta:

 

Kojih 6-7 ekipa ove sezone nisu zaslužile da igraju EL i koje su to ekipe koje su zaslužile? 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tamburinjo said:

Bez zelje da tatisem mada znam da je to mozda i nemoguce u ovoj situaciji....jel zajebancija neka ili je stvarno WC placen 3 miliona? Bez sale pitam, nisam ispratio detaljno vidim da se spominje ta cifra pa ne znam jel klasicno vi ste drzavni bankomat tatisanje ili je stvarno neko odvojio 3 miliona za sprdnju i zajebanciju? 

 

 

Željko i Branko se mašili za novčanik 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Guru said:

Kojih 6-7 ekipa ove sezone nisu zaslužile da igraju EL i koje su to ekipe koje su zaslužile? 

 

Kako nisam odgovorio. Svi prvaci svojih liga su zasluzili, svi koji nisu prvaci, nisu zasluzili. Mrzi me sad bas taksativno da ti pisem. Naravno, to je samo moje misljenje.

 

Evroliga treba da se zasluzi sportskim uspehom na terenu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

Kako nisam odgovorio. Svi prvaci svojih liga su zasluzili, svi koji nisu prvaci, nisu zasluzili. Mrzi me sad bas taksativno da ti pisem. Naravno, to je samo moje misljenje.

 

Evroliga treba da se zasluzi sportskim uspehom na terenu.

 

jedino da uzmeš delorean i pravac 20i vek.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

jedino da uzmeš delorean i pravac 20i vek.

 

 

Nema potrebe da se ponasas tako bezobrazno, opet ti kazem. Ovo je samo razmena stavova. Vidim da volis da budes popularan i da podilazis stavovima, ono sto se kaze nit smrdi nit mirise, to je tvoje pravo i ne smeta mi. Postuj moje pravo da kazem svoj stav.

 

Ja ne vidim kako neko moze biti prvak evrope a nije osvojio ni svoje prvenstvo. To sto oni igraju u jacim ligama od recimo aba lige, je tacno, ali opet ako nisi sampion na lokalu, kako mozes biti na globalu? Pobednik Evrolige koja je sacinjena od kriterijuma koji nisu sportski rezultat, po meni, nije evropski prvak, vec samo to - pobednik Evrolige. Zatvorena liga je poraz za sport.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Edward Louis Severson III said:

 

Kako nisam odgovorio. Svi prvaci svojih liga su zasluzili, svi koji nisu prvaci, nisu zasluzili. Mrzi me sad bas taksativno da ti pisem. Naravno, to je samo moje misljenje.

 

Evroliga treba da se zasluzi sportskim uspehom na terenu.

 

Alba, Asvel, Zvezda, Efes, CSKA, Barselona, Žalgiris, Makabi, PAO su zaslužili da igraju jer su osvojili svoje lige

 

Real, Armani, Olimpijakos, Bajern, Fenerbahče, Baskonija, Uniks, Zenit nisu zaslužili da igraju jer nisu osvojili svoje lige... Ne znam jery može Monako kao osvajač Evrokupa?

 

Znači za sada imamo 9, možda sa Monakom 10 klubova u toj pravednoj EL... Koliko još klubova učestvuje u tom novom takmičenju i koji su to klubovi? Znam da su prvaci svojih država, samo se postavlja pitanje kojih država?

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

zasto bi bilo bezobrazno napisati da je jedini nacin da se samo prvaci drzava igraju euroleague povratak u 20i vek, kada je to sura istina? 

 

evropa nema potreban kvalitet da bi iskljucivo prvaci igrali euroleague, valjda je suvisno to pisati. 

 

na sve to, pricas o situaciji koja se nije desila juce, vec iihaj odavno, tako da je moje misljenje u ovoj razmeni, potraziti delorean 

 

@Edward Louis Severson III

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...