Jump to content

Jokić u reprezentaciji


Darko

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

bez obzira što tako nešto nisu izjavili (ili jesu a ne znamo), isto važi za sve špance, sve argentince, sve francuze osim joakima noe, zajedno sa vodećim italijanima galinarijem i ko god je u tom trenutku drugi-treći najbolji igrač repke, koji igraju kvalifikacije i takmičenja iako imaju trashy ekipu, pa sve do luke "igram 35 min per game za repku, nakon što sam igrao 35 mpg za mavse" dončića. da ne spominjem dirka koji je bio u istoj poziciji (mvp + jedan od najboljih igrača lige xy sezona) kao i đana-šana i jokić (ili luka u teoriji). 

 

ja mislim da to nema veze sa patriotizmom, već prosto sa ljubavlju za basketsports*

*Michael Jordan had a "love of the game" clause in his contract, allowing him to play basketball against anyone, anytime and anywhere.

 

---

nevezano za repka-dissovanje jokića, razmišljam pre neki dan, pošto sam video reklamu za jelen pivo, a prethodno sa bobijem za neku kladžu i one za guaranu = jel lik koji prima 30+ miliona godišnje a primaće uskoro još puno više, zaista toliko zapeo za još neke kikiriki-love, ili prosto ima "love 4shitty serbian advertising"?

Edited by oubrevo.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, oubrevo. said:

bez obzira što tako nešto nisu izjavili (ili jesu a ne znamo), isto važi za sve špance, sve argentince, sve francuze osim joakima noe, zajedno sa vodećim italijanima galinarijem i ko god je u tom trenutku drugi-treći najbolji igrač repke, koji igraju kvalifikacije i takmičenja iako imaju trashy ekipu, pa sve do luke "igram 35 min per game za repku, nakon što sam igrao 35 mpg za mavse" dončića. da ne spominjem dirka koji je bio u istoj poziciji (mvp + jedan od najboljih igrača lige xy sezona) kao i đana-šana i jokić (ili luka u teoriji). 

 

ja mislim da to nema veze sa patriotizmom, već prosto sa ljubavlju za basketsports*

*Michael Jordan had a "love of the game" clause in his contract, allowing him to play basketball against anyone, anytime and anywhere.

 

---

nevezano za repka-dissovanje jokića, razmišljam pre neki dan, pošto sam video reklamu za jelen pivo, a prethodno sa bobijem za neku kladžu i one za guaranu = jel lik koji prima 30+ miliona godišnje a primaće uskoro još puno više, zaista toliko zapeo za još neke kikiriki-love, ili prosto ima "love 4shitty serbian advertising"?

Je l` znas ti koliko kosta izdrzavanje konja: stala, seno, doping., letnje potkovice na 3 meseca, zimske isto....? :classic_biggrin:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, oubrevo. said:

bez obzira što tako nešto nisu izjavili (ili jesu a ne znamo), isto važi za sve špance, sve argentince, sve francuze osim joakima noe, zajedno sa vodećim italijanima galinarijem i ko god je u tom trenutku drugi-treći najbolji igrač repke, koji igraju kvalifikacije i takmičenja iako imaju trashy ekipu, pa sve do luke "igram 35 min per game za repku, nakon što sam igrao 35 mpg za mavse" dončića. da ne spominjem dirka koji je bio u istoj poziciji (mvp + jedan od najboljih igrača lige xy sezona) kao i đana-šana i jokić (ili luka u teoriji). 

 

i ja mislim da to prosto nema veze sa patriotizmom, već prosto sa ljubavlju za basketsports*

*Michael Jordan had a "love of the game" clause in his contract, allowing him to play basketball against anyone, anytime and anywhere.

 

---

nevezano za dissovanje jokića, razmišljam pre neki dan, pošto sam video reklamu za jelen pivo, a prethodno sa bobijem za neku kladžu i one za guaranu = jel lik koji prima 30+ miliona godišnje a primaće uskoro još puno više, zaista toliko zapeo za još neke kikiriki-love, ili prosto ima "love 4shitty serbian advertising"?

 

Rekao bih i ja tako nešto. Cenim da kod nas ljudi zaboravljaju da nije svaki veliki sportista takav: Voljan da posveti leto/slobodno vreme reprezentaciji. Ok, sad sam rekao očiglednu stvar, pa da nastavim - Kod nas neki tamo pomoćnik zamenika od zamenikovog pomoćnika (podsekretar Glavnog arhivatora, hehe) neće ostati duže na poslu ni minut, a zato što bi tako trebalo jer dužnost i savest. Samo kad baš mora će zaglaviti duže na poslu (Primera radi). A ne neko ko ima beskonačno manje vremena kao što je Jokić. Ne pišem ovo da bi ga kao pravdao sad, nego me samo seti kakvi su (naši) ljudi generalno. Leva smetala svih fela daju mišljenje na temu. Veoma moguće da je on u fazonu: Košarke mi je preko glave za 9/10 meseci godišnje pripreme+sezona, ni sekund više. Whole point...

 

Za pare od domaćih reklama: Možda su te kikiriki pare da dođu dobro ovde njegovima. Iako se ne razumem previše, mislim da nije tek tako "Walk in the park" da samo prebaciš ogromnu količinu para van USA a koje su zarađene tamo. Tako nekako u tom pravcu razmišljam... Da je taj honorar isključivo za domaću upotrebu, šta god da se pod tim podrazumevalo.

Edited by Marko
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Marko said:

...

 

Za pare od domaćih reklama: Možda su te kikiriki pare da dođu dobro ovde njegovima. Iako se ne razumem previše, mislim da nije tek tako "Walk in the park" da samo prebaciš ogromnu količinu para van USA a koje su zarađene tamo. Tako nekako u tom pravcu razmišljam... Da je taj honorar isključivo za domaću upotrebu, šta god da se pod tim podrazumevalo.

 

ne znam, to bi mi bio neki poseban nivo ćifutizma, da lovu od domaćih reklama šalje u otadžbinu porodici umesto da isto parče odvoji od 30+ milki godišnje soon to be much more.

 

mislim, nek' je uzeo neki rekord za srpski advertajzing od 100-200k eura po reklami, to je i dalje smejurija za njega.

 

okej, njegova stvar, jasno je po reklamama da se ni ne cima previše od sedenja na plavoj-zelenoj pozadini.. samo razmišljam naglas kako mi ne bi palo na pamet da promovišem neke korporacije sa treš pivom, treš enerdžijem ili kladže. da radi nešto što promoviše ispravne stavove, vrednosti, ponašanja - to bi bila druga tema, ovako mi je baš jadno.

Edited by oubrevo.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oubrevo. said:

ja mislim da to nema veze sa patriotizmom, već prosto sa ljubavlju za basketsports*

*Michael Jordan had a "love of the game" clause in his contract, allowing him to play basketball against anyone, anytime and anywhere.

 

Igranje basketa širom sveta iz ljubavi je jedno, ali za prolaženje dodatnih priprema i stavljanje dodatnog pritiska na leđa je potrebno još nešto. Ne vidim zašto neko ko je bogat, slavan i uticajan ne bi usput osećao želju da iskoristi svoje znanje u slavu svoje zemlje i obraduje neke svoje komšije. Uostalom, to je mnogo velikih igrača svojim rečima i primerima i dokazalo, ne samo u košarci. To što je postalo popularno da se malim zemljama i narodima predstavlja patriotizam kao nešto grdno&gadno (ne mislim na tebe, da ne bude zabune) ili što razni radikali ogade taj pojam, ne znači da je to loše i da treba da se pravdaju što su patriote i pored stotina miliona na računu. Ima tu verovatno i želje da igraju basket sa starim drugarima iz prethodnih klubova ili mlađih selekcija (da osete malo konstantnosti u odnosu na situaciju kada stalno menjaju ekipe i saigrače u klupskom životu).

 

50 minutes ago, Marko said:

Ok, sad sam rekao očiglednu stvar, pa da nastavim - Kod nas neki tamo pomoćnik zamenika od zamenikovog pomoćnika (podsekretar Glavnog arhivatora, hehe) neće ostati duže na poslu ni minut, a zato što bi tako trebalo jer dužnost i savest. Samo kad baš mora će zaglaviti duže na poslu (Primera radi). A ne neko ko ima beskonačno manje vremena kao što je Jokić. Ne pišem ovo da bi ga kao pravdao sad, nego me samo seti kakvi su (naši) ljudi generalno.

Naravno da ovo nije tačno i da je više nego preterano generalizovanje. Veliki broj ljudi kod nas gine na poslu prekovremeno, iz različitih razloga, samo što na dosta mesta ne postoji kultura poštovanja prema prekovremenom radu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Barkley#34

samo iznosim svoje misljenje o njegovom odnosu prema repki;

 

moje misljenje je da teo i bogdan dolaze deceniju ili vise zato sto se pre svega loze na basket.

 

meni licno je srbija faktor iskljucivo kao integralni deo basketa, inace me ne zanima u nekom drugom pozitivnom aspektu.

 

mozda su oni usput i patriote ali jednostavno mislim da to nije presudno, odnosno, da je neophodan basket - patriotizam, bila to repka mirijeva, ulice u valjevu, ekipe konjusara ciji je hobi 3x3 ili srbija. 

 

posto je repka i ozbiljno takmicenje, normalno je da moras da prodjes i pripreme, jer drugacije ne mozes da cepas na nivou. 

 

ne verujem da su durant, jrue, booker i middleton neke all-american patriote, koliko ljudi koji vole da dobiju 7 tekmi redom iako su juce igrali nba finale, uzeli ili izgubili. u slucaju duranta izasli iz acl povrede, gde su mu svi ortacji usput izginuli. 

 

ko je gledao turnir, video je da bi bez njega ameri imali dva centimetra vise sanse od solidnih ekipa francuske, spanije i australije. 

 

nemam nista protiv patriotizma (iako ga ne praktikujem), samo mislim da nije to kljucni razlog. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ima tu i patriotizma i takmičarskog duha i ljubavi prema igri. Kada je Jokić u pitanju mislim da je dobio savet da ne ide na OI i da se to poklopilo sa njegovim ličnim osećajem.

Možda ga je pritisla i hormonima opterećena žena koja je htela malo zajedničkog vremena koje neće imati kad krene sezona

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Polaziš od toga "meni lično" i daješ ocenu o stavu svih igrača koje si nabrojao u prethodnim postovima i mnogo drugih nepobrojanih, bez obzira na sve to što su oni izjavili tokom svojih karijera. Jbg, buraz, pre verujem njima kad su oni sami u pitanju iako poštujem tvoj stav.

 

Drugo, jasno je i ne sporim da su oni ubertakmičari koji koriste svaku priliku da na terenu izmere patku sa drugim aktuelnim majstorima, pobede još jednom i osvoje još nešto. Svako od njih je priča za sebe i svako ima svoj koktel motiva ali je sigurno (ponavljam, na osnovu onoga što vidim i čujem) da su mnogima od njih razni nacionalni balkoni veoma bitan sastojak.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Polaziš od toga "meni lično" i daješ ocenu o stavu svih igrača koje si nabrojao u prethodnim postovima i mnogo drugih nepobrojanih, bez obzira na sve to što su oni izjavili tokom svojih karijera. Jbg, buraz, pre verujem njima kad su oni sami u pitanju iako poštujem tvoj stav.

 

 

ako kažu "igranje za srbiju je čast", to ne znači da su obavezno velike patriote, odnosno, može biti i patriotizam i basket - patriotizam (ne umem bolju kovanicu da skrojim).

 

zato sam naveo i neke inostrane igrače, za koje slično nemam utisak da puštaju himnu i dižu zastavu u slobodno vreme. a naravno da polazim od "meni lično", jer mi je važno da naglasim kako je to moja percepcija a ne neki aksiom ili nepobitna istina, kao što često vole ljudi da pišu o svojim ubeđenjima & vizurama ovde.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...