Jump to content

Tenis - OI Tokio 2021


Recommended Posts

12 minutes ago, Žulj said:

 

Zverev je smehotresna olimpijada na slemovima.

 

Slemovi su drugi sport.

3 dobijena, dan pauze izmedju mečeva.

 

Finale na USO Nole-Rafa ako ne zapadnu u istu polovinu žreba.

 

Ako zapadnu, Rafa osvaja USO.

Sve je to do glave, ako dobije samopouzdanje mogao bi i na slemovima da okrene. Uostalom već se popravio, na AO zamalo da odvuče Novaka u peti set (bili povređeni obojica pa računam da se tu anulira) a na RG došao do polufinala i tu je razliku opet napravila glava. O W da ne pričam. Videćemo.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Bugl Khan said:

Očito da igraju kad se priča o zlatnom slamu i kad Novak igra već koje, 3, 4? Ili misliš da je on krivo procijenio koliko je bitna olimpijska medalja? Nije znao da to ništa ne vrijedi pa je došao u Tokyo.

Jasno mi je da je tenis jedan od sportova gdje OI nisu najbitnije natjecanje (uz nogomet, rugby, baseball, golf, boks isl.) ali govoriti da je olimpijska medalja neka nebitna stvar jer ne nosi bodove na ATP listi je po meni smiješno.

 

Zlatni slem? Shvataš li da pričamo o nečemu što niko u muškoj konkurenciji nije osvojio - jel mora baš on da bude prvi i u tome? Mislim ok, kada se već poklopilo da mu oba godina bude takva hteo je da proba i bilo bi lepo da je osvojio, ali u krajnjoj računici taj turnir nema neku važnost. Da me pričamo o tome što bi osvajanje medalje ovde napravilo još gori pritisak pred USO, za koji su mu inače male šanse, imo.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

Ja ne mislim da njemu pravi razliku zlatni ili "obični" slem, ni jedno ni drugo niko nije uradio u modernom muškom tenisu. On bi OI igrao i da nijedan slem ove godine nema. Prosto mu je stalo do tog zlata, jedino to mu fali, kao što je ranije jurio RG. Samo je ovo svake 4 godine pa nema šansi za popravni :classic_sad:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, implant said:

 

Zlatni slem? Shvataš li da pričamo o nečemu što niko u muškoj konkurenciji nije osvojio - jel mora baš on da bude prvi i u tome? Mislim ok, kada se već poklopilo da mu oba godina bude takva hteo je da proba i bilo bi lepo da je osvojio, ali u krajnjoj računici taj turnir nema neku važnost. Da me pričamo o tome što bi osvajanje medalje ovde napravilo još gori pritisak pred USO, za koji su mu inače male šanse, imo.

Ko je rekao da mora? Ja samo odgovaram na tvrdnju da je ovaj turnir potpuno nebitan i da ne bi ni trebao igrati za broncu. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bugl Khan said:

Ko je rekao da mora? Ja samo odgovaram na tvrdnju da je ovaj turnir potpuno nebitan i da ne bi ni trebao igrati za broncu. 

Nacela olimpizma su nesto sto svakako iskljucuje ovakvu opciju, sem naravno ukoliko je u pitanju povreda. U protivnom, to bi bilo omalovazavanje duha olimpizma i ponasanje nedostojno toga.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kada je smišljen ovaj termin "golden slam" mislim da miks dubl nije postojao, možda mu ovaj uračunaju za Golden ili izmisle neki novi termin. Pošto ima i termin "karijerni golden slem" kada imate zlato i sva 4 GS u karijeri. Doduše to ima već par tenisera. No da ga ne izmalerišemo opet ....

 

Što se tiče poraza jednostavno se slomio, isuviše je dominirao u svim mečevima i prvom setu, što neko reče ranije ovo deluje isuviše dobro da bi bilo istinito. Prošle nedelje kada smo pričali o medaljama većina je računala zlato Đokovića i Basketaša a ni jedno nije došlo. Na kraju će vaterpolisti da vade zlato iako smo ih svi otipsali na početku 🙂

 

Što se tiče US opena prilično sam siguran da će ga sad uzeti. Sada će sve gurne u stranu samo da se tome posveti pa da mu sledeća godina počne bez ikakvog većeg pritiska. US open je za mesec dana tako da nikakav dobitak ne bi imao Nole od propuštanja OI.

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo ga. U finalu muških parova Pavić i Mektić u super tie-breaku pobijedili međugorske kumove Čilića i Dodiga.

 

6-4, 3-6, 10-6

 

Jako neobičan meč za gledanje. Ne izaziva nikakve emocije. Kako god završi, dobro je.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...