Jump to content

Wimbledon 2021


Милица

Recommended Posts

Just now, Antizemljaš koji lebdi said:

Hahahahaha gledate li Sport Klub? Ala isprozivase ambasadarku na finjaka 🙂

 

"Kejt Midlton i strpljivo ceka svoj red da joj se Novak obrati, neki drugi ne postuju protokol i guraju se gde im nije mesto" 🙂

 

 

 

Pada Vucic, Nole za preCednika! 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

Awkward.

 

Ako je neko zasluzio da prvi stupi u kontakt sa vanzemaljskom rasom u ime celog covecanstva i vaskolikog Srbstva, to je Novak. Kazu da je prvi kontakt uspostavljen preko piramide u Bosni, suska se svasta, videcemo... 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Ako je neko zasluzio da prvi stupi u kontakt sa vanzemaljskom rasom u ime celog covecanstva i vaskolikog Srbstva, to je Novak. Kazu da je prvi kontakt uspostavljen preko piramide u Bosni, suska se svasta, videcemo... 🙂

 

Brt, molim te.

 

xD

2 minutes ago, Losmi17 said:

Utisak je da su Novak i Fed poboljsali odnos u prethodnih par godina dok je Nolo pokvario odnos sa balonkom.

Zivo me zanima sta su razlozi.

 

Oni su uvek imali korektne odnose medjusobno. Mozda je bilo nekih trzavica jer se neko, da ne navodimo sad, drca malo vise i prima stvari vise k srcu, ali nista specijalno. Uglavnom su navijaci pravili od komarca magarca.

 

A ako pogledamo generalno slicna rivalstva u drugim sportovima, njihovi odnosi su na nivou hipi komune. Glavni rivali u ostalim major sportovima, i kolektivnim i pojedinacnim, ocima ne mogu da se gledaju uglavnom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, McLeod said:

Da je obrnut broj slemova pa i ajde. Del Potro je trebalo da ide na 5+ laganeze, ali jbg.

 

Posle Hasa najvise povreda vrhunskog igraca u 21. veku.

Ako mi je za nekog žao što nije uzeo više GS, to je Delpo. Džin velikog srca. ❤️  Uništile su ga povrede.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

 

Brt, molim te.

 

xD

 

Oni su uvek imali korektne odnose medjusobno. Mozda je bilo nekih trzavica jer se neko, da ne navodimo sad, drca malo vise i prima stvari vise k srcu, ali nista specijalno. Uglavnom su navijaci pravili od komarca magarca.

 

A ako pogledamo generalno slicna rivalstva u drugim sportovima, njihovi odnosi su na nivou hipi komune. Glavni rivali u ostalim major sportovima, i kolektivnim i pojedinacnim, ocima ne mogu da se gledaju uglavnom.

True.

Ali se cini da su novak i balonko bili prisniji.

A sad bih rekao da je novak bolji s fedom.

Link to comment
Share on other sites

Mozda si u pravu, licno nisam primetio. Imali su Novak i Nadal ove godine neke aktivnosti u Nadalovoj akademiji recimo. Podrzavaju svi jedni druge, to je meni super u tenisu posle karijere, isto je i sa Tipsinom akademijom i sa drugima koje su ranije otvorene, postoji umrezavanje i saradnja jer su svi svesni da je u ovom sportu to vazno i treba da bude prioritet, narocito posle ove ere meni se cini da sve moze da se srusi kao kula od karata.

Link to comment
Share on other sites

Nisam sigurna koliko je tu do prisnosti, a koliko do sazrevanja sve trojice kao ličnosti. Oni su manje-više uvek iskazivali poštovanje jedni prema drugima, ali da bi mogli da održe ovaj nivo kompetitivnosti mora da postoji neka da kažem granica između njih, da nikada nisu suviše prisni. Mora da se uzme u obzir koliko sva trojica žele da baš oni budu taj "GOAT", te da prirodno nekad ne mogu da iskontrolišu svoje emocije kada izgube i sl. Nije lako izdići se iznad situacije. Mislim da su sva trojica baš sazrela tokom svih ovih godina na turu, da evo Federer nema problem da među prvima čestita Novaku na ovom podvigu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Drakaris said:

Realno, nikad nisam verovao da će Novak stići GS rekord, pogotovo 2017. posle povrede Novaka i 2 slema Federera.

Moram da se samopohvalim - ne znam da li se neko seca ali te 2017 sam bila napisala da verujem da ce Feki, Rafa i Novak da osvoje po 20 slemova i da cemo mi na forumu zauvek da diskutujemo ko je ustvari goat :thumbup:

Sada naravno apetiti rastu glede Novaka, prvo sam pomislila 23-25 slemova a sad vidim da Goran pominje 30 :classic_laugh:

Svaka cast, danas Novaku posebno a inace trojki najboljih ikad

Edited by ciao
  • Like 4
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Potpuno je nebitno koliko Big3 jesu ili nisu bliski, ono što je jasno je koliko se poštuju. Pa kad je Novak prekjuče pokazao onoliko poštovanje prema Šapovalovu, kakvo tek ima za ovu dvojicu? Kao što je rekao i danas. To ide u oba smera.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da u ovakvom sportu to nije toliko izrazeno kao u nekim drugim sportovima.

 

Postoji sigurno ogromna zelja da budes najbolji i najuspesniji, ali posto je sport individualni, postoji i ta dimenzija da zelis da budes bolji, da se takmicis sam sa sobom.

 

Recimo, vrhunski sahisti danas, osim nekih izuzetaka, su slicni, u dobrim su odnosima. Maratonci, trijatlonci, visebojci, svi se medjusobno podrzavaju, cak i guraju i aplaudiraju jedni drugima.

 

Ako pogledamo i e-gaming, uglavnom je slicno, ako igras sam. Sve koje znam, ja sam (posto igram neke board gameove kompetitivno) imaju taj osecaj da se takmice sa samim sobom na prvom mestu, pa onda dolazi protivnik na drugom mestu, jer ako ti odigras kako treba, protivnik nije bitan.

 

Naravno, to je za ovaj nivo tenisa multiplikovano milion puta, ali prilicno sam siguran da sva trojica imaju taj pristup.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Maratonci, trijatlonci, visebojci, svi se medjusobno podrzavaju, cak i guraju i aplaudiraju jedni drugima.

Jeste off, ali meni se na atletskim takmičenjima najviše sviđa što publika podržava sve učesnike, nema ono sad će svoje da hrabre a ostalima da zvižde, mnogo je nekako zdravija sportska atmosfera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alcesta said:

Jeste off, ali meni se na atletskim takmičenjima najviše sviđa što publika podržava sve učesnike, nema ono sad će svoje da hrabre a ostalima da zvižde, mnogo je nekako zdravija sportska atmosfera.

 

Atletika je esencija sporta, njen koren i vrh.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...