Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

14 hours ago, Haggard said:

Naši domaći igrači su naši igrači, Ivanović je stranac.

 

3 hours ago, Haggard said:

 

Dobro, da ne cepamo dlaku na 4, poenta je da mi se ne sviđa kuda je krenuo topik na početku života, a krenuo je ka tome da "skautiramo" igrače Budućnosti kao moguća pojačanja. Glupost. Ta ista Budućnost koju smo nadigrali uz sve probleme koje smo imali, ne vidim njihove igrače kao pojačanja. Možda Luka ako fizički može da izdrži, mada je on u fizičkom smislu uvek bio granični profi košarkaš, pa ako planiramo da vraćamo njega i Jovića u startu moramo da računamo na sve probleme koje to nosi. 

Kakve veze ima danas da li je neko stranac ili domaci igrac. Meni uopste taj detalj nije jasan...Inace Ivanovic pricas srpski, zna trenera naseg,igrace i uklopio bi se brzo i ako nije moja zelja, ali ne bih ga ni odbacio.

 

Ovaj drugi post je jos slabiji, kakve veze ima sto smo ih dobili, valjda mozemo uzeti igrace i od timova od kojih smo bolji 😄

 

Sve su ovo spekulacije i neosnovane tvrdjnje pojedinih medija, a znamo koliko mediji vole klik, tako da ne brines mnogo, koga god izabere Radonjic to ce biti resenje za tim i ostvaranje ciljeva a ne zelja forumasa. Trener i klub znaju cime raspolazu, ako bude imao kao u Tomicevoj i Sakotinoj sezoni no limit budzet za nase uslove :)) sigurno nece dovesti neke ''slabe'' igrace. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Haggard said:

Naši domaći igrači su naši igrači, Ivanović je stranac.IM

Da se vrati FC3 iz penzije i da ostanu Simonovic i Lazic, uz pridruzenog Stimca i Discus Hernia Jovica bi bio TIM za nesto vise?

:default_coffee:

Edited by Kronostime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ciganija na ovoj temi tumara između dva ekstrema - onog personifikovanog u nebuloznoj izjavi dr. Nebojše sa početka sezone o napadu na vrh EL i onog neambicioznog, gde se traži čerupanje konkurenata u regionu, oličenog u provincijskom karakteru pomenutog doktora, koji teško da može podići glavu iznad plota i videti dalje od svoje avlije. 

 

Upravo ta ambivalentnost Čovića u eri obojenom mantrom "setite se gde smo bili 2011.", diktira svetonazor prosečnog navijača Zvezde, šalta ga iz pete u rikverc i obratno, iz sezone u sezonu, a neretko i više puta u toku iste takmičarske godine. 

 

Navijač nema zašta da se čvrsto uhvati (no pun intended), da se osloni na npr. jaku kadetsku i juniorsku školu ili pak na pametan skauting koji može kompenzovati manjak u budžetu u poređenju sa evropskom elitom, kojoj, jelte, navodno težimo. Ne može ni da pogleda ka tzv. razvojnom timu i tu potraži neki sigurnisni okidač u smislu izbacivanja bar jednog genuine ABA seniora u dve sezone. 

 

Kada se podvuče crta, ne znam odakle krenuti u razmišljanjima o budućem rosteru. Nemam sumnji da će prioritet biti napad na ABA ligu, dok je EL, iz mnogo razloga, u teškoj izmaglici, pa u svetlu toga treba započeti ovaj gorko/slatki posao za svakog navijača Zvezde. Elan je visok posle osvajanja ABA i čekiranja još jedne EL avanture, pa da nastavimo dalje u tom tonu, obasjani suncem predstojećeg leta koje, pored vitamina D, donosi i bolje raspoloženje, raspust i odmor, bleju, more i planinu, bazene ili Adu, sladoled na štapiću i zaljubljivanje, vožnju bajsa ili šetnju sa klincima... Sve one nekada normalne stvari koje polako zaboravljamo.

 

Toliko od mene za prvi upis na temi, sledeći put ću konkretnije i suvoparnije. Pa neka nam je sa srećom prelazni rok. 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

 

Kakve veze ima danas da li je neko stranac ili domaci igrac. Meni uopste taj detalj nije jasan...Inace Ivanovic pricas srpski, zna trenera naseg,igrace i uklopio bi se brzo i ako nije moja zelja, ali ne bih ga ni odbacio.

 

Ovaj drugi post je jos slabiji, kakve veze ima sto smo ih dobili, valjda mozemo uzeti igrace i od timova od kojih smo bolji 😄

 

Sve su ovo spekulacije i neosnovane tvrdjnje pojedinih medija, a znamo koliko mediji vole klik, tako da ne brines mnogo, koga god izabere Radonjic to ce biti resenje za tim i ostvaranje ciljeva a ne zelja forumasa. Trener i klub znaju cime raspolazu, ako bude imao kao u Tomicevoj i Sakotinoj sezoni no limit budzet za nase uslove :)) sigurno nece dovesti neke ''slabe'' igrace. 

 

Što se mene tiče nema veze da li je igrač stranac ili domaći, ali sada smo očigledno opet u modu jake domaće osovine i manjeg broja stranaca, rekao bih da je to put kojim će ići Radonjić i Čović prilikom sklapanja tima. Suprotnost od Saleta kod kojeg je prodefilovalo 9 stranaca što je drugi ekstrem. Kad je već tako, i s obzirom da nećemo imati više od 3-4 stranca mislim da je pogrešno trošiti mesto na Ivanovića. Btw u direktnom duelu naši bekovi su pokazali više od bekova Budućnosti, pa mi nije blisko to da bekove Budućnosti posmatramo kao pojačanja. Kao što ni Rid nije bolji od Noka.

Edited by Haggard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prvo treba razmisliti o pojacanju na mestu uprave. Voleo bih da se pojavi neko ko je sposobniji od Covica, i da nam skine epitet 'loseg momka' ali prvenstveno da prekine ovaj dosadasnji kontinuitet evroligaskog tavorenja, izbegavanja odgovornosti za neproizvodnju igraca uz samo deklarativno zalaganje za domace snage, dok u praksi imamo potpuno drugaciju situaciju vec godinama. I to sto placamo 2 strucna staba trebalo bi da se svedu racuni cija je to odgovornost i da se sve stavi na papir. Takodje nedostatak skauting sluzbe, lutanje ko guske u magli, nepriblizavanje ka licenci u Evroligi, i postavljanje cudnih resenja na funkcije u klubu. Jeste onaj deckonja kul, ali se vidi da nema nikakav autoritetu klubu iako je na poziciji sportskog direktora. 

 

Ali verovatno kada bi uzeli u obzir sve navedeno, i potencijalno resenje koje bi moglo da to sve zategne dosli bismo opet do nekog wet dream-a, gde bi Nebojsa ovakav kakav je opet bio za koplje iznad od nekog novog ponudjenog resenja. To je po meni najveci problem. Na zalost 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Haggard said:

 

Što se mene tiče nema veze da li je igrač stranac ili domaći, ali sada smo očigledno opet u modu jake domaće osovine i manjeg broja stranaca, rekao bih da je to put kojim će ići Radonjić i Čović prilikom sklapanja tima. Suprotnost od Saleta kod kojeg je prodefilovalo 9 stranaca što je drugi ekstrem. Kad je već tako, i s obzirom da nećemo imati više od 3-4 stranca mislim da je pogrešno trošiti mesto na Ivanovića. Btw u direktnom duelu naši bekovi su pokazali više od bekova Budućnosti, pa mi nije blisko to da bekove Budućnosti posmatramo kao pojačanja. Kao što ni Rid nije bolji od Noka.

Ne zna se nusta u vezi pojacanja. Ivanovic bi bio stranac kao sto bi bio Bjelica ili Dubljevic..Nisam napisao da treba doci, ali je svakako odlican igrac rotacije.

 

Posalji Lazica, Dedu ili nekog naseg u Buducnost pa ces videti kako izgledaju protiv nas. Opet ti pisem da se stvara tim i da bas niko ne zna ko ce ostati a ko ne.

 

Mi smo ove sezone imali Rita i Kuridzu koji su dosli iz Primorske i FMPa...jedan cak sa 33g.

 

Onda nema mesta ni za Rita ili on nije stranac ako je dosao iz FMP-a.

 

Cetiri do pet stranaca je optimalan broj. Nedovica npr nikad ne bih doveo jer nema pobednicki mentalitet a ni harizmu. Jovic kao back up i to da mu se ponudi 300k max jer ce svakako biti povredjen pola sezone. O Radovanovicu, Djordjevicu i Lazarevicu je smesno i pisati...tu su maxom jer su iz FMPa..

13 minutes ago, mmajstor said:

Prvo treba razmisliti o pojacanju na mestu uprave. Voleo bih da se pojavi neko ko je sposobniji od Covica, i da nam skine epitet 'loseg momka' ali prvenstveno da prekine ovaj dosadasnji kontinuitet evroligaskog tavorenja, izbegavanja odgovornosti za neproizvodnju igraca uz samo deklarativno zalaganje za domace snage, dok u praksi imamo potpuno drugaciju situaciju vec godinama. I to sto placamo 2 strucna staba trebalo bi da se svedu racuni cija je to odgovornost i da se sve stavi na papir. Takodje nedostatak skauting sluzbe, lutanje ko guske u magli, nepriblizavanje ka licenci u Evroligi, i postavljanje cudnih resenja na funkcije u klubu. Jeste onaj deckonja kul, ali se vidi da nema nikakav autoritetu klubu iako je na poziciji sportskog direktora. 

 

Ali verovatno kada bi uzeli u obzir sve navedeno, i potencijalno resenje koje bi moglo da to sve zategne dosli bismo opet do nekog wet dream-a, gde bi Nebojsa ovakav kakav je opet bio za koplje iznad od nekog novog ponudjenog resenja. To je po meni najveci problem. Na zalost 

To je srz problema, uz navijace koji misle da boljeg nema. Takvih je bar 75%.

Link to comment
Share on other sites

Iz baze odakle se izvlace ovi kadrovi verovatno i da boljeg nema, jer je tesko ocekivati uticajnijeg pojedinca koji se pritom bavi i kosarkom, i koji ima toliki motiv i energiju da nesto napravi a ne samo da vegetira u fotelji. 

 

Van te baze sigurno da ima boljih kadrova, ali njeno prosirenje je vec politicko pitanje. 

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mmajstor said:

 

 

Van te baze sigurno da ima boljih kadrova, ali njeno prosirenje je vec politicko pitanje. 

Koji sportski radnik sa godinama iskustva i uspesima iza sebe ti pada na pamet na mesto predsednika, imajuci u vidu sa cim sve treba da se bori kako na terenu tako i van njega?

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, mmajstor said:

Jeste onaj deckonja kul, ali se vidi da nema nikakav autoritetu klubu iako je na poziciji sportskog direktora. 

 

Meni je on kul, kao sto su kul svi mladi koji zavrse neke zvucne skole i misle da znaju poprilicno, a nemaju nikakvu praksu. To sto je igrao basket rekreativno i zavrsio EL master ga nikako ne kvalifikuje za direktora i uz to sportskog. Nedostatak iskustva se moze nadomestiti nekim velikim talentom, a takvih nema mnogo.  

Bilo je malo neprijatno kada u stvari nije objasnio sta je to njegova funkcija. On je vise neki admin officer, ili neka bude admin direktor, tj. upgrade Shone. Sportski direktor mora da se bavi igracima i strucnim stabom, ali ne u smislu da im obezbedjuje hotel i letove... 

Uostalom, nikada mi se nije svidjala ta 'upravljacka' struktura u KKCZ, jer barem kao posmatracu, meni nije jasno ko sta tu radi, tj. jasno mi je da Cova diriguje sa svim, uz povremena iskakanja trenera. 

Meni se kao Covin zamenik javlja Djilas, ali nemam pojma koliko to ima veze sa bilo kakvom realnoscu, ili zainteresovanoscu istog.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Predragdjape said:

Koji sportski radnik sa godinama iskustva i uspesima iza sebe ti pada na pamet na mesto predsednika, imajuci u vidu sa cim sve treba da se bori kako na terenu tako i van njega?

Bas mu je tesko, kao i Zvezdanu 😂..

 

Da nema zaledjinu od vucica..cenis da bi danas bili tu gde jesmo?  Pa samo poslednje dve sezone 4-5 trenera i 20 inostranih igraca..

 

Bokan mu nije protivnik, vec drugar..

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Devil In My Pants said:

Bas mu je tesko, kao i Zvezdanu 😂..

 

Da nema zaledjinu od vucica..cenis da bi danas bili tu gde jesmo?  Pa samo poslednje dve sezone 4-5 trenera i 20 inostranih igraca..

 

Bokan mu nije protivnik, vec drugar..

 

 

Nije isto i glupo je uporedjivati. Kada je dosao u Zvezdu znamo kakva ga je situacila cekala, znamo kakav protivnik u vidu Partizana. Njih je izbacio iz konkurencije, ocigledno na takav nacin koji je na i van terena bio moguc. Sada je tu Bokan,  gde prolazi slicno nego sa Partizanom, uspesno. Ne znam da li bi bio uspesan ali znam da ne bi trosio energiju. Drzava i treba da stane iza klubova jer predstavljaju svoju zemlju. E sad, da li su se te pare mogle bolje iskoristiti...

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Predragdjape said:

Koji sportski radnik sa godinama iskustva i uspesima iza sebe ti pada na pamet na mesto predsednika, imajuci u vidu sa cim sve treba da se bori kako na terenu tako i van njega?

 

Da se ja pitam ja bih ostavio Covica, samo sto bih ga ogranicio iskljucivo na obezbedjivanje budzeta i odrzavanje veza sa politickim strukturama. Da ga u medijima vidimo isto onoliko koliko smo vidjali i sadasnjeg sportskog direktora.

 

A kao sportskog direktora bih doveo Karija koji bi rukovodio sportskim delom price i koji bi sustinski bio odgovoran za sve selekcije. On bi sustinski rukovodio onim sto nama cini klub, i koji bi predstavljao kontinuitet u sportskom delu. Ionako je rekao da je zainteresovan da radi u domacoj kosarci ali ne vise kao trener. Win win kombinacija. 

 

Edited by mmajstor
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

 

Da se ja pitam ja bih ostavio Covica, samo sto bih ga ogranicio iskljucivo na obezbedjivanje budzeta i odrzavanje veza sa politickim strukturama. Da ga u medijima vidimo isto onoliko koliko smo vidjali i sadasnjeg sportskog direktora.

 

A kao sportskog direktora bih doveo Karija koji bi rukovodio sportskim delom price i koji bi sustinski bio odgovoran za sve selekcije. On bi sustinski rukovodio onim sto nama cini klub, i koji bi predstavljao kontinuitet u sportskom delu. Ionako je rekao da je zainteresovan da radi u domacoj kosarci ali ne vise kao trener. Win win kombinacija. 

 

Apsolutno se slazem! I to treba da nam bude prioritet. Samo bih ja nekog mladjeg, punog snage, energije i volje za sve to. Nekog tipa Stojakovica, on mi prvi pada na pamet.. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Predragdjape said:

Apsolutno se slazem! I to treba da nam bude prioritet. Samo bih ja nekog mladjeg, punog snage, energije i volje za sve to. Nekog tipa Stojakovica, on mi prvi pada na pamet.. 

Um caruje, snaga klade valja ... :classic_smile:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 
Dobro, da ne cepamo dlaku na 4, poenta je da mi se ne sviđa kuda je krenuo topik na početku života, a krenuo je ka tome da "skautiramo" igrače Budućnosti kao moguća pojačanja. Glupost. Ta ista Budućnost koju smo nadigrali uz sve probleme koje smo imali, ne vidim njihove igrače kao pojačanja. Možda Luka ako fizički može da izdrži, mada je on u fizičkom smislu uvek bio granični profi košarkaš, pa ako planiramo da vraćamo njega i Jovića u startu moramo da računamo na sve probleme koje to nosi. 
Jovica bih vratio jer je velika oseka plejeva i tu smo u velikom problemu, pa cak i da se povredi jako jw dobar igrac pa bih podneo taj rizik, ali ako ne mozemo u moru americkih igraca da nadjemo jednu atletsku cetvorku sa sutem spolja onda daj da zatvaramo radnju. Meni se cini da su 4-orke najlakse za nsci i da je pun kofer takvih igraca na trzistu narocito jer se trend u kosarci promenio pa i malo nizi igraci mogu da pokriju tu poziciju.

Ja ne mogu da verujem da neko uopste razmatra Mitrovica, apsolutno nam ne treba taj profil na ovakvu unutrasnju liniju, treba nam u stvari dijametralna suprotnost od Mitrovica.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Za očekivati je da se Jović vrati u KKCZ za 300K ali za godinu, do dve max.

Kada je operativan i prodje lekarske preglede...i dalje je to EL pass-first, p&r PG. Bekčina od bezmalo dva metra i snažan u odbrani, čak i ovako sporiji. Na onih 8 tekmi u Himkiju je imao prosek 50% za tri i oko 4 asista. Problem je što taj rizik njegovog angažovanja zadnje 2-3 sezone upravo nama predstavlja najveći luksuz. Idealan je za milijunaše kao back-up plej, jer dok fercera ceo tim igra bolje. Upotrebljiv u malim dozama gde nije nosioc tima a nezamenljiv u petorci sa spretnim p&r centrom protiv ekipa koje to slabije brane: Ne smeju da mu idu ispod bloka jer bez pardona uzima šuteve i sa 9 metara a preko njega se neće nadavati koševa...dok im većinu minuta na kecu pokriva prvi plej od 1,5-2,5 miliona.

Ako se Jović dovede u red...a to će verovatno biti duboko do pred početak sezone, sumnjam da će pristati da bilo gde odradi pola godine ispod 500K.

Razlog: pogledati sexy video u nastavku a u ciganjskom rečniku videti pod: ,,endemska vrsta''.

 https://youtu.be/0OUyo15vbTc

 

 

 

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wingwalker said:

Za očekivati je da se Jović vrati u KKCZ za 300K ali za godinu-.dve.

Kada je operativan i prodje lekarske preglede...i dalje je to EL pass-first, p&r PG. Bekčina od bezmalo dva metra i snažan u odbrani, čak i ovako sporiji. Na onih 8 tekmi u Himkiju je imao prosek 50% za tri i oko 4 asista. Problem je što taj rizik njegovog angažovanja zadnje 2-3 sezone upravo nama predstavlja najveći luksuz. Idealan je za milijunaše kao back-up, jer dok fercera on će sigurno isporučiti.  Nezamenljiv u petorci sa spretnim p&r centrom protiv timova koji to slabije brane a većinu minuta na kecu pokriva prvi plej od 1,5-2,5 miliona. Sumnjam da će ako se dovede u red...a to će verovatno biti duboko do pred početak sezone, pristati da bilo gde odradi sezonu ispod 500K.

Razlog: pogledati u ciganjskom rečniku pod ,,endemska vrsta'' i video u nastavku.

 

 

Ako hocemo domacu osnovu, onda ona mora da valja. Ako Jovke kosta 500k, neka mu se plati. Sta znaci ta cuvena mantra da mi ne placamo vise od ???? Slicno mislim i u vezi placanja stranaca koji valjaju. 

 

2 hours ago, Kankkunen said:

Zna se ko je SD, čovek sa iskustvom od 50 leta, Bagzi se bavi kontaktima sa EL i ostalim ligama ... Pera pisar iz administrativnog odelenja. :classic_smile:

To i ja napisah. Mодерни ћата, ali je bitna zvucna i netacna funkcija. 

Link to comment
Share on other sites

Na stranu informacija da sa Jovicem nismo u ozbiljnoj priči za sada i da je već odbio Panatanaikos, Stefan zna kako stoje stvari u Zvezdi sto se tiče para a upravo je on u svojoj poslednjoj sezoni bio jedan od onih koji su bili najmanje ok sa tim sto mu ne leže plata. Bilo je tu i situacija neću da se akam sa ovim ledjima kad mi kasne pare.

Da me neko pogrešno ne razume, ja gotivim Jovketa i kao igrača, tj njegov način igre, i kao sugradjanina samo kažem da nije bas najzgodniji za svaku saradnju.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ridji said:

Na stranu informacija da sa Jovicem nismo u ozbiljnoj priči za sada i da je već odbio Panatanaikos, Stefan zna kako stoje stvari u Zvezdi sto se tiče para a upravo je on u svojoj poslednjoj sezoni bio jedan od onih koji su bili najmanje ok sa tim sto mu ne leže plata. Bilo je tu i situacija neću da se akam sa ovim ledjima kad mi kasne pare.

Da me neko pogrešno ne razume, ja gotivim Jovketa i kao igrača, tj njegov način igre, i kao sugradjanina samo kažem da nije bas najzgodniji za svaku saradnju.

vrlo je nezgodno rizikovati karijeru, a na racunu duva promaja.

sada je situacija malo drugacija. dobro se on naplatio u rusiji.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Predragdjape said:

Koji sportski radnik sa godinama iskustva i uspesima iza sebe ti pada na pamet na mesto predsednika, imajuci u vidu sa cim sve treba da se bori kako na terenu tako i van njega?

 

Evo ovako na prvu loptu, Misko Raznatovic.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Evo ovako na prvu loptu, Misko Raznatovic.

 

1 minute ago, Martin Mystere said:

Nisam siguran kako bi Miško plivao u mulju sa Bokanom i Ostojom, niti koliko je on našpanovan za niske udarce ovakvog tipa.

 

Misku ne smetaju ostali klubovi, njemu smeta pravilo koje kaze da ne moze biti (formalno) predsednik (a mozda ni nizi funkcioner) nekog kluba a ujedno i menadzer. 

On se menadzerisanja nece odreci. Zasto bi? Bolje pare, manje briga. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...