Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

19 minutes ago, Laki21 said:

Nama je na 2 potreban igrač sličan Lojdu i uz Kalinu verovatno najplaćeniji igrač tima.

 

Potrebna nam je prva napadacka opcija. Iskreno tu ocekujem neku divljinu, Radonja voli da mu sistem radi kao sat ali uvek je tu i jedan igrac koji ikace iz sablona. Pa neka pogodi kao sto je sa Kvinsijem, Markusom...

Bek kao prva opcija, centar kao druga, pa Kalina, Vajt, Dobric, Ivanovic. Nije kao da tu nece biti poena. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Prijatelj Mitar said:

 

Potrebna nam je prva napadacka opcija. Iskreno tu ocekujem neku divljinu, Radonja voli da mu sistem radi kao sat ali uvek je tu i jedan igrac koji ikace iz sablona. Pa neka pogodi kao sto je sa Kvinsijem, Markusom...

Bek kao prva opcija, centar kao druga, pa Kalina, Vajt, Dobric, Ivanovic. Nije kao da tu nece biti poena. 

Prijatelju Mitre iz Dubica,naravno da ovaj tim ima napadackog potencijala cak da se ovako zaokruzi roster.

 

Kosarkaski sladokusci vole da vide Berona,Pantera, JOB, Rocestija, a takvi igraci ne donose trofeje i to je jasno kao dan. Sve je to lepo za oko kad ih vidis na terenu ali to su u principu stetocine na nekom visokom nivou kosarke...

 

Treba lepo da izlijemo beton u odbrani a kos ce doci sam po sebi, pa cak prva violina da bude taj jos jedan bek i Dobric..da okrvave ta kolena dobro i da napravimo drugu ili prvu najbolju odbranu EL dvih vremena pre te cuvene Kvinsijeve...i  mislim da top8 nije daleko.

 

Pojedini bi hteli da se dobije Barsa 108-82, ali ne ide to bas tako u stvarnom zivotu kao na igrici ili snu.

 

Mislim da ce mnoge iznenaditi sin Mitar iz Novog Sada, sa svojim kratkim otvaranjima i idealnim asistencijama za Dobrica ili nekog drugog. Ovo je verovatno nasa poslednja sezona u EL sve i da osvojimo sve, ali bar da poginemo muski i da Zocu nabijemo pritisak 200-150...da Mordor zacuti zauvek a mi naseg trenera isklesemo u statui na Kalemegdanu..

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

"Treba lepo da izlijemo beton u odbrani a kos ce doci sam po sebi, pa cak prva violina da bude taj jos jedan bek i Dobric..da okrvave ta kolena dobro i da napravimo drugu ili prvu najbolju odbranu EL dvih vremena pre te cuvene Kvinsijeve...i  mislim da top8 nije daleko."

@Devil In My Pants

 

da zivimo trenutno sredinom 90ih 20og veka, rekao bih da je to sto pises realna opcija, mada su i tada takve vrhunske ekipe imale po jednog ili dva nemilosrdna trpacha. 

 

danas se ne moze pobedjivati na euroleague nivou samo vrhunskom odbranom (za koju btw ne postoje trenutno garancije da ce biti moguca) ;

 

igra i pravila su otisla nekim svojim tokom, igra je brza, poseda je puno vise. nekada su vrj ekipe zavrsavale posao kada odu na 7-10 razlike, danas je 15 nesto sto se stize za par minuta. 

 

nadam se da cemo imati dovoljno suta, jer je to otprilike jedina stavka danas za koju nema alternative. 

 

a to sa dobricem.. pa zamisli da ti je druga napadacka opcija cvrste defanzivne ekipe jaka blazic. 

  • Like 9
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

@Laki21 @Prijatelj Mitar i ptičice na grani znaju da nam igrač tog profila fali, sa dosta poena u rukama i koji igra sa loptom. Najskuplji igrač tima i prva violina.

 

Nadovezao sam se na titov post i napisao lepo dopuna. 😁 Ako ostane para(a znam da nece, i ovo sto sad dovodimo, dovodimo na mišiće), pored tog beka mamojeba, nije naodmet imati i Pejdza u timu, dobri procenti za 3(i to nam fali, budimo iskreni) i nije ego manijak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Devil In My Pants said:

Prijatelju Mitre iz Dubica,naravno da ovaj tim ima napadackog potencijala cak da se ovako zaokruzi roster.

 

Kosarkaski sladokusci vole da vide Berona,Pantera, JOB, Rocestija, a takvi igraci ne donose trofeje i to je jasno kao dan. Sve je to lepo za oko kad ih vidis na terenu ali to su u principu stetocine na nekom visokom nivou kosarke...

 

Treba lepo da izlijemo beton u odbrani a kos ce doci sam po sebi, pa cak prva violina da bude taj jos jedan bek i Dobric..da okrvave ta kolena dobro i da napravimo drugu ili prvu najbolju odbranu EL dvih vremena pre te cuvene Kvinsijeve...i  mislim da top8 nije daleko.

 

Pojedini bi hteli da se dobije Barsa 108-82, ali ne ide to bas tako u stvarnom zivotu kao na igrici ili snu.

 

Mislim da ce mnoge iznenaditi sin Mitar iz Novog Sada, sa svojim kratkim otvaranjima i idealnim asistencijama za Dobrica ili nekog drugog. Ovo je verovatno nasa poslednja sezona u EL sve i da osvojimo sve, ali bar da poginemo muski i da Zocu nabijemo pritisak 200-150...da Mordor zacuti zauvek a mi naseg trenera isklesemo u statui na Kalemegdanu..

Bold, pomešao si babe i žabe. 

Beron je vrhunski šuter koji nam je donosio trofeje, ali nije ono što nam sad treba.

JOB-a i Roča ne bih ni komentarisao.

Panter je vrhunski trpač, klačer , dobar defanzivac sa energijom koju bi i Radonja obožavao . E tako nešto nama treba, ali za to nemamo kintu. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, oubrevo. said:

"Treba lepo da izlijemo beton u odbrani a kos ce doci sam po sebi, pa cak prva violina da bude taj jos jedan bek i Dobric..da okrvave ta kolena dobro i da napravimo drugu ili prvu najbolju odbranu EL dvih vremena pre te cuvene Kvinsijeve...i  mislim da top8 nije daleko."

@Devil In My Pants

 

da zivimo trenutno sredinom 90ih 20og veka, rekao bih da je to sto pises realna opcija, mada su i tada takve vrhunske ekipe imale po jednog ili dva nemilosrdna trpacha. 

 

danas se ne moze pobedjivati na euroleague nivou samo vrhunskom odbranom (za koju btw ne postoje trenutno garancije da ce biti moguca) ;

 

igra i pravila su otisla nekim svojim tokom, igra je brza, poseda je puno vise. nekada su vrj ekipe zavrsavale posao kada odu na 7-10 razlike, danas je 15 nesto sto se stize za par minuta. 

 

nadam se da cemo imati dovoljno suta, jer je to otprilike jedina stavka danas za koju nema alternative. 

 

a to sa dobricem.. pa zamisli da ti je druga napadacka opcija cvrste defanzivne ekipe jaka blazic. 

Pre bih uzeo Kinzija nego Loyda, ta prica o posedima i ubrzanoj kosarci jeste u principu tacna, ali ne toliko bitna za nas jer mi svakako necemo imati tim koji to moze ispuniti, probali smo par puta i videli kako se zavrsilo.

 

Nama treba konstantna odbrana i napad koji ce ponekad bljesnuti. Treba ispostovati i Dobrica, dati mu odredjen broj suteva i prostora, Nate je igrao dobro u onom divljem timu Uniksa, Vajt je igrac koji je kao i Nejt skolovan i mogu obojica izaci iz tih patika i uzimati vise suteva i samim tim davati i vise poena.

 

Taj jedan bek mi i nije toliki problem, koliko mi je problem ispod kosa i tu se stvarno nadam dobrom igracu, cekajuci Nokoa.

 

Tesko je reci sta je u Dejovoj  glavi, ali za sada je ovo tim koji vec sad ima 10x veci IQ od tima iz prosle sezone. To je jako bitna stavka koju niko ne spominje. Meni je Loyd odlican covek i kosarkas, ali on nema taj pobednicki DNK, zato mi i nije zao njegovog odlaska, verovatno da je ostao jos jednu sezonu kod nas, bio dosta bolji igrac jer bi mozda moglo to da mu se usadi..

 

Tim i trener su za sad po mojoj meri jos da promenimo razmisljanje i da nam uprava kluba ne bude jedan covek, vec da to bude celina koja moze dobro funkcionisati....

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milos 3.14 said:

Bold, pomešao si babe i žabe. 

Beron je vrhunski šuter koji nam je donosio trofeje, ali nije ono što nam sad treba.

JOB-a i Roča ne bih ni komentarisao.

Panter je vrhunski trpač, klačer , dobar defanzivac sa energijom koju bi i Radonja obožavao . E tako nešto nama treba, ali za to nemamo kintu. 

 

Nisu pomesane babe i zabe, ali  nismo obojica daleko od istine...Videcemo tog Pantera kod komsija..taj Panter je ball stoper,on hocelopte i suteve po svakoj ceni i ne bi Radonja bas balio na njega...Beron je igrac zadatka, jeste nam doneo titulu trokorakom, ali je daleko od nekog igraca koji donosi trofeje pa i nama..

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

punter i nije bio bas klasicni ball stopper kod nas, prosto zato sto protok lopte nije ni postojao a on je potezao brzo. 

 

imao je one izolacije na kraju tekme gde je vrhunski poentirao 

 

pri tome je vrlo dobar defanzivac, ne znam sta bi tu smetalo radonji 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Milos 3.14 said:

To je po meni već gomilanje igrača pod uslovom da se planira Jović + bek.

U takvoj situaciji izvisio bi Lazarević, a od njega mnogo očekujem.

 

Raspravljam se danima sa drugom, muka mi je od gomilanja prosecnih igraca godinama sto u kk, sto u fk, i ajde da ne trujem sa fk ovde, ponadah se da ce ove god biti drugacije, al po svemu sudeci nece. Zeludac mi radi salto mortale kad pomislim da se Jovic nakalemi na ovaj tim. Prvo sto se vuce ko ranjeni puz godinama po rehabilitacionim centrima, vise sam ja odigrao basketa u skolskom, nego on poslednjih par godina. Drugo sto je kao osoba indijanac. Trece hocu bre beka, ne zelim da gledam ciglarenja ove godine. Svaka cast Jovicu na prvom mandatu, al to je bilo to od njega-prajm, bolji, zdraviji i mladji biti nece.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Generalno, kada se pise o rosteru, ko je tu i ko nam fali, stalno su na margini dva igraca, Dzoni i Dobric. Ne u smislu da se ne spominju uopste, vec da se ne spominju dovoljno. Moj neki osecaj kaze da ce obojica imati mnogo vecu ulogu u napadu nego sto bilo ko ocekuje. Ovo pisem kao reakciju na maltene uniformisani stav foruma da nam je neophodan bek trpac, u najmanju ruku na nivou Puntera ili Loyda. Ja ne mislim tako, a videcemo kako razmislja Radonja.

Prvo i osnovno, dolascima Dzonija i Waltersa mi smo dobili dva dobra ofanzivna ballhandlera na PG i oko njih ce se sve vrteti. Naravno da fali bek, ali ne nuzno neki do jaja trpac (ako su nam takvi uopste platezno dostupni), vec neki two-way atleta sa normalnom glavom, koji bi bio u stanju da pokrpi i Dzonija i Natea u odbrani. Neka upgrade verzija Dobrica, koji ce takodje uzimati minute na dvojci, u kojoj meri videcemo.

MIslim, zna se Dejova filozofija igre, ne treba valjda oko toga raspravljati. 

Da me ne shvatite pogresno, voleo bih ja i Puntera i Loyda na ovaj roster, ali ocigledno da nemamo para za taj nivo kvaliteta. Ili ipak imamo? Kako god, dolazak beka ce svakako otkloniti dilemu da li je potpis Kaline izuzetak ili trend.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, madafaka73 said:

Naravno da fali bek, ali ne nuzno neki do jaja trpac (ako su nam takvi uopste platezno dostupni), vec neki two-way atleta sa normalnom glavom, koji bi bio u stanju da pokrpi i Dzonija i Natea u odbrani. Neka upgrade verzija Dobrica, koji ce takodje uzimati minute na dvojci, u kojoj meri videcemo.

 

 

s'obzirom da dobric ne moze da pokrpi plejmejkere u odbrani a uglavnom ni da iskreira sebi sut (pricam za el naravno), taj bi trebalo da bude prilicno apgrejdovan dobric. 

 

moje misljenje je da cak ni vrhunski 3&D igrac ne bi bio dovoljan, jer ima puno perioda kada ti el ekipe zatvore plejmejkere, pa ti treba neko ko moze da raspali po izolacijama. 

 

naravno, to je moje amatersko vidjenje lika sa interneta, postoje solidne sanse da moze i drugacije. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kao i prosle godine situacija sa PG pozicijama ni ove godine nije sjajna i nema neki izbor. Sezona je dug, Jovic nikako ne moze biti visak, a Volters kad se sagleda trziste je dobar ubod.

Radonjic poznaje sta i koliko moze Jovic, pa samim tim nema brige.

 

A gledajuci Pantera i njegov dolazak u komsiluk, nije po meni neki velik problem. On je proslu sezonu odigrao kao zmaj u Milanu i da oni nemaju vise love da ga zadrze ako je sve kako izgleda, to jednostavno nije realno znajuci da oni bas znaju da bacaju lovu na igrace.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Radonja said:

Disclamer oba ta beka su se raspadala u prethodnim klubovima.

 

Mislim da je u oba slučaja bio Oly, ali to jeste poenta pri čemu su obojica pre Olija imali dobre sezone i došli kod njih iz lošijih takmičenja, znači ne iz EL. Mi nemamo lovu za likove koji su odigrali top na EL nivou. Onda probaj da nađeš nekog ko ima kvalitet, a nema dobru sezonu iz EL ekipe ili juri igrače koji su imali dobre sezone u u EC, FIBA LŠ, nacionalnim ligama. 

Mislim da je to rizik koji treba da preduzmemo.

5 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:


lazarevic je izvisio dolaskom kaline

Izvisio je za minute, tj. neće ih dobijati koliko bi dobijao da nije došao Kalina.

Ja ne bih voleo da on ispadne iz 12 jer ako bude u 12 imaće minute i nametnuće se. Imaće on def specijale, kratke stintove, gde će da čuva od 1-4, samo da ostane u 12 i ne brinem.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Milos 3.14 said:

Izvisio je za minute, tj. neće ih dobijati koliko bi dobijao da nije došao Kalina.

Ja ne bih voleo da on ispadne iz 12 jer ako bude u 12 imaće minute i nametnuće se. Imaće on def specijale, kratke stintove, gde će da čuva od 1-4, samo da ostane u 12 i ne brinem.

 

Pre će Uskoković u 12 nego Lazarević, jer mi trenutno sem Voltersa i Ivanovića (i Uskoka) nemamo igrače koji mogu organizovati napad i igrati sa loptom. Ne kažem da je to dobro rešenje, i ja bih pre Lazarevića u 12, ali prosto nam koncepcija tima to ne dozvoljava.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lazarević bi trebao da dobije minute ukoliko se na njega racuna narednih sezona. Pokazao je da ume da igra na obe strane terena, ima sasvim dobru intuiciju i ume da prepozna situaciju na terenu i skoro uvek je na pravom mestu. 

Iskreno se nadam da ce dobiti sansu ove sezone makar u Aba ligi.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...