Jump to content

Sve o kriptovalutama


Doc Holiday

Recommended Posts

44 minutes ago, Zvezdinho said:

 

A da se deponuju sredstva sa kartice ili direktno sa racina na binance pa onda da se kupi  shiba ?  Koliko se kod nas ceka da deviznu karticu u nasim bankama ?

 

Kod nas postoji obaveza 15 posto, ako porez na kapitalnu dobit ako se ne varam.

 

Ne deponuju se pare na Binance, nego direktno kupujes novcice koji su ponudjeni karticom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Baby said:

 

Mislis 9 miliona? Cak, pre dve nedelje je 9 miliona flokija bilo 540$

 

Meni se usedmostricilo za sada... necu dirati pa sta bude. 

Mozda nije onda to taj floki? 

12 hours ago, Zvezdinho said:

 

A da se deponuju sredstva sa kartice ili direktno sa racina na binance pa onda da se kupi  shiba ?  Koliko se kod nas ceka da deviznu karticu u nasim bankama ?

 

Ne znam da li moze direktno sa racuna banke. Ja imam dinarsku kreditnu visa societe generale banke i mastercard vezanu za dinarski i devizni eur racun. Sa Visa kreditnom mogu kupovati na binance sa dinarima ( s tim da se preracunava eur) a sa ovom mastercard mogu direktno eurima kupovati. Ne znam koliko se tacno ceka za deviznu karticu. Ja sam moju napravio u isto vreme.

 

Na mobilnom telefonu kad udjes u aplikaciju videt ces na tom home screenu u sredini desno pise buy with eur. na to kliknes i onda imas da odaberes koju valutu da kupis. Mozes kupiti odmah neku valutu, ali ja predlazem kupiti prvo busd ili usdt pa onda valutu. 

Naravno moras imati povezanu karticu sa tvojim binance nalogom.

Link to comment
Share on other sites

On 10/24/2021 at 4:42 PM, djole said:

Nego, je l' plaćao neko od vas porez na kriptovalute?

 

Ukoliko jednu kriptovalutu kupiš za fiat, pa onda nju zameniš direktno za drugu kriptovalutu, da li tada nastaje poreska obaveza, ili tek onda kada tu drugu kriptovalutu prodaš za fiat?

 

Poreska obaveza nastaje kad povuces fiat na bankovni racun. Placas porez na kapitalnu dobit od 15%. Prilozis dokaze o kupovini i prodaji i platis samo na razliku u ceni.

Link to comment
Share on other sites

Da vam kazem moje dozivljaje poslednjih dana da ne pravite istu gresku.

 

Ja izmedjuostalog koristim Bitmart na kom uglavnom igram neke sitne koine pa ako se nesto desi... Trebalo mi je da prebacim eth u drugi novcanik, ne moze ako nemas 0.1, ja sam imala nesto ispod sto mi je ostalo od transakcija kojekakvih. Dokupim eth pre 5 dana, visina u novcanom iznosu mi poraste, eth jos nije dodat. 

 

Floki inu mi se ucinio interesantnim i kupim ga preko Metamask, tj. uniswap. Iznos mi narastao 10 puta i reko dosta je hocu da podignem, nema sanse da se prebaci u eth, uzelo mi dva puta pare za fee i gas, a nije prebacilo. Pokusala sam da nadjem bilo gde na internetu kako se swappuje floki ili prodaje, prebacuje u drugi novcanik (i ta mogucnost stoji na metamask, ali ne funkcionise), nista, nema slovo o kako se prodaje floki, sve na netu je objasnjenje samo kako se kupuje. Postavila sam pitanje na reddit u roku od minut mi je metamask obrisao post sa objasnjenjem "za sigurnost zajednice" 😂

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Doc Holiday said:

ja sama farmao neki DAR token na Binance lanchpool ...  kolko kapiram ovi gaming tokeni su ti koji sad mogu doneti  X 10 i vise

 

Ja jos nisam swapovala floki 😄 Nemoguca misija. Vrti 'pending' ceo dan i nista. Jest da se na te shit coine mogu napraviti pare, ali jedini problem je izglada podici... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Ja jos nisam swapovala floki 😄 Nemoguca misija. Vrti 'pending' ceo dan i nista. Jest da se na te shit coine mogu napraviti pare, ali jedini problem je izglada podici... 

 

ja za sad samo na binance trgujem sa onim sto tamo ima...  po meni jesu ti shit coini oni koji mogu doneti pare ali i odneti...  nekako mi bezbedniji ovi koji su izlistani na binance...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Doc Holiday said:

 

ja za sad samo na binance trgujem sa onim sto tamo ima...  po meni jesu ti shit coini oni koji mogu doneti pare ali i odneti...  nekako mi bezbedniji ovi koji su izlistani na binance...

 

Ma ja sam sada petljala sa metamask i vise necu. Gledam pare koje ne mogu da podignem, bzvz. Probala sam da posaljem na drugu paltformu, nista, apsolutno nista. Nigde na netu nema jedan jedini komentar kako prodati floki, svajpovati, prebaciti a ima zilion komentara kako kupiti. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Baby said:

 

Ma ja sam sada petljala sa metamask i vise necu. Gledam pare koje ne mogu da podignem, bzvz. Probala sam da posaljem na drugu paltformu, nista, apsolutno nista. Nigde na netu nema jedan jedini komentar kako prodati floki, svajpovati, prebaciti a ima zilion komentara kako kupiti. 

 

 ma zato nemam metamask ni slicno...  samo na binance sta ima to radim i to je to...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

malo sam procunjao o ovom DAR  tokenu... to je neka igrica koja je u beta fazi i vec ima 60000 igraca ...  glavnu verziju treba da izbace na prolece ili leto...   na Binance se farma  jos 20ak dana...  kad se zavrsi farmanje , cena ce jos pasti jer ce rasprodavati izfarmano... tad nije lose uci u njega...  kad izadje igrica predvidjaju  5-10 X  i navise....  

Edited by Doc Holiday
Link to comment
Share on other sites

On 11/5/2021 at 5:06 AM, Baby said:

 

Ma ja sam sada petljala sa metamask i vise necu. Gledam pare koje ne mogu da podignem, bzvz. Probala sam da posaljem na drugu paltformu, nista, apsolutno nista. Nigde na netu nema jedan jedini komentar kako prodati floki, svajpovati, prebaciti a ima zilion komentara kako kupiti. 

Na koju plaformu zelis da prebacis FLOKI? Prodaja na uniswap, pancake swap  ide isto kao i kupovina. Kod pancakeswap prvo moras uraditi approve token pa tek onda swap. Ponekad i na pancakeswap zna tako da nestane, tj uzme fee a transakcija ne prodje, to je do bsc chaina. Tako da je tvoj problem bio do eth chaina. Ne znam da li na uniswap imas da podesis slippage? obicno ti takvi tokeni kad ih prodajes imaju veliki taj tax, pa slippage mora biti od 10 pa navise, sve zavisi, ali bez obzira ako nije dovoljan barem na pancakeswap izbaci gresku, a to znaci da nije slippage dovoljno visok. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Tomiprunet said:

Na koju plaformu zelis da prebacis FLOKI? Prodaja na uniswap, pancake swap  ide isto kao i kupovina. Kod pancakeswap prvo moras uraditi approve token pa tek onda swap. Ponekad i na pancakeswap zna tako da nestane, tj uzme fee a transakcija ne prodje, to je do bsc chaina. Tako da je tvoj problem bio do eth chaina. Ne znam da li na uniswap imas da podesis slippage? obicno ti takvi tokeni kad ih prodajes imaju veliki taj tax, pa slippage mora biti od 10 pa navise, sve zavisi, ali bez obzira ako nije dovoljan barem na pancakeswap izbaci gresku, a to znaci da nije slippage dovoljno visok. 

 

Sve znam, ali floki ne ide nigde. Probala sam da prebacim na gate.io, na binanceus... da swapujem preko uniswap i metamask, nista ne vredi, stalno je pending... Podesavala slipp od 0.5 do 25 redom... nista. Gas jeste jako visok, zavisno od doba dana od 220 do 480$... nista nije pomoglo. Nigde ne vidim da je neko napisao da je prodao floki, svi pisu da se drzi, kada neko postavi pitanje dobija odgovor kako se radi, ali ne kako se radi sa flokijem... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Baby said:

 

Sve znam, ali floki ne ide nigde. Probala sam da prebacim na gate.io, na binanceus... da swapujem preko uniswap i metamask, nista ne vredi, stalno je pending... Podesavala slipp od 0.5 do 25 redom... nista. Gas jeste jako visok, zavisno od doba dana od 220 do 480$... nista nije pomoglo. Nigde ne vidim da je neko napisao da je prodao floki, svi pisu da se drzi, kada neko postavi pitanje dobija odgovor kako se radi, ali ne kako se radi sa flokijem... 

Pa kako sam napisao, prodaja ide isto kao kupovina, ako je sve normalno. Izgleda da kod ovog FLOKIa nije nesto normalno, pa zato ne moze da se proda. Postoje takvi tokeni, imas i nekih tokena npr kupis i drzis u walletu a kolicina se samo smanjuje. Citao sam o tome, tj da je nekoliko clanova sa jednog foruma naselo na takve tokene. Tako da svasta ima u kriptu, pogotovo kod ovakvih tokena kao floki, i ti koji zele da imaju slavu na osnovu doge i shibe.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Baby said:

 

Sve znam, ali floki ne ide nigde. Probala sam da prebacim na gate.io, na binanceus... da swapujem preko uniswap i metamask, nista ne vredi, stalno je pending... Podesavala slipp od 0.5 do 25 redom... nista. Gas jeste jako visok, zavisno od doba dana od 220 do 480$... nista nije pomoglo. Nigde ne vidim da je neko napisao da je prodao floki, svi pisu da se drzi, kada neko postavi pitanje dobija odgovor kako se radi, ali ne kako se radi sa flokijem... 

Jedino sta moze biti problem je koju verziju uniswapa koristis? verzija 2 (V2) ili verzija 3 (V3) . Probaj da stavis V2 ako ti je V3 default. Na pancakeswap isto ima V1 i V2 i na to treba obratiti paznju kad se prodaje zbog liquidity

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Tomiprunet said:

Pa kako sam napisao, prodaja ide isto kao kupovina, ako je sve normalno. Izgleda da kod ovog FLOKIa nije nesto normalno, pa zato ne moze da se proda. Postoje takvi tokeni, imas i nekih tokena npr kupis i drzis u walletu a kolicina se samo smanjuje. Citao sam o tome, tj da je nekoliko clanova sa jednog foruma naselo na takve tokene. Tako da svasta ima u kriptu, pogotovo kod ovakvih tokena kao floki, i ti koji zele da imaju slavu na osnovu doge i shibe.

 

Meni kolicina raste. Pricala sam sa nekima ovde sto ozbiljno rade kripto, bas zbog toga niko nije radio floki, nestabilan je i nece da ga prebace. Problem je u flokiju. 

6 minutes ago, Tomiprunet said:

Jedino sta moze biti problem je koju verziju uniswapa koristis? verzija 2 (V2) ili verzija 3 (V3) . Probaj da stavis V2 ako ti je V3 default. Na pancakeswap isto ima V1 i V2 i na to treba obratiti paznju kad se prodaje zbog liquidity

 V2

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Baby said:

 

Meni kolicina raste. Pricala sam sa nekima ovde sto ozbiljno rade kripto, bas zbog toga niko nije radio floki, nestabilan je i nece da ga prebace. Problem je u flokiju. 

 V2

Pa dobro, to sto raste to su refleksije, tj rewards od kupovine/prodaje. Moguce da je problem u Flokiju. Nadam se da nisi mnogo ulozila. Uvek je zeznut taj Uniswap zbog velikog fee(gas) a. pa onda izgubis vise na tome nego sto bi dobio od tokena. Ja za te takve tokene vise volim bsc tj pancakeswap

 

Ne znam da li koristis Telegram aplikaciju? tamo imas sigurno grupu za Floki. Pa pokusaj tamo da se raspitas, u vezi prodaje i slanja na neku drugu menjacnicu. Jedino se pazi ako dobijes slucajno neku privatnu poruku i da se predstavlaju kao neki support ili clan admin, ili tako nesto, to je scamm. Ne odgovaraj vec odma block. 

Edited by Tomiprunet
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Tomiprunet said:

Pa dobro, to sto raste to su refleksije, tj rewards od kupovine/prodaje. Moguce da je problem u Flokiju. Nadam se da nisi mnogo ulozila. Uvek je zeznut taj Uniswap zbog velikog fee(gas) a. pa onda izgubis vise na tome nego sto bi dobio od tokena. Ja za te takve tokene vise volim bsc tj pancakeswap

 

Ne znam da li koristis Telegram aplikaciju? tamo imas sigurno grupu za Floki. Pa pokusaj tamo da se raspitas, u vezi prodaje i slanja na neku drugu menjacnicu. Jedino se pazi ako dobijes slucajno neku privatnu poruku i da se predstavlaju kao neki support ili clan admin, ili tako nesto, to je scamm. Ne odgovaraj vec odma block. 

 

Ma nisam mnogo ulozila, skocio mi preko 10 puta pa reko vreme je da se skine. Ali ne ide. Ne bavim se vise time. 

Ne koristim telegram. Ima za floki svuda, reddit, twitter... ali su svuda iste price. Grupa koja pumpa li pumpa. Ulazu milione svakodnevno u reklame. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Tomiprunet said:

ok onda ako se ne bavis vise time 🙂 Znam da ima floki svuda, ali meni je najbolji telegram za pracenje takvih tokena. Preporucujem ti 🙂 

 

Pa znas sta, ako izgubim necu izgubiti mnogo, tako da nisam u nekoj drami. Ostavicu za sada pa kada bude doslo do nekog momenta da se to razresi, probacu da vidim sta je ostalo od toga. 

Inace sam prestala puno da gledam sta ko pise, uglavnom pumpaju li pumpaju... i uglavnom su bezvezni komentari. Na redditu sam postavila pitanje kako? na metamask, obrisali su mi post u roku od odmah kao zbog sigurnosti zajednice... mlsm... vise nego jasno. 

 

Spoiler

Sorry, this post has been removed by the moderators of r/Metamask.

Moderators remove posts from feeds for a variety of reasons, including keeping communities safe, civil, and true to their purpose.

 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...