Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

8 minutes ago, Drug Crni said:

@MikiMilanebukvalno pasus do pasusa je nista drugo nego obicna fsb propaganda,koja se uspesno promovise po nasim medijima (elektronskim i stampanim). Odgovoricu samo na dva manja dela.

 

Ne samo u CG.
Nego na sve bivse jugoslovenske republike u kojima je srpski narod ziveo u znacajnijem procentu. Ista matrica,isti obrazac o navodnoj ugrozenosti srpskog stanovnistva,a sto je bio samo izgovor za rusilacke agresije prema komsijama,pokretane iz Beograda.
Nije ni cudo sto su upravo od Srbije i Rusije sve druge republike pobegle glavom bez obzira. Nijedan ni drugi rezim nisu izvukli nikakve pouke iz toga,sagledali svoje greske. Otuda promocija sestrinskih projekata - srpski svet/ruski svet

 

 

Jos jedna tipicna relativizacija po kojoj je Zapad iskljucivi krivac.
Umesto odgovora da ti postavim pitanje: zamisli sta bi ostalo od Rusije kad bi se federalnim republikama dopustilo da se izjasne zele li ostati u toj zajednici. A onda zamisli kolika bi bila SAD kad bi prihvatila za federalne drzave sve koje bi zelele da joj se pridruze. Nema potrebe da Zapad uopste "rovari" po Rusiji..i ona bi se dezintegrisala iznutra,sama od sebe,poput SSSR.

Razlozi su kristalno jasni svima,osim Z-balkanoidima.

 

Ne vrijedi gubiti vrijeme i odgovarati na najodvratniju zlocinacko-anticivilizacijsku propagandu. Citav post tog lika je klasicna relativizatorska bljuvotina. Lik je hladno napisao da je sasvim okej ovo fizicko unistenje ukrajinskog naroda od strane bolesnog zlocinackog rezima jer su i Ukrajinci toboze pokusali da uniste ruski i rusofoni narod u Ukrajini. Nisu Rusi nista krivi, zli Zapad ih primorao da se brane i pri tome pobiju desetine hiljada ljudi i ravnaju gradove na koje naidju. Svaka slicnost sa "odbranom srpstva" od povampirenih "ustasa, balija i siptara" 90ih je sasvim slucajna, kao i izgovori da je za to sve kriv neko drugi cije ime pocinje sa A, a zavrsava na merika. 

 

Fascinantno je kako tu identicnu matricu danas furaju i ekstremni desnicari i ekstremni ljevicari. Prvima problem sto Zapad hoce da im donese osnovna ljudska prava pa da vise ne mogu proganjat druge i drugacije, a drugima problem sto Zapad donosi ekonomski prosperitet i slobode pa im ne da da nove generacije truju bolesnom komunjarskom ideologijom, ugnjetavanjem individualnog i pjesmama Amerika i Engleska bice zemlja proleterska. 

  • Like 12
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kronostime said:

Commando za C-64 je bio pre tvog vakta?

BrightShimmeringFoxterrier-size_restrict

:classic_biggrin:

Ima ova koju sam igrao..atari 800xl. 😁

Eh kad sam ja Moskvu “ravn’o”. 

 Cisto da se osvrnem na tematiku vojnickog iskustva.. aug 1992-apr 1996 godine, rat u BiH. Nije za ponos ali nisam ni napravio nista cega bih morao da se stidim. Ne daje nikakvu komparativnu prednost u analizama, taktikama ali itekako daje mogucnost prepoznavanja tviteraskih bulsita i taj bs sto nam cesto serviraju obje strane. Mada je to mozda i samo do godina i iskustva generalno. 

Edited by Gistro Bančo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Gistro Bančo said:

Ima ova koju sam igrao..atari 800xl. 😁

Eh kad sam ja Moskvu “ravn’o”. 

 Cisto da se osvrnem na tematiku vojnickog iskustva.. aug 1992-apr 1996 godine, rat u BiH. Nije za ponos ali nisam  no napravio nista cega bih morao da se stidim. Ne daje nikakvu komparativnu prednost u analizama, taktikama ali itekako daje mogucnost prepoznavanja tviteraskih bulsita i uobicajeni ono sto nam cesto serviraju obje strane. Mada je to mozda i samo do godina i iskustva generalno. 

iskustvo, kada te posalju na neko brdo da odrzavas "vezu" kao radiorelejna medjustanica, gde, cim pocnes da dizes antene neko zapuca na tebe, i duzenje sekire i lopate u setnji KZB nije isto.

Kad zazvizde meci oko uva - zajebes svu taktiku komande i gledas da prezivis.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dragan said:

Cekaj me i ja cu sigurno doci, samo me cekaj dugo... 😁

 

 

Karma je čudo....ovaj iskompleksirani predsednik, najveće države na svetu, ima običaj da ostavi svoje goste, koji su mu u poseti da ga čekaju. Ovo je ništa...drugarica Zorana, ona i onako nije nešto bitna na tom nivou, je čekala sat-dva, ali mislim da je apsolutni rekorder po čekanju V.V.Putina...Toma Nikolić. Kažu da ga je u Sočiju čekao više od 5 sati, dok se ovaj zajebavao po Moskvi. Msm nije se zajebavao, radio je nešto, ono što bi se reklo "državnički" ali prioriteti.....5 sati :smiley26: ni mog pokojnog ćaleta ne bi toliko čekao...pokenjao bi se (da prostite) u državu koja me je poslala i u onu koja me dočekala i pravac kući...razdužim opremu i mozak na otavu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ali on je verovatno voleo da ga čeka. Čekao bi taj i 10 sati, i ne samo on nego i ovi ostali "neutralni" i "nezavisni" . Uđigusko je to seme :lol_2:

Ćuti kad mu nije igrao kazadžok, kao što je igao onom Arapinu.....koji blam :smiley26:

Spoiler

 

 

P.S. drugi put ću te pitam za ovi neutralni i nezavisni :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

Tekst o Ukrajinskim "Univerzalnim vojnicima" je iz ruskog komersanta ako sam dobro istražio. Komedija.

 

Pored ovog čekanja sultana, bio je incident i na aerodromu gde je vozač pokretnih stepenica jedno 15 minuta nabadao da se ispravno parkira. Pa onda imamo sliku sa ajatolahom gde sede jedan od drugog jedno 10m uz viceve tipa "nije stao putinov sto od 20m u avion pa improvizuju" 🙂 ali takva je pozicija Rusije da mora sve to da istrpi jer nema sa kim drugim da sarađuje.

 

Ukrajinci su danas ponovo gađali most kod Hersona :

 

 

 

Još jedna do dve ture pogodaka i više neće biti prohodan. Pretpostavljam da ga tuku ovako jer žele da ga onesposobe ali da ostane moguće da se opravi. Preciznost pogodaka je neverovatna, praktično svi jučerašnji i današnji pogodci u nekih 20m. Sledeći će verovatno biti most kod Kahovke, tamo će im HIMARS biti neophodan jer će verovatno gađati pristupne puteve sa obe strane a branu će ostaviti.

 

I za kraj jedno kvalitetno trolovanje na linija fronta :

 

 

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Slatka osveta Erdogana za to kada je bio ostavljen da dva minuta ceka Putina prilikom posete Rusiji 2020. Nego,ovih 50 sekundi zbunjenog Putina pokazuju koliko su se stvari promenile nakon Ukrajine.
Takodje,nije uopste beznacajno sto je radio krupan kadar Putinovog lica..a snimci dolaze od turske vladine novinske agencije, Anadolu (AA).

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

On 7/19/2022 at 8:52 PM, Drug Crni said:

Kako god ovaj rat ova agresija Rusije bude okoncana (a ocekujem da ce Putin svakako objaviti da je cilj ostvaren i objaviti pobedu), jedna stvar je sigurna - Rusija iz ovoga izlazi kao gubitnica.*
Jer "za vijek vjekov" gubi Ukrajinu. Zauvek i trajno. Ovo rusilacko izivljavanje nad zemljom i narodom nece nikada biti zaboravljeno. Ovakvo sravnjivanje citavih gradova sa zemljom, ubijanje civila, ovolike zrtve..bezocnost u postupanju..sve to ce uci u kolektivno secanje Ukrajinaca. Jos bitnije - uci ce u sve udzbenike istorije..iz kojih ce generacije mladih Ukrajinaca uciti o tome sta su im Rusi priredili i doneli..kakvo stradalnistvo..tako ce nepovratno biti pokidane sve veze izmedju dve susedne drzave i dva (po mnogo cemu) bliska naroda.

 

 

13 hours ago, Drug Crni said:


Nego na sve bivse jugoslovenske republike u kojima je srpski narod ziveo u znacajnijem procentu. Ista matrica,isti obrazac o navodnoj ugrozenosti srpskog stanovnistva,a sto je bio samo izgovor za rusilacke agresije prema komsijama,pokretane iz Beograda.

 

Znaci Ukrajinci nece nikad zaboraviti izivljavanje, a Srbi ne bi trebalo da se osecaju ugrozeno vec posle 50 godina od genocida?  

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Jurgen said:

 

 

Znaci Ukrajinci nece nikad zaboraviti izivljavanje, a Srbi ne bi trebalo da se osecaju ugrozeno vec posle 50 godina od genocida?  

Nesto si ti ovde pobrkao. Namerno,doduse..da nesto "poentiras"..

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam gde je sad ubacio Srbe, ali relativizacija ruskih zlocina u bilo kom aspektu je za osedu Jurgen. Mada si na kraju napisao izivljavanje.

 

Putler je skroz poludeo kao i nasi Rusofili..cak sam ubedjen da ih ima 80% 

 

Mama mi prica kako je Zelenski klovn i treba da se preda 🥲 penzioner..sta ja njoj da pricam.

 

Ukrajinci ce u nekoj buducnosti sa Poljacima biti veca pretnja Rusiji nego USA pa i Kina.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ne znam gde je sad ubacio Srbe, ali relativizacija ruskih zlocina u bilo kom aspektu je za osedu Jurgen. Mada si na kraju napisao izivljavanje.

 

Putler je skroz poludeo kao i nasi Rusofili..cak sam ubedjen da ih ima 80% 

 

Mama mi prica kako je Zelenski klovn i treba da se preda 🥲 penzioner..sta ja njoj da pricam.

 

Ukrajinci ce u nekoj buducnosti sa Poljacima biti veca pretnja Rusiji nego USA pa i Kina.

 

Bukvalno je napisano u quote-u. I nisam ja taj koji non-stop na ovoj temi ubacuje događaje iz 1990ih, zapravo to nisam uradio nijednom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Klotzen said:

Tekst o Ukrajinskim "Univerzalnim vojnicima" je iz ruskog komersanta ako sam dobro istražio. Komedija.

 

Pored ovog čekanja sultana, bio je incident i na aerodromu gde je vozač pokretnih stepenica jedno 15 minuta nabadao da se ispravno parkira. Pa onda imamo sliku sa ajatolahom gde sede jedan od drugog jedno 10m uz viceve tipa "nije stao putinov sto od 20m u avion pa improvizuju" 🙂 ali takva je pozicija Rusije da mora sve to da istrpi jer nema sa kim drugim da sarađuje.

 

Ukrajinci su danas ponovo gađali most kod Hersona :

 

 

 

Još jedna do dve ture pogodaka i više neće biti prohodan. Pretpostavljam da ga tuku ovako jer žele da ga onesposobe ali da ostane moguće da se opravi. Preciznost pogodaka je neverovatna, praktično svi jučerašnji i današnji pogodci u nekih 20m. Sledeći će verovatno biti most kod Kahovke, tamo će im HIMARS biti neophodan jer će verovatno gađati pristupne puteve sa obe strane a branu će ostaviti.

 

I za kraj jedno kvalitetno trolovanje na linija fronta :

 

 

 

Jel ovo za onih 10% sto nemaju WC?

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Prema nekim izvorima most u Antonovki uopšte nije gađan HIMARS sistemom nego exalibur granatama iz M777. Zar te granate ne bi napravile veću štetu ? Sa druge strane u jednom drugom videu se vidi da su granate eksplodirale ispod mosta a njega su samo probile tako da je moguća i ova verzija. 

 

Ako se pokaže kao istinito onda je pitanje čije rakete su Rusi obarali tu 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/18/2022 at 4:37 PM, goldberg said:

 

 

 Poljska je imala uzasna iskustva sa Rusijom, Srbija nije. Srbija je imala lose iskustvo sa NATO, Poljska nije.

 

 

 

Srbija je imala uzasna iskustva i sa Sovjetima (cija herojska djela Putin u potpunosti prisvaja iskljucivo za Ruse - ali mu onda uz to automatski pripadaju  i zlocini) po brojevima i vrsti zrtava vjerovatno uporedivim ako ne I vecim od broja zrtava u napadima NATO pakta. Pocinili su 111 ubistava nakon silovanja - plus sve ostale zlocine- a da i ne pominjemo  one u kojima su zrtve bile usputne u granatiranju Beograda .
 

I to ne samo 1944, nego i narednih godina. Toliko o civilima.

 

Sto se tice vojnika, broj poginulih granicara na granicama (ok nisu svi poginuli bili iz Srbije, ali vecina vjerovatno jeste) koje su drzali Sovjeti (Rusi) je malo manji od broja poginulih na Kosarama.
 

Ali Rusi su braca… 



 

 

 

Edited by ters
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...