Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

16 minutes ago, djura.net said:

Kako mislis nijedan? Pre desetak dana na ovoj temi su okaceni video klipovi unistavanja tri himarsa. 

iskreno ne znam vise u sta da verujem. Obe strane pricaju da pobedjuju, a obe su u ozbiljnom k..u s obzirom da imam kolege i u Ukraini i u Rusiji. Mada onako objektivno po njihovim pricama mislim da su Ukrainci u vecem problemu, narocito od kada je fokus na Izrael porastao.

U svakom slucaju, imao sam utisak da HIMARS pravi dosta stete a da ga tesko skidaju, pa da bi to moglo da napravi ozbiljniju razliku. Ali izgleda da nije tako.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, wrach said:

iskreno ne znam vise u sta da verujem. Obe strane pricaju da pobedjuju

 

Ne veruj strani koja laze. Oko toga koja je to strana moras sam da odlucis. Nema tu pravde i objektivnosti niti mesta za razmisljanje ako je Rusija napala Ukrajinu pa se kao javljaju neki osecaji da se ne pogresi u verovanju jednoj ili drugoj strani.

 

Ukrajina i da laze, u pravu je. A Rusija nikada nije u pravu jer od pocetka laze. Lazna specijalna operacija koja se razvukla u hronicnu bezocnu gnjavazu kako Pukiju ne bi narusili integritet....

 

Meni je to nerazumljivo, to vecito izjednacavanje....ili pravda koja vodi u neutralnost. Koliko miliona ima Rusa. Pa mogli su da se suprotstave putinovoj grandomaniji, ali ne, sve je bilo u redu dok specijalna operacija nije stigla u njihovo dvoriste....cutali su i neki se preselili za svaki slucaj.

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Constantin said:

spacer.png

 

Čemu ? Nije prvi put da Srbija šalje humanitarnu pomoć Ukrajini. Hrana, lekovi...a zaluta i po neki proizvod namenske industrije...preko trećih lica.

 

Pa takva vest se ne sme objaviti, zato kazem wow kakva hrabrost. Ne zelim posle neke probleme ili da se puki uznemiri....

 

Da li je sada jasnije?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mama_mia said:

 

Pa takva vest se ne sme objaviti, zato kazem wow kakva hrabrost. Ne zelim posle neke probleme ili da se puki uznemiri....

 

Da li je sada jasnije?

Aha, ukapirao sam...pa ti si samo neobaveštena.

https://www.rtv.rs/sr_lat/politika/srbija-uputila-14-kamiona-humanitarne-pomoci-ukrajini-brnabic-spremni-smo-da-jos-vise-pomognemo_1471506.html

https://www.srbija.gov.rs/vest/766614/ukrajina-moze-da-racuna-na-pomoc-i-podrsku-srbije.php

https://n1info.rs/vesti/ft-srbija-indirektno-izvezla-municiju-u-ukrajinu-za-800-miliona-evra-udaljava-se-od-rusije/

 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Mama_mia said:

 

Ne veruj strani koja laze. Oko toga koja je to strana moras sam da odlucis. Nema tu pravde i objektivnosti niti mesta za razmisljanje ako je Rusija napala Ukrajinu pa se kao javljaju neki osecaji da se ne pogresi u verovanju jednoj ili drugoj strani.

 

Ukrajina i da laze, u pravu je. A Rusija nikada nije u pravu jer od pocetka laze. Lazna specijalna operacija koja se razvukla u hronicnu bezocnu gnjavazu kako Pukiju ne bi narusili integritet....

 

Meni je to nerazumljivo, to vecito izjednacavanje....ili pravda koja vodi u neutralnost. Koliko miliona ima Rusa. Pa mogli su da se suprotstave putinovoj grandomaniji, ali ne, sve je bilo u redu dok specijalna operacija nije stigla u njihovo dvoriste....cutali su i neki se preselili za svaki slucaj.

 

 

Ako cu vec sam da odlucim, mozda bih mogao da a odlucim sam a ne da ti odlucis za mene : )
Ja mislim da ovde ne postoji strana koja je cista u ovom sukobu. Mogu da pomislim koja strana je problematicnija, ali ne smatram da se ovaj sukob moze posmatrati crno-belo.
S tim u vezi, prilicno sam siguran da obe strane lazu, a ako ces ti lazi jedne strane da postujes a druge neces je tvoj izbor.

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, wrach said:

Ako cu vec sam da odlucim, mozda bih mogao da a odlucim sam a ne da ti odlucis za mene : )
Ja mislim da ovde ne postoji strana koja je cista u ovom sukobu. Mogu da pomislim koja strana je problematicnija, ali ne smatram da se ovaj sukob moze posmatrati crno-belo.
S tim u vezi, prilicno sam siguran da obe strane lazu, a ako ces ti lazi jedne strane da postujes a druge neces je tvoj izbor.

 

To sto sam napisala ako se ja pitam, nije podlozno polemici, naime nisam to napisala da bi se oko toga polemisalo. Niti sam odlucivala umesto tebe. Ako do te mere nije bilo jasno - sve sam rekla u svoje licno ime. Takodje ako si se osetio savetovano, to mi nije bila namera, tvoj post je bio koristan samo da izrazim ono sto ja mislim a ne ti. Naravno da je moj izbor. Moje misljenje moj izbor. Ali i misljenje mora da ima bar neku realnu osnovu a ne osnovu koja se zasniva na izjednacavanju

u smislu - `obe strane lazu`. Koga briga ako lazu? Imas dovoljno tacnih informacija da mozes da resis svoju dilemu.

 

Inace je opste poznato da u ratovima suprotstavljene strane obavezno govore istinu i igraju posteno. Dok u ovoj specijalnoj operaciji `obe strane lazu` sto je potpuno sokantno i zbunjujuce za neutralnog posmatraca.

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wrach said:

iskreno ne znam vise u sta da verujem. Obe strane pricaju da pobedjuju, a obe su u ozbiljnom k..u s obzirom da imam kolege i u Ukraini i u Rusiji. Mada onako objektivno po njihovim pricama mislim da su Ukrainci u vecem problemu, narocito od kada je fokus na Izrael porastao.

U svakom slucaju, imao sam utisak da HIMARS pravi dosta stete a da ga tesko skidaju, pa da bi to moglo da napravi ozbiljniju razliku. Ali izgleda da nije tako.

 

Mnogo se ti praviš naivan. Pokušavaš da budeš suptilan ali si meni već ovde skroz jasan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Dragan said:

Mozes li da obrazlozis ovo svoje "misljenje" ?


Kada mi neko trazi "misljenje" - moze da dobije 5 sekundi da otkucam ovo sto sam upravo otkucao.
 

20 minutes ago, Vlada_79 said:

 

Mnogo se ti praviš naivan. Pokušavaš da budeš suptilan ali si meni već ovde skroz jasan.

srdacan pozdrav.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ah, neki novi neutralan.

Kao vau države lažu u sukobu, to se nikad nije desilo u istoriji ratovanja, ovo je prvi put.

Plus još kao zabrinutost, i naravno nije sve crno bijelo, niko nije naivan, treba da prestanu ubijanja, vodite ljubav a ne rat...

  • Like 5
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Nije provokacija, samo mi se čini kao jedan od neutralnih, možda griješim.

Elem dokumentovano je par uništenih Himars raketnih sistema od početka godine, a po nekim tviter nalozima uspjevam da nadjem info da je na početku godine bilo 39.

Ukrajinska ofanziva u Kursku je dobrano usporila, pitanje je sad da li će se ukopavati, nastaviti ofanzivu bez utvrdjenih linija, ili pak povući.

Rusi su još jače krenuli oko Pokrovska, i situacija je poprilično teška. Ruski telegram kanali koje pratim još juče piši o oslobađanju Novogrodovke, Ukrajinski pišu da je dio i dalje u njihovim rukama.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Constantin said:

Kakav smešan pokušaj provokacije...Ne nasedaj @wrach....

Davno sam cuo "ne zalazi na politiku" ali da je ovoliko toksicno nisam znao. Vidim da je raspolozenje ili "I stand with Ukraine" ili nista, pa cu ostatak slobodnog vremena potrositi na zdravije diskusije.

 

Hvala za informacije o HIMARSima i ostajte mi zdravo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, wrach said:

Davno sam cuo "ne zalazi na politiku" ali da je ovoliko toksicno nisam znao. Vidim da je raspolozenje ili "I stand with Ukraine" ili nista, pa cu ostatak slobodnog vremena potrositi na zdravije diskusije.

 

Hvala za informacije o HIMARSima i ostajte mi zdravo.

Naravno da nije raspoloženje ili I stand with Ukraine ili ništa, više me trigerovalo "neutralno" posmatranje koje se ovdje provlači od početka sukoba, ništa protiv tebe.

Jednostavno ne možeš napisati nijedna strana nije čista, ako je jedna država agresor a druga se brani. Jer nije Ukrajina sigurno isprovocirala napad Rusije.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@wrach

 

komentarisali smo taj snimak i sve je do poverenja napisanog ispod istog. Neki veruju neki ne. Dva dana posle tog snimka Rusi su objavili sličan snimak sa još dva HIMARS lansera. ALi ono što je simptomatično za sva tri slučaja je da nema snimka uništenog lansera a ne vidi se jasno šta je pogođeno. Inače Rusi jesu uništili jedan HIMARS tamo negde u februaru ili martu i ima snimak uništenja gde se nedvosmisleno vidi da je pogođen. Obzirom da su i ovde imali dron u vazduhu ništa ih nije koštalo da u te editovane snimke dodaju par sekundi afthermath snimka kada se vatra ugasila, ovako ostaje da im verujemo na reč.

 

Postoje i snimci dva oštećena ali ti su možda naleteli na minu pošto su oštećenja na njima prilično čudna da bi bila od rakete.

 

Ja ne verujem ni jednoj strani bez jačeg dokaza. Sve se preispituje dok ne dobijem neku potvrdu. Postoje neki izvori na obe strane u koje imam malo više poverenja ali ni to nije bezgranično i oni nisu bezgrešni u izveštavanju do sada. Ali broj pogrešnih informacija od njih je zaista minimalan.

 

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pisao sam danas da je Ukrajinska ofanziva u Kursku usporila, skoro pa i stala.

Ovdje se vidi da su dobici i širenje bili do 19og avgusta, posle tog datuma se samo periodično širila linija, ali ne i kontrolisala mjesta( povremeni upadi iza ruskih linija, i napad na pontone).

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, wrach said:

Davno sam cuo "ne zalazi na politiku" ali da je ovoliko toksicno nisam znao. Vidim da je raspolozenje ili "I stand with Ukraine" ili nista, pa cu ostatak slobodnog vremena potrositi na zdravije diskusije.

 

Hvala za informacije o HIMARSima i ostajte mi zdravo.

 

Izjednačavanje agresora i žrtve na ovom forumu ti neće proći.  Ni tebi ni onima što ti tapšu sa strane i guraju te da se blamiraš.

 

A to mahanje "toksičnom" atmosferom je bukvalno nivo siled1žije koji dođe pijan kući, isprepuca od batina ženu i decu, prijave ga komšije, dođe policija da ga vodi a on kuka "jao što ste toksični, imam i ja svoja prava...plaky"

 

Naravno, u zemlji u kojoj živimo i vrednostima koje su opšte mesto ovog društva već više decenija, uvek ćeš imati i par komšija koje će mu držati stranu i potpaljivati ga "ma trebalo je jače da je pripali".

 

E, ali barem ovde, na malom slobodnom ostrvu srpskog Interneta, to neće proći.

Ovde se zna gde je mesto agresorima.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

 

Izjednačavanje agresora i žrtve na ovom forumu ti neće proći.  Ni tebi ni onima što ti tapšu sa strane i guraju te da se blamiraš.

 

A to mahanje "toksičnom" atmosferom je bukvalno nivo siled1žije koji dođe pijan kući, isprepuca od batina ženu i decu, prijave ga komšije, dođe policija da ga vodi a on kuka "jao što ste toksični, imam i ja svoja prava...plaky"

 

Naravno, u zemlji u kojoj živimo i vrednostima koje su opšte mesto ovog društva već više decenija, uvek ćeš imati i par komšija koje će mu držati stranu i potpaljivati ga "ma trebalo je jače da je pripali".

 

E, ali barem ovde, na malom slobodnom ostrvu srpskog Interneta, to neće proći.

Ovde se zna gde je mesto agresorima.

Svaka cast provalio si me, ja sam Rus a sve Ruse treba spaliti na lomaci : )

 

Tuzno je videti kako neko nece da cita nego vidi sta hoce da vidi.

 

Lako je tudjim kurcem gloginje mlatiti, odnosno na srpskom forumu kenjati o sukobu koji nas za sada ne ugrozava direktno.

 

Pitao sam za HIMARS, video da postoji normalan covek koji hoce da odgovori ( @Klotzen) i cela grupa hijena na koje ne bih trosio svoje dragoceno vreme.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, wrach said:

ja sam Rus a sve Ruse treba spaliti na lomaci : )

 

Cenim da ti je promakla ironija u @Smrtokapapostu (a i u postu iza toga) i da si sve posle iskonstruisao na osnovu toga verovatno dodatno potpaljen sa strane nekih drugih forumaša.

 

Upravo taj post pokazuje koliko grešiš nastupajući ovde s predubeđenjima i pri tom galantno deleći uvrede levom i desnom onima koji ne misle kao ti: 

 

6 hours ago, wrach said:

cela grupa hijena 

 

A to što si napisao o "stranama u ovim ratu" je relativizacija jedan na jedan (u vezi s tim, pogledaj disklejmer na vrhu teme), plus nivo komentara iz septembra 1939 u kome se agresija na Poljsku, jer Lebensraum, komentariše "hm, mislim da ovde obe strane nisu čiste". 

 

To da li i koliko obe strane lažu je danas u principu relativno lako proverivo, kako na osnovu više izvora informisanja (a imamo ih onoliko), geolokacija videa/fotografija i sličnih lepota savremene tehnike...

Plus, naravno, imamo kao činjenicu i istorijsku sklonost sovjetske / ruske strane ka izvrtanju činjenica, blatantnom laganju kao i gušenju i fizičkoj eliminaciji svakog drugačijeg mišljenja od "zvaničnog".

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...