Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Sad gledao interviju sa Katerina Kotrikadze na CNNu, TV Rain iz Rusije. Treba zapamtiti ovo ime. Ono sto je dalo malo nade da su imali 25 miliona pogleda na dan od kada je pocelo ovo ludilo i kaze da ima jedne male liberalne struje blizu Putina. 

 

Ali da niko ne zna gde ce Putin da stane, jer je totalno poludeo, hoce da vrati te neke zemlje.

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MeanMachine said:

 

Koliko je realno da Rusi stvarno krenu na zapad Ukrajine? Meni je to bas neverovatno, tu bi otpor stanovnistva bio mnogo jaci a verovatno bi i komsije slale "dobrovoljce" da ratuju protiv Rusa. Plus je dosta brdovitije od istoka zemlje:

 

ukraine-relief-map-vector-id905234572

 

Pa nema drugog scenarija u kom Putin može da sprovede uvođenje kvinsliške vlasti u Kijev. Mora da okupira celu zemlju, postavi novo Janukoviča i onda da ga podržava par godina i vojno i ekonomski dok taj diktator ne pokrene ekonomiju i napravi novu vojsku i policiju koja će da ga štiti od naroda. Druga solucija je da na svoju ruku otcepi jedan deo UKrajine ali on time ništa ne dobija, samo još teritorije koje mora da izdržava.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Klotzen said:

 

Pa nema drugog scenarija u kom Putin može da sprovede uvođenje kvinsliške vlasti u Kijev. Mora da okupira celu zemlju, postavi novo Janukoviča i onda da ga podržava par godina i vojno i ekonomski dok taj diktator ne pokrene ekonomiju i napravi novu vojsku i policiju koja će da ga štiti od naroda. Druga solucija je da na svoju ruku otcepi jedan deo UKrajine ali on time ništa ne dobija, samo još teritorije koje mora da izdržava.

 

Bilo koja proruska vlast nece biti priznata nebitno da li je na celoj teritoriji ili delu, dakle ne vidim sto bi Putin uopste krenuo na zapad Ukrajine. Plus sto je finasirati okupaciju cele Ukrajine i ekonomiju cele Ukrajine daleko skuplje i u novcu i u krvi nego samo istok zemlje.

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, MeanMachine said:

 

Bilo koja proruska vlast nece biti priznata nebitno da li je na celoj teritoriji ili delu, dakle ne vidim sto bi Putin uopste krenuo na zapad Ukrajine. Plus sto je finasirati okupaciju cele Ukrajine i ekonomiju cele Ukrajine daleko skuplje i u novcu i u krvi nego samo istok zemlje.

 

 

Neće sada, ali za 10-20 godina ta vlast dobija legitimitet samim svojim postojanjem i vremenom će normalizovati odnose. A ako postoji Zapadana Ukrajina to se nikada neće desiti i imaćemo situaciju SR i DR Nemačke.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da je pao negde gde može da se dokumentuje - snimak ne otkriva ništa. Utisak je i dalje da se UA iznenađujuće dobro drži

Ima neki snimak u nizu, neki turčin postavio, navodno pao u stambenom bloku...ali ne vidi se dobro, bar ja ne vidim...

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Klotzen said:

 

Neće sada, ali za 10-20 godina ta vlast dobija legitimitet samim svojim postojanjem i vremenom će normalizovati odnose. A ako postoji Zapadana Ukrajina to se nikada neće desiti i imaćemo situaciju SR i DR Nemačke.

 

Mislim da je okupacija cele Ukrajine ne toliko realan scenario. Da bi se to ostvarilo, potrebni su veliki vojni resursi, njihovo stalno prisustvo u Ukrajini, stanovništvo koje će tu vlast prihvatiti i koje se neće buniti, lojalna policija i još mnogo toga. Veliki vojni resursi za okupaciju cele Ukrajine su skupi, skupo bi bilo i raspoređivanje trupa, a lokalno stanovništvo bi ih opstruiralo na sve moguće načine. Ne verujem ni da bi bilo baš mnogo onih koji bi učestvovali u takvoj vlasti jer bi ih neposredno okruženje izopštilo, a možda bi im i presudilo. Sigurno bi se formirao i neki pokret otpora koji bi im dodatno zapržio čorbu. Ne verujem ni da bi marionetsku vlast podržalo ni rusko stanovništvo iz ostalih delova Ukrajine koje strada od bombi svojih sunarodnika. Koliko se čini, Putler trenutno ide na iscrpljivanje protivnika i zauzimanje sebi bitnih strateških tačaka, ali nema snage da svim silama udari na celu Ukrajinu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Constantin said:

Ima neki snimak u nizu, neki turčin postavio, navodno pao u stambenom bloku...ali ne vidi se dobro, bar ja ne vidim...

 

ako naletiš - daj mo zna neki detalj otkriće nam nešto...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJ_Vasa said:

Koliko se čini, Putler trenutno ide na iscrpljivanje protivnika i zauzimanje sebi bitnih strateških tačaka, ali nema snage da svim silama udari na celu Ukrajinu.

Postaje sve bizarnije i bizarnije - ko bi rekao da su MiG-29 pa i SU-25 glavne zvezde WW3.

Da sam ovo napisao pre 10 dana došao bi pokojni ćale da mi nalupa šamare.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

Postaje sve bizarnije i bizarnije - ko bi rekao da su MiG-29 pa i SU-25 glavne zvezde WW3.

Da sam ovo napisao pre 10 dana došao bi pokojni ćale da mi nalupa šamare.

 

Pa ako im onaj podgojeni pilot izgleda kao traktorista u kolhozu, ne bih rekao da možemo očekivati rat zvezda.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Rusija počinje otvoreno da prijeti obustavom plaćanja spoljnog duga.

Postoji jedan sitan ali interesantan tehnički detalj: Rusi su, sudeći po ovom članku, izgleda uspjeli da u ugovore o kreditima/obveznicama od 2018. naovamo među alternative currencies (valute u kojima mogu da otplate dug ukoliko tehnički ne mogu da plate u dolarima) ubace i rublju, u teoriji sad gomila banaka i investicionih fondova van Rusije mogu da se nađu sa više rubalja na računima nego što su ikada željeli...

Gazprom sjutra ima dospijeće od 1,3 milijarde dolara, biće indikativno šta će oni da urade. Pretpostavljam da će sjesti na tu obavezu dok ne vide šta će Putin da naredi kao opšte pravilo, pošto svakako postoji neko tolerisano kašnjenje, obično 30 dana.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, urosg3 said:

Postaje sve bizarnije i bizarnije - ko bi rekao da su MiG-29 pa i SU-25 glavne zvezde WW3.

Da sam ovo napisao pre 10 dana došao bi pokojni ćale da mi nalupa šamare.

https://twitter.com/aldin_ww/status/1500524348796506118?s=21
 

Ovde su navodno dva ukrajinska SU 25 oborena, ali ja ovde nista ne vidim.

Ni da su pogodjena ni da su pala, a ne znam ni kako se razlikuje ciji su na ovim snimcima.

 

Edited by Clash
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedan od pilota iz XX klase VVA inače "transporter" iz 138. eskadrile sabira video materijale fotografije i sve na temu rata u Ukrajinu, pa da vas obavestim da ako neki ov vaših linkova budu prosleđeni, javiću ko je postavio ukoliko želi da bude naveden kao izvor.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Clash said:

Ovde su navodno dva ukrajinska SU 25 oborena, ali ja ovde nista ne vidim.

Ni da su pogodjena ni da su pala, a ne znam ni kako se razlikuje ciji su na ovim snimcima.

 

Ma vecina tih "vijesti" je lazna. Znam ja dobro kako izgleda informisanje tokom rata, 90% lazi i propaganda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...