Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

28 minutes ago, sreta-steta said:

 

Mislim da je ideja povezati Donbas sa Odesom, tj napraviti od Ukrajine kontinentalnu zemlju... i to je varijanta koja postaje najizvesnija. 

 

 

16 minutes ago, ras kass said:

 

To odessa donbas jedino ako ce da sede u izolaciji pod sankcijama doveka. 

 

 

 

Ja, naravno, kao i većina, nisam verovao da će uopšte doći do ulaska Rusa u Ukrajinu, ali nakon što se to desilo, stekao sam i ja taj utisak u pogledu povezivanja sa Odesom. Pitao sam par puta, "stidljivo", priznajem, najviše zbog etiketa koje se lepe, a baš mi se nešto i ne raspreda a navijačima. Ko zna šta je Putinu u glavi i koliko on oseća da može da se napinje sa celim svetom. Ne bih ja igrao na njegovu "kartu ludila"...šta više pribojavao bih se nje.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, brusli said:

Ovo je toliko pogresno.

Putin je mozda lud, ali nije glup, kao sto ga posmatra ovaj lik.

 

Šta tačno znači to da je možda lud, ali nije glup? I gde se tačno vidi da ga NNT posmatra kao glupog?

 

Šta si tačno hteo da kažeš?

 

9 minutes ago, Brian Setzer said:

 

Mislim, i onda šta, lud je pa je lud i nismo mi krivi što će svejedno da pritisne crvene dugmiće.

 

Kako tebi tačno izgledaju ona dva njegova monologa od po 20 minuta što je držao pre invazije i nakon invazije? Da li tebi to izgleda kao normalan čovek? Ja pre svega mislim da Rusi nisu toliko ludi da slede ovog degenerika u nekom ratu širih razmera, ali nažalost treba biti spreman na sve.

 

5 minutes ago, Venger said:

Nece biti nikakvih crvenih dugmica, ne upadajte u tviter histeriju.

 

Vidi, tako su se svi podsmevali najavama invazije Rusije na Ukrajinu (na tviteru, ovde na forumu, pa čak i sami Ukrajinci nisu verovali). Nažalost, činjenica je da smo tim crnim scenarijima ipak dosta bliži danas nego što smo bili pre nedelju dana, a još bliži nego pre mesec dana. U apsolutnim brojkama to možda nije mnogo ali relativno gledano jeste mnogo bliže.

Edited by djole
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Devil In My Pants said:

Gotov je Putin, ako ga ne sjebe zapad, sjebace ga sluzba..za neko vreme. Sad je izgubiosav kredibilitet. Svaka cast Ukrajincima da su ga sjebali toliko da pokaze svoje pravo lice.

Jel se predao ?

..................................................................................................................

Najava pada Putina.....?

 

 
EDIT: Vidim u komentarima ispod da neko kaže da je ovo ipak Ukrajina....???  

 

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

K`o Jorgos Vovoras Dejanu Radonjicu pre neko vece.

Ako je košarka, znaš da ne pratim...ali bih voleo bukvalan odgovor, manite se više sa izjavama ge treba da razmišljam šta je pisac hteo da kaže...:classic_unsure:

Veliki broj naših kamiondžija ne može da napusti Ukrajinu, na granici su...ne daju im napred, ponestaje im para, nestaje im gorivo.....bejaše malopre na javnom servisu.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, sreta-steta said:

Rusija jeste pozeljan saveznik US

Apsolutno,glavni sukob ih(USA)tek čeka.Sa čime će pred Kinu?

USA su Ukrajini mogli da zavrnu uši u roku od odmah , zašto su insistirali na sukobu?

Zašto od mogućeg saveznika praviš neprijatelja?Guraš naftu i gas Kini u zagrljaj po diskontnim cenama?

Kina koja sve ovo gleda treba da se pravi mrtva ili da odvrne furunu na najače i štancuje oružje.Naravno da Kina zna da je sledeća na redu.

Naravno da će ubrzati izgradnju mornarice.

Vijetnam, Laos , Mijanmar mogu da se zapitaju da li im je namenjena uloga Ukrajine.

Tako da dugoročno nikom nije u interesu.

Ali ipak se dešava.

Ostaju kratkoročni interesi.Izbori u novembru , inflacija a Putin je dobar izgovor za sadašnju vlast.

Poskupeo benzin kriv je Putin, poskupela hrana opet Putin.

Vojno industrijski kompleks trlja ruke , isprodavaće robu kao vruć hleb.Plus nove poruđžbine , pa novo oružje za domaće tržište o sreće ,radosti.

Ceh će platiti poreski obveznici kroz inflaciju koja se neće brzo vraćati u normalne okvire.

 Ta ista inflacija će osakatiti baš demokratsko biračko telo .A drugarica Okazio Kortez čeka kao zapeta puška.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Nema nista od ovih pregovora, svedoci smo ogromnog broja pregovora u toku svih ratova... uglavnom su to neka primirja koja se brze prekrse nego sto se osusi mastilo. Ovaj sukob se zavrsava u pregovorima tj sporazumom sa NATO za sta jos nije doslo vreme.... Ukrajinci ce samo da ga parafnu. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Constantin said:

Jel se predao ?

..................................................................................................................

Najava pada Putina.....?

 

 
EDIT: Vidim u komentarima ispod da neko kaže da je ovo ipak Ukrajina....???  

 

 

 

Ovo je u Moskvi

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, djole said:

 

Kako tebi tačno izgledaju ona dva njegova monologa od po 20 minuta što je držao pre invazije i nakon invazije? Da li tebi to izgleda kao normalan čovek? Ja pre svega mislim da Rusi nisu toliko ludi da slede ovog degenerika u nekom ratu širih razmera, ali nažalost treba biti spreman na sve.

 

 

 

Offtopic: ja za sebe mislim da sam normalan, a izgleda da nisam jer mi je predsednik države neko za koga ja mislim da nije normalno da ima više od 5% glasova, a on dobio u prvom krugu.

 

Ja mislim da je nebitno ko je na čelu Rusije za ozbiljnu procenu ratnih ciljeva Rusije. Putin je/nije degenerik, to je nebitno u odnosu da to da je predsednik Rusije. Jbm li ga, možda sam ja mator, ali mnogo mi je neozbiljno da se ide na to da će Rusi da zbace Putina i da će dodustanu i povuku se, mislim, opet, možda ja preozbiljno shvatam rat kao takav. Ne bombarduješ i ne šalješ tenkove da bi se povukao posle nedelju dana.

 

Dajbože da grešim, naravno, ali mnogo sam pesimističan po pitanju brzog kraja rata sve dok Ukrajinu podržavamo ovako kako podržavamo.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, sasa965 said:

Apsolutno,glavni sukob ih(USA)tek čeka.Sa čime će pred Kinu?

USA su Ukrajini mogli da zavrnu uši u roku od odmah , zašto su insistirali na sukobu?

Ko je insistirao na sukobu? Da im zavrnu usi i kazu da predaju Rusiji Donbas i Luhansk?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Brian Setzer said:

 

Offtopic: ja za sebe mislim da sam normalan, a izgleda da nisam jer mi je predsednik države neko za koga ja mislim da nije normalno da ima više od 5% glasova, a on dobio u prvom krugu.

 

Ja mislim da je nebitno ko je na čelu Rusije za ozbiljnu procenu ratnih ciljeva Rusije. Putin je/nije degenerik, to je nebitno u odnosu da to da je predsednik Rusije. Jbm li ga, možda sam ja mator, ali mnogo mi je neozbiljno da se ide na to da će Rusi da zbace Putina i da će dodustanu i povuku se, mislim, opet, možda ja preozbiljno shvatam rat kao takav. Ne bombarduješ i ne šalješ tenkove da bi se povukao posle nedelju dana.

 

Dajbože da grešim, naravno, ali mnogo sam pesimističan po pitanju brzog kraja rata sve dok Ukrajinu podržavamo ovako kako podržavamo.

Da li si video onaj snimak gde Putin griluje sefa obavestajne sluzbe?(nisam siguran tacno koje, mrzi me da trazim sad) Da li tebi to izgleda kao neka drzava gde postoji neki sistem koji odredjuje koji su ratni ciljevi ili je to prcija pre svega jednog coveka koji je bio najsnalazljiviji u toj dzungli? (i naravno neke sive eminencije oko njega koja je bila nesto manje snalazljiva pa je danas i manje uticajna) Pa ono je na nivou kad vucic jebe drobnjaka. Samo sto je ovde u pitanju druga (treca) vojna sila koja ulazi u rat, a ne koridor koji ce da spoji Donji i Gornji Neradovac. 

 

Ja nisam i siguran ni ko je tacno pominjao da ce Rusi da zbace putina i to je to. Kad bi se tako nesto desilo u ovom trenutku (ili skotina mozda sama pandrknula) ko zna sta bi nastalo. Mozda jos veci haos.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...