Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 hour ago, sreta-steta said:

Tako je: dadnu 20% teritorije, udju u NATO pa da vidimo kako ce sledeca invazija izgledati. Rovarili bi Rusi u zemlji koja je integrisana u EU, NATO i zapadne strukture jednako uspesno kao sto rovare po Madjarskoj npr: znacju Madjari gde im je guzica. 

@McLeod poraz u stilu WW2 kako tacno iskljucuje WW3? Ajde majke ti razradi ovo 

 

Sta ima da se razradjuje? Iskljucuje jer Rusija nema vise cime da ratuje. Posto trose tehniku iz sezdesetih, to i nije toliko daleko, a nesposobni su da sami proizvode novo oruzje.

 

51 minutes ago, Clash said:

Ko da vojno porazi Rusiju?

Misliš da Ukrajina može vojno poraziti Rusiju i naterati je na kapitulaciju?

 

 

Moze ako joj pomognu. No uopste ne mora doci do potpunog otvorenog sloma Rusije, dovoljno je da izgube sanse da vode rat u Ukrajini i povuku se sa njene teritorije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, sreta-steta said:

Evo koga ne mrzi da procita. Cisto da se razumemo koliko kosta poraz Rusije (nuklearke excluded, samo dolari)

 

https://www.dailymail.co.uk/news/article-10975945/Financial-analysts-fear-global-oil-prices-quadruple-Putin-cuts-crude-production.html

 

Ovakve tekstove koji posredno pozivaju da se Putinu pusti na volju ili inače... treba bookmark-ovati i uporediti sa stvarnošću posle nekog vremena. Smejaćemo se jer se kraj sveta neće desiti.

 

Dobar komentar:

None of the oil producing nations including Russia wants to see a barrel of crude selling at 380 dollars. They know full well that at those kinds of prices oil consumption will plummet as alternative energy sources become far more cost effective and viable. The remedy for high oil prices is a high oil price, the oil producing nations have a certain amount of oil to get rid of each day otherwise they would quickly run out of storage. This means that the whole industry is dependent upon the sale of a nominal amount of oil each day at any price to clear inventories for the next days production. You can slow the process down of course but only to a point and then you have to mothball certain facilities which if you do can not be brought back into production without substantial delays. Higher oil prices make renewable energy more attractive and if most of your country's GDP is derived from oil sales then you ideally want to undercut renewables and sell as much cheap oil as possible.

 

Još jedan:

80 years ago we were in Ukraine's shoes, but others decided to help us even if life was getting harder for them as well. They didn't say: it isn't our fight. How could we not help Ukraine in its hour of need, when we were helped in kind? The sooner the evil Russians are stopped the sooner we can get back to normal. If they are not stopped, we will have more and more wars throughout the world and eventually WW3. Life is getting harder, but it can always get a lot worse.

 

Edited by VladimirB
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pazi clanak je bloomberg izdao... sad vladimirb sa vox foruma zna bolje... moze biti.  Komentari su kao i inace komentari: kafansko prdenje. Pazi ti, bili smo u stanju pre 80 godina, mozemo i sada :D... U koga se tacno uzdas? Holandjane i Nemce, da ce pristati da gube poslove jer nam je neko rekao da ce Rusi prvi popustiti... nije ni smesno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A linkovan je daily mail koji je tabloid. Vladimir je lepo analizirao situaciju. Nafta ce postati u nasem zivotnom veku mnogo manje bitan energent nego sto je danas. To je cinjenica. Takodje je cinjenica da u danasnjem svetu koji nikada nije bio ovako povezan i ovako brzo se modernizuje uz nova i nova otkrica i tehnoloske inovacije, sirovine diktiraju pravila igre i daju moc.

 

Jos na pocetku invazije sam postavio pitanje na koji nacin smatrate da ce "zavrtanje slavine" gasa zaustaviti ceo svet, dok ce Rusiji biti skroz ok, velika zemlja, mogu da se hrane sami u narednih 30 godina.

 

Ovo je 21. vek, nije 19. Kratkorocna poskupljenja i krize ce biti prevazidjene i vec se prevazilaze, a ne traju ni godinu dana.

 

Rusija ce pod izolacijom postati klasicno pred-industrijsko drustvo, jer nista svoje nemaju, pa cak ni u toj teskoj industriji, kada pocnu da im nestaju rezervni delovi mogu da se prisete kako je to bilo lepo u feudalizmu za vreme carevine.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

Rusija ce pod izolacijom postati klasicno pred-industrijsko drustvo, jer nista svoje nemaju, pa cak ni u toj teskoj industriji, kada pocnu da im nestaju rezervni delovi mogu da se prisete kako je to bilo lepo u feudalizmu za vreme carevine.

Ne budi baš toliko siguran, uvek su tu brat Ksi i NR "Kina" da im pomognu, a ako oni zakažu, tu je i Indija.

Daleko je (nažalost) Moskovija od totalne propasti... 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, McLeod said:

A linkovan je daily mail koji je tabloid. Vladimir je lepo analizirao situaciju. Nafta ce postati u nasem zivotnom veku mnogo manje bitan energent nego sto je danas. To je cinjenica. Takodje je cinjenica da u danasnjem svetu koji nikada nije bio ovako povezan i ovako brzo se modernizuje uz nova i nova otkrica i tehnoloske inovacije, sirovine diktiraju pravila igre i daju moc.

 

Jos na pocetku invazije sam postavio pitanje na koji nacin smatrate da ce "zavrtanje slavine" gasa zaustaviti ceo svet, dok ce Rusiji biti skroz ok, velika zemlja, mogu da se hrane sami u narednih 30 godina.

 

Ovo je 21. vek, nije 19. Kratkorocna poskupljenja i krize ce biti prevazidjene i vec se prevazilaze, a ne traju ni godinu dana.

 

Rusija ce pod izolacijom postati klasicno pred-industrijsko drustvo, jer nista svoje nemaju, pa cak ni u toj teskoj industriji, kada pocnu da im nestaju rezervni delovi mogu da se prisete kako je to bilo lepo u feudalizmu za vreme carevine.

Sto se, onda, Nemci gicaju sa Kanadjanima oko pumpi za Severni Tok 1,  kada ce kriza biti kratkorocna i prevazidjena?

Niknuce im terminali za LPG po lukama preko noci, k`o pecurke?

Dovesce par diplomaca po nuklearnim elektranama i oni ce da ih pokrenu odmah i bezbedno bez goriva?

Pojavice se Isus u Briselu, blagosiljati silose sirom EU i bice hrane za sve?

:smiley33:

Edited by Kronostime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Dadnu 20% il koliko vec teritorije teroristickoj drzavi i onda bi se kao Rusi zadovoljili time i ne bi nista dalje rovarili i u buducnosti ne bi opet napali Ukrajinu uz mali milion imbecilnih razloga? Dobro jel realno da neko stvarno vjeruje u te bajke?

Naravno da ne.

Daš džukcu prst a on naravno neće samo prst, već i celu ruku. 

Link to comment
Share on other sites

Dobar tekst o ovim "neutralnima" ama nesto nisu "neutralni" kad treba da "antizapadnjače". Evo npr ja sam neutralan u vezi kriketa, i u zivotu nisam ni anti ni pro kriketisao, nisam cak nikad ni sa kime pricao o kriketu, nisan nikad ni video kako se igra, osim sto znam da igraju to u Alisi u zemlji cuda. Ali vazno da su ovi "neutralni". Tj domobrani, kao sto u tekstu kazu:

 

Nisi ti, sinak, antifašista, ti si domobran!

 

Quote

"I šta kaže, ja sam antifašista, ali ne bih zauzimao stranu u ratu između Ukrajine i Rusije?! Što bi rekao moj djed Čedo, nisi ti sinak antifašista, ti si domobran. Tako se to zove!”

 

Napisao je ovo prvopotpisani autor ove kolumne Dragan Bursać nekidan na Tviteru. Prethodno smo o tome razgovarali uživo, na čardi pored Dunava u Novom Sadu.

 

Ante Tomić je u svojoj kolumni takođe pucao u sridu:

 

“Od takvih šupaka gori su samo lijeni i glupi ljevičari koji onako, bez veze, iz navike, navijaju za Ruse, ne shvaćajući da izdaju načelo, važnije od ijednoga drugog, da ljevica uvijek, bez iznimke, mora biti na strani slabih, izrabljivanih, obespravljenih, napadnutih”.

 

I Slavoj Žižek je u eseju objavljenom u Guardianu napisao: “Danas se ne može biti ljevičar i ne stati nedvosmisleno iza Ukrajine. Biti ljevičar koji ‘pokazuje razumijevanje’ za Rusiju isto je kao biti jedan od onih ljevičara koji su, prije nego što je Njemačka napala Sovjetski Savez, ozbiljno shvatili njemačku ‘antiimperijalističku’ retoriku usmjerenu prema Ujedinjenom Kraljevstvu i zagovarali neutralnost u ratu Njemačke protiv Francuske i Velike Britanije.”

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Avda Zekić said:

A šta kaže Oleksej Kišjuhas, a šta Nikolaidis...

Sta god kazu - u pravu su. 

 

Tzv. neutralnost po ukrajinskom a i ostalim slicnim pitanjima = latentno ruskokolonasenje i stajanje na stranu kremaljskih Z-veri. 

Edited by FrediB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, McLeod said:

A linkovan je daily mail koji je tabloid. Vladimir je lepo analizirao situaciju. Nafta ce postati u nasem zivotnom veku mnogo manje bitan energent nego sto je danas. To je cinjenica. Takodje je cinjenica da u danasnjem svetu koji nikada nije bio ovako povezan i ovako brzo se modernizuje uz nova i nova otkrica i tehnoloske inovacije, sirovine diktiraju pravila igre i daju moc.

 

Jos na pocetku invazije sam postavio pitanje na koji nacin smatrate da ce "zavrtanje slavine" gasa zaustaviti ceo svet, dok ce Rusiji biti skroz ok, velika zemlja, mogu da se hrane sami u narednih 30 godina.

 

Ovo je 21. vek, nije 19. Kratkorocna poskupljenja i krize ce biti prevazidjene i vec se prevazilaze, a ne traju ni godinu dana.

 

Rusija ce pod izolacijom postati klasicno pred-industrijsko drustvo, jer nista svoje nemaju, pa cak ni u toj teskoj industriji, kada pocnu da im nestaju rezervni delovi mogu da se prisete kako je to bilo lepo u feudalizmu za vreme carevine.

 

Apsolutno sve sto si napisao su opsta mesta bez ikakvog smisla

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, FrediB said:

Sta god kazu - u pravu su. 

 

Tzv. neutralnost po ukrajinskom a i ostalim slicnim pitanjima = latentno ruskokolonasenje i stajanje na stranu kremaljskih Z-veri. 

Ja stvarno ne znam kako ljudi mogu da budu neutralni.....to su neki debelokožci, samoživnici, ne znam ???

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, FrediB said:

Sta god kazu - u pravu su. 

 

Tzv. neutralnost po ukrajinskom a i ostalim slicnim pitanjima = latentno ruskokolonasenje i stajanje na stranu kremaljskih Z-veri. 

Nekada su progresivni isli u Rat u Spaniji da se bore iz ideoloskih razloga, a sada ratuju preko drustvenih mreza.

JBG, lakse se boriti kad ne zvizde kursumi oko glave.....

:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sa podmornice su poslali tri rakete na neki nebitan gradic i pogodili trzni centar i nastradalo 20+ljudi, troje dece i 45 tesko ranjenih.

 

Putler je zreo da se suoci sa necim ozbiljnijim. 

 

Zalosno sta rade a NATO posmatra, pravo je vreme da mu se lupe cuske.

 

5 kingala ispaljeno, dva srusena..tri razorile civile

5 minutes ago, Kronostime said:

Nekada su progresivni isli u Rat u Spaniji da se bore iz ideoloskih razloga, a sada ratuju preko drustvenih mreza.

JBG, lakse se boriti kad ne zvizde kursumi oko glave.....

:default_coffee:

Uh kako si dosadan..ti si neki vojni veteran pa pises kako sta? 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Sa podmornice su poslali tri rakete na neki nebitan gradic i pogodili trzni centar i nastradalo 20+ljudi, troje dece i 45 tesko ranjenih.

 

Putler je zreo da se suoci sa necim ozbiljnijim. 

 

Zalosno sta rade a NATO posmatra, pravo je vreme da mu se lupe cuske.

 

5 kingala ispaljeno, dva srusena..tri razorile civile

Da nisi mislio na autobusku stanicu u Donjecku ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

Sa podmornice su poslali tri rakete na neki nebitan gradic i pogodili trzni centar i nastradalo 20+ljudi, troje dece i 45 tesko ranjenih.

 

Putler je zreo da se suoci sa necim ozbiljnijim. 

 

Zalosno sta rade a NATO posmatra, pravo je vreme da mu se lupe cuske.

 

5 kingala ispaljeno, dva srusena..tri razorile civile

Uh kako si dosadan..ti si neki vojni veteran pa pises kako sta? 

Eh, da NATO ce da lupi cuske......

Prazne i jedni i drugi skladista, da bi ih napunili novim artiklima, a Ukrajinci?

Na njma se testira: red zapadno oruzje, red istocno, a ginu od oba.

Ne dobija rat savremeno oruzje - vec ono koje znas da koristis najefikasnije.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Dobar tekst o ovim "neutralnima" ama nesto nisu "neutralni" kad treba da "antizapadnjače". Evo npr ja sam neutralan u vezi kriketa, i u zivotu nisam ni anti ni pro kriketisao, nisam cak nikad ni sa kime pricao o kriketu, nisan nikad ni video kako se igra, osim sto znam da igraju to u Alisi u zemlji cuda. Ali vazno da su ovi "neutralni". Tj domobrani, kao sto u tekstu kazu:

 

Nisi ti, sinak, antifašista, ti si domobran!

 

 

 

Pre će biti da neki rastežu značenje reči 'neutralan' i to baš kao što je VdrK rastegao značenje prideva 'neobavešten'. Razumeo bih da neko ima neutralan stav kao to o kriketu ili da nekoga zaista boli uvo i o celoj priči razmišlja isto koliko i mi o društvenom životu papagaja na Novom Zelandu, ali ovdašnja neutralnost više podseća na Z-eutralnost.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, sreta-steta said:

 

Apsolutno sve sto si napisao su opsta mesta bez ikakvog smisla

a ti si doprineo novom rundom tabloidnih linkova i moja uciteljica je pametnija od tebe "argumentima". I da jesu opsta mesta, svakako su bolja od praznine s druge strane.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Pre će biti da neki rastežu značenje reči 'neutralan' i to baš kao što je VdrK rastegao značenje prideva 'neobavešten'. Razumeo bih da neko ima neutralan stav kao to o kriketu ili da nekoga zaista boli uvo i o celoj priči razmišlja isto koliko i mi o društvenom životu papagaja na Novom Zelandu, ali ovdašnja neutralnost više podseća na Z-eutralnost.

Neces verovati, ima i onih kojima se jebe za ovaj sukob izmedju  velikih sila i zele da ostanu u svom balonu sigurnosti gde mogu da planiraju troskove par meseci unapred.

Jeftini idealizam ce im to nadoknaditi?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Avda Zekić said:

A šta kaže Oleksej Kišjuhas, a šta Nikolaidis.....a jel znaš ko je Nikopolidis? :classic_biggrin:

Ne znam ko je taj, ali imam jos pitanja o "neutralnosti" tzv građana Srbije, ovih 90% koji se na to rajcaju. Evo ga  jedno pitanje. Kad bi npr mrski "zapad" nekako da tu "neutralnost" ospori ili nesto, pa uzme da to suocava sa prošlošću, ali ne da se zajebava kao onomad, nego stvarno, a kako je to, evo vidi se, oni bi se naravno od tog suočavanja sa prošlošću branili, jel tako, jeste, ono, da bi ostali "neutralni" jer to volu više nego 'leba da jedu..

 

E, a da umesto mrskog "zapada" isto to urade njihovi ruje, sa putinom ili bez njega, pa dođu tu da šire pravoslavnu civilizaciju, i onda "neutralnima" daju da duvaju, mislim u trubu, da li bi ovi prvo oprali zube, ili bi radosno i ushićeno jedva dočekali da duvaju rujama... u trubu, pa bi duvali bez pranja zuba? Da čujemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kronostime said:

Neces verovati, ima i onih kojima se jebe za ovaj sukob izmedju  velikih sila i zele da ostanu u svom balonu sigurnosti gde mogu da planiraju troskove par meseci unapred.

Jeftini idealizam ce im to nadoknaditi?

Pa sto visis na temi i navijas za Ruse? 🤥

 

Nije izmedju velikih sila, vec agresija Rusije nad Ukrajinom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ne znam ko je taj, ali imam jos pitanja o "neutralnosti" tzv građana Srbije, ovih 90% koji se na to rajcaju. Evo ga  jedno pitanje. Kad bi npr mrski "zapad" nekako da tu "neutralnost" ospori ili nesto, pa uzme da to suocava sa prošlošću, ali ne da se zajebava kao onomad, nego stvarno, a kako je to, evo vidi se, oni bi se naravno od tog suočavanja sa prošlošću branili, jel tako, jeste, ono, da bi ostali "neutralni" jer to volu više nego 'leba da jedu..

 

E, a da umesto mrskog "zapada" isto to urade njihovi ruje, sa putinom ili bez njega, pa dođu tu da šire pravoslavnu civilizaciju, i onda "neutralnima" daju da duvaju, mislim u trubu, da li bi ovi prvo oprali zube, ili bi radosno i ushićeno jedva dočekali da duvaju rujama... u trubu, pa bi duvali bez pranja zuba? Da čujemo.

Ako se Nemci gicaju oko Severnog Toka 1 sa Kanadjanima - sto mi moramo da budemo veci Hriscani od Pape ili Patrijarha?

Jbg, veliki ce sklopiti neko primirje, na kraju, uvek bilo - gde je tu neka dobit za mene, tebe.......?

:smiley33:

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pa sto visis na temi i navijas za Ruse? 🤥

 

Nije izmedju velikih sila, vec agresija Rusije nad Ukrajinom.

Vidim, Ukrajinci dodjose do Vladivostoka sa tobom na celu. :default_coffee:

Rat nije igrica na compu - mnogo je slozeniji.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...