Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

On 2/6/2025 at 5:46 PM, 033zero330 said:

Stigli miraži 2000, holandija najavljuje još F-16.

 

Moskalji skiče i krešte na AFU ofanzivu u kurskoj oblasti.

 

Poslastica za kraj, nedugo nakon vesti o miražima, putalji lansirali rubiž/orešnik i isti završio, gde drugde nego u putinistanu. :lol_2:

 

Hm zvuci cudno da dobijaju i miraze jer samo prave problem logistici ali moguce da zbog Trumpa se ocekuje jos gora obuka Ukrajinaca u Americi za F-16. To je usko grlo a ne sami lovci. Ima F-16 koliko hoces. Ameri imaju "groblje" aviona ko Rusi oklopa, stim sto su uslovi cuvanja znatno bolji. U Davis bazi imaju oko 340 konzerviranih F-16.

 

Ovo za Oresnik je glupost. Ameri nista nisu javili a oni mogu da detektuju lansiranja znatno manjih raketa npr pvo raketa BUK sistema, plus sto ako je neko probno lansiranje onda je logicno da zavrsi negde u Rusiji.

 

Prvo lansiranje Oresnika nije bilo protiv Ukrajine vec protiv poligona.

 

Sam oresnik je manje vise nebitan za rat, Rusi jedino sto mogu da gadjaju istim su npr podzemna skladista gasa ali to ne rade jer ocekuju da posle rata opet ide gas za Evropu preko Ukrajine ako polupaju ukrajinsku gasnu infrastukturu od toga nema nista.

 

Ovo za magarce samo pokazuje koliko su dronovi izmenili rat. Ako neceg je Rusija imala to je oklop, a sad koriste magarce... I pored svemocne elektronike izgleda da se ovi uradi sam kamikaza dronovi ipak tesko ometaju, plus sad se koriste i oni koji koriste zicu, ti mogu da lete bas nisko pa su jos veci horor po vojnike.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, MeanMachine said:

Rusi jedino sto mogu da gadjaju istim su npr podzemna skladista gasa ali to ne rade jer ocekuju da posle rata opet ide gas za Evropu preko Ukrajine ako polupaju ukrajinsku gasnu infrastukturu od toga nema nista.

Zadnja dva masovna januarska napada 'svim silama' su mahom bila usmerena na gasnu infrastrukturu u Ukrajni, skladista, stanice, elektrane, vodovi. Tako da ne stede oni tu infrastrukturu, naprotiv.

Link to comment
Share on other sites

Ovo sa Miražima je zaista dosta čudno jer nije se skoro ništa pisalo od letos na tu temu  i sada od jednom stigli avioni. Sada sam malo guglao i evo nekih informacija koje su nam promakle :

 

https://theaviationist.com/2025/01/03/ukrainian-pilots-training-mirage-2000-5f/

 

Ovde je početkom januara pisano da je obuka pilota i mehaničara završena. Tu informaciju je retko ko preneo pa smo je verovatno zato svi propustili. Ako je ta obuka završena onda je dolazak ovih aviona potpuno realan. Takođe ovde se vidi da su avioni prepravljeni tako da mogu da se koriste i za bacanje tih njihovih Hammer bombi. Verovatno su većina SU24/25 na izdisaju/oboreni pa je vreme da se i tu nabave pojačanja. Dobiće i MICA rakete koje su standard za te avione tako da će verovatno imati i lovačke i bombarderske zadatke. S druge strane FRA nije na sva zvona objavljivala šta sve radi za Ukrajinu tako da je i to razlog što o ovoj temi nije mnogo pisano. Ovih aviona u operativnoj upotrebi FRA ima od 24-28 i polako ih povlači, ne znam da li imaju neke u rezervi koji bi se takođe mogli aktivirati i poslati u UKR ali definitivno ovo nije avion koji može da zameni F-16 količinski na duže staze u slučaju da Tramp izda, moraće još neki model da ugovore.

 

Za ovaj Miraž se uopšte ne spominju Meteor rakete tako da verovatno on i ne podržava iste. Zato ne bi bilo loše da ugovore i Gripene jer su i sa Šveđanima u pregovorima kako bi imali avione koji mogu da ispaljuju Meteor rakete. To je u ovom momentu najjednostavniji način da se pojača PVO kada je proizvodnja raketa za sisteme zemlja-vazduh ograničena. Na ovaj način bi ih malo rasteretili pa bi lovci mogli da presreću neke ciljeve.

 

Piše se i o Eurofighter avionima ali problem je što njih niko ne povlači iz upotrebe tako da bi se zemlje teže odlučivale da ih pošalju u Ukrajinu. Postoji starija verzija koju su Englezi pravili Tornado i ona se povlači tako da će možda to ugovoriti. O njima se pričalo pre par godina ali je verovatno to otpalo jer je ugovoreno da dobiju F-16. No sada bi trebalo da obnove te pregovore jer samo Nemačka povlači oko 90 tih aviona iz upotrebe to bi bilo dovoljno za par godina a sa ostalima koji ih takođe povlače dovoljno do kraja rata. Jedino ne znam koliko je taj avion ukorak sa najnovijim naoružanjem jer je malo stariji model.

 

Logistika nije problem jer Ukrajina neće ništa proizvoditi pa da bi morala da brine o tome. Komplet logistiku će dobijati od zapada njihovo je samo da je prevezu od granice do aerodroma. Sigurno neće opremati jednu eskadrilu sa 5 različitih aviona pa da komplikuju logistiku na nivou jedne jedinice.

Link to comment
Share on other sites

Ako je verovati ovim sarlatanu

 

cnn

 

Trump said earlier this week that talks to end the war had “made a lot of progress.”

During the interview, which took place as Trump traveled aboard Air Force One to Florida on Friday, the president directed his national security adviser, Mike Waltz, to “get these meetings going.”

“They want to meet. Every day people are dying. Young handsome soldiers are being killed. Young men, like my sons. On both sides. All over the battlefield,” he said.

On Friday, the president told reporters that he would “probably” meet Ukrainian President Volodymyr Zelensky this upcoming week and hinted that he planned to also talk with Putin.

“I will probably be meeting with President Zelensky next week, and I will probably be talking to President Putin,” Trump said.

Zelensky is expected to lead Ukraine’s delegation at the Munich Security Conference, which Vice President JD Vance and special envoy for Ukraine and Russia Keith Kellogg are also scheduled to attend, but not Trump.

Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2025 at 9:01 AM, Klotzen said:

Logistika nije problem jer Ukrajina neće ništa proizvoditi pa da bi morala da brine o tome. Komplet logistiku će dobijati od zapada njihovo je samo da je prevezu od granice do aerodroma. Sigurno neće opremati jednu eskadrilu sa 5 različitih aviona pa da komplikuju logistiku na nivou jedne jedinice.

 

Logistika itekako je problem jer mehanicari za avione su vrlo strucna profesija. Dakle da bi miraz mogao koristiti kako treba on zahteva da mehanicari odrade ozbiljan posao pre i posle svakog leta. Dakle moras da obucavas mehanicare i za miraz.

 

Zato mi uopste jasno nije zasto se ne drze iskljucivo F-16. Ima ih koliko hoces, nije prekomplikovan (pogotovo starije verzije).

 

A jos kad vidim da se pominju Tajfuni i Gripeni...

 

Meni deluje da se tu ne pita struka vec PR.

Link to comment
Share on other sites

Pročitaj onaj tekst. Obuku su prošli i mehaničari i piloti. Miraži će verovatno biti u jednoj eskadrili. Imaće svoje mehaničare i pilote i funkcionisaće dok avioni budu stizali. Ne vidim nikakav problem osim što će par kamiona morati da im dovozi rezervne delove i municiju od granice do njihovih baza. Sada sam malo proguglao u svetu ima oko 600 Miraža ali nisam gledao da li još neke armije planiraju njihovo penzionisanje pa da i oni možda pošalju.

 

Što se tiče količine Ukrajina ne gubi toliko aviona da bi im trebale stotine godišnje. Oni su u rat ušli sa oko 100 aviona i dobili su još oko 50 i još uvek lete što znači da gubici u borbi i usled istrošenosti resursa nisu veliki. Takođe posle one prve godine gde su obe strane pretpele teške gubitke u avijaciji u 23.  i 24. se promenio sistem korišćenja iste i sada su gubici svedeni na oko 30 aviona godišnje što se tiče Ukrajine. Dakle treba obezbediti  50-ak (da uračunamo da su neki avioni toliko istrošeni da su kanibalizovani) da se Avijacija održi na ovom nivou a sve preko toga je ojačava. To bez F-16 nije moguće uraditi sa samo jednim dobavljačem a uzdati se u zdrav razum Trampa nije ozbiljan posao za bilo kog državnika danas. Pogotovo kada ti je sudbina države u pitanju. Neka oni odrade posao da mogu da uzmu 3-4 različita aviona a da li će ih na kraju uzeti to nije ni bitno. Vidimo da od odluke do dolaska prvog aviona potrebno minimum 6 meseci a za neka osetnija pjačanja par godina zato treba odma početi raditi i na Gripenu i na još nekim avionima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2025 at 9:01 AM, Klotzen said:

Postoji starija verzija koju su Englezi pravili Tornado i

Panavia Tornado nije verzija Eurofightera, već raniji evropski (ne samo britanski već i italijanski i nemački) zajednički razvoj sa kraja 1960-ih početka 1970. Tornado je pre svega lovac bombarder (jurišnik), mada je proizveden i mali broj u verziji za elektronska dejstva i u presretačkoj verziji (mislim samo za UK). On je praktično potpuno izbačen iz upotrebe kod svih korisnika i po zapadnim standardima je beznadežno zastareo. Pošto je planski otpisan (planirana zamena Eurofighterima) nije modernizovan dosta dugo pa postojeći primerci u letnom stanju ne bi doneli ništa ukrajinskom RV to bi bilo traćenje pilota na neperspektivan avion. Miraž 2000 se moze nabaviti verovatno i iz francuskih konzerviranih rezervi, a i Grčka prodaje svoje. Uz to za Miraž 2000 postoje i modernizacijski paketi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Miraž 2000 se moze nabaviti verovatno i iz francuskih konzerviranih rezervi, a i Grčka prodaje svoje.

Ti avioni koje Francuzi povlače iz upotrebe moraju prvo da budu modernizovani da bi bili stvarno upotrebljivi, a pitanje koliki su sad kapaciteti Dassaulta za to, inače raspoloživa količina je dosta velika, tipa 20-30 godišnje (pošto ih neće sve odjednom povući). Grčki su znatno moderniji, kao i ovi koje prodaje Katar, samo što ih Katar ima ukupno 12. Emirati takođe izbacuju Miraže iz aktivne službe, ali mislim da su već dogovorili da ih prodaju Egiptu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najveci problem razlicitih tipova aviona, pored logistike za iste u vidu delova, kvalifikovanog i dobro obucenog tehnickog osoblja za odrzavanje istih i nedostatka baza i pisti za poletanje je nedostatak iskusnih pilota koji bi upravljali istim u ratnim uslovima.

Za iskusnog pilota u mirnodopskim uslovima treba bar 5-6 godina za ovladavanje svim tehnickim mogucnostima jednog tipa aviona.

Da kazemo da je u ratu to vreme prepolovljeno - opet ostaje problem efikasnosti pilota na upravljanju letelicama koje su konceptualno drugacije  od onoga na cemu su se obucavali kroz skolovanje (drugaciji raspored instrumenata u kokpitu, drugacije performanse.... itd.)

Nije to "Partizanska eskadrila" pa da mogu da odrzavaju i lete bilo kojim avionom koji "ukradu" sa "neprijateljskih" aerodroma - a ni tada to nije bilo moguce.

Dobar primer za to je Aerodrom "Zeljava" kod Bihaca: u to vreme jedan od najsavremenijih na Balkanu i sire, ali napravljen specijalizovano za MIG-21 i nije mogao da opsluzi savremeniji MIG-29 i na kraju je unisten, a da nije ispunio nista od onoga za sta je zamisljen - zastitu vazdusnog prostora SFRJ.

Najveca prednost neke vojske je u simplifikaciji logistike kroz izbor lako dostupnih i lako odrzivih resursa (makar bili i tehnoloski zastareli) - nego kroz panicno uvodjenje novih tehnoloskih resenja u jedinice koje nisu obucene da ih koriste.

Vreme dok se vojska obuci da koristi te nove tehnologije je u ratnim uslovima izgubljeno vreme i luksuz.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

Dobar primer za to je Aerodrom "Zeljava" kod Bihaca: u to vreme jedan od najsavremenijih na Balkanu i sire, ali napravljen specijalizovano za MIG-21 i nije mogao da opsluzi savremeniji MIG-29 i na kraju je unisten, a da nije ispunio nista od onoga za sta je zamisljen - zastitu vazdusnog prostora SFRJ.

Od koga su to sa Željave štitili vazdušni prostor SFRJ? Od Alijinih letećih jurišnika? 

 

Nevezano za prethodna smatranja, dobar tekst o tome kako je ratovati u uslovima potpune transparentnosti ratišta:

 

The added dangers of fighting in Ukraine when everything is visible

 

Quote

 

For centuries the “fog of war”, the inability to see through the confusion of combat, has been a given. No longer. The front lines in the war between Russia and Ukraine are now saturated with surveillance drones livestreaming video footage in real time. Everyone can see pretty much everything. Armies are having to work out how to fight on what is being called the transparent battlefield.

 

The surveillance is layered. Orbiting satellites scan the Earth from space. Tactical drones have ranges of 200km or more. Smaller surveillance drones relay sightings to the operators of first-person view drones (FPVs), which carry a small munition to attack soldiers on the ground. Add a thermal-imaging camera and soldiers can also be spotted at night.

 

“Darwin”, an FPV operator in Ukraine’s 92nd Brigade, says the changes that the drones have wrought are colossal. Three years ago, at the beginning of the full-scale invasion, a drone team could operate in open fields. Now they hide in the woods and don’t leave their positions during the day. “Before, operations could be carefully planned,” he says. “Now every mission is a lottery, you can be lucky or unlucky.”

 

Reconnaissance and foot patrols from forward positions have virtually ceased and it is increasingly perilous to evacuate the wounded or retrieve the dead. Infantry avoid gathering in large groups. Open ground is a killing zone, speed the only protection. Soldiers use quadbikes and motorcycles to outrun the reaction time of an FPV operator. And though it is impossible to move, it is also dangerous to stay in one place. Fortified trench systems are obvious targets. Armoured vehicles have been virtually neutralised. “When a tank appears it’s like dropping a plate of food in front of a table of hungry drone operators,” says Darwin.

 

To disrupt the omnipresent drones, Russians and Ukrainians are engaged in an electronic-warfare arms race. Operating in a village or a town means cellphone signals can be disguised in the welter of civilian connections. In the field, soldiers limit their use of phones to avoid creating an obvious cluster. Radios are adjusted to send weaker signals that can be picked up only over short distances. Soldiers cover themselves with “multi-spectral” camouflage nets to block heat signatures: invisibility cloaks against thermal cameras.

Bad weather and night afford some protection. Wind and rain hamper drone flight, cloud and fog reduce visibility. It’s harder to orient a drone in the dark, says Darwin. Thermal cameras can see soldiers at night, but not at any great distance.

 

Long-standing tactics have been upended. “One of the most obvious”, says Glib Voloskyi, an analyst for Come Back Alive, one of the largest volunteer organisations raising money to donate equipment to the Ukrainian armed forces, “is that it’s hard to achieve surprise.” It is also almost impossible to achieve local force superiority: to gather and concentrate troops for an attack. The lethality of fire is greater because targets are easily identified, and artillery adjustments can be made quickly. The transparent battlefield gives the defender the advantage. “Offensive operations,” says Mr Voloskyi, “are a really nasty business.”

 

Infantry now operate in small groups, which are harder to spot. The Russians have been able to make advances in recent months by sending handfuls of soldiers forward to gain a foothold. Most are picked off by the drones; this incremental nibbling, says Mr Voloskyi, is working in part because the Russian tolerance for casualties is high and refuseniks are shot.

 

AI is being used to analyse surveillance data and cross-reference it with signals intelligence and open-source information, like Russian soldiers’ social-media posts, which can reveal their positions. But object-recognition software is in the early stages. Mr Voloskyi says AI can generate false signals, muddling the picture, “and this might actually decrease transparency”. There is a difference, he points out, between seeing something and understanding what you are looking at. Last summer the Russians saw the Ukrainian build-up of troops in the Sumy area, but never imagined they would attack across the border into the Kursk region. “That’s the problem with transparency,” says Mr Voloskyi. “You can see actions, but you don’t necessarily correctly interpret them.”

 

 

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

Od koga su to sa Željave štitili vazdušni prostor SFRJ? Od Alijinih letećih jurišnika? 

Vazdušni prostor SFRJ su štitili od npr. sasvim realne mogućnosti intervencije SSSR il NATO. U doba kada je odlučena izgradnja to je posmatrano kao sasvim realna opasnost. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tomas.hokenberi said:

Vazdušni prostor SFRJ su štitili od npr. sasvim realne mogućnosti intervencije SSSR il NATO. U doba kada je odlučena izgradnja to je posmatrano kao sasvim realna opasnost. 

 

Pokeraškim rečnikom, znam da znaš da znam toliko. Primedba se odnosila na to da nije specijalizacija za MiG 21 (koji je, uzgred budi rečeno, krajem osamdesetih / početkom devedesetih i dalje bio upotrebljiv avion) dovela do propasti vazdušne baze Željava.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Beonegro said:

 

Pokeraškim rečnikom, znam da znaš da znam toliko. Primedba se odnosila na to da nije specijalizacija za MiG 21 (koji je, uzgred budi rečeno, krajem osamdesetih / početkom devedesetih i dalje bio upotrebljiv avion) dovela do propasti vazdušne baze Željava.

Zeljava je bila uskospecijalizovana baza za odredjen tip aviona, kao i Golubovci, Ponikve, Slatina....

Osposobljena da sluzi jedan tip aviona, i tada tehnoloski zaostao - cemu je to smislenom vodilo?

Praviti baze specijalizovane za F-16 ili Mirrage sada u Ukrajini je suludo - nema vremena niti iko garantuje uspeh te ideje.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kronostime said:

Praviti baze specijalizovane za F-16 ili Mirrage sada u Ukrajini je suludo - nema vremena niti iko garantuje uspeh te ideje.

Alternativa je da se bace u zagrljaj putleru, da konstatujemo očigledno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beonegro said:

Alternativa je da se bace u zagrljaj putleru, da konstatujemo očigledno.

Alternativa je i isporuka oruzja za koje imaju znanje da koriste i logisticke mogucnosti da ga upotrebe, da konstatujemo ocigledno.

:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ove nedelje prilicno kljucni sastanci u Evropi za Ukrajnu. Iz USA dolaze potpredsednik i sef Pentagona, koji ce obilaziti i NATO baze u Poljskoj i Nemackoj.

Da vidimo sta ce biti i sa sastankom Trumpa I Zelenskog koji je USA predsednik najavio krajem prosle nedelje. 

Bas kljucni dani pred Ukrajnom i EU u smislu USA podrske.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, djura.net said:

Ove nedelje prilicno kljucni sastanci u Evropi za Ukrajnu. Iz USA dolaze potpredsednik i sef Pentagona, koji ce obilaziti i NATO baze u Poljskoj i Nemackoj.

Da vidimo sta ce biti i sa sastankom Trumpa I Zelenskog koji je USA predsednik najavio krajem prosle nedelje. 

Bas kljucni dani pred Ukrajnom i EU u smislu USA podrske.

Ti sastanci mi vise lice na pokusaje da se sve vrati na  Sporazume iz Minska i status quo koji iz njih prozilazi nego na trajno resavanje sukoba.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Ti sastanci mi vise lice na pokusaje da se sve vrati na  Sporazume iz Minska i status quo koji iz njih prozilazi nego na trajno resavanje sukoba.

Vrlo moguce, i time bi Ukrajna bila zgazena, EU pobedjena i USA osramocen. Uopste nije nemoguc scenario. Status kvo koji neminovno vodi u dalje sukobe cim se slegne prasina i ojacaju vojni kapaciteti u Rusiji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, djura.net said:

Vrlo moguce, i time bi Ukrajna bila zgazena, EU pobedjena i USA osramocen. Uopste nije nemoguc scenario. Status kvo koji neminovno vodi u dalje sukobe cim se slegne prasina i ojacaju vojni kapaciteti u Rusiji.

Ratovi su nepredvidivi sto se tice cilja - zavise od potreba zaracenih i zainteresovanih strana.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Beonegro said:

 

Pokeraškim rečnikom, znam da znaš da znam toliko. Primedba se odnosila na to da nije specijalizacija za MiG 21 (koji je, uzgred budi rečeno, krajem osamdesetih / početkom devedesetih i dalje bio upotrebljiv avion) dovela do propasti vazdušne baze Željava.

Ok. Do propasti Željave je dovela propast SFRJ, naravno.

Strogo gledano Željava nije bila specijalizovana za Mig-21, uostalom kada je počelo planiranje iste glavni lovci RV  su bili F-86 Sabre i F-86D. Tehnički problem baze Željava je što je projektovana tako da su maksimalni gabariti aviona koje mogla da opslužuje bili na nivou Mig-21. Da je SFRJ potrajala Mig-29 ili veće avione bi bilo nemoguće opsluživati u istoj. Možda su planirani gabariti "Novog Aviona" bili takvi da je mogao da bude operativan iz Željave.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Ok. Do propasti Željave je dovela propast SFRJ, naravno.

Strogo gledano Željava nije bila specijalizovana za Mig-21, uostalom kada je počelo planiranje iste glavni lovci RV  su bili F-86 Sabre i F-86D. Tehnički problem baze Željava je što je projektovana tako da su maksimalni gabariti aviona koje mogla da opslužuje bili na nivou Mig-21. Da je SFRJ potrajala Mig-29 ili veće avione bi bilo nemoguće opsluživati u istoj. Možda su planirani gabariti "Novog Aviona" bili takvi da je mogao da bude operativan iz Željave.

"Ulazna vrata" Zeljave su projektovana prema MIG-21 i prilagodjavanje avionima drugih gabarita, kao i pisti za poletanje bi bilo preskupo cak i u to vreme pre `90ih.

zeljava_fotke_bihac_plitvice-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Možda su planirani gabariti "Novog Aviona" bili takvi da je mogao da bude operativan iz Željave.

Vidiš ti to, wiki kaže da je planirani raspon krila Novog Aviona bio 8m, mnogo manje od MiG29, čak i od SuperGaleba, tek malo više od 7,2m koliko je kod Mig21...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...