Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

Nemaju veze ta 2 kluba jedan sa drugim, stavise bice tu dobro rivalstvo 😄
 

KK Podgorica je nekih polovnih igraca doveo vec sto iz regiona sto iz CG sto iz regiona: Ognjena Mićovića, Vasilija Vučinića, Marka Kovačevića, Miloša Koprivicu (Lovćen), Vladana Kaluđerovića (Jedinstv), Marka Ljuljića (Ibar), Novaka Musića (OKK Beograd) i Mikailea Tmušića (Sigal).

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

Ma potpuno je nebitno koliko ima klubova iz Srbije.

 

...

 

Liga ionako ne treba da ima vise od 12 klubova - eto, moze po dva iz svake zemlje. Sad ces ti reci, pa ima tu i nekvalitetnih klubova poput Sirokog ili Karposa, ali to je posledica da region vise nema ni 10 kvalitetnih klubova.

 

Mislim, evo, ispadanje Zadra, super sto je ispao hrvatski klub, a ne "nasa" Mega ili "nas" FMP. Ja kazem da je to tragedija i bas me briga za nase, neka nasi igraju u Ciboni, Zadru, Krki, MZT ako su kvalitetni za to.

 

Privatni kapital moze, ako ce biti kao Hemofarm. Ako ce biti kao Dinamik, hvala, ne treba!

 

Pa vidim da te je bas briga 🙂 zato bi i propali. Pogotovo sada kada se igraju ovi FIBA prozori, kada moramo da povucemo i igrace iz Mege i FMPa... Pa cak i Borca. 

 

Ja bih voleo da to moze tako, ali se plasim da bi radije igrali za neki belgijski, nizerazredni turski klub i slicno... 

 

Jeste 12 dovoljno ali se ne slazem se da ide 2 iz svake drzave. Toga nije bilo ni u SFRJ iako se mozda nekada tezilo tome, guralo zbog bratstva i jedinstva. Bilo je sezona bez ijednog makedonskog I/ILI slovenackog kluba... BIH u ona vremena kad je imala i prvaka Evrope nije nikada dala vise od 2 tima.

 

Sta je problem sa Dinamikom?

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Shunsuke Nakamura said:

Nebitno je da li imaju veze ili ne, ali nacin na koji su dobili mjesto je cudan. Ja se iskreno ne sjecam ni da se Podgorica takmicila u domacoj ligi, i eto ih odjednom osvanuse u ABA2. 

Izborili su promociju, aplicirali za WC, platili za to, imaju podrsku Miska i Bemaxa tako da je to bilo prilicno straightforward. Mogu svi to da urade ako imaju zelju za to i uslove/pare.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MetalHead said:

 

Pa vidim da te je bas briga 🙂 zato bi i propali. Pogotovo sada kada se igraju ovi FIBA prozori, kada moramo da povucemo i igrace iz Mege i FMPa... Pa cak i Borca. 

 

Ja bih voleo da to moze tako, ali se plasim da bi radije igrali za neki belgijski, nizerazredni turski klub i slicno... 

 

Jeste 12 dovoljno ali se ne slazem se da ide 2 iz svake drzave. Toga nije bilo ni u SFRJ iako se mozda nekada tezilo tome, guralo zbog bratstva i jedinstva. Bilo je sezona bez ijednog makedonskog I/ILI slovenackog kluba... BIH u ona vremena kad je imala i prvaka Evrope nije nikada dala vise od 2 tima.

 

Sta je problem sa Dinamikom?

 

 

Pa ne sluzi ABA liga za interese reprezentacija, kao sto ni ACB ligu i njene klubove bas briga za interese spanske reprezentacije ili bilo koju profesionalnu ligu.

 

Tu je i problem sa Dinamikom, FMP, Megom, Mladoscu - to nisu klubovi koje neko prati pa zato imaju odredjen budzet ili imaju vlasnika koji ulaze pristojne pare. I zato sam ti i dao uvid na sta bi licila liga sa filijalama Partizana, Zvezde, Buducnosti, Cedevite uz Megu i stavi i taj Dinamik. 

 

Molim lepo, neka prvo Partizan i Crvena zvezda usvoje pravilo da mogu da imaju maksimum 4 stranca, da u 12 moraju da imaju 2 osamnaestogodisnjaka, neka smanje budzete, a ne da se oni (i jos neki) igraju profesionalizma, a ostatak zemlje neka proizvodi igrace za njih i reprezentaciju, pa da gurnemo 3-4 takva kluba da igraju ABA ligu. Nema veze sto utakmice nemaju nikakvu rezultatsku draz, imacemo gomilu klubova koji ce da guraju mladje igrace i skartove koji ne mogu da igraju za multimilionerske klubove.

 

Ja iskreno ni ne vidim znacaj igranja takve lige. Lepo KLS od pocetka, tu su sve moguce i nemoguce filijale, menadzerski klubovi ciji igraci mogu da napuste klub kad god menadzer nadje za shodno, klubovi ciji igraci nemaju ni za bus plus markicu, Crvena zvezda i Partizan. Bog da nas vidi.

Link to comment
Share on other sites

Auuu bre @goldberg koji si ti utopista... Daj malo realnosti. Barem trunku. 

 

1. Svi ostali klubovi u Srbiji osim KKCZ i KKP prakticno postoje da prezive tako sto ce eventualno prodati nekog mladog igraca i zato sto postoje ljudi u njima koji i vole kosarku. Sto je nizi nivo takmicenja verovatnoca da to rade iz ljubavi je veca (pa makar radili nesto i pogresno ili sto ne umeju bolje). I kao takvi, plasiranjem tih domacih mladih igraca imaju veoma bitnu ulogu u kosarkaskom sistemu. Ne racunaju oni, a niti bas i mogu, na neke pare od posetilaca na utakmicama. Jednostavno u Srbiji su to samo KKP i KKCZ. U Hrvatskoj je cak malo bolje jer imaju Cibonu, Zadar i Split, podeljeno dakle na 3 dela, kod nas na 2 i tesko da ista ima dalje. Mozda Kraljevo, Cacak... bio nekad Kragujevac... a Novi Sad i Nis ni nemaju bas za koga. 

 

2. Nema sta KKP i KKCZ da usvajaju pravila jbt. Sta, kao neki dzentlmenski sporazum? Ma vazi. Prvo, to se nece desiti kao njihova inicijativa jer sto bi ubijali svoju konkurentnost? Drugo, zna se ko takve propise treba da donese - savez, liga. Imas to za KLS. Za ABA-u i Evropu nemas niti ces imati, zabole njih koliko ti imas stranih a koliko mladih igraca. Ne znam da li si ozbiljan ili se samo sprdas... 

 

3. Hipoteticki da se to i desi, da se ogranice na ovaj nacin, ti mislis da bi to preko noci doslo da odjednom imamo 3. i mozda i 4. tim u ABA ligi koji je nezavistan a dovoljno konkurentan da opstane tamo? Yeah, right. Samo ako preko novi posalju po 3-4 igraca u Borac i... i... i ne znam u koga jos jer ti ne odgovaraju ni FMP, ni Mega, ni Mladost, ni Dinamik. Sloboda Uzice? Samo ne znam koga da posalju ako si im ogranicio broj stranaca i proposao da moraju da imaju 2 koji se ispileli iz juniora.

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, MetalHead said:

Auuu bre @goldberg koji si ti utopista... Daj malo realnosti. Barem trunku. 

 

1. Svi ostali klubovi u Srbiji osim KKCZ i KKP prakticno postoje da prezive tako sto ce eventualno prodati nekog mladog igraca i zato sto postoje ljudi u njima koji i vole kosarku. Sto je nizi nivo takmicenja verovatnoca da to rade iz ljubavi je veca (pa makar radili nesto i pogresno ili sto ne umeju bolje). I kao takvi, plasiranjem tih domacih mladih igraca imaju veoma bitnu ulogu u kosarkaskom sistemu. Ne racunaju oni, a niti bas i mogu, na neke pare od posetilaca na utakmicama. Jednostavno u Srbiji su to samo KKP i KKCZ. U Hrvatskoj je cak malo bolje jer imaju Cibonu, Zadar i Split, podeljeno dakle na 3 dela, kod nas na 2 i tesko da ista ima dalje. Mozda Kraljevo, Cacak... bio nekad Kragujevac... a Novi Sad i Nis ni nemaju bas za koga. 

 

E pa vidis, postoje, sto znaci sadasnjost, u proslosti nije bilo tako.

 

U Hrvatskoj si imao Cedevitu koja je bila apsolutno dominantna, imao si i Zagreb. U Srbiji Hemofarm, FMP koji nije imao veze sa Zvezdom, Radnicki, Vojvodinu, cak i Metalac.

 

Pare od posetilaca na mecevima ne mogu da budu izvor izdrzavanja ni za Partizan i Crvenu zvezdu, to je prilicno idealistican pogled na poslovanje ta dva kluba. Prosto, oni mogu da prave dugova koliko god hoces i znaju da ce i dalje moci da imaju jake sastave jer nece morati odmah da vrate dugove.

 

12 hours ago, MetalHead said:

2. Nema sta KKP i KKCZ da usvajaju pravila jbt. Sta, kao neki dzentlmenski sporazum? Ma vazi. Prvo, to se nece desiti kao njihova inicijativa jer sto bi ubijali svoju konkurentnost? Drugo, zna se ko takve propise treba da donese - savez, liga. Imas to za KLS. Za ABA-u i Evropu nemas niti ces imati, zabole njih koliko ti imas stranih a koliko mladih igraca. Ne znam da li si ozbiljan ili se samo sprdas... 

 

Nisam rekao da bi oni trebalo da usvajaju bilo kakva pravila, nego da bi svi vi koji ste za filijale i menadzerske ekipe u ABA ligi zbog interesa srpske kosarke trebalo da se zalazete i za ta pomenuta pravila.

To nisu i moja pravila - za mene je legitimno da Baskonija ili Real nemaju nijednog domaceg igraca, jer su to profesionalni klubovi. Profesionalnost pre nekog interesa srpske kosarke.

 

12 hours ago, MetalHead said:

3. Hipoteticki da se to i desi, da se ogranice na ovaj nacin, ti mislis da bi to preko noci doslo da odjednom imamo 3. i mozda i 4. tim u ABA ligi koji je nezavistan a dovoljno konkurentan da opstane tamo? Yeah, right. Samo ako preko novi posalju po 3-4 igraca u Borac i... i... i ne znam u koga jos jer ti ne odgovaraju ni FMP, ni Mega, ni Mladost, ni Dinamik. Sloboda Uzice? Samo ne znam koga da posalju ako si im ogranicio broj stranaca i proposao da moraju da imaju 2 koji se ispileli iz juniora.

 

 

Sad ne znam na sta mislis kad kazes ogranicenje?

 

Ako mislis na filijale i menadzerske klubove njima apsolutno nije mesto u ligi. Prosto, ako imas dva profesionalna kluba u drzavi, toliko ces da imas predstavnika u ABA ligi.

 

Uopste ne razumem sta je problem sa principom da su filijale i menadzerski klubovi neregularni? Ti si apelovao na interes srpske kosarke (bolje FMP nego Siroki, bolje Mega nego Zadar), ja ti kazem da nema razloga da liga trpi jer srpski klubovi hoce da nametnu svoj interes, a da se i sami srpski klubovi ne zrtvuju malo.

 

Jedini razlog zasto liga lici na nesto je sto Cedevita, Buducnost i Partizan ne rade ovo sto radi Covic i sto u Hrvatskoj i Sloveniji nemas menadzerske klubove. E sad, ako ces da uzvratis kontraargumentom da te ne zanima kvalitet lige, nego te jedino interesuje kvalitetan derbi i reprezentacija Srbije, onda nemamo vise o cemu da pricamo jer se totalno razilazimo.

Link to comment
Share on other sites

Sticem utisak da smo ti i ja kao neka dva doktora koji pokusavamo da pomognemo pacijentu. Imamo isti cilj, da mu saniramo zarastao nokat na palcu desne noge... 

Ja bih to za pocetak samo zasekao, ako zatreba kasnije mozda ce biti potrebna operacija... a ti bi odmah da mu seces nogu, zapravo obe 😄 za svaki slucaj. 

Link to comment
Share on other sites

Svidja mi se analogija, ali bih ja to malo popravio - covek mora da nosi naocare, ali jedine koje ima su mu zamrljane mastilom.

 

Ti kazes, ma sta ima veze, neka ih nosi, videce bar nesto, ja kazem, dok ne kupi nove neka hoda bez naocara.

 

U novoj sezoni ABA lige (ako se bude odrzala) bilo bi najbolje kada bi ispali Mega i FMP. Bukvalno svaki drugi tim ima neki razlog da bude tu i bilo bi lose da ispadnu, ova dva tima samo predstavljaju simbol izivljavanja jednog ex politicara i jednog menadzera. 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MetalHead said:

Ahahahaha ma daaaaaaaaj. Da nije mozda sam platio obestecenje? 

Ne bih se ja bas toliko smejao.

Vrlo brzo je usledilo...

 

Nesto mi je poznato ovo: " visestruko bolja ponuda " :classic_biggrin:

 

 

Edited by Leonard
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...