Jump to content

Australian Open 2021.


zoe Bg

Recommended Posts

4 minutes ago, alcesta said:

Meni se čini da je bio i neki incident kad je igrala protiv Ane ili Jelene, ali se ne sećam tačno...

 

Nisam znala da će Badosa ipak da igra. Pretpostavljam da je bila asimptomatična, ali se nadam ipak da su joj uradili sve moguće preglede i snimanja, ne znam koliko je pametno da tako brzo opet ulazi u pun režim treninga.

Ne secam se necega u vezi Ane ili Jelene. Cini mi se da je Erani imala neke "primedbe" u nekom mecu s Anom.

 

Badosa je kao imala neke male simptome. Odradila je 14 dana izolaciju, valjda su joj lekari dali dozvolu da se bavi sportom. Evo i Endi igra ove sedmice iako je i on pre koju sedmicu prelezao coronu.

Link to comment
Share on other sites

U vrhunskom tenisu su takve sitnice jako vazne, ko je igrao i tenis i stoni tenis na iole solidnom amaterskom nivou zna da istrosenost loptica jako utice, izlizanost/nenaspanovanost reketa takodje.

 

Servis iz ruke je nesportski koliko i drop sot, pa vidjamo konstantno da ga recimo Djokovic forsira bas u trenucima kada vidi da njegov protivnik prolazi kroz fizicku krizu.

 

Ako je jedan servis nelegitiman jer se protivnik muci i stoji daleko od linije, 10+ drop sotova u slicnoj situaciji je 10 puta gore.

 

Samo treba biti konzistentan, nista vise.

Link to comment
Share on other sites

Azarenka htela da se svadja oko nekog zvanja poena, ali cvrc - nema da moze! oko sokolovo donelo odluku i to je to. :classic_biggrin:

 

Posto je izgubila prednost u 1. setu i izgubila set, zenamajkakneginja (ranije poznata kao vristalina) sad uzima MTO za nepoznatu stvar (gubi s brejkom zaostatka u 2. setu) i odlazi van terena.

Samo se nadam da Pegula nece izgubiti koncentraciju i da ce mec privesti kraju.

 

I naravno, Azarenki nista ne fali sad. Pegula izgubila koncentraciju.

 

Ipak se sabrala i privela mec kraju. Bravo, Pegula! :bravo:

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Na drugu loptu - ne bih ja rekao da je Nadalov žreb lakši od Novakovog.

Najveća razlika je što Novak ima Stanimala u R4. Raonić u R4 ne bi bio vredan neke brige.

Inače da ima Nadalov žreb - Cipija u QF, Medu u SF - šta je tu lakše od Zvereva/Thiema?

 

Čak ako se Fonjini dotetura dotle - Nadal će u R4 imati blago rečeno derbi :classic_biggrin:

 

 

Glede Stana i Novaka - od poslednjih 6 GS mečeva, Vavrinka je dobio 4. Od poslednja 3 - sva 3.

Jedino što me raduje je što Novak posle prvog meča deluje baš cool.

 

 

Edited by CheshireCat
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Azarenka servirala as pre nego što joj je pozliilo, stvarno pre toga nikakve znakove da se ne oseća dobro nije pokazivala. Ipak vidim da je Pegula izbacila. Meni je delovalo da Viktorija cesto nije bila na loptici, da je kasnila na udarce.

 

Inače prognozira se da će CPI (court pace index) indikator za merenje brzine terena  preci 50 , što je nezapamćeno . Recimo najbrži poznatiji teren u Šangaju CPI je bio 44 dok se AO kretao oko 40 max od kada je pre par godina krenuo trend ubravanja.

Serverski san.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...