Jump to content

Australian Open 2021.


zoe Bg

Recommended Posts

Quote

George Bellshaw

@BellshawGeorge

 

Told that all matches at Melbourne Park will be cancelled tomorrow after the positive coronavirus test from a security guard at the Australian Open quarantine hotel forced 500-600 players and officials into isolation.

 

 

evo i ovoj budaletini nije sve jasno 

 

Quote

Nicholas Kyrgios

@NickKyrgios

·

3m

Am I playing tomorrow?

 

Edited by vanjabarsa
Link to comment
Share on other sites

i posle kao: Australijanci ozbiljno smislili savrsene mere koje niko ne moze da dovede u pitanje i predlozi neko poboljsanje :ajme:

ako je hotel imao celntralni AC (prozori nisu mogli da se otvore) virus je sasvim fino mogao da se rasiri kroz ventilaciju, narocito UK soj.

kakav debilizam.

USO je u NYC (posle katastrofe koju su imali, a u vreme kada nisu imali 0 slucajeva) uspeo da organizuje turnir istog kalibra bez prakticno ikakvih problema (ako izuzmemo Perovu grupicu). I oni su imali propusta (drugi hotel nije bio iskljucivo za igrace, menjanje nadleznosti lokalnih zdraavstvenih organa), ali ovakve gluposti kao u Australiji nisu bas pravili. Imali su i one cipove u propusnicama pa su mogli da isprate ko je gde bio i s kim se druzio, koliko dugo. Mnogo ozbiljnije odradjen posao nego u Australiji gde je sistem: strpaj sve u samicu i zakljucaj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je od samog pocetka smetalo to sto su se oni ponasali kao da je u Australiji atmosfera sterilna i da im dolaze u goste zarazeni ljudi koje treba sterilisati (pade mi na pamet ono Putinovo kuce u staklenoj cevi :smiley5:) Da su ikako mogli u varikini bi ih otkuvali, a ovamo u avionu zarazen clan posade koga su oni izabrali i poslali u Dubai i sad ova familija iz Engleske sa teniserima u karantinu. 

Niko od domacina ni u jednom momentu nije pomislio da bi mogao losom organizacijom (centralna AC) da prosiri zarazu sa tamo nekog na sportiste. 

Bilo je samo bitno da sportisti ne prenesu na Australijance. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, McLeod said:

Samo nesto, da se razumemo. Ovo je propust u sprovodjenju mera, a ne lose mere, postoji velika razlika.

A pazi ovu vest od pre pola godine:

https://edition.cnn.com/2020/07/02/asia/victoria-quarantine-coronavirus-breach-intl-hnk-scli/index.html

 

Ne znam zasto, ali mene ova situacija u Australiji podseca na film das Experiment.

 

Elem, problem nije sam 14 dnevni karantin (mada na osnovu onog sto se do sad naucilo o ovoj bolesti postoji nacin da se ovaj period skrati na potpuno bezbedan nacin - testiranjem). Problem je kako su ga osmislili. U idealnom slucaju ako nekog zatvoris u samicu na 14 dana - virus ce nestati (ako ga je bilo). Medjutim, ne postoji nacin da nekog apsolutno izolujes od sveta na 14 dana: neko mora tom da donosi hranu i da se brine o osnovnoj higijeni, plus ako je ventilacija uvezana - nema ni govora o totalnoj izolaciji. Da ne govorimo o tome da je i personal koji sve to kontrolise samo ljudsko bice, sa svim svojim nesavrsenostima.

 

Da se samo malo ukljucio mozak moglo je da se nadje inteligentnije resenje. No, to bi mozda bilo skuplje za drzavu :wink2:

 

Npr. koristiti manje hotele koji imaju prozore koji se otvaraju. Ni Novakova ideja o slanju nekih tenisera u privatne kuce s teniskim terenima uopste nije ni nerazumna ni nemoguca (kad vec pricamo o resenjima za tenisere). Pravljenje manjih grupa koje onda posebno saljes u izolaciju ako se pojavi pozitivan slucaj je uvek jedno inteligentnije resenje nego slanje celog hotela ili aviona u karantin/izolaciju.

 

Da ne pricam o humanijem odnosu prema onima koji su zatvoreni (da im se ne preti kao najtezim kriminalcima, vec da se razumno objasne pravila, a samo na onima koji ni to ne postuju, aka Tomik, trenirati strogocu).

 

Malo izdiferenciraniji pristup bi sigurno vise postigao od pukog treniranja strogoce.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wwww said:

i posle kao: Australijanci ozbiljno smislili savrsene mere koje niko ne moze da dovede u pitanje i predlozi neko poboljsanje :ajme:

ako je hotel imao celntralni AC (prozori nisu mogli da se otvore) virus je sasvim fino mogao da se rasiri kroz ventilaciju, narocito UK soj.

kakav debilizam.

USO je u NYC (posle katastrofe koju su imali, a u vreme kada nisu imali 0 slucajeva) uspeo da organizuje turnir istog kalibra bez prakticno ikakvih problema (ako izuzmemo Perovu grupicu). I oni su imali propusta (drugi hotel nije bio iskljucivo za igrace, menjanje nadleznosti lokalnih zdraavstvenih organa), ali ovakve gluposti kao u Australiji nisu bas pravili. Imali su i one cipove u propusnicama pa su mogli da isprate ko je gde bio i s kim se druzio, koliko dugo. Mnogo ozbiljnije odradjen posao nego u Australiji gde je sistem: strpaj sve u samicu i zakljucaj.

 

Ja u ovo bas sumnjam, da skoro godinu dana posle pocetka pandemije, oni ne znaju da je centralna AC ogroman problem. Moguce je da hotel ima centralnu AC, ali sigurno se kontrolise po spratovima.

Najveca greska koju su napravili je sto su dozvolili da u hotelima u kojim su smesteni igraci, mogu da budu i gosti iz inostranstva, to nikako nisu smeli da dozvole.

Link to comment
Share on other sites

Svakako, ali kazem, dakle, same mere i taj "zatvor" nije toliko problematican bar meni. Problematican je u smislu da se postavljaju pitanja ravnopravnosti ucesnika i slicno, takodje besmisao stavljanja sportista pod kljuc u sobu i kako ce to uticati na njihove performanse, ovde je samo u pitanju mera protiv eventualnog sirenja virusa, pa kako drugima tako i teniserima.

 

Problem je druge prirode - dakle u nesprovodjenju striktnih kontrolisanih uslova i za taj siri prsten, i onda se desi ovakva mogu slobodno reci glupost, kojom se ugrozava sve.

Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno da nijedan slem do sada nije uspeo da obezbedi posebne hotele samo za učesnike turnira. Ni Njujork ni Pariz ni Melburn. Svuda je bar deo igrača bio smešten u običnom hotelu. Što je to toliki globalni nerešiv problem da se ne može ceo hotel rezervisati pola godine ili više unapred?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Boxy said:

 

Ja u ovo bas sumnjam, da skoro godinu dana posle pocetka pandemije, oni ne znaju da je centralna AC ogroman problem. Moguce je da hotel ima centralnu AC, ali sigurno se kontrolise po spratovima.

Najveca greska koju su napravili je sto su dozvolili da u hotelima u kojim su smesteni igraci, mogu da budu i gosti iz inostranstva, to nikako nisu smeli da dozvole.

Pa i meni deluje neverovatno, ali mnogi teniseri su pisali kako ne mogu da otvore prozore, a vazduh nekako mora da udje u sobu. A mislim da je bio i onaj jedna clanak o sirenju virusa u jednom takvom hotelu preko ventilacije.

Link to comment
Share on other sites

ma mogu oni da zakljucavaju i bacaju kljuceve u more , idealni uslovi ne postoje i virus nalazi svoj put pa makar se u zemlju zakopali. makar nas je jednogodisnje iskustvo tome naucilo. sad me zanima plan b  , ako je virus i medju akterima turnira, na to su morali da racunaju i misle .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

Meni nije jasno da nijedan slem do sada nije uspeo da obezbedi posebne hotele samo za učesnike turnira. Ni Njujork ni Pariz ni Melburn. Svuda je bar deo igrača bio smešten u običnom hotelu. Što je to toliki globalni nerešiv problem da se ne može ceo hotel rezervisati pola godine ili više unapred?

Takodje, razdvojiti raznorazno osoblje koje je takodje doslo u Australiju (novinarske ekipe, neki zvanicnici itd. ) od tenisera i njihovih timova, sto nije bio slucaj u Australiji.

 

ne znam da li sam na temi o coroni pisala o jednoj epizodi u kojoj je Prof Drosten (nemacki virolog, ekspert za corona viruse) govorio o nekim studijama i inteligentnim resenjima za npr. rad skola u situaciji kad imamo ovakvu epidemiju. Pa je ideja bila da se odeljenje podeli na recimo 4 dela koja ce u razlicito vreme dolaziti na casove. E sad, kako podeliti odeljenja? Jedno resenje je prosto alfabetski, pa kako se zalomi. Drugo, inteligentnije resenje je da se ispostuju kontakti koje deca imaju van skola (posto ce ta deca nastaviti s nekim kontaktima i van skola). Dakle, podeliti odeljenje na grupe prema socijalnim kontaktima.

U slucaju tenisera: grupisati ih prema tome s kim se obicno druze i treniraju. Npr. Francuzi u jednu grupaciju, Balkanci u drugu, Ameri u trecu itd. vec prema afinitetima.

 

Neki strucni ljudi su vec bili ukljucili mozak, pa smislili neke planove b, c, d...

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, alcesta said:

Meni nije jasno da nijedan slem do sada nije uspeo da obezbedi posebne hotele samo za učesnike turnira. Ni Njujork ni Pariz ni Melburn. Svuda je bar deo igrača bio smešten u običnom hotelu. Što je to toliki globalni nerešiv problem da se ne može ceo hotel rezervisati pola godine ili više unapred?

I to u ovo doba kad su turizam i ugostiteljstvo van punog kapaciteta, odakle toliki gosti :smiley33:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

nego, stigosmo do 27. strane, a nije ni zreb izasao.

 

 

nego, ne vidim zasto ne puste live stream ovog zrebanja. koji je sad tu problem? zabranile im (zdravstvene) vlasti? corona se ne prenosi internetom.

Edited by wwww
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa i meni deluje neverovatno, ali mnogi teniseri su pisali kako ne mogu da otvore prozore, a vazduh nekako mora da udje u sobu. A mislim da je bio i onaj jedna clanak o sirenju virusa u jednom takvom hotelu preko ventilacije.
Ma veoma je moguce da je bila centralna u ovom hotelu, ali mislim da se nisu tako zarazili, da postoji neka kontrola po spratovima.
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vanjabarsa said:

ma mogu oni da zakljucavaju i bacaju kljuceve u more , idealni uslovi ne postoje i virus nalazi svoj put pa makar se u zemlju zakopali. makar nas je jednogodisnje iskustvo tome naucilo. sad me zanima plan b  , ako je virus i medju akterima turnira, na to su morali da racunaju i misle .

Kakav fail policijske države🤐 

Plan B im je  vrv da sve sada skrkaju u par dana , a igrači neka odustanu ako se povrede, ne mogu da izdrže .Užas!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, wwww said:

 

U slucaju tenisera: grupisati ih prema tome s kim se obicno druze i treniraju. Npr. Francuzi u jednu grupaciju, Balkanci u drugu, Ameri u trecu itd. vec prema afinitetima.

 

 

 

Ovo deluje kao sasvim fino resenje, samo ako uzmemo u obzir da ne mogu ni ceo hotel da obezbede samo njima i tako ih izoluju bar od drugih ljudi, verujem da je ovo bas visa matematika za organizatore.

 

A generalno, koliko ljudi ima? Da li ima preko 1000 sve ukupno? To nije neka ne znam kakva brojka.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

 

Ovo deluje kao sasvim fino resenje, samo ako uzmemo u obzir da ne mogu ni ceo hotel da obezbede samo njima i tako ih izoluju bar od drugih ljudi, verujem da je ovo bas visa matematika za organizatore.

Te stvari se regularno rade u razlicitim industrijama na dnevnoj bazi. Firme imaju odeljenja za planiranje proizvodnje, ovakvi strucnjaci nisu uopste retkost, naprotiv. Znam iz licnog iskustva. Nemas pojma koliko "preplitanja" proizvodnih tokova ima sve vreme u firmama koje proizvode zahtevne delove/proizvode za visoko rizicne branse (npr. avio industriju, vojnu industriju itd.). A sve finkcionise, uz postovanje svih zahtevnih normi i propisa.

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...