Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

3 minutes ago, Milos 3.14 said:

Je l se sećaš babla i duela LAL. Hou

I do tada nisam cenio Rasa, od tada još manje. Jebote plej si koji dobije loptu u 4-3 situaciji i ne možeš da rešiš.

Respekt za rekorde, ali kornjača ne zna basketa.

Sećam se babla, ali se sećam i da je pre babla imao Koronu i nije trenirao duže vreme.

 

Sećam se i u kakvoj je bio formi, pre nego što mu je korona prekinula sezonu.

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

 

6 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Pazi cuda 2imaju boljii:64:
Jos Rondo imao 40% u bablu, Steph Curry  snajper ej 40% u bablu GOAT nivo.

Šreder je svoj raskošan talenat za šut pokazao u ovom plej ofu. On nema uopšte bolji šut od Vestbruka.

 

Rondo je te sezone pogađao dosta iz otvorenih šuteva koje mu je Bron nameštao :wink2:

 

Kari ili Tompson iz takvih pozicija bi imali 60%.

 

Vestbruk kada uđe u zonu može da bude šuter za tri kao ovogodišnji Džru Holidej sa 30% i dovoljno od njega. Videćemo kako će se prilagoditi, ali je sigurno da će imati mnogooo otvorenih šuteva i da će mu biti primarni cilj u ofsezoni popravak tog segmenta. Znamo dobro kakav je Rasel radnik. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Drakaris said:

uf uf uf, pa ja tek sad vidim da je Vestbruk u Vašingtonu imao 32% za 3, pored svega što je morao da radi na terenu :18:

 

Proverite koliko su imali Šreder i Rondo.

 

3pts%

schroder .335% /reg season/, .308% /po/

wbrook .315% /reg season/, .250% /po/

 

ft%

schroder .848%  iz 4 pokušaja /reg sea/, .846% iz 4.3 pokušaja /po/

wbrook .656%  iz 6.4 pokušaja /reg sea/, .792% iz 8.6 pokušaja /po/

 

2pts%

shroder .476% iz 9 pokušaja /reg sea/, .455% iz 7.3 pokušaja /po/

wbrook .475% iz 14.8 pokušaja /reg sea/, .359% iz 12.8 pokušaja /po/

 

schroder 32.1 min - 15.4 pts, 5.8 ast i 2.7 to /reg/ + 32.7 min - 14.3pts, 2.8ast i 1.7 to /po/

wbrook 36.4 min - 22.2 pts, 11.7 ast i 4.8 to /reg/ + 37.2 min - 19pts, 11.8 ast i 4.2 to /po/

 

 

kad se uzme u obzir da si predao harrella, KCPa, kuzmu i 22. pik da bi u suštini imao više asistencija i eventualno bolji upad pod koš (to be confirmed) a da su ti asistencije jedna od najjačih aduta ekipe = nisam siguran da je to neki ludi apgrejd. tj mislim da nije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drakaris said:

 

Šreder je svoj raskošan talenat za šut pokazao u ovom plej ofu. On nema uopšte bolji šut od Vestbruka.

 

Rondo je te sezone pogađao dosta iz otvorenih šuteva koje mu je Bron nameštao :wink2:

 

Kari ili Tompson iz takvih pozicija bi imali 60%.

 

Vestbruk kada uđe u zonu može da bude šuter za tri kao ovogodišnji Džru Holidej sa 30% i dovoljno od njega. Videćemo kako će se prilagoditi, ali je sigurno da će imati mnogooo otvorenih šuteva i da će mu biti primarni cilj u ofsezoni popravak tog segmenta. Znamo dobro kakav je Rasel radnik. 

 

 

Jeste ali juce. Jedan karijerno sutira 30.5 za 3 a ovaj drugi 33.7.
To sto je Sruder pokazao u Plej ofu je opet bolje nego sto je ovaj pokazao u svojoj karijeri 30.8>30.5 nazalost.
A tek kada pogledamo Raselov PO procenat,25% ove sezone,  u bablu je bio jos bolji sa 24.2%, Sruder imao 28.9
Steph Curry za nindza kornjacu.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, oubrevo. said:

 

3pts%

schroder .335% /reg season/, .308% /po/

wbrook .315% /reg season/, .250% /po/

 

ft%

schroder .848%  iz 4 pokušaja /reg sea/, .846% iz 4.3 pokušaja /po/

wbrook .656%  iz 6.4 pokušaja /reg sea/, .792% iz 8.6 pokušaja /po/

 

2pts%

shroder .476% iz 9 pokušaja /reg sea/, .455% iz 7.3 pokušaja /po/

wbrook .475% iz 14.8 pokušaja /reg sea/, .359% iz 12.8 pokušaja /po/

 

schroder 32.1 min - 15.4 pts, 5.8 ast i 2.7 to /reg/ + 32.7 min - 14.3pts, 2.8ast i 1.7 to /po/

wbrook 36.4 min - 22.2 pts, 11.7 ast i 4.8 to /reg/ + 37.2 min - 19pts, 11.8 ast i 4.2 to /po/

 

 

kad se uzme u obzir da si predao harrella, KCPa, kuzmu i 22. pik da bi u suštini imao više asistencija i eventualno bolji upad pod koš (to be confirmed) a da su ti asistencije jedna od najjačih aduta ekipe = nisam siguran da je to neki ludi apgrejd. tj mislim da nije.

Lepo je to sve, ali u LAL će najveći teret nositi Bron i AD koji su ipak bolji od povređenog Bila. Vestbruk je potpuno stavio na sebe celu ekipu i preuzeo odgovornost i igrao sa g ligašima protiv File, malo mi smešno gledati te procente iz ove sezone, kada znam da u Lejkersima neće biti uopšte tako.. Takođe i procenti iz babla, a došao u lošem stanju :classic_laugh:

 

Ne znam kako da vam objasnim, mnogo je lakše kada imate igrače koji odvlače sav fokus u napadu. Možemo da se vratimo i pogledamo i izbrojimo u snimcima koliko je puta Vestbruk imao spot up otvoren šut u plej ofu.

10 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Jeste ali juce. Jedan karijerno sutira 30.5 za 3 a ovaj drugi 33.7.
To sto je Sruder pokazao u Plej ofu je opet bolje nego sto je ovaj pokazao u svojoj karijeri 30.8>30.5 nazalost.
A tek kada pogledamo Raselov PO procenat,25% ove sezone,  u bablu je bio jos bolji sa 24.2%, Sruder imao 28.9
Steph Curry za nindza kornjacu.

Nekada je šutirao solidno, poslednja 3 plej ofa, Šreder ima 30%. Vadi ga jedna sezona u Atlanti u procentima, van toga živi očaj. Isključi tu outlier sezonu, pa izračunaj kakav je Šreder plej of šuter.

 

To je isto kao kad bih rekao da je Drejmond solidan šuter jer je imao jednu dobru sezonu sa 38% za 3.

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drakaris said:

Lepo je to sve, ali u LAL će najveći teret nositi Bron i AD koji su ipak bolji od povređenog Bila. Vestbruk je potpuno stavio na sebe celu ekipu i preuzeo odgovornost i igrao sa g ligašima protiv File, malo mi smešno gledati te procente iz ove sezone, kada znam da u Lejkersima neće biti uopšte tako.. Takođe i procenti iz babla, a došao u lošem stanju :classic_laugh:

 

Ne znam kako da vam objasnim, mnogo je lakše kada imate igrače koji odvlače sav fokus u napadu. Možemo da se vratimo i pogledamo i izbrojimo u snimcima koliko je puta Vestbruk imao spot up otvoren šut u plej ofu.

 

 

ja nisam stavljao procente iz bubblea, isključivo iz ove sezone i post-sezone

 

ne znam, mislim da je wbrook jednostavno high-usage guy i da on ne zna drugačije da igra, niti će mu efikasnost biti bolja zato što mu je usage smanjen.

takođe, igrao je wbrook i sa paul georgeom i ne-toliko-matorim melom, koji su, iako van diskusije par stepenika ispod lebrona i davisa = ipak daleko kompatibilniji sa russelom pa nije izašlo na dobro.

 

opet kažem, nisam u fazonu da hejtujem, samo mi nešto izmiče logici ova priča (lejkersa, ne tvoja)

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, oubrevo. said:

 

ja nisam stavljao procente iz bubblea, isključivo iz ove sezone i post-sezone

 

ne znam, mislim da je wbrook jednostavno high-usage guy i da on ne zna drugačije da igra, niti će mu efikasnost biti bolja zato što mu je usage smanjen.

takođe, igrao je wbrook i sa paul georgeom i ne-toliko-matorim melom, koji su, iako van diskusije par stepenika ispod lebrona i davisa = ipak daleko kompatibilniji sa russelom pa nije izašlo na dobro.

 

opet kažem, nisam u fazonu da hejtujem, samo mi nešto izmiče logici ova priča (lejkersa, ne tvoja)

Sakrili se u misju rupu u plejofu? Mislis da ce se Lebron i AD sakriti tako?

Da ne pricam da je u pitanju duo koji je par stepenika iznad te dvojice, 2 high IQ igraca i sigurno da ce Lebron imati stosta da kaze Wbrk i usmjeri tu njegovu ludacku energiju. U tim timovima OKC vecinu stvari je zavisilo od Wbrk ali to u Lejkersima nece biti slucaj. 

 

Igrao je Wbrk sa sjajnim saigracima ali Lebron je level iznad svih tih sto se tice IQ-a i nesumnjivo da zna sve + i - u igri Wbrk i da ce itekako ici da maximalno iskoriste prednosti Wbrk-a. Ne sumnjam da ce Lebron prilagoditi svoju igru i dati loptu u ruke Russa u reg dijelu, da forsira i vuce ekipu uz AD-a.

 

kontam vas da je mac sa 2 ostrice ali daj mi Russ ludacku energiju uvijek ispred lelemuda Srodera i Kuzme.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Miki28 said:

 

Da ne pricam da je u pitanju duo koji je par stepenika iznad te dvojice, 2 high IQ igraca i sigurno da ce Lebron imati stosta da kaze Wbrk i usmjeri tu njegovu ludacku energiju. U tim timovima OKC vecinu stvari je zavisilo od Wbrk ali to u Lejkersima nece biti slucaj. 

 

i ja sam bukvalno napisao da su davis i lebron kategorija za sebe ali ipak, mislim da grešiš na temu da je wbrookova igra samo čekala na coach brona da dođe i usmeri ga ingenioznim savetima. russ igra instinktivno a sve to je okej ali jednostavno mi ne fituju zajedno. videćemo.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Jeste a on jadnik nikada nije imao igraca koji odvlaci sav fokus u napadu. Cek samo je imao: KDa, Hardena, Pga pa i Beala.
Sruder nije solidan suter ali je za Rasela Steph Curry, sto vise govori koliki je kamenjar ovaj drugi.

Pazi, ali nikad nije imao Brona i AD-a i to u istom timu. To su dva veoma kvalitetna igrača. Poslednji put nešto slično je Vestbruk imao 2012, dok Harden nije otišao, ali sadašnji level Hardena i onda je nebo i zemlja. I tada nisu osvojili titulu, jer su udarili na Brona. Sve do sad je imao po jednog sjajnog i ostalo šljakeri.

19 minutes ago, oubrevo. said:

 

ja nisam stavljao procente iz bubblea, isključivo iz ove sezone i post-sezone

 

ne znam, mislim da je wbrook jednostavno high-usage guy i da on ne zna drugačije da igra, niti će mu efikasnost biti bolja zato što mu je usage smanjen.

takođe, igrao je wbrook i sa paul georgeom i ne-toliko-matorim melom, koji su, iako van diskusije par stepenika ispod lebrona i davisa = ipak daleko kompatibilniji sa russelom pa nije izašlo na dobro.

 

opet kažem, nisam u fazonu da hejtujem, samo mi nešto izmiče logici ova priča (lejkersa, ne tvoja)

Videćemo, ja sam optimističan, jer znam i da su Vestbruk i Bron veoma pametni i da će naći način da uklone nedostatke koje imaju i da zaigraju pobednički basket. Vestbruk će nesumnjivo više nego ikad da vežba šut za 3. Od Usagea će zavisiti od situacije koga krene na uatkmici

 

Znam da ceniš Mela, ali on je tu sezonu odigrao na veoma očajnom nivou, pogotovo plej of, zatim je otišao u Hjuston, gde je našutiran posle desetak utakmica i nije imao angažman dobrih godinu i po, kada je Dejmu zafalilo igrača.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, oubrevo. said:

 

i ja sam bukvalno napisao da su davis i lebron kategorija za sebe ali ipak, mislim da grešiš na temu da je wbrookova igra samo čekala na coach brona da dođe i usmeri ga ingenioznim savetima. russ igra instinktivno a sve to je okej ali jednostavno mi ne fituju zajedno. videćemo.

Na prvi pogled ne djeluje ali ima aspekata igre Russa koji itekako su potrebni Lejkersima i Lebronu.

Stoji sve oko suta ali mislim da mogu tu odradit nesto u FA.

Negdje sam citao da AD vrijedno radi na sutu, to moze biti itekako od znacaja.

 

Mozda grijesim ali duboko vjerujem d aje Russ svjestan situacije i da je ovo posslednji voz za titulu i da je poput Hardena spreman da zrtvuje djelove svoje igre zarad uspjeha.

 

Inace, dosta minuta ce Russ i Lebron biti na parketu odvojeno. Bas me zanima ko ce od njih dvojice izlaziti prvi. Pretpostavljam Lebron

Isto tako moram dodati da sa ovim trejdom skoro pa sam siguran da ce AD mnogo vise minuta orovoditi na C sto je itekako dobra stvar za ekipu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Drakaris said:

 

 

Znam da ceniš Mela, ali on je tu sezonu odigrao na veoma očajnom nivou, pogotovo plej of, zatim je otišao u Hjuston, gde je našutiran posle desetak utakmica i nije imao angažman dobrih godinu i po, kada je Dejmu zafalilo igrača.

 

 

ne znam da li je slučajnost što je ta ista oklahoma-sezona bila i georgeu najlošija u karijeri.

to sa hjustonom je svinjarija, ja sam izneverov'o da je otišao kod trenera koji je dobio otkaz u knicksima i zato što je melo kao glavni igrač bio za to da d'antoni ode.

 

u ove dve portland-sezone je pokazao da, iako par godina stariji, što u njegovim godinama nije zanemarljivo - može da iznese tu ulogu 3-4-xy igrača, bilo kao starter ili sidekick sa klupe.

 

jebeš mela, hoću da kažem da su 0% šanse da wbrook u 32-33 godini menja svoj način igre. ja nisam njegov hejter, već jednostavno on čovek cepa basket na određen način a košarka se menja, dok su mu saigrači sve lošiji fit u odnosu na same početke, gde je imao duranta, hardena, ibaku dok je bio ibloka itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa u tome i jeste stvar, ne mora Wbrk da mijenja drasticno svoj nacin igre. Lejkersi hoce da on vata def skikove i da forsira napad, igru u tranziciju. Hoce da ubrzaju igru.

Isto tako Russ je odlican u p&r igri a to moze itekako da bude opasno oruzje sa AD koji je opasan i u p&p igri. Tu je Sroder podbacio debelo, ocekivao sam mnogo vise p&r igre kad on zapocinje napade ali to ostade samo zelja.

Sa Wbrk u to ne sumnjam.

 

Russ je u Hjustonu imao sasvim dobre statse.

 

Bravo za Jazz, oslobadjaju se jednog od gorih ugovora lige.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ima to sve rezona sto pises samo ne razumem sta ce da radi onda lebron u toj russ - tranziciji & sta ce wbrook da radi u lebron - slow-paced napadu. 

 

bice zanimljivo videti te minute u kojima su obojica na terenu, jer ne verujem da ce bilo ko od njih igrati 20-24mins per game. 

Link to comment
Share on other sites

Pa Lebron ce biti jos lakse da trci u tranziciji sa strane a ne kao onaj koji kroz sredinu vodi loptu i napada. U takvoj situaciji Lebron je itekako opasan.

 

Sto se tice postavljenog napada, vjerujem da ce tu biti najvise problema ali mogu tu da iskoriste AD kao mamac, u oiku sa Lebronom pa sa  visokog posta da AD nalazi "sutere" ili Wbrk koji katuje.

ipak mislim da ce gledati da Russa uvuku u sto vise pika sa Lebronom i AD kad vodi loptu, da traze missmatch

Link to comment
Share on other sites

Evo sad citam od novinara koji prate Lejkerse, da je bila vecera Lebron, AD i Russ i da su pricali o igri i da je pao dogovor da AD ide na C sto vise a Lebron da ide na PF i da prepuste loptu Wbrk da oeganizuje napade koliko je to moguce.

 

Ovo ako je tacno, posebno prica oko AD i igre na C uz vjezbanje suta onda ce biti ovo zajebana prica. Vjerujem da GM Lebron ina neke sutere sa FA u planu.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Miki28 said:

Evo sad citam od novinara koji prate Lejkerse, da je bila vecera Lebron, AD i Russ i da su pricali o igri i da je pao dogovor da AD ide na C sto vise a Lebron da ide na PF i da prepuste loptu Wbrk da oeganizuje napade koliko je to moguce.

 

 

2 hours ago, oubrevo. said:

 

 

jedina kakva-takva logika mi je da se zbog neumitnog starenja lebrona a i maksimalne iskorišćenosti davisa, bron i obrva spuste po poziciju niže:

da bron igra tog nekog polu-stara škola PFa, manje sa loptom u rukama a davis centra.

 

na stranu nedostatak šuta koji je očigledan, russ bez lopte u rukama nema funkciju. tako da će đejms berovatno da mu je preda.

 

od sada samo mene bespogovorno da slušate i biće sve okej

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...