Jump to content

FC Arsenal


sasha arsenal

Recommended Posts

6 hours ago, McLeod said:

Slazem se sa StelaRosom, Arteta ce se vise oslanjati na odbranu, to nije Arsenal koji znamo i volimo, ali ce taj fudbal doneti rezultate. Odbrana nam je stvarno beton, moguce i najbolja na svetu trenutno, na celu sa Salibom koji je jedan od najboljih ako ne najbolji stoper na svetu. Imamo rotaciju i versatilnost, plus Raja je jako potcenjen golman, ne znam zasto, a ako je i dalje iza Edersona i Alisona, to nije daleko. Protiv Totenhema je imao nekoliko intervencija koje su izgledale rutinski jer mu je pozicioniranje elitno. Remzdejl bi primio bar jedan gol sasvim sigurno.

Raja je na startu ove sezone već 20% bolji golman od prošle.Baš deluje sigurno.Sad više nema iznad glave da mu "visi" Ramsdejl kao miljenik navijača.Inače,Arsenal je pokušao da dovede golmana Espanjola za 25m£ ali oni nisu hteli da ga puste pa je doveden Neto.

Što se odbrane tiče,ne mogu da ne pomislim koliko bi Timber značio prošle sezone da je bio zdrav.Kakvu konkurenciju ima Arteta u zadnjoj liniji :Hail: .

7 hours ago, NikolaTest said:

Sreca Arsenala da se Odegard povredio pred Totenhem i Siti u gostima. Cudno zvuci ali po meni je tako.

 

U tim utakmicama Arsenal svakako ne bi insistirao na posedu i posebnoj dominaciji na terenu.

Arteta je prosle sezone protiv Sitija obe igrao cekalicu, sa idejom da ne izgubi.

Protiv Totenhema je bilo sad isto a verovatno ce ista utakmica biti i protiv Sitija.

 

Protiv slabijih protivnika gde treba probiti blok bi bila patnja bez Odegarda (nadam se da se vraca brzo).

Delimično se slažem ali mnogo će nedostajati Odegard protiv Sitija.Pored kreativnosti on baš dosta i pretrči tokom utakmice.Nekad mi deluje da može da odigra još jednu.

Makar se Rajs vraća pa će biti čvrstine na sredini.

Nadam se da će protiv Atalante odigrati kombinovani sastav.

Edited by sasha arsenal
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izvuče Raya ovu,za neutralne navijače,dosadnu utakmicu.Osim greške Partija prilikom faula u kaznenom prostoru i kako ga je igrač obišao,Atalanta nije imala prilike,ali nije ni Arsenal.Krila kao da nisu postojala.Martineli u ovom sistemu ne može ništa da uradi.Videćemo kada se Merino vrati da li će se probuditi.Brine i forma Partija.On definitivno nije više onaj stari.Mnogo greši i sve je sporiji.Moraće Rajs što pre na njegovu poziciju ali tek po povratku pomenutog Merina.

Kalafjori baš deluje dominantno u duelima i videćemo da li će on ili Timber početi protiv Sitija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, sasha arsenal said:

Moraće Rajs što pre na njegovu poziciju ali tek po povratku pomenutog Merina.

 

Nisam pratio igre Merina ranije, jel on vise centralni vezni ili defanzivni vezni?

 

Po statistici sam steko utisak da ce biti DMC i biti konkurencija Partiju a ne Rajsu.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, NikolaTest said:

 

Nisam pratio igre Merina ranije, jel on vise centralni vezni ili defanzivni vezni?

 

Po statistici sam steko utisak da ce biti DMC i biti konkurencija Partiju a ne Rajsu.

Mislim da će on na poziciju 8 kao neka verzija Džake,iako može da igra na obe pozicije.

 

edit:evo sad vidim da Martineli ima 0 G/A na poslednjih 17 utakmica.

Edited by sasha arsenal
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, sasha arsenal said:

Mislim da će on na poziciju 8 kao neka verzija Džake,iako može da igra na obe pozicije.

 

edit:evo sad vidim da Martineli ima 0 G/A na poslednjih 17 utakmica.

 

Martineli je ozbiljnom padu...

Doduse cini mi se da Odegard kao najkreativniji vezista najmanje kombinuje sa Martinelijem.

Gotovo uvek je na strani sa Sakom, doduse to stvarno lepo funkcionise po toj strani.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NikolaTest said:

 

Martineli je ozbiljnom padu...

Doduse cini mi se da Odegard kao najkreativniji vezista najmanje kombinuje sa Martinelijem.

Gotovo uvek je na strani sa Sakom, doduse to stvarno lepo funkcionise po toj strani.

Martineliju bi više odgovarao levonogi bek koji će da ide u stranu a on da ulazi u sredinu,kako bi on bio taj koji bi išao više ka golu.Ovako uz aut liniju je beskoristan.Mada ni to nije najveći problem.Dok je Džaka igrao on je bio u vrhunskoj formi.Nakon toga kreće ogroman pad.Zato se nadam da bi Merino mogao da ga probudi.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, sasha arsenal said:

Martineliju bi više odgovarao levonogi bek koji će da ide u stranu a on da ulazi u sredinu,kako bi on bio taj koji bi išao više ka golu.Ovako uz aut liniju je beskoristan.Mada ni to nije najveći problem.Dok je Džaka igrao on je bio u vrhunskoj formi.Nakon toga kreće ogroman pad.Zato se nadam da bi Merino mogao da ga probudi.

Ja mislim da Martineli ne dobija dovoljno lopti u prostor, sto je njegova glavna ofanzivna prednost. Kada se protivnici brane nisko (ili jos gore bunker) to bas ne odgovara Martineliju.

Trosar kada igra na toj poziciji on ulazi u sredinu nevezano za beka. Ali su opet drugaciji tip igraca, Trosar se odlicno snalazi na malom prostoru i ima sjajan osecan za gol.

Link to comment
Share on other sites

Ali nemoguce je i da sva trojica napred igraju dobro istovremeno. Ok Martineli jeste duze vreme van forme, ali em je bio povredjen, em je malo ispao iz 11. Saka i Haverc dominiraju, tesko da tu moze da se ubaci i Martineli jer bi to znacilo da bi Arsenal davao svaku utakmicu 5-6 golova. Mora da postoji neki balans, a Arsenal ipak igra PL, ne neku Primeru gde su Mesi, Suarez i Nejmar davali 90 golova po sezoni.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NikolaTest said:

Ja mislim da Martineli ne dobija dovoljno lopti u prostor, sto je njegova glavna ofanzivna prednost. Kada se protivnici brane nisko (ili jos gore bunker) to bas ne odgovara Martineliju.

Trosar kada igra na toj poziciji on ulazi u sredinu nevezano za beka. Ali su opet drugaciji tip igraca, Trosar se odlicno snalazi na malom prostoru i ima sjajan osecan za gol.

Slažem se.Očigledno da Rajs to slabije radi od Džake.

Što se tiče bunkera,tu je tek beskoristan.Zbog toga mi je drago što je došao Sterling.Hteo je Arteta Vilijamsa,ali daj šta daš.

1 hour ago, СтелаРоса said:

Ali nemoguce je i da sva trojica napred igraju dobro istovremeno. Ok Martineli jeste duze vreme van forme, ali em je bio povredjen, em je malo ispao iz 11. Saka i Haverc dominiraju, tesko da tu moze da se ubaci i Martineli jer bi to znacilo da bi Arsenal davao svaku utakmicu 5-6 golova. Mora da postoji neki balans, a Arsenal ipak igra PL, ne neku Primeru gde su Mesi, Suarez i Nejmar davali 90 golova po sezoni.

Sve to stoji što si napisao,ali Martineli ne može da se sastavi celu prošlu sezonu.Jedino što doprinosi u odbrani.Ne mislim da je to sve do njega,već je podređen sistemu koji ne odgovara njegovim kvalitetima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, deez nuts. said:

Havertz 0 pasova za 90 minuta :Hail:

Jbt jel realno ovo? 

 

Nisam bas sa tolikom paznjom pratio tekmu, ali ovo je podatak za nepoverovati.

 

Mislio sam da ce izdrzati do kraja, ali bas su se uvukli u peterac prilikom poslednjeg kornera i kratke kombinacije.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, McLeod said:

I Timber isto. Al to nije toliko bitno, ono sto smo videli a sto je bitno da smo postali hladnokrvna i kalkulisana masina a to nismo bili nikada. Mozda nismo toliko zabavni i leprsavi, ali smo protivnicima strasni

Po reakcijama Silve i Holanda i jesu im strašni.Kao što reče Gabrijel,čekamo ih na našem terenu.

Što se tiče pasova Haverca i Timbera,ništa to ne govori,pogotovo za ovog drugog koji je bio jedan od najboljih na terenu.

 

Link to comment
Share on other sites

Koliko su odvaljeni od objektivnosti Sitijevci i jos neki fudbalski ljubitelji kad pricaju o bunkeru Arsenala. Ekipa koja je dosla da igra bunker na Etihadu ne moze da vodi 1:2 posle prvog poluvremena. A s obzirom da celo drugo mora da igra sa igracem manje protiv ovakvog protivnika ne znam sta se ocekivalo nego da se brani svim silama pri povoljnom rezultatu?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, СтелаРоса said:

Koliko su odvaljeni od objektivnosti Sitijevci i jos neki fudbalski ljubitelji kad pricaju o bunkeru Arsenala. Ekipa koja je dosla da igra bunker na Etihadu ne moze da vodi 1:2 posle prvog poluvremena. A s obzirom da celo drugo mora da igra sa igracem manje protiv ovakvog protivnika ne znam sta se ocekivalo nego da se brani svim silama pri povoljnom rezultatu?

 

Malo u svetlu drugog poluvremena, malo u svetlu statistike Havertz-a i Timber-a, a malo i u svetlu kontrolisanog fudbala koji Arteta voli.

Arsenal ima moćno oružije u prekidima, nije igrao bunker ali je dao jedan gol iz mrtve situacije (korner) i drugu golčinu kada je štoper usekao unutra a linije bile veoma visoko. Prosečan gledalac fudbala (pretvaram se u BB-a) će fudbal razlomiti na napadački i defanzivni, a propustiti mnogo stvari koje se dešavaju između. Arsenal je tu između trenutno najbolja ekipa u PL i logično je da igraju sebi u snagu. Protiv Brajtona sam prvih 30 minuta gledao nezapamćenu nadmoć jedne ekipe u meču gde protivnik ima napadački potencijal i želju za nečim, ali jednostavno nisu mogli.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, PorodicneVrijednosti said:

Rodrygo u Arsenal je toliko logican potez i za Real i za Arsenal, a i za samog Rodryga. Bas mi neki dan to pade na pamet dok sam gledao Real. Vrhunski igrac kom je prirodna pozicija lijevo krilo sto u Realu nikad nece moci igrati pored Vinija i Mbappea. 

 

Jeste, ali nema sanse da se desi. I da ga trazimo, sumnjam da ce Real da ga pusti. Jer iako ga guse, znaju da je asset. Nisu maloumni.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

 

Jeste, ali nema sanse da se desi. I da ga trazimo, sumnjam da ce Real da ga pusti. Jer iako ga guse, znaju da je asset. Nisu maloumni.

 

On ako zatrazi transfer Real ce ga sigurno pustiti za prikladnu cifru. Nije Perez nikad pravio probleme oko odlazaka igracima koji zele ici i ako je ponuda za njih dovoljno dobra. Sve je tu na njemu odnosno da li zeli ici u neki tim gdje ce biti nosilac ili ostati u Realu gdje pored Vinija, Mbappea i Judea nikad nece biti glavna zvijezda. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...