Jump to content

Oporezivanje freelancera


Akiro

Recommended Posts

12 minutes ago, Kronostime said:

Sta je poblem sa tim?

Torenti JESU krsenje autorskih prava od strane korisnika, dok je gledanje filmova preko sajtova u zavisnosto od toga da li ti sajtovi imaju dozvolu da to prenose.

:default_coffee:

Dobro, ne menja poJentu mnogo : )

22% populacije se bavi internet piraterijom i 7. smo u svetu po toj stavci. Tako kaže čika gugl.

 

Krivično 5 godina unazad. 

giphy.gif

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Devil In My Pants said:

Plati porez!! Hocemo pravnu drzavu!!

Platio: i na zaradu, i na imovinu - niko me ne juri za neisplacene obaveze i mirno spavam.

I na osnovu zarade iz radnog odnosa, i na osnovu Ugovora po kojima sam naplacivao svoje usluge domacim i stranim klijentima

Sve cisto i pred Zakonom i pred ljudima - a ne strecam se da li ce mi neko (a to je frilenser kategorisan kao IZVRSITELJ) zakucati na vrata .

:default_coffee:.

 

Edited by Kronostime
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kronostime said:

Platio: i na zaradu, i na imovinu - niko me ne juri za neisplacene obaveze i mirno spavam.

I na osnovu zarade iz radnog odnosa, i na osnovu Ugovora po kojima sam naplacivao svoje usluge domacim i stranim klijentima

Sve cisto i pred Zakonom i pred ljudima - a ne strecam se da li ce mi neko (a to je frilenser kategorisan kao IZVRSITELJ) zakucati na vrata .

:default_coffee:.

 

ShW224Q.jpg

(

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kronostime said:

Platio: i na zaradu, i na imovinu - niko me ne juri za neisplacene obaveze i mirno spavam.

I na osnovu zarade iz radnog odnosa, i na osnovu Ugovora po kojima sam naplacivao svoje usluge domacim i stranim klijentima

Sve cisto i pred Zakonom i pred ljudima - a ne strecam se da li ce mi neko (a to je frilenser kategorisan kao IZVRSITELJ) zakucati na vrata .

:default_coffee:.

 

Super. Sta radis, da li ima veze sa temom. Da li je uredjena tvoja kategorija ili je zakon iz 2003g kad u drzavi i nije bilo tvoje rabote?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Devil In My Pants said:

Super. Sta radis, da li ima veze sa temom. Da li je uredjena tvoja kategorija ili je zakon iz 2003g kad u drzavi i nije bilo tvoje rabote?

Savetovanje i tehnicka pomoc oko automatizacije pocesa kao primani posao, a programiranje i tehnicka podrska kao dodatni.

Sve pokriveno ugovorima i ostalo dovoljno nakon placanja obaveza po Zakonu na osnovu istih.

 

4 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Sve po zakonu.

Kao što vidiš, meni je po genetici određeno da sam protiv poreza, jer nikad familiju nisam video da su plaćali porez na prihode : D 

 

To je jače od mene.

Lepa Protina kci.....:s_d:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Kronostime said:

Savetovanje i tehnicka pomoc oko automatizacije pocesa kao primani posao, a programiranje i tehnicka podrska kao dodatni.

Sve pokriveno ugovorima i ostalo dovoljno nakon placanja obaveza po Zakonu na osnovu istih.

 

Lepa Protina kci.....:s_d:

Da te onda ne pitam kako stizes.  😛 Pa dobro i koji su to zakoni na osnovu kojih ti delas. I kako si prijavio delatnost? Sta imas, firmu..zanimame bas. Posto su ocigledno svi koji su ''placali'' porez protiv frilensera. Ti fakticki nisi frilenser,ali ajde da te tako nazovemo..

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Devil In My Pants said:

Posto su ocigledno svi koji su ''placali'' porez protiv frilensera.

 

Podmetanje i neistina. 

 

Freelancer je nacin na koji radis (samostalno trazis poslove, imas vise klijenata, uvek si remote, ne ides kod klijenta u office da tamo radis i slicno), a to da li placas poreze i doprinose (i na koji nacin - fizicko lice, pausalac, one-man doo) je samo pravno uredjenje tvog poslovanja

 

Tako da sam ja freelancer koji je placao porez kao pausalac a sada kao one-man doo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Devil In My Pants said:

Da te onda ne pitam kako stizes.  😛 Pa dobro i koji su to zakoni na osnovu kojih ti delas. I kako si prijavio delatnost? Sta imas, firmu..zanim5TvSCU9.gifame bas. Posto su ocigledno svi koji su ''placali'' porez protiv frilensera. Ti fakticki nisi frilenser,ali ajde da te tako nazovemo..

 

Ja nisam na gubitku - ono sto sam trazio mi je placeno po istom, a i Drzava ne moze da mi zameri na nicemu.

 

JBG - tvoje freelancing i moje freelancing su savim druge kategorije.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Podmetanje i neistina. 

 

Freelancer je nacin na koji radis (samostalno trazis poslove, imas vise klijenata, uvek si remote, ne ides kod klijenta u office da tamo radis i slicno), a to da li placas poreze i doprinose (i na koji nacin - fizicko lice, pausalac, one-man doo) je samo pravno uredjenje tvog poslovanja

 

Tako da sam ja freelancer koji je placao porez kao pausalac a sada kao one-man doo. 

 

1 minute ago, Kronostime said:

 

Ja nisam na gubitku - ono sto sam trazio mi je placeno po istom, a i Drzava ne moze da mi zameri na nicemu.

 

JBG - tvoje freelancing i moje freelancing su savim druge kategorije.

:default_coffee:

Dobro Kojneperk ti imas doo i ti si frilenser. U principu trebas da imas ugovor za neku drugu kompaniju a da ne radis za nju.. 😄

 

Kronose opusteno,ne znas ni sta radim, koliko itd...posebno ne koliko klijenata imam. 😁 Necemo o tome, pitao sam te nesto drugo, ali opusteno...Vi ste original frilenseri, mismo odmetnici...van zakona...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

 

Dobro Kojneperk ti imas doo i ti si frilenser. U principu trebas da imas ugovor za neku drugu kompaniju a da ne radis za nju.. 😄

 

Kronose opusteno,ne znas ni sta radim, koliko itd...posebno ne koliko klijenata imam. 😁 Necemo o tome, pitao sam te nesto drugo, ali opusteno...Vi ste original frilenseri, mismo odmetnici...van zakona...

Hmmm.....:smiley33:

yJUSQ7.gif

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kronostime said:

Zasto bi?

Ne znam, tako mi deluje. Da se nasladjujete. Dosta mladih nikad pre nije ni radilo i ne zna u sta se upustilo. Frilenserima se sudi, a u principu ne postoje.  Treba da se uredi status,da im se pomogne, svede sve na nulu pa da ljudi krenu da privredjuju drzavi, ovo ce biti samo kontra efekat i poprilicno los.Bukvalno frilenseri nisu kostali drzavu nista, stavise..

 

Nemam ja nikakvih problema, ali sam protiv ove vlasti da sad kazu da je noc. Palikuca, rusitelja, lopova, plagijatora, pedofila itd...ne bih platio porez nikad...

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ne znam, tako mi deluje. Da se nasladjujete. Dosta mladih nikad pre nije ni radilo i ne zna u sta se upustilo. Frilenserima se sudi, a u principu ne postoje.  Treba da se uredi status,da im se pomogne, svede sve na nulu pa da ljudi krenu da privredjuju drzavi, ovo ce biti samo kontra efekat i poprilicno los.Bukvalno frilenseri nisu kostali drzavu nista, stavise..

 

Nemam ja nikakvih problema, ali sam protiv ove vlasti da sad kazu da je noc. Palikuca, rusitelja, lopova, plagijatora, pedofila itd...ne bih platio porez nikad...

Ne tera te ova vlast, vec  vlasti uredjenih drzava koje kontrolisu transakcije zbog finansiraranja teroizma - toliko o tvojoj zastiti.

Sve ove mere se ticu pranja novca - mislite da cete izbeci to?

Goog luck!

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kronostime said:

Ne tera te ova vlast, vec  vlasti uredjenih drzava koje kontrolisu transakcije zbog finansiraranja teroizma - toliko o tvojoj zastiti.

Sve ove mere se ticu pranja novca - mislite da cete izbeci to?

Goog luck!

😂😂😂 pojma nemas. Naravno da cemo izbeci 😎

 

Prosao sam ja taj cek odavno. Nema ti veze sa tim.

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Sprivel said:

Drzava zna za postojanje frilensera, kao sto i frilenseri znaju za Zakon o porezu na dohodak gradjana.


Sto je najgore/najtužnije postoji dobar broj freelancere koji su za ovaj zakon saznali prakticno kad je krenula ozbiljna priča da će krenuti da se obračunava porez po njemu i naplaćuje. Znali su oni da bi trebalo nešto da se plati državi ali kako, šta i koliko... To je bilo daleko.

 

8 hours ago, Sprivel said:

Ima tu dosta elite sa IT Akademije. 😄

 

@Chaos Is Me


Ne mogu da nadjem onu najbolju reklamu za IT Akademiju kad napucani lik od 2m, očigledno u vrhunskoj formi i očigledno basketas/kosarkas šutira na kos, promasuje i kao Nije ovo za mene idem da programiram :lol_2:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Devil In My Pants said:

😂😂😂 pojma nemas. Naravno da cemo izbeci 😎

 

Prosao sam ja taj cek odavno. Nema ti veze sa tim.

Mislili su tako i vozaci da mogu da nagaze gas na autoputu, pa su se neprijatno iznenadili kad im je saobacajna policija obracunala kazne na izlaznoj rampi sa istog.:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

https://nova.rs/vesti/biznis/porez-gradjani-budale-frilenseri/?fbclid=IwAR0CYAHx6VsU-91cYl-nvuF_30b4MPdySZ1HTXyMGw4jPGyA4lkb7boxIBo

 

Jedan od najglupljih tekstova koje sam procitao u zadnjih 10g...Kao da su pisale neke kolege sa foruma. Jezivo odnos pozicije/opozicije prema ovom slucaju. Da li je neko negde napisao da su poreske sluzbe zatajile??

Link to comment
Share on other sites

Iz istog teksta:

 

Quote

Dakle, u zakonu piše to što piše, načelo “ignorantia iuris nocet”, odnosno, “neznanje prava škodi” važi odvajkada, tako da ne stoje argumenti tipa “Poreska nam je rekla da ne plaćamo”, ili “pa to nikad niko nije plaćao”. Ne stoji ni argument da je od frilensera traženo da “retroaktivno” plate porez: retroaktivno bi bilo da je donet neki novi zakon, a od njih traženo da po tom zakonu plaćaju i za period pre njegovog donošenja. Da li je prijavljivanje poreza bilo komplikovano? Verovatno jeste. Da li je Poreska uprava unosila zabunu i radila veoma loše i nezainteresovano za svoj posao? Svakako jeste. No, sve to nije argument za neplaćanje poreza (i doprinosa): ako se neko baš zainatio, pa otišao u Poresku i rekao “uzmite moje pare, hoću da platim porez”, a oni ga odbili bez pisane potvrde, jedino što je bilo razumno učiniti jeste da se te pare za porez odvoje na stranu i redovno dopunjavaju. Jer, jednostavno je – porez mora da se plati.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...