Jump to content

Put do Bele Kuce


A sad

Izbori u USA  

51 members have voted

  1. 1. Za koga biste glasali na predsednickim izborima u USA

  2. 2. Sta mislite ko ce pobediti na predsednickim izborima u USA


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 11/03/2020 at 11:00 AM

Recommended Posts

14 minutes ago, Kronostime said:

Mogao bi da stavis neki linak koji potvrdjuje tvoje tvrdnje, a ne da trazis od drugih da potvrdjuju suprotno.:default_coffee:

 

Ja ne trazim da potvrdjuju bilo sta, niti teram nekoga na nesto, nesto si pobrkao. Samo sam ih uputio gde mogu da nadju informacije posto su me pitali odakle sad to. Ako ne mogu da ukucaju 3 pojma u gugletu onda jebi ga.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Ja ne trazim da potvrdjuju bilo sta, nesto si pobrkao. Samo sam ih uputio gde mogu da nadju informacije posto su me pitali odakle sad to. Ako ne mogu da ukucaju 3 pojma u gugletu onda jebi ga.

Izneo si svoje misljenje i umesto da pruzis reference na onovu kojih to tvrdis - trazis da neistomisljenici guglaju potvrdu za tvoje misljenje?

Ne, dragi moj, iznesi argumente i izvore istih - ne trazi od drugih da ti veruju na rec.

:default_coffee:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Angelia said:

daj baby :classic_biggrin:

nisi cak ni skontala da ti Mrd kaze nemoj da raspravljas o stvarima koje ne razumes. Posto Mrd savrseno zna da ja razumem poreske zakone.

 

Cini mi se da se brzo zaboravlja rasprava oko ovog zakona od ranije, a da se ne bi ponavljalo mozda treba da se procita sta je taj zakon doneo i sta strucnjaci sa obe strane misle da su njegovi efekti. Vecina se ne slaze sa tvojim tumacenjem beneficija i efektiva ovog zakona. Cifre koje ti spominjes su obrazlozenje administracije zbog cega donosi zakon, sa kojim se mnogi ne slazu.

Takodje je vrlo zanimljivo da se napomene, i da se zapamti, da smanjenje korporativne takse nije donelo povecanje investicija (uostalom to je i bio deo ranije rasprave o smanjenju takse za korporacije.

Takodje treba napomenuti da ce znacajan efekat ovog zakona biti povecanje drzavnog deficita koji ce kad tad morati da se vraca, a to ce isto neko morati da plati.

Za zakon nije glasao niko od demokrata a protiv je bilo i manji broj republikanaca.

 

Evo i link :https://en.wikipedia.org/wiki/Tax_Cuts_and_Jobs_Act_of_2017

 

Da budem jasan, ja ovaj zakon pripisujem Repubikanskoj stranci, ne samom Trumpu. Kada se vide efekti moze se pricati o fiskalnoj odgovornosti ili neodgovornosti. Za mene smanjenje prihoda (u ovom slucaju takse) bez smanjenja troskova ne moze da bude fiskalno odgovorno. Neko to negde mora da plati.

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Kronostime said:

Izneo si svoje misljenje i umesto da pruzis reference na onovu kojih to tvrdis - trazis da neistomisljenici guglaju potvrdu za tvoje misljenje?

Ne, dragi moj, iznesi argumente i izvore istih - ne trazi od drugih da ti veruju na rec.

:default_coffee:

 

Ja i ne trazim od njih da mi veruju. Nesto si grdno pomesao. Ako hoce da vide na gugletu neka vide, ako  nece ne moraju. Ne moraju ni da veruju, al posto vidim da ih interesuje rekao sam kako mogu da nadju, ako ne znaju ili ne mogu da ukucaju 3 pojma na guglu ( i to sam im rekao koja 3 pojma) onda jbg. 

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, 12Laki said:

Divno ako se Nestorovic uzima kao neki argument.

Pa da. Samo je u pitanju covek koji je izlecio mnogo dece, i pomogao mnogim odraslim ljudima sa respiratornim tegobama. I covek koji konstantno uci i edukuje se.

Ne uzecemo argument 12og lakija, a ne Nestorov.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vamos Laki said:

Pa da. Samo je u pitanju covek koji je izlecio mnogo dece, i pomogao mnogim odraslim ljudima sa respiratornim tegobama. I covek koji konstantno uci i edukuje se.

Ne uzecemo argument 12og lakija, a ne Nestorov.

 

ako je majstor svog zanata, ne bi trebalo da znači da je relevantan za sve ostalo. 

 

đoković je, koliko razumem, mentalno jako snažan i to mu je jedna od prednosti zbog kojih je najbolji u tenisu - ali ga neće zbog toga uzimati kao relevantnog kada je tema izvođenje slobodnih bacanja u košarci tokom poslednjih minuta. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Ja i ne trazim od njih da mi veruju. Nesto si grdno pomesao. Ako hoce da vide na gugletu neka vide, ako  nece ne moraju. Ne moraju ni da veruju, al posto vidim da ih interesuje rekao sam kako mogu da nadju, ako ne znaju ili ne mogu da ukucaju 3 pojma na guglu ( i to sam im rekao koja 3 pojma) onda jbg. 

Sto ti je toliko tesko da izneses argumente, umesto sto trazis od drugih da potvrdjuju tvoj aksiom trazenjem dokaza po Guglu, Bingu.....?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, đubrivo. said:

 

ako je majstor svog zanata, ne bi trebalo da znači da je relevantan za sve ostalo. 

 

đoković je, koliko razumem, mentalno jako snažan i to mu je jedna od prednosti zbog kojih je najbolji u tenisu - ali ga neće zbog toga uzimati kao relevantnog kada je tema izvođenje slobodnih bacanja u košarci tokom poslednjih minuta. 

Pogresna sam ja adresa, ne smatram Novaka mentalno jako snaznim.

Pa Nestor je majstor onoga sto je jako blisko samoj epidemiji.

Nije da je pricao o turizmu, a bavi se medicinom.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Vamos Laki said:

Pa da. Samo je u pitanju covek koji je izlecio mnogo dece, i pomogao mnogim odraslim ljudima sa respiratornim tegobama. I covek koji konstantno uci i edukuje se.

Ne uzecemo argument 12og lakija, a ne Nestorov.

Ne brini se ne moras moje misljenje uzimati uopste za ozbiljno jer nisam strucan za to.Tako da nema problema.

Edited by 12Laki
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Vamos Laki said:

Pogresna sam ja adresa, ne smatram Novaka mentalno jako snaznim.

Pa Nestor je majstor onoga sto je jako blisko samoj epidemiji.

Nije da je pricao o turizmu, a bavi se medicinom.

 

Nestor je jos posle "sopinga u Milanu" trebao da izgubi svaki kredibilitet da prica o epidemiji, ali mu je data sansa od mnogih bas zato jer jeste odlican doktor. Medjutim, on je nastavio da govori slicne nebuloze i sa pravom zavrsio kao medijska licnost slicna profilu jednog Miroljuba Petrovica. Nazalost, jer je stvarno imao neverovatnu reputaciju - i moju sestru je izlecio nakon godina cimanja sa respiratornim problemima. Ali je svojim nastupima dosao do toga da ga i ona posmatra kao cirkuzanta, posebno jer su njegovi nastupi doveli do toga da njena keva epidemiju posmatra kao sprdnju.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 12Laki said:

Nebrini se nemoras moje misljenje uzimati uopste za ozbiljno jer nisam strucan za to.Tako da nema problema.

*Ne brini i *ne moras.

Pa nisi, al zato se postavljas tako i diskreditujes nekog ko je resavao slucajeve koje nije mogao nijedan doktor u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vamos Laki said:

*Ne brini i *ne moras.

Pa nisi, al zato se postavljas tako i diskreditujes nekog ko je resavao slucajeve koje nije mogao nijedan doktor u Srbiji.

Sam se diskreditovao.I hvala na ispravkama.No da ne nastavljamo temu jer ova tema nije predvidjena za Nestora.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Vamos Laki said:

Pogresna sam ja adresa, ne smatram Novaka mentalno jako snaznim.

Pa Nestor je majstor onoga sto je jako blisko samoj epidemiji.

Nije da je pricao o turizmu, a bavi se medicinom.

dajem banalan primer. nestorović je pulmolog ovde je tema virus 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vamos Laki said:

Posledica virusa su pneumonije i zapaljenja pluca.

Nestor je pulmolog i imunolog, sto je jako usko povezano s virusom u ovom slucaju.

 

jeste posledica ali nije uzrok i još mnogo toga usput. da ne citiram sada nestora pošto nema smisla na ovoj temi 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, đubrivo. said:

 

jeste posledica ali nije uzrok i još mnogo toga usput. da ne citiram sada nestora pošto nema smisla na ovoj temi 

Posledica je sad bitna, uzrok je passe compose u ovom slucaju.

On kao posledicu moze da vidi kako deluje na ciji organizam, ko je rizicna grupa, sta je dobra prevencija itd.

Na svetskom nivou se dizu nesnosni nivoi panike i sve vreme se prica o merama, al niko ne pominje kako unaprediti imunitet i sta raditi po tom pitanju. To je nesto sto Nestor zagovara.

Al da, da ne idemo previse u oftopik.

7 minutes ago, 12Laki said:

 

I posle reci da ga trebamo shvatiti ozbiljno?

 

Sta je ovde nebuloza?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...