Jump to content

Šah


Jurgen

Recommended Posts

Kao prvo, ubilo ga ko prvokategornika...

 

Kao drugo...Magnus sere ko foka. On u stvari kaže da je dečko cheater uz "plausible deniability" ....nisam ja to rekao, evo vidite šta sam ja rekao, to ste vi pogrešno razumeli i namerno pravite skandal. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

1.ab6: e.p. 😛

 

Spoiler

Samo sam ovlaš analizirao, ali bih instiktivno išao Kd4 sa ciljem da priđem crnom b pešaku i zarobim ga. Onda sam valjda bezbedan jer crni ne može da napreduje d pešakom uz podršku kralja sve dok imam bar jednog spoljnog pešaka. Ako crni odgovori sa ...d6 kako bi mi oduzeo polje c5, išao bih sa Kc3 sa ciljem da priđem preko b4.

 

Edit:

Spoiler

Malo je nezgodno ako crni onda odigra ...d5. 😱 Moraću još da porazmislim. :classic_smile:

 

Edited by Smrtokapa
Link to comment
Share on other sites

Haha poprilično je lakše kada dobiješ potvrdu da ideš u pravom smeru.

 

Spoiler

Kd4 d4    Kd5: b3    Kc6 Kb8 (inače a pešak pobeže)    Kb6 b2     a7+ Ka8    Ka6 i crni mora u promociju pa će biti ili pat ili nedovoljno materijala.

Ako umesto ...b2 crni igra Ka8, onda ide a7 i dolazi se u istu poziciju.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pošto se niko ne javlja iako je poprilično pravolinijski, opet ću ja.

 

Spoiler

1.Tg8:+ Kg8: 2.Th8+ Kh8: 3.Dh5+ Kg8 4.Dh7+ Kf8 5.Dh8+ Ke7 6.Dg7:+ Ke6 7.Df7+ Ke5 8.Df5+ Kd4 9.De4+ Kc3 10.Dc2+ Kd4 (10...Kb4 11.Dc4+ Ka5 12.Da4#) 11.Dc4+ Ke5 12.De4+ Kf6 13.Df5+ De7 14.Df7#

 

Link to comment
Share on other sites

Vaistinu majku mu...

 

Spoiler

Df7+ Kh6   Dh7+ Kg5   h4+ Kf6    Df7+

 

I onda opet okreneš ceo krug samo što ovaj put ne može da pobegne na g5

 

Mat u 25 poteza ako dobro vidim :lol_2:

 

Btw svaka čast za estetiku!

Edited by Smrtokapa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pobeda i protiv Engleza! Ivic dobio crnim figurama na tabli 4. Ostali remizirali.

Nazalost dobili i Nemci, iako su Francuzi imali bar remi, al Bacrot nije video pobedu. Tako da smo Nemci i mi na deobi prvog mesta pred poslednje kolo.

 

S obzirom da su Nemci nas dobili u direktnom okrsaju, ne znam dal mi moramo dobiti, a Nemci remizirati (ili izgubiti), ili tajbrejk funkcionise drugacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Xpert said:

S obzirom da su Nemci nas dobili u direktnom okrsaju, ne znam dal mi moramo dobiti, a Nemci remizirati (ili izgubiti), ili tajbrejk funkcionise drugacije.

 

Prvi tajbrejk je Sonneborn–Berger, što znači da nećemo znati ko je prvi dok se ne završi poslednje kolo.

 

Drugi je valjda ukupan broj poena na individualnim tablama, ali su male šanse da SB bude izjednačen.

 

Edit: Sad vidim da su žene isto dobre. Bugarke su prve, što je blago iznenađenje.

 

Edited by Smrtokapa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...