Jump to content

Roland Garros 2020


CheshireCat

Recommended Posts

Ako se Saša nije odazvao na podsečanje da treba da da uzorak , onda je to loše i za turnir odnosno organizaciju u smislu kompetentnosti upravljanja zdravstvenim rizicima  a naravno i za sve koji su bili u kontaktu ako nekim slučajem je zaista inficiran

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa da tipovi igrača slični Vinci, Su Vei, Nikolesku, Svarcmanu, Changu npr...Nisko težište im daje mogućnost da se brže kreću. Visina je ograničavajuči faktor , zato rade na drugim elementima igre da mogu njima da iskompenzuju ,uključujući i odlično čitanje igre 

Još  levoruki što je protiv desnorukih uvek zahteva promenu uobičajene strategije dešnjaka na returnu, BH FH

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, zoe Bg said:

Meni je ovo podrazumevano za celu situaciju da kazes da se jave ako osete bilo sta ali ko zna da li jesu. Uostalom kako im ne mere T na ulasku u kompleks/hotel, nesto?

Ko zna. Meni se takodje podrazumevalo da ce hoteli, koje su odabrali za tenisere (a zabranili im da rentiraju kuce), biti rezervisani iskljucivo za tenisere, ili makar spratovi, ali to nije tako (Novak rece da je u sobi do njegove bila neka porodica celu sedmicu). Takodje sam mislila da ce preuzeti jos neke stvari od USTA, ali nisu.

Takodje mi je cudno da su odredili testiranje na svakih 5 dana, a sad je to kao problematicno sto se tice Zvereva. U USA su radili cesce testiranje, mozda cak i svaki dan (ne secam se sad tacno).

 

1 minute ago, Keira said:

Ako se Saša nije odazvao na podsečanje da treba da da uzorak , onda je to loše i za turnir odnosno organizaciju u smislu kompetentnosti upravljanja zdravstvenim rizicima  a naravno i za sve koji su bili u kontaktu ako nekim slučajem je zaista inficiran

Pa danas mu je bio termin. Logicno mi je (s stanovista igraca) da je planirao da to uradi posle meca, a ne pre (da ne gubi koncentraciju). Zverev je takodje govorio da nije imao tipicne simptome, pominjuci da nije imao gubitak osecaja ukusa i mirisa. Znaci, i ako su im pominjali simptome pitanje je kako je to objasnjeno (sa "i" ili "ili" u listi simptoma).

 

Posle slucaja Verdasko/Dzumhur itd. (i u USA "Perovih 11") mogu potpuno da ga razumem zasto nije sam sebe prijavio lekarima i diskvalifikovao se (a mozda uopste nije inficiran coronom).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Keira said:

 Slažem se , sa time što po meni ako več postoji protokol testiranja , mora biti obavezno odnosno ne forme podsečanja.

to je jos jedna od stvari koja je meni bila podrazumevajuca, a ko zna da li je to tako.

pazi sad ovo gore.

 

 

ovo je suprotno onom sto je neimenovani FFT zvanicnik izjavio (da im se Zverev nije javio s simptomima).

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast Gastonu bas je gotivan i teniser i lik - bili su dali interesantan podatak da je on prvi igrac od 2005 koji je na svom prvom RG u dosao ovako daleko, a 2005 je bio Rafa 🙂 mada rafa vec nije bio anonimus kao Gaston, ali bio mu je prvi RG. A francuzi su sa razlogom dobili novog ljubimca, nadam se da ce potrajati

 

Za Suzan Lenglen ne verujem da ce ici ni Rafa ni Novak i zbog publike, argument zbog kog su do sada redovno isli je da publika koja placa skupe karte i na Lenglenu ima takodje pravo da ima sansu da vidi najbolje, posto ove godine nema publike na Lenglenu nema razloga da ih stavljaju tamo, bar se nadam da nece

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

9 minutes ago, ciao said:

Za Suzan Lenglen ne verujem da ce ici ni Rafa ni Novak i zbog publike, argument zbog kog su do sada redovno isli je da publika koja placa skupe karte i na Lenglenu ima takodje pravo da ima sansu da vidi najbolje, posto ove godine nema publike na Lenglenu nema razloga da ih stavljaju tamo, bar se nadam da nece

pa sutra je Novak na PC, a posle toga se singl mecevi nece ni igrati na SL

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, wwww said:

Ko zna. Meni se takodje podrazumevalo da ce hoteli, koje su odabrali za tenisere (a zabranili im da rentiraju kuce), biti rezervisani iskljucivo za tenisere, ili makar spratovi, ali to nije tako (Novak rece da je u sobi do njegove bila neka porodica celu sedmicu). Takodje sam mislila da ce preuzeti jos neke stvari od USTA, ali nisu.

Takodje mi je cudno da su odredili testiranje na svakih 5 dana, a sad je to kao problematicno sto se tice Zvereva. U USA su radili cesce testiranje, mozda cak i svaki dan (ne secam se sad tacno).

 

Pa danas mu je bio termin. Logicno mi je (s stanovista igraca) da je planirao da to uradi posle meca, a ne pre (da ne gubi koncentraciju). Zverev je takodje govorio da nije imao tipicne simptome, pominjuci da nije imao gubitak osecaja ukusa i mirisa. Znaci, i ako su im pominjali simptome pitanje je kako je to objasnjeno (sa "i" ili "ili" u listi simptoma).

 

Posle slucaja Verdasko/Dzumhur itd. (i u USA "Perovih 11") mogu potpuno da ga razumem zasto nije sam sebe prijavio lekarima i diskvalifikovao se (a mozda uopste nije inficiran coronom).

Po meni je ovde odgovornost potpuno na organizatorima. Nisam lekar pa ne znam koliko je (ne)opravdano da se testovi rade na 5 dana, ali ako može da se organizuje obična doping kontrola, ne vidim šta bi ovde bilo drugačije. Teniserima se da raspored kad da budu tog i tog dana s timom dostupni da im se uzme uzorak, kad već samo sede u hotelu, ili ako treba gde i kad da se jave u prostorije turnira, a ne ostavlja se njima na volju hoće li ili neće i kad će. Ako tog dana imaju meč ne znam što je problem da se uzorak uzme pre podne ili u svlačionici, dok čekaju ili šta već, ne traje to sat vremena. Ili može da se uzme uzorak i posle 4 dana ako hoće da se izbegne to na dan meča. Ne znam što je to toliko komplikovano, ako već nisu organizovali izolovani smeštaj kako treba, ovo su morali. A i koliko firmi ima merenje temperature na ulazu, mogli su to za učesnike organizovati i uopšte za sve koji ulaze u prostor turnira. 

S druge strane, ja da imam temperaturu malo duže i to opipljiviju kao 38 i više, prva bih zvala i tražila da me testiraju koliko odma', ali nisam ni razumela kad se on razboleo i koliko mu to traje. Deluje kao da je turnirski lekar bio upoznat, sudeći po onome što je Saša govorio kad ga je pozvao.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Po meni ako je okolina potpuno kontrolisana , testovi tokom turnira ne bi bili neophodni, več samo na početku i kraju turnira . Ali očigledno da se u tenisu odustalo od te ideje.

3/5 dana je po meni optimalno u ovakvim situacijama polu-kontrolisane okoline. Na USO je bilo 4 dana

Link to comment
Share on other sites

Najavili su nam da ce sutra u 11h30 biti objava novih jos striktinijih mera specijalno za Pariz prelazimo u maksimalno opasnu covid zonu ne bi me iznenadilo da ukinu skroz publiku na RG u - bilo bi steta

Edited by ciao
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, alcesta said:

Po meni je ovde odgovornost potpuno na organizatorima. Nisam lekar pa ne znam koliko je (ne)opravdano da se testovi rade na 5 dana, ali ako može da se organizuje obična doping kontrola, ne vidim šta bi ovde bilo drugačije. Teniserima se da raspored kad da budu tog i tog dana s timom dostupni da im se uzme uzorak, kad već samo sede u hotelu, ili ako treba gde i kad da se jave u prostorije turnira, a ne ostavlja se njima na volju hoće li ili neće i kad će. Ako tog dana imaju meč ne znam što je problem da se uzorak uzme pre podne ili u svlačionici, dok čekaju ili šta već, ne traje to sat vremena. Ili može da se uzme uzorak i posle 4 dana ako hoće da se izbegne to na dan meča. Ne znam što je to toliko komplikovano, ako već nisu organizovali izolovani smeštaj kako treba, ovo su morali. A i koliko firmi ima merenje temperature na ulazu, mogli su to za učesnike organizovati i uopšte za sve koji ulaze u prostor turnira. 

S druge strane, ja da imam temperaturu malo duže i to opipljiviju kao 38 i više, prva bih zvala i tražila da me testiraju koliko odma', ali nisam ni razumela kad se on razboleo i koliko mu to traje. Deluje kao da je turnirski lekar bio upoznat, sudeći po onome što je Saša govorio kad ga je pozvao.

Ali pazi, podigli su toliku frku da igraci ne smeju da iznajme kuce (a Serena nije smela ni da bude u svom sopstvenom stanu u Parizu), da bi ih onda smestili u hotel koji nje izolovan od generalne publike! :ajme:

Pa su onda napravili citavu frku oko Verdaska, Dzumhurovog trenera i jos nekih igraca pa ih izbacili s turnira, a onda sad kao opominju igrace da je eto vreme da dodju (samoinicijativno) da se testiraju! :ajme:

(da ne pricam o postojanju krova a onda pustis da pada kisa i neces da ga zatvoris nego cekas da igrac iz protesta prekine mec da bi ga onda kao navukao! :ajme: )

I to je samo vrh ledenog brega koji smo uocili ovako laicki sa strane. Ko zna koliko jos gluposti tu ima.

 

Totalna neorganizacija! Po sistemu "lako cemo".

Ameri su makar imali neka strogo definisana pravila (ma kako je glupost to sto se menjala jurisdikcija zdravstvene organizacije u toku turnira).

 

Npr. ne znam zasto su morali da odrede igracima hotel u centru Pariza, sto nisu nasli neka dva hotela na obodu grada (na zapadu ili jugo-zapadu), sigurno ima nekih koji nisu krcati turistima i dobro bi im dosla neka crkavica u ovo doba. A tu su lepo mogli da izoluju igrace od generalne publike i obezbede nekakav pristojan i bezbedan smestaj, plus fitnes prostorije.

 

 

Edited by wwww
  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Keira said:

Po meni ako je okolina potpuno kontrolisana , testovi tokom turnira ne bi bili neophodni, več samo na početku i kraju turnira . Ali očigledno da se u tenisu odustalo od te ideje.

3/5 dana je po meni optimalno u ovakvim situacijama polu-kontrolisane okoline. Na USO je bilo 4 dana

Pa eto izgleda da nije moguće da bude skroz kontrolisana okolina, bar ne za tenis. Ne znam kako izgleda recimo NBA mehur, nisam detaljno pratila.

Nije mi baš jasno to sa hotelima, izgleda da nije moguće obezbediti cele hotele samo za učesnike turnira, sudeći i po Njujorku gde su inače uspeli da naprave pravi mehur na Flešing Medouzu, ali ne i u smeštaju učesnika. Zašto je to tako, da li im je preskupo ili se prosto nisu organizovali na vreme pa nije bilo odgovarajućih hotela, ko zna.

 

Nego možda bolje prebaciti sve ove postove na temu tenisa i korone, žalosno je o čemu moramo da raspravljamo u vreme slema :classic_sad:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...