Jump to content

Roland Garros 2020


CheshireCat

Recommended Posts

5 minutes ago, Keira said:

Ako se sećate beše na IW jedne godine je rekao nešto u stilu da se zenski tenis što se zarada od turnira tiče oslanja na muški (zarade od ulaznica) što suštinski nije nikakva kontroverza , svi to vidimo. Podigla se takva halabuka da je na kraju morao da se sretne odmah u Miamiu narednom turniru sa Navratilovom i BJK i da objašnjava šta je mislio.

Novak je svojom karijerom i  igrom protiv favorita zaradio sebi  status nekoga čija će reč biti mnogostruko kritikovana , tumačena po nahodjenju..

Nadal je pričao o muškim i ženskim modelima i njihovoj zaradi kao prirodnoj pojavi , sada je nešto komentarisao ne baš pozitivno BLM pokret, nikakva prašina se nije digla

Tadasnji direktor IW turnira je na nekom "radnom dorucku" s novinarima komentarisao u stiilu da se WTA oslanja na slavu Federera i Nadala i da ne doprinose profitu turnira (samo sto je to on zivopisnije rekao). (Ovo konkretno potvrdjuje neki izvestaj koji je objavljen ovih dana gde je npr. nesto kao 9% celokupnog profira od tenisa otpada na WTA, nekih preko 20% (ne secam se sad svih brojki) ide na ATP a preko 50% na GSove.)

Elem, pitali su Novaka da prokomentarise i on nije PR ispolirano odgovorio, pa ga sad zbog toga povlace kao seksistu.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, alcesta said:

Sonego ima prednost brejka u 3. setu protiv Švarcmana, skupljao je gemove dok nije zatražio MTO i otada igra mnogo bolje, sudeći po LS. Ne znam koji je problem imao u prvom delu meča.

Što bi rekao Boki, na vreme sam intervenisala :classic_biggrin:

 

A za ovaj drugi meč stvarno ne znam šta da napišem, bolje da ćutim do kraja.

Link to comment
Share on other sites

Just now, wwww said:

Tadasnji direktor IW turnira je na nekom "radnom dorucku" s novinarima komentarisao u stiilu da se WTA oslanja na slavu Federera i Nadala i da ne doprinose profitu turnira (samo sto je to on zivopisnije rekao). (Ovo konkretno potvrdjuje neki izvestaj koji je objavljen ovih dana gde je npr. nesto kao 9% celokupnog profira od tenisa otpada na WTA, nekih preko 20% (ne secam se sad svih brojki) ide na ATP a preko 50% na GSove.)

Elem, pitali su Novaka da prokomentarise i on nije PR ispolirano odgovorio, pa ga sad zbog toga povlace kao seksistu.

Zamisi koja je to jeziva etiketa  koju ti naplepe-seksista. Jedva dočekali, divljak iz I. Evrope.

Zato mi je totalno neosnovano ovo nadanje da Novak može , ladno da odbije da da odgovor BR koji bi pride to još iskoristio kao još žešču ako je to moguće anti-kampanju. Da ne pominjem očigledni politički lobi 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ovde je pitanje da li su to pravilo uveli i da li su informisali igrace (inace razumem zasto bi to uveli, samo me zanima da li su i oficijelno uveli pravilo (da ne bude da je nepisano) i da li su informisali igrace).

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wwww said:

ovde je pitanje da li su to pravilo uveli i da li su informisali igrace (inace razumem zasto bi to uveli, samo me zanima da li su i oficijelno uveli pravilo (da ne bude da je nepisano) i da li su informisali igrace).

Ali on bukvalno ovde govori da MORA da "pročisti grlo" kad igra na šljaci, svaki put celu karijeru. Ne znam znači li to neku alergiju ili šta, ali mi je prilično... hm, ne znam. U svakom slučaju u ovim mokrim uslovima nije da prašina baš leti okolo.

A jeste rekao da je to radio i u prethodnim  mečevima i niko ga nije opomenuo, tako da je i do ranijih sudija sigurno.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ce Tim mnogo lakse nego danas sa Svarcmanom, prosto su mnogo slicniji. I mislim da ne igra sa toliko varijacija Dijego da bi mogao da uzme Timu vise od seta.
Nadam se da ce Sinner uci bez straha protiv Rafe, deluje da ima dovoljno snage sa osnovne da mu makar u jednom delu meca isparira

Link to comment
Share on other sites

Ma,bas sam nedavno primetio da neki igrac tokom meca (zaista se ne secam ko je bio) vrlo cesto pljuje izmedju poena..em je odvatno,em nekulturno em riskantno ponasanje sa epidemioloskog stanovista..cak sam se cudio sto mu sudija nije dao nikakvu opomenu (doduse,mislim da je bio Rim u pitanju)

Sto se Nadalovog puta tice.
Veliko je pitanje da li mu ovakva setnja prija ili bi i on voleo da ima pravi test? (igracki,ne na virus :classic_biggrin:)

Link to comment
Share on other sites

Hm, ako su rekli teniserima da treba svakih 5 dana da se jave na testiranje, onda Zverev nije uradio nista pogresno. Ne znam da li su im rekli da treba da im se jave ako dobiju neke simptome (i koje).

Ako je poslednji test bio 29.9. (utorak) i bio negativan (znaci ispod praga osetljivosti PCR testa), a Zverev je dobio neke simptome u petak ne znam da li je tih 3 dana bas dovoljno vremena da se razviju simptomi (prema dosadasnjim saznanjima) da bi to znacilo da ima corona virus. To bi bas onda bila neka ekspresna infekcija.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, wwww said:

Ne znam da li su im rekli da treba da im se jave ako dobiju neke simptome (i koje).

Meni je ovo podrazumevano za celu situaciju da kazes da se jave ako osete bilo sta ali ko zna da li jesu. Uostalom kako im ne mere T na ulasku u kompleks/hotel, nesto?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...