Jump to content

US Open 2020.


Boxy

Sampioni  

5 members have voted

  1. 1. Osvaja titulu?

    • Naomi Osaka
    • Viktorija Azarenka
  2. 2. Osvaja titulu?

    • Aleksandar Zverev
    • Dominik Tim


Recommended Posts

Just now, John Terry said:

Nezvanicno bi joj jebao sve po spisku, ali to je ono sto mi Srbi ne razumemo, a Novak razume. Vazna je prezentacija. Ako iskukas malo na tviteru da ti je zao, u sebi mozes da mislis sta hoces.

Nije mi jasno što bi se Novak ljutio na nju i zašto se ne bi iskreno izvinio, nisu mu je podmetnuli na pravdi Boga, imao je sreće da nije ispalo gore.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

Nije mi jasno što bi se Novak ljutio na nju i zašto se ne bi iskreno izvinio, nisu mu je podmetnuli na pravdi Boga, imao je sreće da nije ispalo gore.

Zato sto je izdramila jedno 100 puta vise nego sto je stvarno bolelo. Zato sto je attention whore. Eto zasto. Ali to ne sme tako da kaze on jer bi ga onda obesili.

 

Ja sam igrao tenis dugo. Ovo ne boli toliko.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, momohyoideus said:

 

Problem sa pravilima i jeste nivo fleksibilnosti, ne samo u tenisu nego u zivotu generalno. Konkretno u ovom primeru, najrigidnije pravilo bi bilo da se svako ko lopticom van poena pogodi nekog drugog diskvalifikuje. Naravno, to bi dovelo do frustracija jer bi se ljudi izbacivali za svakakve gluposti tipa dobacis nekom loptu -> on ne uhvati -> izbace te. Najfleksibilnije pravilo (koje se i primenjuje) bi bilo da se ostavi sudijsko uverenje o intenzitetu, nameri, stepenu povrede... sto dovodi do osecaja nepravde, jer, prirodno, razliciti ljudi imaju razicita uverenja cak i o istim dogadjajima. Osecaj nepravde je duboko subjektivan i coveku koji je oseca najcesce ne mozes promeniti misljenje. 

Poenta: nikad nece svi biti zadovoljni, pa ne treba ni teziti tome.

 

Jeste, ali veruj mi da znam da nasi ljudi generalno  zbog zivota od rodjenja u svetu fluidnih pravila to ponesu sa sobom u koferu i misle da je primena istih na njima svetska nepravda. I to ljudima koji su briljantni profesionalci onemoguci da karijeru grade dalje zbog nedostatka soft inteligencije ili starog dobrog domaceg vaspitanja. OK nepravde se desavaju, ali i Henman je diskvalifikovan sa Vimbldona iako je Englez, Mekenro valjda sa Austrailan Open-a.

 

Tuga je sto je on toliko od zivota proveo mlateci onim rekteom da se usavrsi u svom zanatu i retko je uspesan sportista individualac sa nasih prostora upravo zbog radnih navika i kontinuiteta koje nisu nas brend, a kalira na glupostima za koje mu je dovoljan skolski psiholog da sredi i ne kosta nista. Lepo je koristiti srpski inat kao pogonsko gorivo, ali stalna paranoja je kontraproduktivna. On je cak imao vise potencijala da bude prihvacen nego svojevremeno Ivan Lendl.

 

Meni je njega u osnovi zao. Nadam se da ga ovo nece pokolebati da popravi svoj CV i dalje.

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eh sad, nismo svi isti, ne može niko da zna koliko tačno drugog nešto boli ili ne boli. Ne volim da zalazim u te stvari ni kad su igrački MTO u pitanju, a kamoli ovde.

A ne možemo ni da znamo da Novak misli ili ne misli da je izdramila. Korektno se izvinio kao što i treba.

Link to comment
Share on other sites

Just now, alcesta said:

Korektno se izvinio kao što i treba.

 

Slazem se. Izvinio se korektno jer je pametan covek. Zna da ne treba da dodaje ulje na vatru, ma sta god stvarno mislio.  Njegova reakcija i saopstenje je napisano pametno. Tema je malte ne odmah stavljena ad acta. Nemaju za sta vise da se hvataju. Platice kaznu i to je to.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, John Terry said:

Zato sto je izdramila jedno 100 puta vise nego sto je stvarno bolelo. Zato sto je attention whore. Eto zasto. Ali to ne sme tako da kaze on jer bi ga onda obesili.

 

Ja sam igrao tenis dugo. Ovo ne boli toliko.

 

Kako ti ovo mozes da znas?

Kakve veze ima da li si ili nisi igrao tenis?

Udarac u grkljan, makar i najslabiji, je neprijatan, a ovaj sigurno ne spada u grupu najslabijih

Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

Mene je pogodio suparnik u grkljan, dok sam bio na mrezi. Doduse imali smo 15 godina pa nije ta jacina, ali je otprilike kao ovaj udarac Novakov. Zena je dramila. Naravno da znam.

 

Bitno je da ti znas :classic_rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Plavi Golub said:

Tuga je sto je on toliko od zivota proveo mlateci onim rekteom da se usavrsi u svom zanatu i retko je uspesan sportista individualac sa nasih prostora upravo zbog radnih navika i kontinuiteta koje nisu nas brend, a kalira na glupostima za koje mu je dovoljan skolski psiholog da sredi i nekosta nista. Lepo je koristiti srpski inat kao pogonsko gorivo, ali stalna paranoja je kontraproduktivna. On je cak imao vise potencijala da bude prihvacen nego svojevremeno Ivan Lendl.

 

Meni je njega u osnovi zao. Nadam se da ga ovo nece pokolebati da popravi svoje CV i dalje.

 

Ja se ne slazem da se Novak ponasa bitno drugacije od ostalih sportista koji nisu sa nasih prostora. Konkretno u tenisu, profesionalni turniri se igraju skoro svake nedelje i gomila igraca nekontrolisano podivlja zbog najrazlicitijih stvari, a tu je onda samo stvar srece da li ce da se dogodi neka nezgoda. Eto, taj McEnroe je dobar primer kako i ljudi koji nisu odrasli na nasim prostorima umeju da reaguju iracionalno, na svoju stetu...

 

Mislim da je ovde vise problem u navijacima, koji zaista, podgrejani tabloidnim medijima i okolnostima u kojima zive, razvijaju negativne emocije. Mislim da bi celom svetu pomoglo da se ukine takav vid pisanja/izvestavanja/kako god se to sto oni rade zove..

Edited by momohyoideus
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

S tim što Novak ovde nije ni podivljao nekontrolisano, izbacio je malo jače lopticu iza sebe kad je završio sa serviranjem, ni blizu onome kako ju je udario par minuta pre toga, i glavni problem je što nije gledao kuda je lansira. Ko mu je kriv što nije gledao, bio je baksuz u ovom konkretnom slučaju i to je to. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, momohyoideus said:

Ja se ne slazem da se Novak ponasa bitno drugacije od ostalih sportista koji nisu sa nasih prostora.


Nikad mi (ex yu) nismo imali mnogo vrsnih sportista individualaca i vecina su bili porodicni projekti. Braca Petric plivaci, Kostelici skijasi i Djokovic teniser. Nemamo mi kulturu individualnih sportova kroz saveze. Volimo loptaske kolektivne.

 

10 minutes ago, momohyoideus said:

Eto, taj McEnroe je dobar primer kako i ljudi koji nisu odrasli na nasim prostorima umeju da reaguju iracionalno, na svoju stetu...


Mekenro je zanimljiva licnost od takvog kakav je bio (irsko poreklo) postao retko zrela osoba kada je preuzeo potpuno staranje nad decom iz prvog braka sa glumicom Tejtum O Nil koja je imala ozbiljne probleme sa alkoholom i drogom.
 

Inace i u njegovom slucaju je to takodje talenat stracen zbog takvog ponasanja. Koliko je bio talentovan, mogao je to kapitalizovati mnogo vise. 

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alcesta said:

S tim što Novak ovde nije ni podivljao nekontrolisano, izbacio je malo jače lopticu iza sebe kad je završio sa serviranjem, ni blizu onome kako ju je udario par minuta pre toga, i glavni problem je što nije gledao kuda je lansira. Ko mu je kriv što nije gledao, bio je baksuz u ovom konkretnom slučaju i to je to. 

Pa cim nije gledao gde je lansira znaci da je bilo nekontrolisano. Eto, u pravu si, cak ne mora da bude ni divljanje, ni agresija da se desi nezgoda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, vanjabarsa said:

bilo bi lepi i korektno da vidimo izvestaj lekara o povredama doticne linijasice, zapravo sta je i koliko povredjeno u predelu vrata . osim dusevne boli koju je najastrasnije prezivela :classic_dry:

Šanse nema, poverljivost podataka. Neće ni za ove što su na kovid sumnjivi i izbačeni ništa da kažu iako su im testovi negativni odnosno nije im ništa :classic_rolleyes:

Mada ne bi ništa promenilo, sad je gotovo svakako.

 

9 minutes ago, momohyoideus said:

Pa cim nije gledao gde je lansira znaci da je bilo nekontrolisano. Eto, u pravu si, cak ne mora da bude ni divljanje, ni agresija da se desi nezgoda.

Mislila sam na divljanje u smislu nekontrolisanja emocija, ne u tehničkom smislu nekontrolisanja izbacivanja loptice :classic_smile:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vanjabarsa said:

bilo bi lepi i korektno da vidimo izvestaj lekara o povredama doticne linijasice, zapravo sta je i koliko povredjeno u predelu vrata . osim dusevne boli koju je najastrasnije prezivela :classic_dry:

 

Dusevna bol je najveca. Kad smo vec kod toga.

Spoiler

 

Uhvatili Cigu u zatvor da ga siluju i ovaj ce kaze "daj malo vazelin da se namazem ako vec mora", oni se smiluju i daju mu, kad Ciga eto ga maze grudi vazelinom.

A bre, to nije za grudi nego za dupe.

Druze, dupe ce zaraste ali bol u dusi nikad.

 

Tako i ova. Fizicki joj nije nista ali ogroman stres jebiga.

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ajde da ne preterujemo, sad će još ispasti žena glavni krivac što je pogođena lopticom. Novak je trebalo da pazi, nije pazio i to ga je skupo koštalo. Idemo dalje, nadajmo se da će iduće godine tenis moći da se igra normalno pa da nadoknadi ovu glupost, jer može. Bar se ne moramo više brinuti hoće li mu titula biti sa zvezdicom ili neće :classic_tongue:

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Malo smo se zabavili sa slikama, ali sad ozbiljno. Nema nikakvog razloga da se napada ova zena. Ne moze situacija da se pojednostavljuje i banalizuje bas tako. Neko se baci sa zgrade i prezivi, ali vecina ljudi umre. Teniska loptica moze da bude dosta nezgodna, ona jeste mala, ali je solidno teska. Ne radi se odje o tome da neko pravi zrtvu od ove zene, nece joj naravno nista biti, ali radi se reakciji u tom trenutku kada je udarila loptica. Ja vjerujem da osoba moze da ostane bez vazduha ili da osjeti bol u tom trenutku. Loptica je udarila u grkljan, prilicno nezgodno mjesto rekao bih. Stvarno ne vjerujem u neku zavjeru ili mrznju prema Novaku od strane nekih anonimnih sudija. Novak je odreagovao dostojanstveno i napisao je fer saopstenje. Naravno da on nije namjerno to uradio, napravio je gresku i to je to. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Previse je iskusan Djokovic da mu se desi takva neopreznost. Plus..imao je par slicnih situacija u karijeri,prosto je morao da pazi.
Nazalost,moram da kazem kako je opravdano diskvalifikovan.

Problem je sto je ovo bio GS (koji mu je vec bio "upisan" kao #18) i sto je cena za glupost previsoka..
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

Ajde da ne preterujemo, sad će još ispasti žena glavni krivac što je pogođena lopticom. Novak je trebalo da pazi, nije pazio i to ga je skupo koštalo. Idemo dalje, nadajmo se da će iduće godine tenis moći da se igra normalno pa da nadoknadi ovu glupost, jer može. Bar se ne moramo više brinuti hoće li mu titula biti sa zvezdicom ili neće :classic_tongue:

 

To je dobro pitanje zapravo. Posto su mnogi objavili da ovo nece biti prava GS titula, znaci li da pobednik zapravo nece osvojiti GS? Ili je to vazilo samo ako Novak osvoji?

Link to comment
Share on other sites

a odakle vama info da je bas grkljan povredila, imate izvestaje dr na uvid? to sto po tw. pise svako svoje misljenje je prevrsilo svaku meru a usput su i eksperti za sve vrste povrede, bolesti, ljudskih prava .....

u predelu vrata ima vise anatomskih struktura koje mogu biti povredjene ali eto , bas svi znaju da je grkljan :lol_2: a mogla je i adamova jabucica ako cemo da teoretisemo :smiley2:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...