Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Ма дај Мек јбт, ја сам гледао Холандију и Француску. Холандија је за нас авион. Техника миљама боља код играча, контрола лопте, брзина. Можда су они примили голове против Француске. Али исто тако можеш наћи кроз сезону Арсеналове примљене голове па упоредити са киксевима Новог Пазара.:classic_laugh: Наравно да је то неупоредиво који црни Нови Пазар и Холандија :classic_laugh:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Za trenutak mi se ucinilo da se Srbija poredi sa Holandijom. 

 

Mada, mozda mi se samo ucinilo, napolju je bas toplo za oktobar. 

 

Srbija , ako ne moze da tuce CG kuci pred 60k ljudi i ako ne moze da osvoji kasnije poen za EURO protiv Bugarske, nema sta niti da se buni bilo ko niti da se neko zali nekom. Ostaje baraz sa Bosnom u gostima ili Finskom kuci i to je to. 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, dzoneee said:

Ма дај Мек јбт, ја сам гледао Холандију и Француску. Холандија је за нас авион. Техника миљама боља код играча, контрола лопте, брзина. Можда су они примили голове против Француске. Али исто тако можеш наћи кроз сезону Арсеналове примљене голове па упоредити са киксевима Новог Пазара.:classic_laugh: Наравно да је то неупоредиво који црни Нови Пазар и Холандија :classic_laugh:

 

Nista bolje ne igraju od nas. Irsku ne znaju ni oni kako su dobili, Francuzi su ih ponizili u prvom mecu, sinoc spustili gas, moglo je i sinoc da bude 0-4.

 

Isto tako kroz druge grupe samo preko pregleda moze da se vidi na sta lici ovaj fudbal.

 

Mi jesmo losi, ali ko cita ovo sa strane i ne gleda mislio bi da smo nivo Azerbejdzana.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

Imamo neke dve opcije, kako vidim trenutno. Prva je dosta ofanzivna:

 

Mitrovic

Kostic-SMS-Tadic

Samardzic-Gudelj

Terzic-Pavlovic-Milenkovic-Erakovic

VMS

 

U ovoj postavi nam je desna strana potpuni kancer, ali mislim da bolja resenja nemamo, ako hocemo da ubacimo i SMSa i Tadica u tim. Defanzivna bi bila SMS na klupu ili pozadi umesto Samardzica, Tadic na svoju poziciju i Kostic inverted da igra desno, samo da Zivkovica vise ne gledam. Esencijalno je da zato sto nemamo desnog beka igramo sa 4 u liniji pozadi i Gudeljom kao osiguracem.

Ako se ne varam Milenkovic je znao igrati desnog beka i u reprezentaciji i u Fiorentini tako da bih zamenio mesta njemu i Erakovicu koji bi sa Pavlovicem mogao da bude dobar stoperski tandem u buducnosti. Na levom beku je Terzic tanka opcija, pogotovo ako se uzme u obzir da bi u tom slucaju zrtvovali Kostica kojeg nikad nisam mirisao preterano, ali je igracina za sve leve bekove koje imamo. Iako on nije klasican LB, uzimajuci u obzir da bi Milenkovic bio povuceniji desno svakako bi imao prostora da se ukljucuje u napad kao i sa pozicije LWB. 
 

U veznom redu prvi kojeg bih preselio na klupu je SMS jer je nedefinisan igrac kojeg ne znas na koju poziciju da stavis, a pritom je nekonstantan, cesto i lenj. S obzirom da je odlucio da ode da se zajebava u S.Arabiju definitivno bi mi bio na klupi i koristio bih ga kao dzokera, ako pristane na to. I ovde bih kao i na stoperskoj poziciji gledao ka tandemu koji bi mogao da bude okosnica u narednim godinama a najblizi tome su mi Lukic i Ilic. Iako nisam veliki fan Lukica, bolji mi je igrac od Gudelja i Maksimovica, a igranje u PL nije mala stvar (doduse poslednjih par kola nije igrao, ali je bio povredjen). Ispred njih naravno Tadic, iako daleko od prajma i u godinama i dalje je najkvalitetniji igrac. 
 

E sad, krila su nam ogroman problem. Slazem se za Zivkovica, ni ja ne mogu vise da ga gledam. Mislim da je na desnoj strani Radonjic sa svim svojim manama mozda i najbolji izbor, pogotovo sto bi iza imao Milenkovica. Brzina koju poseduje je retkost, a u zavrsnici je drcniji i odlucniji od Zivkovica, Gacinovica, Lazovica i slicnih. Na levom boku bih u nedostatku boljih resenja eksperimentisao sa Samardzicem iako mu to nije prirodna pozicija. Imao bi slobodu da ulazi u sredinu i odatle kreira sa Tadicem, a ostavljao bi prostor za Kostica da se ubacuje. Centarfor Mitrovic/Vlahovic.

 

I da ne zaboravim, VMS sa bratom na klupu, a medju stative moze Petrovic. Ne brani lose, ne secam se nekih kikseva, ali po meni nije toliko dobar da ima zacementirano mesto, nije ni malo golova primio od kako brani.

 

Dakle, ovako nekako:

Mitrovic

Samardzic-Tadic-Radonjic

Lukic-Ilic

Kostic-Pavlovic-Erakovic-Milenkovic

Petrovic

 

Mada bi to i dalje bilo pribliznije formaciji sa tri nazad:

Mitrovic

Samardzic-Tadic

Kostic-Lukic-Ilic-Radonjic

Pavlovic-Erakovic-Milenkovic

Petrovic 

Link to comment
Share on other sites

Bice dosta ljudi, Srbija nije ipak klupski fudbal, reprezentaciju prate ljudi sa svih krajeva sveta i okolnih drzava, posebno sto je ovo ILI ILI , pobednik uzima sve. 

Bice bar 40k, a ne bih se iznenadio i pun stadion da bude. Secam se 1996, kad sam prvi put uzivo gledao Plave Plave, protiv Ceha u Beogradu, gol Mijatovica i cuveni Pavel Kuka i Berger tada igrali za vicesampione Evrope, Cehe. 

 

To je bio spektakl i ako smo nekada imali kult reprezentacije to je bilo TADA, imali smo one emisije na TV sa Milojkom Plavi , Plavi, euforija je bila nevidjena kroz citav tok kvalifikacija i nakon odlaska na SP, naravno to je bio prvi ciklus nakon sankcija, euforija nestvarna i spotovi na TV, drz ne daj, sve ok nisu otisli na SP i tamo ispali u 1/8. Onda je nacija kasnije provalila modus operandi vecine nasih reprezentativaca, da dolaze ovde samo na odmor od obaveza u stranim klubovima, 10k dana kuci, splavovi, pederuse oko struka, vozila, naocare i svaka jebena recenica za novinare pocinje sa " Pa dobro, sigurno da...." 

 

Provalio sam ih odavno, od onog ciklusa sa Albanijom ih nisam gledao uopste , pa cak i ovaj ciklus za SP za Piksijem nisam pomno pratio, sve dok nismo bili blizu SP, jednostavno previse razocarenja i nerava se gubi dok se sve to prati. Verovatno to ide i kako si stariji, ali zaista manje vise sam ravnodusan prema svemu sto trenutno okruzuje nas fudbal, Hrvati bar imaju PRAVI razlog da se nerviraju, jer oni kad odu na SP ili EURO, zapravo MOGU da urade nesto, mi se obicno obrukamo vec na prvoj stepenici i smuce ti ceo turnir, tako i sada, narod se lozi , za sta????

 

Da odes na EURO, obrukas se i vratis se kuci??? 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Bice dosta ljudi, Srbija nije ipak klupski fudbal, reprezentaciju prate ljudi sa svih krajeva sveta i okolnih drzava, posebno sto je ovo ILI ILI , pobednik uzima sve. 

Bice bar 40k, a ne bih se iznenadio i pun stadion da bude. Secam se 1996, kad sam prvi put uzivo gledao Plave Plave, protiv Ceha u Beogradu, gol Mijatovica i cuveni Pavel Kuka i Berger tada igrali za vicesampione Evrope, Cehe. 

 

 

Ja sam danas uzeo kartu za istok online. Mislim da do tog trenutka nije bilo prodato ni 300 karata (za istok). Mogao si da uzmes bukvalno sta god hoces.

 

Utakmica je prekosutra, mozda ce doci odredjhen broj publike na konto toga sto nam je protivnik drugo oko u glavi, ali ne ocekujem preko 10 hiljada ljudi ni slucajno.

Link to comment
Share on other sites

Bice blizu 30k minimum, mada nemam nista protiv i da bude prazno. 

 

Milojko Pantic gostovao uzivo malopre na RTCG, intervju pravio Sofranac, iz nekog kafica pored Madere, uzivo. Svasta je ispricao Milojko, maltene ispljuvao Piksija najstrasnije. 

 

Izmedju ostalog je izjavio da mu je Zvonimir Boban nedavno kazao u nekom razgovoru da " Piksi pojma nema o trenerskom poslu ", a Milojko opleo i po vodji Srbije na politckoj bazi i izneo podata sa SP da je razmak izmedju linija tj izmedju zadnjeg igraca odbrane i prvog igraca u spicu kod Argentine iznosio 30m, kod Maroka 25m, a kod Srbije preko 80m. 

 

Dzaju nazvao fikus predsednikom , intervju za rijality neki, a ne za sportski program. 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, nije otkrio rupu na saksiji. Dragan Stojković nikad nije ni bio trener sa nekim znanjem. Došao je, i još uvek se održava na nostalgiju jer ga se ljudi sećaju dok je igrao fudbal. Da je on sam pametan, povukao bi se posle blama od svetskog. Ovako se samo produžava agonija toliko da će se čak i bumeri fanbojevi okrenuti protiv njega.

 

Više je pitanje da li ima neki normalan trener koji bi uopšte preuzeo reprezentaciju. Nije teško naći boljeg, samo je pitanje da li taj neko hoće da uđe u taj mulj domaćeg fudbalskog saveza i politike.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, pantelia said:

ali ne ocekujem preko 10 hiljada ljudi ni slucajno.


 

Не реплицирам ти али и ово говори о непостојећем култу репрезентације који је такође неки од фактора за успјех.  И још један доказ је колико нам треба ресет и колика је штета што није било шансе да се изгура Видић за неки нови почетак. На свим нивоима а посебо и играчки има да се стрпљиво чека а не да се превише очекује као на СП и ЕП које тако често играмо да се мало ко сјећа оних претходних.
Нама су и даље 2 најјача играча Тадић и Митар који су прешли на мање интензитете тренинга (Митар је набацио чини ми се и коју килу), доста играча су остали на истом нивоу и у неким просјечним клубовима а наследници под командом неке анонимне будалетине су неки дан испраћени са 9 комада од Енглеза…

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

 

Nista bolje ne igraju od nas. Irsku ne znaju ni oni kako su dobili, Francuzi su ih ponizili u prvom mecu, sinoc spustili gas, moglo je i sinoc da bude 0-4.

 

Isto tako kroz druge grupe samo preko pregleda moze da se vidi na sta lici ovaj fudbal.

 

Mi jesmo losi, ali ko cita ovo sa strane i ne gleda mislio bi da smo nivo Azerbejdzana.

А капирам ја зашто ти овако гледаш. Јер је теби репрезентативни фудбал кршина у односу на клупски. Ја се са тим не слажем и не гледам тако.

Јесте бољи клупски али ни близу толико колико је за тебе, бар како ја гледам на фудбал. На страну што ми је репрезентативни фудбал немерљиво и атрактивнији и занимљивији од клупског, кажем да јесте клупски квалитетнији, пре свега уигранији јер реално има све предиспозиције за то, али толико баш бољи није сигурно.

 

Финале светског првенства прошлог је био бољи фудбал једно 3 пута од финала ЛШ. 

 

А утакмица између Арсенала и Ситија прошло коло ми је био катастрофа фудбал, класично губљење времена утакмица.

 

Али ок твоје је мишљење тако и поштујем. 🙂

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ljubitelj baklave said:

Za trenutak mi se ucinilo da se Srbija poredi sa Holandijom. 

 

Mada, mozda mi se samo ucinilo, napolju je bas toplo za oktobar. 

 

Srbija , ako ne moze da tuce CG kuci pred 60k ljudi i ako ne moze da osvoji kasnije poen za EURO protiv Bugarske, nema sta niti da se buni bilo ko niti da se neko zali nekom. Ostaje baraz sa Bosnom u gostima ili Finskom kuci i to je to. 

 

Imas nulu viska

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poentira Mek, mnogo se lupetara kada je u pitanju repka, u fazonu sve su to bivši igrači, splavari, nisu ni za četvrti šešir...

 

Činjenica je da nema napretka od Katara, muče nas iste stvari, Piksi ne uspeva da reši probleme već dugo... meni se čini kao da odbija da prihvati neka drugačija mišljenja, pristupe, ali to ne možemo da znamo spolja... tim mu izgleda onako kakav je on bio igrač, napadački, veruje u šliftm a to danas jednostavno nema prođu, ako fale osnove taktičke i defanzivne odgovornosti, ako fali plan B, C, plan kada protivnik zabunkeriše, kada protivnik širi, napada...

 

Sigurno se uvežbava i razmišlja o svim stvarima iznad, ali na terenu deluje kao da uvek igramo identično - računamo na inspiraciju/kombinatoriku nekolicine igrača i to je to, nevezano za sistem i način branjenja protivnika.

Odgledao sam malo večerašnje mečeve - Vels, Norveška, Hrvatska (da preskočim Španiju) - te ekipe zaista imaju vidljiv stil igre, vidljiv gameplan. Norveška je izašla previše obazrivo protiv Španije, ali su se jasno videli triggeri za presing, ne interesuju ih štoperi na 30m od svog gola, bekove pritiskaju oko 45... Vels ima Kiefera Moore-a kao tradicionalnog target man-a i nekolicinu igrača iz drugog plana - jasno se definišu i igraju na kontre.

 

Sve to po strani, mi nismo uopšte loši kako se piše, a ni kako su izgledala dva rezultata protiv Mađarske... naleteli smo na vrlo disciplinovan, taktički pismen tim, koji protiv ekipe koja igra na inspiraciju i mnoštvo ponavljanja vrlo ima čemu da se nada. Uostalom, prolazili smo bolje nego mnogo jače repke protiv identične ili nešto slabije Mađarske poslednjih godina.

 

Fali nam malo definicije, malo sistema i reda u igri, pod tim mislim i na postave koje izlaze. Pre svetskog smo tačno znali šta igra Srbija iako je slično ovome sada, znali smo koji igrači su nosioci... malo povrede, malo Piksi, malo forma i sve smo to izgubili.

 

Rekao bih i da nam fali malo boljih protivnika, meni se 45. minuta protiv Brazila jako dopalo kako smo ulazili u blokove, trčali nazad, sve su to stvari koje protiv bunkeraša ili manje talentovanih reprezentacija ne radimo dovoljno... 

 

Idemo na EURO osim ako se baš ne desi neko ludilo, a do tada ima vremena da se malo pojede sopstvenog ego-a, da se malo zacementiraju stvari... ili da se ponovo resetujemo i pokrenemo ciklus sa nekim Milojevićem, Stanojevićem, Jovanovićem... 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ја бих волео да и против Црне Горе играмо са 4 позади и да полако прелазимо на такав систем. Терзић је био лош али ок, прва му је текма тек као стартер, полако, нека га мало. Битно је да нађемо неког другог бека некако. Нека копају по дијаспори за неког клинца талентованог било шта. Треба нам у игри тај још један везњак вишка да би боље контролисали игру, да би имали мирнију контролу на терену.

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

Takođe, moramo Lazarevića da uvodimo u 11, više nije samo ozbiljan talenat, već vrlo upotrebljiv igrač koji se i nalaktao po Seriji A u srcu sredine, a znamo da tehnički može ka napred svašta nešto. Previše se uzdamo u Tadića, koji iako je majstor i ima još šta da donese, ponekad nam usporava igru i baš čekamo neku njegovu loptu koja seče odbranu... takve lopte mogu da reše utakmicu ali nisu nešto od čega sme da nam zavisi igra.

 

5 minutes ago, dzoneee said:

Ја бих волео да и против Црне Горе играмо са 4 позади и да полако прелазимо на такав систем. Терзић је био лош али ок, прва му је текма тек као стартер, полако, нека га мало. Битно је да нађемо неког четвртог бека некако. Нека копају по дијаспори за неког клинца талентованог било шта.

 

Problem sa 4 pozadi je što Kostić ne sme da igra levog beka, Eraković je tanak kao desni bek, Terzić ispade jedini prirodni bek u timu. Previše smo tu tanki da igramo sa 4 pozadi...

Link to comment
Share on other sites

Pod utiskom kvalifikacija smo u Katar otisli kurceviti i puni sebe a vratili se crvenih obraza. 

 

Mi i dalje baziramo celu pricu na Sergeju i Tadicu, igramo ofanzivno,  krojimo tim, a oni ljudi presni na beginner mode treninga i rekreaciju.

Piksijeva adaptacija 0.  

 

Treba nam jedan  takmicarski mec sutra, da izgledamo kompaktno a ne sa  7 napadaca kao protiv Madjara u BG.

Jer sto bi Nele iz zabranjenog pusenja rekao.... Ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Srbija ima to što ma od igrača, na nekim pozicijama je baš slab kvalitet i zbog toga trpi ceo tim. Piksi ima određeno igračko pa i trenersko iskustvo ali nema čarobni štapić da protiv ozbiljnih ekipa prikrije te nedostatke. kvalitet naših odbrambenih igrača pogotovo spoljnih igrača je baš upitan i dok smo mogli da damo gol više to se nekako zaboravljalo, sad je postalo vidljivo.

Kad je već tako Piksi se oslanja na proverene snage i slabo daje prilike čak i igračima koji bi mogli da nešto doprinesu( Samardžić pre svega )i guramo dalje ali za neki veći domet teško da možemo da očakujemo od ove generacije. U srpskom fudbalu nema kvalitetnog desnog beka ili desnog spoljnjeg za 3-5-2 formaciju i svi pokušaji sa živkovićem i radonjićem nisu dali rezultat. Jedini koji se pojavljuje sa dobrim predispozicijama za tu poziciju je Nedeljković iz Zvezde ali dečko ne igra ozbiljan fudbal za sada a da se ja pitam on bi pod obavezno igrao makar u TSC ili Čuki i za godinu dana taman da imamo igrača za EP, ali to su samo nadanja prosečnog ljubitelja fudbala i srpske reprezentacije, znam da od toga neće biti ništa.   

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...