Jump to content

VN Madjarske 2020, 19. jul


Radoye

Recommended Posts

22 minutes ago, Duh sa sekirom said:

Džoni ti ne razumeš, tj. verovatno kao ni većina ljudi ovde nećeš da priznaš, a to je da nije stvar u tehnici i senzoru, negobu kojem(čijem) bolidu se taj senzor nalazio. Da li bi odluka bila ista da je reč o Kimiju i Alfa Romeu ili Grožanu i Hasu.

Pričom o tehnici, senzorima, tolerancijama, itd... nam svima samo mažu oči i skreću pažnju sa pravog problema.

 

 

Pa, ono, uvek postoji instanca ulaganja protesta, pa da u krajnosti ode i na WMSC i da se tamo izanalizira sve. Samo, prvo bi neko trebalo da ulozi protest. A ako je ocigledno da je napravljen prekrsaj, siguran sam da bi protesta bilo - evo samo u Austriji 1 je RBR tri puta protestvovao protiv Mercedesa i uspesno preokrenuo raniju odluku sudija.

 

Jbg presedan za identican slucaj vec postoji (Austrija 2017) kad je receno da je tolerancija 0.2 sekunde (kao biolosko minimalno vreme za ljudsku reakciju) unutar kojeg moze da pocne da se krece da "uleti u pucanj", pod uslovom da za to vreme bolid ne izadje iz gridboksa tj. da taj transponder ne predje imaginarnu liniju koja registruje start. Ja vidim da je ranije krenuo, ti vidis da je ranije krenuo, svi vidimo da je ranije krenuo ali FIA je odlucila da je pod ovim uslovima to OK jer je unutar tolerancije koju oni smatraju prihvatljivom.

 

Dakle, ako majstor uspe da istempira da je bolid stacionaran do momenta -0.2 sekunde do starta, i da izmedju toga i 0.0s (momenta starta) predje manje od x cm start se smatra legalnim. Svejedno da li to uradi Botas, Kimi ili Grozan. Ne svidja se ni meni, ali je tako.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Haas drivers Kevin Magnussen and Romain Grosjean have been penalised after the team was found to have broken rules banning the use of “driver aids” during the Hungarian Grand Prix

 

The stewards ruled the team violated a technical directive by issuing instructions to both drivers to pit for slick tyres on the formation lap prior to the start of the race. Teams are forbidden from issuing instructions to their drivers during the formation lap.

 

“Having considered the matter extensively, the stewards determined that the team instructed the driver to pit,” they ruled. “The team could not prove that one of the exemptions made under paragraph A. 2. a) to g) of the Technical Directive 011-17 was applicable.

 

“Therefore, the stewards consider there is breach of Art. 27.1 of the Sporting Regulations, that the driver must drive the car alone and unaided.”

 

Both have had 10 seconds added to their race time. Magnussen therefore drops from ninth place to 10th in the classification, which promotes Carlos Sainz Jnr to ninth place. Grosjean falls from 15th place to 16th, falling behind Kimi Raikkonen.

 

Haas drivers’ formation lap radio messages

While Magnussen swapped several messages with his race engineer about pitting, Grosjean was only told to pit at the last moment:

 

Magnussen: Ah, we’ve done the wrong thing. It’s already a dry line.
To Magnussen: Understood, Kevin, understood. What do you want to do?
To Magnussen: So we’ll do the start and then we’ll figure it out, Kevin.
Magnussen: Copy that.
To Magnussen: OK Kevin I think we’ll box now. Box now.
Magnussen: Yeah I agree. Box now, box now.
Magnussen: For dry, yeah? For dry?
Magnussen: Box now for dry.
To Magnussen: Yeah we’re boxing for dry.
Magnussen: Box. Box for dry.
Grosjean: Track is drying a lot already.
Grosjean: I’m almost tempted to box and put slicks.
To Grosjean: Box, Romain, box.
To Grosjean: Box, Romain, box.

 

 

Mes'cini da je kazna za Magnusena jako nategnuta. Sto se Grozana tice ovo moze da se protumaci kao da je dobio instrukciju od tima (sto je Stajner i potvrdio tokom prenosa na Sky) al' Magnusen je prakticno narucio slikove sam.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je valjda najjadnija kazna u istoriji f1. Prvo sto je preglupo pravilo da sme da se govori vozacima u toku trke kada da idu u box, a u krugu za zagrevanje ne, a onda i tumacenje pravila, u oba slucaja su inicijativu za promenu guma imali vozaci. Prejadna kazna

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Maharaja said:

Jako retko gledam prenos na SK, ali eto danas se zadesilo. Vidim da jedan komentator nije tu zbog bolesti, ali jesu li oni uvek tako letargični?

Danas je bilo baš dobrog trkanja, a on kao da prenosi sahranu.

 

Nazalost takvi su i kad su u kompletu, jako cesto propustaju akciju na stazi jer se koncentrisu li strogo na neke price iz padoka/novina/medija ili sta vec ili  striktno na live timing, dok direktno desavanje na stazi je zanemareno, a anticipiranje pojedinih akcija, startegija i uocavanje bitnih momenata koji su vidljivi na ekranu je za njih SF misija. Pokusao sam da im ukazem na to u par navrata na tviteru ali nije bas dalo rezultata.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Maharaja said:

Jako retko gledam prenos na SK, ali eto danas se zadesilo. Vidim da jedan komentator nije tu zbog bolesti, ali jesu li oni uvek tako letargični?
 

 

3 minutes ago, Romantik said:

 

Nazalost takvi su i kad su u kompletu, jako cesto propustaju akciju na stazi jer se koncentrisu li strogo na neke price iz padoka/novina/medija ili sta vec ili  striktno na live timing, dok direktno desavanje na stazi je zanemareno, a anticipiranje pojedinih akcija, startegija i uocavanje bitnih momenata koji su vidljivi na ekranu je za njih SF misija. Pokusao sam da im ukazem na to u par navrata na tviteru ali nije bas dalo rezultata.

 

Pavle je taj koji je bio danas sam jer je Srdjan fasovao koronu... Srdjan je pravi komentator, ima energiju, dok Pavle nema ni to. Cini mi se cesto da se ne dopunjuju dobro, vec su fokusirani na iste stvari pa onda nesto propuste. 

 

Pavle danas nije skapirao dosta dugo da su Haas-ovci otisli u boks pred start.

 

Ali nisam video da imamo bolje komentatore... 

Link to comment
Share on other sites

Ako je u topiku najvišepostova namenjeno Bottasovom peoklizavanju, onda znamo, kakva je bila trka.

Hamilton još malo, pa GOAT. Zasluženo? Da se mene pita, a ne pita se me, onda ne. Em dominantan bplid, em nikakvi suvozači. Rosberg? Malo bolji Rubens. Button je bio egal sa Hamiltonom u Mclarenu.

Ovako dominantan bolid, toliko dugo vremena, niko nije imao. Možda je bio dominantniji Williams sa Mansellom, ali samo godinu dana.

Hamilton je 🔝vozač, u prvih 10 ikada lagano, ali toliko dobar nije. IMHO.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
...
Pavle danas nije skapirao dosta dugo da su Haas-ovci otisli u boks pred start.
... 



Znam da sam čuo juče, a sad sam i vratio snimak i zaista kaže na kraju formation lapa: "...a vidimo Haasove vozače koji će krenuti u trci iz pit lane-a..." (na kraju 12. minuta)

Sent from 127.0.0.1

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, fancy said:

Znam da sam čuo juče, a sad sam i vratio snimak i zaista kaže na kraju formation lapa: "...a vidimo Haasove vozače koji će krenuti u trci iz pit lane-a..." (na kraju 12. minuta)

 

Hmmm a posle toga u nekom trenutku je bio iznenadjen sto nece odlaziti u boks kao i svi ostali... 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...