Jump to content

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.


goldberg

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.  

113 members have voted

  1. 1. Za koga cete glasati?

    • SNS
    • SPS
      0
    • SRS
      0
    • SVM
      0
    • Sapic - SPAS
    • POKS
    • UDS
      0
    • Metla 2020
    • Srpska stranka Zavetnici
      0
    • PSG
    • Nek maske padnu - Zelena stranka - Nova stranka
    • Suverenisti
    • Ostali
      0
    • Ne izlazim na izbore


Recommended Posts

Meni ovi rezultati (izlaznosti) deluju sjajno. Velika većina sveta na svoj, verovatno jedini mogući, način stavlja do znanja nekoliko stvari: svesni su da je ovaj sistem pakao i nedemokratski, preziru SNS i vide da je u pitanju ološ, ne pokazuju ni približno onoliki strah koji je bio prisutan prethodnih godina, svesni su da ono od čega će se jednom praviti prava opozicija/neka buduća vlast nisu učestvovali na izborima, svesni su da je korona situacija vođena polukriminalno-poluamaterski, politikantski.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

КиМ, излазност 53,51 до 18.00

ОЕБС је до 18 часова регистровао 51.011 гласова на Косову и Метохији, тако да је излазност 53,51 одсто.

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Atila said:
21 minutes ago, Leonard said:
Ti si rekao ispod 45

Pa tu će i biti otprilike, bitno je da je ispod 50%, zbog psihološkog efekta da je veći deo Srbije ostao kod kuće + nikad manja izlaznost otkako je SNS na vlasti.

 

Cemu sluzi taj psiholoski efekat? Ozbiljno pitam? nikad mi nije bilo jasno. Svakako ce on i dalje vladati.

To isto ko i oni u USA Trump is not my president, ili i didn't vote ( ili vec kako je isla ta parola ) . Trump je ostao precednik, a isto je tako i njihov ( tih koji kazu da nisu glasali za njega ).

Link to comment
Share on other sites

I još nešto...imajući u vidu koliko je birački spisak realan, gde su procene da pravo glasa ima cirka 5.5 miliona, procenti koji će na kraju biti su sve sem pobede bojkot ekipe.

 

E sad, i ova bitanga koristi taj spisak od cirka milion viška da može da mulja sa mrtvima, duplo upisanima i sl. ali sumnjam da to ima toliki uticaj.

 

To sum up, procenti su nebitni. Mene više brine što ni bojkot ni ova fejk opozicija što je izašla nema ideju šta će i kako raditi od sutra. Posebno ekipa koja ostaje bez finansiranja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih rekao da će izlaznost biti 50,X čisto da se ne može reći da na izbore nije izašla većina. Manjak od 6% Vučić može da se vadi da su to uplašeni od korone. Opozicija će takođe moći da kaže "eto ni sa svim lopovlucima i lažnom opozicijom nije uspeo da dobaci do izlaznosti 2016. godine. Ja bih lično bio zadovoljan sa ispod 48% kako sada stvari stoje jer to je dovoljno ispod polovine da nema sumnje da većina nije odabrala ovaj sastav skupštine.

 

Biće interesantno videti gde su dobili glasove ovi koji pređu cenzus, ako to budu neka sela to će biti neodbranjiva situacija za te stranke. Šta je sa Paraćinom i Šabcem, vrlo malo vesti stiže odatle ?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, NMX said:

I još nešto...imajući u vidu koliko je birački spisak realan, gde su procene da pravo glasa ima cirka 5.5 miliona, procenti koji će na kraju biti su sve sem pobede bojkot ekipe.

 

E sad, i ova bitanga koristi taj spisak od cirka milion viška da može da mulja sa mrtvima, duplo upisanima i sl. ali sumnjam da to ima toliki uticaj.

 

To sum up, procenti su nebitni. Mene više brine što ni bojkot ni ova fejk opozicija što je izašla nema ideju šta će i kako raditi od sutra. Posebno ekipa koja ostaje bez finansiranja. 

 

Nema mrtvih vise otkako si digitalizovali maticne knjige, proveravao sam na sajtu ministartva, bas me je zanimalo i niko od mrtvih koje ja znam  nije bio na birackom spisku. Tako da svako ko je prijavio u opstini smrt nekog bliznjeg taj vise nije u birackom spisku. A moras da prijavis da bi dobio dozvolu da obavis sahranu.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

До 18.00 изашло 40,82 одсто бирача

На биралишта је до 18 часова у Србији изашло 40,82 одсто уписаних бирача, не рачунајући гласове са Косова и Метохије, док је са гласовима са КиМ излазност око 42 одсто, саопштио је РИК.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, NMX said:

I još nešto...imajući u vidu koliko je birački spisak realan, gde su procene da pravo glasa ima cirka 5.5 miliona, procenti koji će na kraju biti su sve sem pobede bojkot ekipe.

 

E sad, i ova bitanga koristi taj spisak od cirka milion viška da može da mulja sa mrtvima, duplo upisanima i sl. ali sumnjam da to ima toliki uticaj.

 

To sum up, procenti su nebitni. Mene više brine što ni bojkot ni ova fejk opozicija što je izašla nema ideju šta će i kako raditi od sutra. Posebno ekipa koja ostaje bez finansiranja. 

 

Ukupne brojke ce dati najbolji pokazatelj stanja. Zanima me ukupan broj glasaca i kolika je razlika u glasovima sns+sps+srs u odnosu na prosle izbore.

Link to comment
Share on other sites

Svako je iz drugačijih razloga odlučio da ne izađe na izbore. Ja bih to uradio da je i ostatak političke garniture Srbije odlučio da učestvuje na izborima, prosto sam protiv sistema koji omogućava da neko poput Vučića toliko uzurpira vlast, a njegove alternative mi ne garantuju da bi bile bitno različite. Donekle bi bili različiti/bolji, ali nedovoljno da bi bili opcija, a i videli smo ih kako vrše vlast, na različitim nivoima.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Pa sad, Crta daje vecu izlaznost od Cesida koji je kao naklonjen Vucicu.  Ne bi ja nikome preterano verovao.

 

Crta radi obračun na osnovu uzorka glasčikih mesta gde imaju kontrolore. Oni sasvim sigurno ne šteluju. Sem toga, stoji upozorenje da je margina greške kod njih 1.1%.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dolce gusto said:

Ono sto mislim da je bitno da u tri najveca grada izlaznost bude ispod 40%.

Zanima me kako prolaze Sabac i Paracin... 

Paraćin izlaznost kao i uvek, jako mali procenat je glasao samo na lokalnim. Za sada vlada mišljenje da će biti jako slično kao 2016. u glavnom odboru Pauna ali nikad se ne zna. Jaaaako puno kontrolišu i zaustavljali su glasanje više puta na milijardu biračkih mesta

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...