Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

5 minutes ago, Milos 3.14 said:

Sta mislis o varijanti Borise na 3. Da coskari , protrcava po ceonoj i pripaljuje trojke. Verujem da je to najkomfornija opcija za letargicnog lika poput njega, a i mi bi mogli imati koristi.

 

ako smem ja - ne bi stigao bukvalno nikoga na tri. unistilo bi mu i ono malo samopouzdanja plus bi imali -10 za 3ipo minuta

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Princeton21 said:

Ima(o) je tu povredu ledja, nije bas imao najbolju proslu sezonu - nisam siguran da ce toliko biti trazen medju top EL klubovima, da bi nama bio sasvim nedodirljiv. Ako ce se praviti kicma ekipe od domacih igraca, onda ne vidim ko jos posjeduje kvalitet osim Kaline i Nedovica, onda za njih dvojicu i treba propisno da se otvori novcanik.

 

  posto Obradovic ostaje u Feneru izgleda da hoce da zadrzi Kalinica tamo...mada on je lik kome izgleda pare nisu presudne pa mozda i imamo sanse...

Link to comment
Share on other sites

Nesto razmisljam nocas, posto nisam mogao da spavam ('bem ti coveka koji razmilja o KK CZ kad ne spava umesto u nekoj Moniki Beluci u najboljim danima 😃):

Kakav fliper crveno-belih EL timova:

-Djenka od nas u Milano, pa iz Milana nazad.Punter iz Olija kod nas, pa onda u Milano za manje od pola godine. Sada Djenka u Oli.Jos samo da se Neda vrati iz Milana kod nas, i 'bes mi sve ako ijedan od njih trojice bude kapirao gde igra sledece sezone😎

  • Like 2
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Dee Bost je jako loš igrač, našem prošlosezonskom startnom pleju ne može ni patike da čisti. 

 

Zadovoljan sam odlascima Đenke i Pantera. Naravno da mi je za prvog žao, ali baš se raspao, neverovatno mi zvuči da ga je uzeo Olimpijakos a ne neki Banvit. Za Panterom sigurno neću plakati, iako je pošteno odradio gažu kod nas. Išutiraće ga iz Milana tokom sezone kao i svakog indijanca sa kojim su probali, mark my words.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

ako smem ja - ne bi stigao bukvalno nikoga na tri. unistilo bi mu i ono malo samopouzdanja plus bi imali -10 za 3ipo minuta

Ne bih ga stavio da cuva Milaknisa i da ga juri kroz blokove, posto mislim da jedino taj tip igraca ne bi mogao da cuva. Neke staticnije trojke koje se vise oslanjaju na 1-1 bi lepo zaustavio. 

 

Recimo da defanzivno na toj poziciji moze bolje od Davidovca, u svakom pogledu.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Princeton21 said:

Ima(o) je tu povredu ledja, nije bas imao najbolju proslu sezonu - nisam siguran da ce toliko biti trazen medju top EL klubovima, da bi nama bio sasvim nedodirljiv. Ako ce se praviti kicma ekipe od domacih igraca, onda ne vidim ko jos posjeduje kvalitet osim Kaline i Nedovica, onda za njih dvojicu i treba propisno da se otvori novcanik.

 

Kako komentarišeš činjenicu da jedan od nosialca igre treba da bude igrač koji je u zadnje dve godine propustio cirka polovinu utakmica u svim takmičenjima u kojima je učestvovao?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Laki21 said:

 

Kako komentarišeš činjenicu da jedan od nosialca igre treba da bude igrač koji je u zadnje dve godine propustio cirka polovinu utakmica u svim takmičenjima u kojima je učestvovao?

Treća sreća.

A i Panter može da se vrati kad ga šutnu iz Milana.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Chaos Is Me said:

Dee Bost je jako loš igrač, našem prošlosezonskom startnom pleju ne može ni patike da čisti. 

 

Zadovoljan sam odlascima Đenke i Pantera. Naravno da mi je za prvog žao, ali baš se raspao, neverovatno mi zvuči da ga je uzeo Olimpijakos a ne neki Banvit. Za Panterom sigurno neću plakati, iako je pošteno odradio gažu kod nas. Išutiraće ga iz Milana tokom sezone kao i svakog indijanca sa kojim su probali, mark my words.

Ne bih se slozio za Bosta da je bzv igrac, ok nije kvalitet Zoa, ali je dobar igrac, pogotovo za ekipe koje igraju jako u odbrani, gde se zna ko je sta, da ekipa ne igra kao Real nego kao Oli, onda je koristan i to bas, odlican u odbrani, igra do koske, korektan u tranziciji, dobar pregled igre, sut promenljiv od 25 pa do preko 40%, sve zavisi ne znam od cega verovatno od samopouzdanja i uloge, dobar pregled igre sve u svemu dosta bolji igrac od Halla, i npr sa CMM, bi pravio dosta problema i cinili bi dobar tandem...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dee Bosta se secam jos iz Buducnosti I pisao sam da će biti odličan igrac i naravno većina na forumu kao nema sanse kamenja. Smatram da je napravio dobru karijeru. 

Takodje se nalazi u delu karijere čija putanja ide na dole i da on bolji nece biti. Mozda su razlog I godine jer puni ove sezone 31-vu. Veliki minus je sto nije uspeo Sarasu da se nametne koji od Yuga pravi BMW (svaka mu čast za Walkup-a), odnosno ne smeš da dozvolis da Saras odustane od tebe jer to znači da sa tobom nesto nije u redu. 

 

Kao druga opcija na poziciji 1 bi možda mogao da prodje, ali samo zato ako ga Sale želi. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Babaduka said:

Ne bih se slozio za Bosta da je bzv igrac, ok nije kvalitet Zoa, ali je dobar igrac, pogotovo za ekipe koje igraju jako u odbrani, gde se zna ko je sta, da ekipa ne igra kao Real nego kao Oli, onda je koristan i to bas, odlican u odbrani, igra do koske, korektan u tranziciji, dobar pregled igre, sut promenljiv od 25 pa do preko 40%, sve zavisi ne znam od cega verovatno od samopouzdanja i uloge, dobar pregled igre sve u svemu dosta bolji igrac od Halla, i npr sa CMM, bi pravio dosta problema i cinili bi dobar tandem...

 

Evroligaška statistika na nivou karijere mu je grozomorna. 38% iz igre i 28% za 3. To je stvarno bedno. Nama treba igrač za evroligu. Neka je i solidan u odbrani, može da bude samo back up u najbolju ruku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Sector said:

 

Zar postoje takvi? 

Malo ih je ali ima ih. Radjaju se svaki dan 😄 

3 hours ago, Ridji said:

 

Uvek sam se pitao ko li je ovom rekao, ili ga bilo kako ohrabrio, da pokusava 'javno' da se bavi kosarkom

 

Procene su mu pogresne u 97% slucajeva a analize su na nivou osrednjeg amatera posmatraca iz Pionira...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Evroligaška statistika na nivou karijere mu je grozomorna. 38% iz igre i 28% za 3. To je stvarno bedno. Nama treba igrač za evroligu. Neka je i solidan u odbrani, može da bude samo back up u najbolju ruku.

slazem se skroz, Dee Bost neka hvala...eurokup je za njega pravo takmicenje...

 

nego razmisljam, mozda bi se mogao pojuriti Pjer Dzekson, igrao g ligu prosle sezone, dobar igrac samo sto nije bas igrac sistema...ne pamtim kakav je odbrambeni igrac, ali s obzirom na gabarite verovatno nije na nekom nivou...

Link to comment
Share on other sites

Bice glavno pitanje za kakve igrace cemo imati novca. S obzirom da nismo mogli ni da se borimo za Pantera i Djenku (za Djenku mozda nismo ni hteli) i da necemo moci ni za tandem Braun-Beron, mislim da nas zaista ocekuje igracki skromniji tim. Mada, iskreno, ni Beron nije bio ni blizu toliko trazen pre dolaska kod nas, a ni Braun. Tako da se treba uzdati u dobar skauting i verovatno cekati neki Avgust ili Septembar za pojacanja. 

 

Verovatno ce nam takva biti sudbina.

Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod Monaka i igraca koji su kod Obradovica "najsveziji" ima ovaj Clemmons (5 godina mladji od Dee Bost-a), kakav je on u komparaciji sa Dee Bost-om (koga neki hvale a drugi osporavaju ovde)?

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

Raspravljali smo na prethodnim stranama i mislim da svi možemo da se složimo da nam trebaju dva plejmejkera različitih karakteristika: jedan da bude dobar šuter i solidan razigravač, ne mora da bude neki ubica fizikalac i defanzivac, drugi da bude fizički jak i dobar prodor igrač i defanzivac, igrač tranzicije, ne mora da bude neki šuter. Imena nisu toliko bitna ako se uklapaju u taj profil.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Gudura said:

Kalinic je na listi nepozeljnih od strane "najvernijih". Sumnjam da ce Covic dozvoliti sebi u startu tu vrstu tenzije i sukoba

Pre neki dan drugar je sluzio Kalinu u Nacionalnoj klasi u bigu i pitao ga je za Zvezdu,kaze Kalina nista od toga...                    Nije mi zao sto su otisli Panter i Dzenkins,prvi je klasicni amer divljak bez imalo racionalnosti u igri,doduse kod nas je pogadjao u dobrim procentima ali mislim da nama ne treba takav igrac da bude prvi bek .Carli je skup da bi igrao kod nas to sto je igrao ove sezone... Uvek bi izabrao Nedovica pre Pantera,makar i rovitog....

Edited by Uti
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...