Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Pobedu i titulu su nam, inace, donela 4 domaca krila i to "hajde vise u penziju" Lazic, "kada ce vise da sredi telo" Davidovac, "ne mogu vise da ga gledam" Simonovic i "nikako da nauci da vodi loptu" Dobric. Normalno, uz samo dvojicu od sedmorice stranaca koje smo u jednom trenutku imali na raspolaganju.

 

Ostali su uglavnom ili bili povredjeni ili klupirani ili pokusani da se odstrane ili su odstranjeni. Velicina Dejana Radonjica i jeste u tome da nije hteo da ugrozava uspeh kluba zarad trulih kompromisa i da ostavlja igrace koji mu nisu bili po volji iako su navijaci ocekivali pojacanje na 1 ili da JOB zadrzi posao.

 

Sve se videlo u finalu u kojem je jedan Ejim izgledao onoliko lose, a svi nasi igraci preorali parket jer drugacije nije ni moglo da se dobije.

 

Sad treba videti (ostala je jos KLS, ali to je manje bitno) sta i kako dalje i kako doktoru Radonjicu obezbediti sve sto treba da bi imao jos jednu uspesnu sezonu (ukljucujuci tu i EL). Od ovih 13 igraca mislim da sigurno ostaju Walden, Lazic, Dobric, Davidovac i, nadam se, Nnoko. Sto znaci da nam treba jos 7-8 igraca (ne vise!), pa cemo videti kako ce sve to izgledati u omiljenom delu sezone, letnjem prelaznom roku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Želio bih ovom prilikom da vam čestitam na zasluženom osvajanju titule u nekom maniru kojim su demonstrirali igrači i treneri oba tima. Koliko god se medijskog cirkusa napravi svaki put kada se ova 2 tima susretnu ne treba zaboraviti da smo svi mi ovdje zbog košarke i momaka koji nose te dresove, a ne zbog raznih političkih poluproizvoda koji dobiju medijski prostor u ovom trenutku da bi ubrali koji politički poen.

Smatram da je na kraju odlučila prednost domaćeg terena jer su u pitanju dvije ekipe sličnog kvaliteta pa na kraju u tim duelima odlučuju nijanse jer su skoro svi mečevi u seriji stali na 1 ili 2 lopte. Dosta je značilo i za Zvezdu sto uporedo sa ABA finalom nijesu igrali i završnicu EL reg. sezone pa su se mogli adekvatno pripremiti za svaki meč. Obje su ekipe imale svoje šanse za brejk do kojeg na kraju nije došao niko u finalnoj seriji.

Vidjeh da je bilo price o Ejimu, koji je odigrao jednu dosta lošu seriju ali i povrh toga ja mu ne zamjeram previše jer je to jednostavno način na koji čovjek igra čitavu karijeru, čvrsto i sa dosta kontakta. U seriji dje je toliki fokus bio na sudjenju, Ejim je idealan kandidat da se na njemu vježba kriterijum i kompenzuju neke prethodne odluke. Mislim da je svaki meč zavrsio sa 5 penala od kojih bar 3 budu u napadu na post-up posjedima koje je tako igrao čitave sezone. Problem kod toga je sto ga je to frustriralo i to se vidjelo i po reakcijama njegovim i na kraju se odrazilo na igru Budućnosti. Mozda da su mu rekli da kampuje na liniji za 3 poena dok pomažu sa njega i isključivo šutira za 3 bi manje štete napravio ali to nije to. Bez Ejima, Buducnost je morala da igra dosta nisko vecinu serije i dozvoli dosta ofanzivnih skokova zbog razlike u tom size i agresivnosti. Samo u majstorici odnos u 2nd chance poenima je bio 20-4 u korist Zvezde, sto je za onakav meč bio nenadoknadiv hendikep.

U svakom slučaju, vidjeli smo neke pozitivne trendove kada je odnos ova dva kluba na terenu i nadam se da će i drugi to ispratiti.Turbulentna sezona je iza vas ali ima potencijala da bude isto i jedna od rezultatski najuspješnijih, gejmerskim rečnikom GGWP i neka early drafts Prelazni rok topica krene :)

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

  • Like 17
  • Thanks 5
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Kankkunen said:

Hteo je Radonjić da ga dovede u mini prelaznom roku (ABA) čak je i kum rekao "dobar dan" :classic_smile:

 

Ne znam koliko je to tacan info ali pojacanja poput Luke su siguran put ka posljednjem mjestu u EL, koje nam je slucajno izmaklo ove sezone.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tesko da cemo imati puno kvalitetniji sastav i igrati bolju kosarku i sledece sezone, mi ne mozemo da potpisemo 5 kvalitetnih stranaca vec 1 ili 2 kao sto je to bio Loyd i kao sto je to trebao biti Nnoko, ostalo bi bila neka kompromisna resenja i nesigurna opklada tipa Walden, Hall, JOB (s' tim sto je Walden preplacen u odnosu na ono sto moze da pruzi zbog da bi se šuknulo komšiluku). Od domaćih igraca tesko da ima šta da se probere a da ispunjava kriterijume da moze biti EL starter za ekipu koja se nece boriti da izbegne fenjer. Mislim da je osvajanje ABA lige, ovakve kakva jeste, jedini realan takmicarski imperativ i u buducnosti a da u EL nije realno da se desi nekakav iskorak i uloga kakvu smo imali u prvom Radonjinom mandatu. Jednostavno, postojanje Mege sa ovakvim konceptom i argumentima prilikom dovodjenja prospekata jos dugo ce ciniti nemogucom neku ozbiljnu ulogu Crvene Zvezde (ili mozda nekada Partizana) u EL i eventualno ponavljanje sezona kakva je bila nasa kada smo dohvatili top 8 ili kada je Partizan usao na F4 2010.

Edited by SunZero
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Čvarkov said:

Čini se da je konačno i Čova shvatio da su on i Radonja najbolji fit. Dobro, shvatio je on odavno, ali tvrdoglavost nije dozvoljavala da prizna. Nekako mi se čini da imaju prisniji odnos nego u prvom mandatu.

Уз стихове опет се заљубљујем у тебе помирили се Ћоки и Деки хахаха....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mmajstor said:

 

Isto sto sada mislim o Buducnosti sam mislio i ranije. Sa 3 kvalitetna igraca nisam video kako bi mogli da nas dobiju na domacem terenu, pa me zato napadose sa strasnim Edzimom i Danilom Nikolicem. 

 

To kako su mogli da nas dobiju u BG si mogao da vidis u sve tri utakmice ovde koje su bile tesne, na jednu ili dve lopte i mogle su da odu na obe strane. Sve 3 su bile must win, nije lako igrati pod takvom presijom kao i 5 puta za redom biti bolji od tima pribliznih kvaliteta.

To sto je sad krenula mantra laganica, moj Misko (Salo) bi mogao isto zatvorenih ociju je druga prica.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sistem takmicenja je takav da najvise zbog toga tesko da autsajder moze da se nada prolasku u TOP 8. Ipak, ne bih gledao to takmicenje i KKCZ u istom da ne verujem u to.

 

Za pocetak, na 1 i 2 su dovoljna samo dva dobra stranca, na 3 ne treba niko, 4 i 5 ce morati temeljno da se nadogradi. Jedan lagani plej koji uglavnom asistira, jedan trpac tipa Loyd, jedna cetvorka sa dobrim sutem i par rezervnih opcija na 4 i 5 i to je to.

 

plej asistent, Walden, Uskokovic

bek trpac, Dobric, Nenadic(?)

Davidovac, Lazic, Lazarevic

prva cetvorka, MJK (?)

Nnoko, druga petica, Reath(?)

Link to comment
Share on other sites

 

14 minutes ago, Cavani said:

To kako su mogli da nas dobiju u BG si mogao da vidis u sve tri utakmice ovde koje su bile tesne, na jednu ili dve lopte i mogle su da odu na obe strane. Sve 3 su bile must win, nije lako igrati pod takvom presijom kao i 5 puta za redom biti bolji od tima pribliznih kvaliteta.

To sto je sad krenula mantra laganica, moj Misko (Salo) bi mogao isto zatvorenih ociju je druga prica.

 

 

S obzirom na individualni kvalitet igraca oba tima, ja zaista mislim da samo losiji trener ili neki sticaj okolnosti bi doveo do poraza od Buducnosti u plej ofu. U jednoj utakmici moze da se izgubi ili u nekoliko da se odigra tesnje, jer razlika u nasu korist nije bas toliko velika. I pored toga izgubiti 3 meca u plej ofu je vec jako tesko, sem ako se ne zadovolje prethodni uslovi. 

 

Radonjica ne smatram losim trenerom, tako da ova prilika nije propustena, a bojim se da bi bila propustena da smo 3 utakmice igrali u Podgorici, jer se onaj sticaj okolnosti u vidu loseg sudjenja desio u Podgorici. Da su obrnute uloge ja verujem da bi i Miloje sa Zvezdom dobio Buducnost sa Radonjicem jer nijedan ni drugi nisu losi treneri, a pokazao se kao presudan domaci teren i podrska sa tribina i sudija. Sa pritiskom su se nosila oba tima i dobro su se pokazali i jedni i drugi na tom polju. 

Edited by mmajstor
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

I to je jedna od stvari zbog kojih znamo da Radonja nije savršen (

Niko nije savršen😁   ti igrači dokazuju u odlzčujućim utakmicama da s'punim pravom veruje u njih. Za razliku od Davidovca koji prosto nestane kad je najbitnije.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Predragdjape said:

Naravno. Evo ja cu jednu brzopoteznu. Nedovic umesto Lojda. 😄

 

Nedovic produzio sa Pao ako se ne varam. Taman da su Jovic i Nedovic zajedno pa da angazujemo i kliniku Anlave da nam spreme dva kreveta u pripravnosti. 

Link to comment
Share on other sites

Možda zvuči ludo, ali ja bih Holu dao još jednu šansu.

Mislim da ga Radonja može opraviti i spremiti za narednu sezonu kao legitimnog 2. pleja.

Ostanak Noka bila bi velika stvar. Nadam se da je to realno.

Volden? Preslab za prvog pleja, a mora mu se dati lopta u ruke da bi isporučio nešto. Nisam pametan.

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kao da su im realne zamene Nedovic, Kalinic i Milutinov. Nece biti problem da se maknu ako naidju kvalitetniji klinci koji mogu isto da doprinesu, ali na zalost njih nema na vidiku, Lazarevic koji se najvise pominje puni 25 ove god, a mora jos da saceka da Lazic se skloni.

Koliko god mi bilo mrsko moram da priznam da npr Radanov nije ni blizu da da veci doprinos od Lazica u ovakvim utakmica.

Ja bih probao sa onom malim iz Igokee, probati sa Miskom da nam da barem jednog top talenta ako moze i teraj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Od stranaca za iducu sezonu samo Volden i Noko. Lojd ce sigurno dobiti izdasniju ponudu, Hola bih nogobuljisao i pred plejof KLS, a od Rita ne vidim nikakvu korist (cini mi se da mu svakako istice ugovor). Kontam da cemo se rastati i sa Kuridzom i Simonovicem. Sto se Kuzmica tice, tu sve zavisi od Radonje. Mislim da ostaje i Uskokovic, a Lazic, Dobric i Davidovac su sigurni. Tri dobra stranca, par povratnika od preko, jedan domaci mladi igrac, i to bi bilo to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Perkos2 said:

Niko nije savršen😁   ti igrači dokazuju u odlzčujućim utakmicama da s'punim pravom veruje u njih. Za razliku od Davidovca koji prosto nestane kad je najbitnije.

Samo što se nadam da Simonovića neće spasiti odbrana u poslednjoj utakmici i ona jedna trojka, iako ništa nije mogao da pogodi bukvalno u celoj seriji. Treba igrati 80 utakmica u sezoni, a pritom, dao je taj jedan koš iz 4 pokušaja. Nije baš da je izdominirao. Naravno, u samoj završnici je bilo, ali stvarno nisam pao na dupe od njegove ofanzivne partije. 

 

Kuzmić se razgoropadio sa 8 poena jer nije igrao Reed. 

 

Oni su apsolutno nepotrebni za evroligaško takmičenje, jer tamo nema Budućnosti, protiv koje oni mogu da odigraju 1 od 5 solidnih utakmica. Em će biti samo stariji. 

 

Lazić, s druge strane, mislim da ima mesta i za sledeću sezonu. 

 

Na kraju će biti kako Radonjić kaže, a nadam se da će poslušati iskusnije stručnjake sa foruma. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kankkunen said:

Bio je nedavno u BGD na nekim terapijama, moguće da je bilo nekih razgovora, kao i sa Jovićem.

 

Ipak nije zvanicno potpisao produzenje, bilo je samo sto nije ali izgleda da je povreda pokvarila planove. Samo da li je realno da potpise za Zvezdu kada se uzme u obzir sta je pisano u februaru:

 

Quote

Kako prenose grčki mediji, Panatinaikos želi da produži ugovor sa Nedovićem i pregovori su već krenuli. Nekadašnji košarkaš Crvene zvezde bi u slučaju prožetka saradnje dobio dvogodišnji ugovor vredan oko 1,6 miliona evra.

 

Link to comment
Share on other sites

Jedna od stvari koja mi je uvek smetala kod Radonjića jeste nemanje želje da rizikuje. A to je npr. da "klincu" da šansu kad je utakmica egal, kad je neizvesno, a ne kad je minut do kraja i +20. Tako ni Uskoković ne bi video terena da nije bilo iznuđeno. Radanov ga nije ni video, a ni Rit maltene.

Drugo, odsustvo rizika, sigurica, jeste i samo jedan "divljak" u ekipi. Ove sezone Lojd (ranije Markus, Kvinsi). Zato je i JOB bio višak. Preslabo za iznenađenje i bum. Jer kada se taj 1 zatvori, nema ko da iskoči, jer su sve igrači zadatka, "krvava kolena" i sl.

U tom smislu, uopšte me ne bi iznenadilo vraćanje Mitrovića, Blažića, Jovića + Nedović... 

Ja bih voleo da Laza ipak dobije neku f-ju u klubu, kao i Simonović, a da Lazino mesto zauzme Lazarević npr. Ali to se verovatno desiti neće, jer neće biti volje za rizikom i zato će se ići na "sigurno", na povratnike. 

Strogo kontrolisana košarka, i više nego dovoljna za ABA i preslaba za Evropu. 

I da, naš tim, "prejaki za lokal preslabi za Evropu" i jeste pravi tim za Radonjića.

Edited by svarozicslo
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, pavijan2 said:

Možda zvuči ludo, ali ja bih Holu dao još jednu šansu.

Mislim da ga Radonja može opraviti i spremiti za narednu sezonu kao legitimnog 2. pleja.

Ostanak Noka bila bi velika stvar. Nadam se da je to realno.

Volden? Preslab za prvog pleja, a mora mu se dati lopta u ruke da bi isporučio nešto. Nisam pametan.

 

 

 

 

Hol opet ???

 

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...