Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Na kraju nas je kostala ova doselekcija, vjerujem koliko i Pangos 🙂 

 

Da smo imali vise srece sa Nnokom, uz Terry+Job za jednog postenog igraca na 4, ovo bi bio prilicno fino skockan tim sa petoricom stranaca.

 

Pangos, Walden (+Uskokovic)

Loyd, Dobric, Radanov

Lazic, Davidovac

John Brown III, MJK, Simonovic (+Simanic)

Nnoko, Kuzmic (+Djordjevic)

 

 

Uz to da smo imali pune tribine, vjerujem da bi celava prevara jos bio na klupi.. Jbga.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Chaos Is Me said:

Mislim da je red da zaboravimo konačno na Džonija svi pa i ti, čiji je skoro svaki post na ovoj temi vezan za njega.

ja dzonija uopste nisam pomenuo u postu, vec silbovanje kao resenje ili pokrice za los rad uprave/struke

s druge strane, nakon onakve partije kuzmica sinoc, naravno da ce tema biti i visoki koga smo pre 3 dana oterali

isto kao sto je redovna tema i zli o'bradovic koji nas toliko unakazi 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

 

Sada je pitanje kako uklopiti sve te igrace za finis sezone, bice to ozbiljan posao za Radonjica. Pa od naredne da on lepo napravi tim i da se od pocetka sezone (ako se osvoji ABA liga) definise sta se zeli u EL - ili borba dok god ima sanse za TOP 8 i ozbiljan tim ili tim koji raste i neko 14. mesto na tabeli.

Naravno, zeli se final four , to se zna kao i svake sezone, ali onda vec od Novembra igramo rekreativno i bitnija je ABA

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

ja dzonija uopste nisam pomenuo u postu, vec silbovanje kao resenje ili pokrice za los rad uprave/struke

s druge strane, nakon onakve partije kuzmica sinoc, naravno da ce tema biti i visoki koga smo pre 3 dana oterali

isto kao sto je redovna tema i zli o'bradovic koji nas toliko unakazi 

 

Oterali smo i Terija, pa njega ne pominješ (nije bitno da li eksplicitno ili u duhu posta) al JOB-a nikako da zaboraviš iako nije oteran nego je prešao odmah u drugi klub. 

 

Hajde i da razjasnimo razliku između Šilb i O'Brajant slučaja:

 

1. Šilb je potpisao trogodišnji jak ugovor, projektovan kao lider ekipe koja tad još nije imala pojma gde joj je mesto u EL. Nakon svega nekoliko meseci njegove sasvim korektne igre kod istog trenera u okviru koje je pokazivao sve prednosti (kreacija, poentiranje, elegancija) i mane (softness, odbrana, efikasnost) kao do tada u karijeri, oteran je na tribine pod nerazjašnjenim okolnostima dok se situacija nije razrešila raskidom ugovora (ne sećam se baš šta se posle dešavalo i da li je on do kraja te sezone igde i potpisao), a umesto njega je kao tražen Scotty Hopson i sličan profil, a na kraju dovedeno ukrajinsko lipovo drvo. Šilb je bio esencijalan igrač tog tima, koji bez njega nije uspeo da se suprotstavi adekvatno Partizanu koji je tada još uvek bio regionalni vladar. Odmah nakon šilbovanja je bilo jasno svakom ko prati košarku da smo sami sebe oslabili i da je bilo nemoguće zameniti ga u toj sezoni adekvatno.

 

2. JOB je dovoden kao deo doselekcije kod jednog trenera, da bude jedan od lidera (a ne apsolutni kao Šilb tada) i da ekipu digne na viši nivo nego do tad iako smo na njegovim pozicijama već imali kvantitet igrača. Potpisao je ugovor do kraja tekuće sezone, a ne kao dugoročno planiran lider tima. Nije pružio taj dodatni kvalitet, igrao je neku svoju igru, u međuvremenu se promenio trener koji ceni neke druge principe, pokušalo se sa promenom uloge igrača, nije išlo. Onda je suspendovan (pod nerazjašnjenim okolnostima), pa vraćen za Kup, pretpostavljam usled bolesti konkurenata za tim ali kao igrač pod ugovorom, obrazlagao sam već ovo, tu je dao svoj doprinos, daleko od presudnog i nakon par dana klub objavljuje da je raskinut ugovor  sa njim a on potpisao za drugi klub odmah. Na njegovoj poziciji (ili obe pozicije koje je pokrivao) ima igrača od kojih on odskače nekim imaginarnim talentom, ali učinkom i značajem za tim ne naročito, nije bio neki fit na tim i ta priča je završena. Pokazalo se da je novi-stari trener sposoban da uspešno implementira svoj stil i viziju igre i ekipa realno ne oseća njegovo odsustvo. Mi smo i bez njega favorit u regionalnim takmičenjima a kurton za evroligu, kao i sa njim.

 

A Obradović nije zao, ali je prilično promašio i sa selekcijom, a još više sa doselekcijom, pa je ta priča nažalost za sada takođe završena i to prilično ekspresno.

 

Meni se lično više sviđa ova košarka pod Radonjićem, mislim da je stabilnija, konzistentnija i odgovornija, tim je dovoljno dobar da uzme trofeje u regionu i tu ne sme biti vađenja na selekciju drugog trenera, ali EL je malo drugačija zverka i sasvim moguće da bismo bili kompetentniji da Obradović nije slagao tim kako je slagao.

  • Like 7
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

@Chaos Is Me

terija ne pominjem posto je umesto njega stiga Noko, koji je upgrade u svakom smislu

teranjem dzonija(da, insistiram na tome da smo ga oterali, bez obzira sto je odmah nasao novi klub), mi smo dali vise minuta kuzu(videli smo sinoc kako to izgleda) i dominantnom kuridzi

to je potez sa kojim nikako ne mogu da se slozim

i zbog slabljenja ekipe za nastavak sezone, i zbog nacina na koji je to uradjeno

 

za kosarku pod radonjicem se slazem, ali ne mislim da je zbog toga sto igramo bolje nego o'bradovica radonja zasluzio blanko kartu i da je postedjen bilo kakve kritike

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Radonjić nije imun na kritiku i ne treba da bude, al (za razliku od Šilb sezone i dok se privikavao na KKCZ) je pokazao mnogo puta da uglavnom zna šta radi i šta želi od ekipe. Sa JOB-om nije funkcionisalo, nije da se nije pokušalo, pa mislim da je bolje za sve da se okrenemo budućnosti a ne da mamuzamo mrtvog konja što se tiče priče sa njim. Tačno je da je on bolji igrač od Kuridže i Kuzmića, ali možda su njih dvojica za Radonjićev sistem jednostavno podobniji delovi mašine, manje daju ali mnogo manje i troše. Voleo bih i ja da je JOB uspeo da pruži ono što se od njega (možda nerealno) očekivalo, neku razliku sa njim i bez njega iskreno ne vidim, osim da ekipa igra vrlo disciplinovano i odgovorno, po zamislima trenera. Bolje da je ovako završeno nego da se muče i klub i igrač pokušavajući da "pravougaonik ubacuju u kružni otvor". 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nevezano iskljucivo za JOB pricu, mene je uvijek nerviralo u Zvezdi sto stranci imaju mnogo manje kredita. Pisem ovo ko zna koji put.

 

Znaci ako stranac pruza ok partije ali to nije ono sto smo ocekivali, tjeraj ga. Domaci igrac koji se raspada na 90% utakmica, jbg treba ga podrzati jer se od njega ne ocekuje da razbija.

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

Nevezano iskljucivo za JOB pricu, mene je uvijek nerviralo u Zvezdi sto stranci imaju mnogo manje kredita. Pisem ovo ko zna koji put.

 

Znaci ako stranac pruza ok partije ali to nije ono sto smo ocekivali, tjeraj ga. Domaci igrac koji se raspada na 90% utakmica, jbg treba ga podrzati jer se od njega ne ocekuje da razbija.

ima naravno i toga, ali je meni mnogo gore sto se po objavljivanju imena ovde ispali neki hot take...i onda se ljudi toga slepo drze do kraja, bez obzira na desavanja na terenu

dzoni je najbolji primer toga

okarakterisao ga chaos pre dolaska kao salonskog volume scorera bez odbrane i efforta, psihologijom mase ekipa krenula to da ponavlja(iako ga nikad nije videla, niti cula za tog igraca)...i ostalo je istorija

dzabe brojke, dzabe ono sto se desava na terenu...busija se mora odbraniti

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

ima naravno i toga, ali je meni mnogo gore sto se po objavljivanju imena ove ispali neki hot take...i onda se ljudi toga slepo drze do kraja, bez obzira na desavanja na terenu

dzoni je najbolji primer toga

okarakterisao ga chaos pre dolaska kao salonskog volume scorera bez odbrane i efforta, psihologijom mase ekipa krenula to da ponavlja(iako ga nikad nije videla, niti cula za tog igraca)...i ostalo je istorija

dzabe brojke, dzabe ono sto se desava na terenu...busija se mora odbraniti

 

Brojke su takve da je on na 26 odigranih utakmica kod nas, kao igrač koji pokriva pozicije 4 i 5 uzimao 18.7 šuteva per 40, uz 42% šuta iz igre. Šta je to ako ne volume scorer? Toliko šuteva per 40 nisu imali ni mnogo dominantniji visoki igrači - Kvinsi 15.1, Bobi 14.5... Uz to treba dodati da je gubio abnormalno mnogo lopti za visokog (4.4 per 40), što je u rangu sa turnover prone plejmejkerima poput Markusa i Zoa (koji su kreirali za celu ekipu i opet imali 2:1 Ast/To ratio).  

 

Dzonijeva famozna odbrana je ispod proseka gde god da ga staviš, čovek jednostavno nema dimenzije (osim mase), niti atleticizam i eksplozivnost da to nadoknadi... Sa njim na 5 nemamo sajz, kontrolu reketa i zaštitu obruča, tu su i Nnoko i Kuzmić bolji. 

 

Tako da ne bih rekao da je to Haosovo bio hot take, pre mi se čini da ga je pre Zvezde gledao dovoljno da okvirno zna o kakvom igraču se radi i da je ovaj baš tako odigrao i kod nas. 

  • Like 5
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Guru said:

 

Mi kao klub u ovom trenutku nemamo ništa od toga što smo generalno talentovana nacija za košarku, jer imamo 6 igrača u NBA, bar još 7 u EL i par u EC koji su nam nedostupni + faktor Partizana (njihovi bivši igrači koji neće kod nas) i Mege (najtalentovaniji klinci pre idu kod njih). Već to je prilično impresivno za zemlju naše veličine, al' posle tih 15-ak najboljih igrača sledi strmoglav pad u kvalitetu. Očekivati da ova FIBA kvalifikacioni prozori  grupa igrača ima kvalitet, pa i potencijal za Evroligu je krajnje nerealno. 

 

Ne znam kojih 95% današnjih profesionalnih trenera tvrdi da je dovoljno 5 stranaca, al' Tomić, Obradović i Šakota su u praksi pokazali da ne misle da je to dovoljno. To kakve strance su sve dovodili je već druga stvar... U sadašnjem rosteru imamo gomilu krila od kojih niko nema kvalitet za startera, visoke koji jedva dobacuju do neke 3. opcije na svojoj poziciji (u normalnim okolonstima) i mladog plejmejkera koji nije veliki talenat. To je nikakva osnova, osim ako nećemo da se frljamo sa pozicijama i da projektujemo igračima role koje ne mogu da iznesu. Evropska košarka je po pitanju pozicija i podele uloga prilično jednostavna i gotovo da postoji neki šablon, a mi od tih 10-12 esencijalnih igračkih profila imamo 3&D specijalca u vidu Lazića i visokog centra u vidu Kuzmića (koji u sadašnjem stanju mora da ima još dvojicu ispred sebe u rotaciji). Rešavati ostatak rostera sa 5 stranaca... Pa neka nam je sa srećom sa tom strategijom, posebno u EL.

 

Sa ovim delom o mlađim kategorijama i skautingu se slažem u potpunosti.

 

losa je situacija sa domacim igracima jer smo zapustili rad sa domacim igracima u prethodne tri godine a ne zato sto nam je kosarka naglo propala za tri godine, pa odjednom od tima koji se sa 9 domacih igraca borio za top8 evrolige smo "silom prilika" spali na 17.mesto u evroligi u sezoni kada je kroz klub prodefilovalo 9 stranaca. a medju tih 9 stranaca bilo je i vrlo skupih, dobrih, u naponu snage, solidnih "klupskih", pa opet nista - nismo konkurentni. i ako se nastavi sa tom politikom kupovine mogu da ti garantujem kakav ce i u buduce biti scenario - necemo biti konkurentni jer ce drugi uvek moci da kupe bolje.

sta nam je ciniti? okrenuti se sopstvenim snagama, privesti svrsi fmp - da bude mesto gde se stvaraju igraci a ne otpad kakav je sad, uraditi najbolju mogucu selekciju domacih igraca, dati garancije igracima i menadzerima pa ces videti kako ce odjednom talenti poceti da dolaze i u zvezdu a ne da je zaobilaze u sirokom luku,  biti strpljiv sa njima i rezultati ce doci i moci cemo da igramo sa max 4-5 stranaca i odjednom ces videti kako neki igraci na koje uopste ne racunamo postaju dobri igraci, igraci sistema i daju doprinos. to je bio modus operandi vujosevicevog partizana i radonjine zvezde, dva najbolja kosarkaska projekta u poslednjih 30 godina, ne vidim razlog da zbog tri godine koje su pojeli skakavci zato sto su se neki igrali kosarkaskog menadzera i nisu radili svoj posao, padnemo u depresiju i zakljucimo da nam je kosarka na nivou moldavske i da nam samo 9 stranaca u timu moze doneti konkurentnost. ove godine nam nisu doneli, ali ako nam budzet za strance dogodine bude duplo veci mozda "osvojimo" 15. mesto.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Guru said:

  

Dzonijeva famozna odbrana je ispod proseka gde god da ga staviš, čovek jednostavno nema dimenzije (osim mase), niti atleticizam i eksplozivnost da to nadoknadi... Sa njim na 5 nemamo sajz, kontrolu reketa i zaštitu obruča, tu su i Nnoko i Kuzmić bolji. 

 

 

igrao je sasvim korektnu odbranu, pogotovo na C. neretko pokrivao i propuste kolega, samo što to nije popularno pomenuti, jer znamo svi kakav  je privatnik to bio.

a kada ga porediš sa kuzmićem i nnokom, valjda treba da uzmeš u obzir i šta oni mogu u napadu (jedan može dovoljno ako ima pleja da mu kreira, drugi jok). 

 

ali zabavno je da ti je job-odbrana ispod proseka a pisao si gomilu postova da pokažeš kako dobrić igra dobru odbranu 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Haggard said:

 

losa je situacija sa domacim igracima jer smo zapustili rad sa domacim igracima u prethodne tri godine a ne zato sto nam je kosarka naglo propala za tri godine, pa odjednom od tima koji se sa 9 domacih igraca borio za top8 evrolige smo "silom prilika" spali na 17.mesto u evroligi u sezoni kada je kroz klub prodefilovalo 9 stranaca. a medju tih 9 stranaca bilo je i vrlo skupih, dobrih, u naponu snage, solidnih "klupskih", pa opet nista - nismo konkurentni. i ako se nastavi sa tom politikom kupovine mogu da ti garantujem kakav ce i u buduce biti scenario - necemo biti konkurentni jer ce drugi uvek moci da kupe bolje.

sta nam je ciniti? okrenuti se sopstvenim snagama, privesti svrsi fmp - da bude mesto gde se stvaraju igraci a ne otpad kakav je sad, uraditi najbolju mogucu selekciju domacih igraca, dati garancije igracima i menadzerima pa ces videti kako ce odjednom talenti poceti da dolaze i u zvezdu a ne da je zaobilaze u sirokom luku,  biti strpljiv sa njima i rezultati ce doci i moci cemo da igramo sa max 4-5 stranaca i odjednom ces videti kako neki igraci na koje uopste ne racunamo postaju dobri igraci, igraci sistema i daju doprinos. to je bio modus operandi vujosevicevog partizana i radonjine zvezde, dva najbolja kosarkaska projekta u poslednjih 30 godina, ne vidim razlog da zbog tri godine koje su pojeli skakavci zato sto su se neki igrali kosarkaskog menadzera i nisu radili svoj posao, padnemo u depresiju i zakljucimo da nam je kosarka na nivou moldavske i da nam samo 9 stranaca u timu moze doneti konkurentnost. ove godine nam nisu doneli, ali ako nam budzet za strance dogodine bude duplo veci mozda "osvojimo" 15. mesto.

 

Nije naša košarka naglo propala, nego jednostavno ne može da proizvede toliko igrača u tako kratkom vremenskom periodu . Možemo mi i vrhunski da radimo sa njima, to neće od nekog Đorđevića napraviti Bobija, od Davidovca Guduru, od Dobrića Kalinu, od Uskokovića Jovića... Nešto je ipak i do talenta.

 

Samim tim, mi nismo u prvom Radonjićevom mandatu imali rezultate zbog broja domaćih igrača, nego zbog njihovog kvaliteta. Sada pokušavamo na silu da imamo domaću osnovu, a niti među njima imamo taj kvalitet, niti smo poziciono izbalansirani, pa tako valjda mislimo da je poželjno u rosteru imati 4 trojke i 3 četvorke, a bez funkcionalnih bekova.

 

Umesto prebrojavanja stranaca, možda ne bi bilo loše da prebrojimo ball handler-e... Eto kada smo igrali četvrtfinale EL smo ih imali petoricu: Jovića, Micića, Gudurića, Kinzija i Kvinsija, čak smo mogli da izvedemo i petorku gde samo centar ne kreira iz pika, uručenja i izolacija. 2021 mi gledamo petorke sa jednim ball handler-om, a u poslednje vreme i sa nijednim, pa loptu prenosimo dupetom i na samo postavljanje napada bacimo 15 sekundi... Zašto, jer nam je trenutno zbog bolesti odsutan neki domaći plej, ili bek? Jok, domaća osnova nam je kompletna, samo nikako da shvatimo da nam se ona mahom sastoji od gomile krila, od kojih pritom niko nema kvalitet za startera na EL nivou.

 

A kada si pomenuo Vujoševića, valja se podsetiti toga da je on imao i Veselija, Bertansa, Lovernja, Vestermana... Ne mora svaki stranac da bude instant rešenje, može se dovesti i neki mlađi koji će kod nas napredovati.

 

Što se tiče privođenja FMP-a svrsi, boljem radu u mlađim kategorijama itd. - da se nekom magijom to sutra desi, opet bi rezultate toga morali da čekamo godinama i ne bi nam ništa značilo u kontekstu sastavljanja tima za bar naredne dve sezone. 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Guru said:

 

Brojke su takve da je on na 26 odigranih utakmica kod nas, kao igrač koji pokriva pozicije 4 i 5 uzimao 18.7 šuteva per 40, uz 42% šuta iz igre. Šta je to ako ne volume scorer? Toliko šuteva per 40 nisu imali ni mnogo dominantniji visoki igrači - Kvinsi 15.1, Bobi 14.5... Uz to treba dodati da je gubio abnormalno mnogo lopti za visokog (4.4 per 40), što je u rangu sa turnover prone plejmejkerima poput Markusa i Zoa (koji su kreirali za celu ekipu i opet imali 2:1 Ast/To ratio).  

 

Dzonijeva famozna odbrana je ispod proseka gde god da ga staviš, čovek jednostavno nema dimenzije (osim mase), niti atleticizam i eksplozivnost da to nadoknadi... Sa njim na 5 nemamo sajz, kontrolu reketa i zaštitu obruča, tu su i Nnoko i Kuzmić bolji. 

 

Tako da ne bih rekao da je to Haosovo bio hot take, pre mi se čini da ga je pre Zvezde gledao dovoljno da okvirno zna o kakvom igraču se radi i da je ovaj baš tako odigrao i kod nas. 

Still better than Singleton and Papapetrou i tu negde kao Randloph, Nigel Hayes i Shengelia : )

Ja cu uzeti drugi obrazac. Nije on uzimao toliko suteva, vec mu je trener toliko davao ; ) Kao da je on sam pravio akcije koje su bile "cekajte 10 sekundi dok se Dzoni ne namesti na stranu posta, pa mu dodajte da igra 1 na 1". Bas me zanima kome je oteo te suteve u nasem timu i ko je trebalo da ih uzme znatno vise nego sto ih je dobio dok je ovaj bio na terenu.

Procenat iz igre visokog igraca zavisi i od nacina njegove igre, iskustva na poziciji 5 i da li sutira trojke/duge dvojke ili ne. Jan Veseli npr nikad nece imati procenat ispod 60, dok ce neki Dubljevic ili Derrick Williams uvek biti oko 50ak %.

 

Obicna statistika je kao bikini, a napredna kao tanga bikini. 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Guru said:

 

Nije naša košarka naglo propala, nego jednostavno ne može da proizvede toliko igrača u tako kratkom vremenskom periodu . Možemo mi i vrhunski da radimo sa njima, to neće od nekog Đorđevića napraviti Bobija, od Davidovca Guduru, od Dobrića Kalinu, od Uskokovića Jovića... Nešto je ipak i do talenta.

 

Samim tim, mi nismo u prvom Radonjićevom mandatu imali rezultate zbog broja domaćih igrača, nego zbog njihovog kvaliteta. Sada pokušavamo na silu da imamo domaću osnovu, a niti među njima imamo taj kvalitet, niti smo poziciono izbalansirani, pa tako valjda mislimo da je poželjno u rosteru imati 4 trojke i 3 četvorke, a bez funkcionalnih bekova.

 

Umesto prebrojavanja stranaca, možda ne bi bilo loše da prebrojimo ball handler-e... Eto kada smo igrali četvrtfinale EL smo ih imali petoricu: Jovića, Micića, Gudurića, Kinzija i Kvinsija, čak smo mogli da izvedemo i petorku gde samo centar ne kreira iz pika, uručenja i izolacija. 2021 mi gledamo petorke sa jednim ball handler-om, a u poslednje vreme i sa nijednim, pa loptu prenosimo dupetom i na samo postavljanje napada bacimo 15 sekundi... Zašto, jer nam je trenutno zbog bolesti odsutan neki domaći plej, ili bek? Jok, domaća osnova nam je kompletna, samo nikako da shvatimo da nam se ona mahom sastoji od gomile krila, od kojih pritom niko nema kvalitet za startera na EL nivou.

 

A kada si pomenuo Vujoševića, valja se podsetiti toga da je on imao i Veselija, Bertansa, Lovernja, Vestermana... Ne mora svaki stranac da bude instant rešenje, može se dovesti i neki mlađi koji će kod nas napredovati.

 

Što se tiče privođenja FMP-a svrsi, boljem radu u mlađim kategorijama itd. - da se nekom magijom to sutra desi, opet bi rezultate toga morali da čekamo godinama i ne bi nam ništa značilo u kontekstu sastavljanja tima za bar naredne dve sezone. 

 

 

u "bar naredne dve sezone" sasvim sigurno cemo trpeti posledice loseg rada u prethodnom periodu, tu se slazem, ali neke stvari se mogu instant popraviti. sada kada prvi tim vodi ozbiljan radnik i neko ko ce tu biti na duze staze, siguran sam da ce se otvoriti neke opcije na koje nismo ni racunali u prethodnom periodu jer fokus nije bio na razvoju mladjih igraca vec iskljucivo na kupovini. "domaca osnova" sa kojom se sprdas je sada takva kakva je, ima i njihove subjektivne krivice zasto nisu postali bolji igraci, ali i objektivne klupske slabosti jer se u prethodne tri godine promenilo pet trenera, ni veci talenti od dobrica, davidovca i radanova ne bi bolje prosli u takvom haosu. sada kada se vracamo proverenom metodu rada verujem da cemo rezultate videti relativno brzo. npr. odjednom ce se tu pojaviti neki lazarevic i mi cemo ce pitati gde je taj decko bio tako dugo i zasto nije dobio sansu, dovesce nam zalizani nekog novog cirbesa ili marka simonovica juniora i mi cemo se pitati zasto nam takvog igraca nije doveo ranije i slicno. naravno da je tesko potrefiti kvalitet kakav smo imali u jovicu, bobiju, kalini (posebno jer su oni svi bili tu u isto vreme), to je najbolja generacija u istoriji kluba, ali bolje od ovoga svakako moze. trenutni nekvalitet i slabo napredovanje domacih igraca nije trajna datost vec nesto sto je promenljivo boljim strucnim radom i vecim strpljenjem.

Edited by Haggard
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kankkunen said:

Sve što iole zavredi od domaćih talenata odlazi već u kadetskom uzrastu ... džaba sva priča o tome, ništa se tu neće promeniti.

 

 

 

 

brt kankukunen jel provaljujes da se tvoji postovi uglavnom svode na "to nam je sto nam je, tako je kako je, tu smo gde smo, uzivajmo dok traje, nema nam spasa, dzaba nam ovo, dzaba nam ono.." 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Haggard said:

 

brt kankukunen jel provaljujes da se tvoji postovi uglavnom svode na "to nam je sto nam je, tako je kako je, tu smo gde smo, uzivajmo dok traje, nema nam spasa, dzaba nam ovo, dzaba nam ono.." 

Mator čovek jbg. eto, jedva čekam te veše promene na bolje ... iskreno se radujem. :smiley58:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...