Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

51 minutes ago, Wingwalker said:

kobs, dimitrijević, mega-simke, rid...in

lojd, hall, rit, kure, radanov, kuz...out 

 

Zanimljivo momce Makedonce, lepo si se setio, ali mislim da Valensija polaze prava na njega, ili tako nesto, ne secam se momentalno ovako iz glave. Za dvojac iz Future dizem obe ruke, ali bi umesto Simketa ipak Jovica+Ilica. I mislim da cw Kuzmic da ostane.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Cavani said:

Dogodine prvo plejmejker pa onda sve ostalo, ne zelim da gledam jos jednu sezonu Voldena koji kruzi oko blokova do centra 2/3 napada.

Ako se nema para i pravih opcija, moze i Peri i Kobac u paru, ili taj nivo kvaliteta.

Dakle, ne mora prvi i drugi plej, nego dva podjednaka solidnog kvaliteta. Bolje nego da cekamo Godoa opet.

Samo da nam se ne desi da poslednjih pet minuta odlucujuce utakmice ne igra nijedan od tri neupotrebljiva pleja.

Ne! 3/4! Tri fucking cetvrtine napada.

Edited by drakon1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, duboko said:

Ako postoji ikakva sansa da se iskamci neka 3-godisnja licenca za Evroligu, to je mozda sada ili ko zna kada. 

Kad bi to nekako moglo da se odradi, pa da se ABA ili srpska liga igraju opusteno, i da se da prostora mladjima.

 

I sta je onda poenta naredne sezone, moze opusteno da se prespava i da se cekaju naredne?

 

To je jedno pitanje, a drugo - kojim mladjim igracima?

 

2 hours ago, Laki21 said:

 

Nije.

 

Priče o 4 stranca su besmislene kada je EL u pitanju, donja granica je 6. Nema dostupnih domaćih. Ili ima, ali koštaju više od boljih stranih.

 

Nisam mislio na strance, nego na previse kvaliteta na 2 pozicije.

 

Kako bi ti rasporedio minute Waldenu, Loydu, Cobbsu i prvom pleju?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, pavijan2 said:

GOSPODA!

Kad se setim i te utakmice u Beogradu, pa Igokee, pa ove finalne serije. bas smo plesali na ivici mača...

 

1 hour ago, Majak said:

Ako niko već nije, samo da pitam: Šta je za nas 33 hrabrih, a skromnih junaka, što ovde držasmo tik preko 50% šanse za osvajanje?

Mani to, nego tebi bolje?

Edited by drakon1
Link to comment
Share on other sites

Tog Dalibora Ilića koga tako želite biste ovde pljuvali nakon maksimalno mesec dana.
 
Osim toga, imamo Stefana Lazarevića koji je odigrao odličnu sezonu u FMP.
 
Šta je toliko uradio taj Ilić? Osim što je fizički odličan, nba telo. Ali talenat jako limitiran.
I Apić bi došao odmah.
Pazi, centri dosta kasnije sazrevaju od bekova, ja kada se setim Milutinova iz Partizana hahha, pa lik je bio kao ameba, nikada ga ne bih pozeleo u timu, a napravio je kasnije odlicnu karijeru. I on je bio poprilicno limitiran, ja tada nisam video neke preterane kvalitete plus jw bio i fizicki slab. Ovaj Ioic je jak kao konjina znatno pokretljiviji od Milutinova ali se mora istrpeti i raditi sa njim. On da nauci da odigra ledjima nesto i da gradi kos i da igra odbranu nama bi bio suvo zlato.
Bas bih voleo njega i Nnoka sledece godine.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Hugo Punch said:

Tog Dalibora Ilića koga tako želite biste ovde pljuvali nakon maksimalno mesec dana.

 

Osim toga, imamo Stefana Lazarevića koji je odigrao odličnu sezonu u FMP.

 

Šta je toliko uradio taj Ilić? Osim što je fizički odličan, nba telo. Ali talenat jako limitiran.

Ja bih obrnuo. Šta je taj Lazarević bolji od Ilića, a stariji je 4 godine? 

Lazarević je formiran igrač, vrlo malo prostora za napredak. Niži je od Ilića i, ako ne grešim (jer ih nisam previše gledao), bliži poziciji 3, dok Iliću 4 može biti prirodna pozicija koliko sam video u ovom plejofu, a ta pozicija nam je manje popunjena od čistog krila. 

 

Iliću fali šut pa da bude baš savršen za Radonjića. Vidim da mu procenti za 3 opadaju svake sezone i to je stvarno problematično. 

 

Ne verujem ja da će tu biti nešto od dolaska, ali bih voleo da se pokuša. 

Treba malo promene i u domaćim igračima. Samo vrtimo iste, bukvalno ne možemo ni čudom da iznenadimo nekim kvalitetom iz te "domaće osnove". 

Dobrić, Lazić, Simonović, Kuzmić, Davidovac. Neki i ne odlaze, a neki išli pa se vraćali. Naravno stariji i lošiji nego ranije. Već vidim kako ih svu petoricu imamo u 12 i sledeće sezone. 

 

Ja bih to 2/5 ili 3/5 ako već nema boljih domaćih opcija, ali sve opet isto....jbg. Neki od njih su svesni da nema realno dostupnih i jeftinih opcija, pa i ne rade na sebi, već igraju isto već godinama, a fizički se ne trude da se dovedu u red. Uvek je tu mesto u Zvezdi, bez rizika da se ispadne iz tima. Ne ide se preko te zone komfora. Da, mislim na Davidovca. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Nema uopste toliko domacih igraca, pogotovo na pozicijama 1,2,4 i 5. Jedino na krilu ima koliko hoces.

 

Igraci iz Srbije koji su igrali prosle sezone u EL, EC ili ABA ligi:

 

EL:

 

1: Micic, Jovic,

2: Guduric, Marinkovic, Nedovic

3: Micov, Lucic, Kalinic,

4:

5: Milutinov

 

EC:

 

1: Teodosic, Markovic, Rebic

2: Andjusic, Paunic,

3: Asceric,

4: Jankovic, Stevic, Bircevic,

5: Gagic

 

ABA:

 

1: Jaramaz, Pot, Djokovic,

2: Trifunovic, Nenadic, Kocovic,

3: Zagorac, Dangubic, Lazarevic

4: Mitrovic, Ilic, Fundic, Radovanovic, Pecarski, Bursac, Lukovic, Vucetic, Todorovic,

5: Apic, Lukovic, Jankovic, Jovanovic, Marinkovic, Djordjevic, Milovanovic,

 

Van spiska su igraci poput Cvetkovica, Stimca, Avramovica, Raduljice, Muslija...

 

Slobodno birajte!

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, goldberg said:

Nema uopste toliko domacih igraca, pogotovo na pozicijama 1,2,4 i 5. Jedino na krilu ima koliko hoces.

 

Igraci iz Srbije koji su igrali prosle sezone u EL, EC ili ABA ligi:

 

EL:

 

1: Micic, Jovic,

2: Guduric, Marinkovic, Nedovic

3: Micov, Lucic, Kalinic,

4:

5: Milutinov

 

EC:

 

1: Teodosic, Markovic, Rebic

2: Andjusic, Paunic,

3: Asceric,

4: Jankovic, Stevic, Bircevic,

5: Gagic

 

ABA:

 

1: Jaramaz, Pot, Djokovic,

2: Trifunovic, Nenadic, Kocovic,

3: Zagorac, Dangubic, Lazarevic

4: Mitrovic, Ilic, Fundic, Radovanovic, Pecarski, Bursac, Lukovic, Vucetic, Todorovic,

5: Apic, Lukovic, Jankovic, Jovanovic, Marinkovic, Djordjevic, Milovanovic,

 

Van spiska su igraci poput Cvetkovica, Stimca, Avramovica, Raduljice, Muslija...

 

Slobodno birajte!

 

 

 

 

Možda Smailagić?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

 

Cinjenice ti uopste ne idu u prilog i samo pokazuju koliko si kontradiktoran.

 

U mecu u kojem je Crvena zvezda izgubila od Buducnosti koju je vodio Mijovic, za Crvenu zvezdu su tada igrali JOB, MJK, Rochestie, Walden i Terry. U prva dva meca finala umesto ove petorice igraca Radonjic je mogao da racuna na Uskokovica, Radanova, Simonovica, Nnoka i Reatha. To znaci umesto jednog odlicnog sestog igraca sa klupe, jednog kakvog takvog pleja, dominatora pod kosem, iskusnog visokog igraca i MVP kupa, Radonjic je mogao da racuna na dvojicu igraca koja nista nisu odigrali ove sezone, dvojicu mladih igraca bez ijedne dobre partije u crveno belom dresu ove sezone i Nnoka.

 

Dakle, uopste nije tacno da je tim KKCZ bez tri pleja (povredjen, otisao, uvredjen) i dvojice visokih koji su bili prve opcije na svojim pozicijama bolja od KKB, odnosno KKB je bolji tim. Pa kako je onda Milojevic to dobar trener ako je uspeo od osakacene Crvene zvezde da izgubi ne 2, ne 3, nego 5 meceva ako racunamo na epsku kradju u 3. i 4. mecu (inace, gledam statistiku i ne mogu da se setim kad je to Lazic neki bitan zavrsio sa samo jednim napravljenim faulom).

 

Mnogo filozofiras. 

Zvezda ima na raspolaganju Lojda, Voldena, Nnoka, Dobrica i Davidovca dok u Buducnosti igrace tog nekog pribliznog kvaliteta mozemo ubrati samo Kobsa, Voldena i Rida uz bljeskove Nikolica. Stim sto je Lojd kvalitet vise u odnosu na Kobsa, Volden u odnosu na Ivanovica ali dobro bio je povredjen sto verovatno nivelise tu prednost, Dobric i Davidovac su daleko ispred Nikolica, gde je jedino Rid kvalitet vise u odnosu na Nnoka. 

 

Od rezervista i tu Zvezda ima generalno veci izbor, jer Hol, Uskokovic, Lazic, Radanov, Simonovic, Kuzmic, Rit sigurno nisu nista manje korisniji od Popovica, Edzima, Sehovica, Mitrovica, Apica i Nikolica. Stim sto je Zvezda imala na raspolaganju dodatno i JoBa i Koloma ali se Radonja njih svojevoljno odrekao, nisu sami otisli zbog neke vise sile. Kad se sve to sabere i oduzme jasno je da je Zvezda imala veci izbor, bolje pojedince pa je zasluzeno i bila favorit u ovom duelu. 

 

Milojevic je pristojno vodio Buducnost od kada je dosao, poboljsao im je kolektivnu igru i donrkle podigao samopouzdanje da mogu i nedto vise da urade. Zavrsili su na projektovanom drugom mestu, imali solidno izdanje u EC, tako da nije nicim pokazao da je los trener, vec je ostvario ono sto se od njega ocekuje u skladu sa kvalitetom pojedinaca i budzetom koji klub raspolaze. Isto se moze reci za Radonjica - nije iznad ocekivanja, kao sto nije ni ispod. 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, mmajstor said:

 

Mnogo filozofiras. 

 

To kazes kad god ostanes bez argumenata, a tvoj komentar mnogo bolje opisuje tvoje pisanje na ovoj temi u poslednje vreme.

 

52 minutes ago, mmajstor said:

Zvezda ima na raspolaganju Lojda, Voldena, Nnoka, Dobrica i Davidovca dok u Buducnosti igrace tog nekog pribliznog kvaliteta mozemo ubrati samo Kobsa, Voldena i Rida uz bljeskove Nikolica. Stim sto je Lojd kvalitet vise u odnosu na Kobsa, Volden u odnosu na Ivanovica ali dobro bio je povredjen sto verovatno nivelise tu prednost, Dobric i Davidovac su daleko ispred Nikolica, gde je jedino Rid kvalitet vise u odnosu na Nnoka. 

 

Walden nije igrao, a i to sto je igrao bolje da nije.

 

I tako dolazimo do petorke Cobbs - Ivanovic - Ejim - Nikolic - Reed protiv Loyd - Dobric - Davidovac - Lazic - Nnoko. Razlika izmedju ove dve petorke je sto prva na papiru ima sve, plejmekera, prodor, asistencije, sut sa pozicije 4, igru ledjima sa pozicije 3, a druga je sastavljena od beka, tri krila i centra, totalno disfunkcionalna.

 

52 minutes ago, mmajstor said:

Od rezervista i tu Zvezda ima generalno veci izbor, jer Hol, Uskokovic, Lazic, Radanov, Simonovic, Kuzmic, Rit sigurno nisu nista manje korisniji od Popovica, Edzima, Sehovica, Mitrovica, Apica i Nikolica. Stim sto je Zvezda imala na raspolaganju dodatno i JoBa i Koloma ali se Radonja njih svojevoljno odrekao, nisu sami otisli zbog neke vise sile. Kad se sve to sabere i oduzme jasno je da je Zvezda imala veci izbor, bolje pojedince pa je zasluzeno i bila favorit u ovom duelu. 

 

Uskokovic, Radanov i Reath skoro pa nisu igrali, Lazic je prva petorka, ostaju Kuzmic, Simonovic i Hall koji su ovde pljuvani i koji su imali mizerne brojke ove sezone i generalno imali jako losu sezonu.

 

Za razliku od toga, u Buducnosti imas Della Vallea koga nisi pomenuo, dok su ostali maltene korisni ili beskorisni kao i igraci Crvene zvezde koji ulaze sa klupe.

 

Lepo reci, "meni je jasno" jer mislim da ono sto si napisao nema blage veze sa istinom i svedoci samo totalnom nepoznavanju kosarke, a verujem da nisam jedini. Sta je Crvena zvezda onda sa Waldenom, JOBom, MJK i Colomom, evroligaska sila od tima, ako je i bez njih bolji tim od Buducnosti?

 

52 minutes ago, mmajstor said:

Milojevic je pristojno vodio Buducnost od kada je dosao, poboljsao im je kolektivnu igru i donrkle podigao samopouzdanje da mogu i nedto vise da urade. Zavrsili su na projektovanom drugom mestu, imali solidno izdanje u EC, tako da nije nicim pokazao da je los trener, vec je ostvario ono sto se od njega ocekuje u skladu sa kvalitetom pojedinaca i budzetom koji klub raspolaze. Isto se moze reci za Radonjica - nije iznad ocekivanja, kao sto nije ni ispod. 

 

Nicim nije pokazao da je los trener, samo je u 6 od sedam bitnih meceva pocinjao sa minusom, samo je izgubio sve bitne meceve osim dva koje je pobedio, kako ti kazes, uz pomoc sudija - pa sta je on to uopste postigao? Dobio mocnu Cedevitu? Bio ispred mocne Cedevite i super vodjene ekipe Mornara? Ispred Partizana koji se raspao ove sezone?

 

Ako je Crvena zvezda tako mega mocna ekipa da i bez 4 igraca prve petorke, sa centrom koji pola sezone nije igrao, sa desetkovanim timom u fenruaru, zasto se liga uopste igrala i zasto su najbolji timovi ulagali milione evra u ekipe? Da uvelicaju proslavu titule Crvene zvezde? Pa morali bi biti ili ekstremni mazohisti ili kriminalci koji peru pare, trece nema.

 

Zakljucak: Buducnost, Partizan i Cedevita su klubovi ciji je cilj titula ABA lige. Oni nisu Mega ili Cibona sa Saricem i MJK pa da im je PO veliki uspeh. To nisu klubovi sa mnogo manjim budzetom od Crvene zvezde, naprotiv razlika izmedju Crvene zvezde i velikog broja klubova u EL je mnogo veca nego razlika izmedju Buducnosti, Partizana, Cedevite sa jedne i CZ sa druge strane.

 

Uostalom, jednog drugog trenera na klupi CZ sa mnogo jacim timom je pobedila Buducnost sa Mijovicem i bez milion slobodnih bacanja. To dovoljno govori koliko je Radonjic majstor svog posla, a koliki je Milojevic samo najobicniji dobar pomocni trener koji ume individualno da radi sa igracima i to je manje vise to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

Nema uopste toliko domacih igraca, pogotovo na pozicijama 1,2,4 i 5. Jedino na krilu ima koliko hoces.

 

Igraci iz Srbije koji su igrali prosle sezone u EL, EC ili ABA ligi:

 

EL:

 

1: Micic, Jovic,

2: Guduric, Marinkovic, Nedovic

3: Micov, Lucic, Kalinic,

4:

5: Milutinov

 

EC:

 

1: Teodosic, Markovic, Rebic

2: Andjusic, Paunic,

3: Asceric,

4: Jankovic, Stevic, Bircevic,

5: Gagic

 

ABA:

 

1: Jaramaz, Pot, Djokovic,

2: Trifunovic, Nenadic, Kocovic,

3: Zagorac, Dangubic, Lazarevic

4: Mitrovic, Ilic, Fundic, Radovanovic, Pecarski, Bursac, Lukovic, Vucetic, Todorovic,

5: Apic, Lukovic, Jankovic, Jovanovic, Marinkovic, Djordjevic, Milovanovic,

 

Van spiska su igraci poput Cvetkovica, Stimca, Avramovica, Raduljice, Muslija...

 

Slobodno birajte!

 

 

 

 

Ja sam izabrao

Link to comment
Share on other sites

On 5/28/2021 at 11:29 PM, Don Radonja said:

Samo da pozdravim sve sam upravu @vepar-a koji je rekao da necemo osvojiti ABA ligu zbog Radonje i da je Lojd couker. :))

 

Bravo, veliki uspeh osvajanje aba lige sa ubedljivo najskupljim timom

 

Pokazali smo se u el ove sezone

 

Najgore je jer nemamo nikakvu osnovu za sl sezonu, domaci krs igraci i promaseni stranci

 

Noko jedini da ima neki kvalitet za el

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Dropkick Murphys said:

 

Iliću fali šut pa da bude baš savršen za Radonjića. Vidim da mu procenti za 3 opadaju svake sezone i to je stvarno problematično. 

 

https://www.aba-liga.com/player/2335/20/1/stefan-lazarevic/

 

https://www.aba-liga.com/player/2640/20/1/dalibor-ilic/

 

Da ne ulazimo dalje u analizu, ovde se jasno vidi da je Lazarevic imao bolju sezonu od Ilica. Poprilicno bolju. I znacajno unapredio sut za 3, u odnosu na Ilica koji je trojkom protiv Zvezde verovatno ucinio da neko od poznatih licnosti umre, slicno kao i Jack Wilshere u fudbalu.

 

Dalibor Ilic jedino da se formira kao centar. Tu mu je neka sansa za ozbiljnu kosarku. Small ball centar. Kao krilo i krilni centar sanse nema sa ovakvim sutem.

 

Stefan Lazarevic je imao ozbiljnu povredu i to ga je drasticno omelo. Ali se vratio, izborio se radom, popravio svaki segment igre.

 

Dovodjenje Dalibora Ilica ima neki smisao s obzirom na jako mali izbor iole talentovanih momaka, ali je on prehajpovan, zlatna koka Igokee i morali bi da ga preplatimo. A zapravo taj hajp nicim ne zasluzuje. Neka oni njega izvajaju kao centra, ako je moguce. Pa da vidimo...

2 minutes ago, vepar said:

Bravo, veliki uspeh osvajanje aba lige sa ubedljivo najskupljim timom

 

Vazi...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Kankkunen said:

E sad kreće mačevanje ... 

Ajde neko. @Princeton ili @Guru da otvori prelazni rok ... ovde nam života nema :classic_biggrin:

 

 

Može kolega Guru, to je njegova profesija.

 

A možeš i ti druže @Kankkunen ti si već krenuo sa zanimljivim imenima, samo to sklopi u cjelinu 😉

 

Što se tice mojih želja:

 

Jović, Walden, Uskoković 

Lloyd, Lazić, Blažić, Radanov

Dobrić, Davidovac

Kalinić, Ilić, Luka

Petrušev, Nnoko, Z.Nikolić

 

Neka se pola ostvari, ja prezadovoljan 😊

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hugo Punch said:

 

 

 

Da ne ulazimo dalje u analizu, ovde se jasno vidi da je Lazarevic imao bolju sezonu od Ilica. Poprilicno bolju.

I opet...stariji je 4 godine, ima mali prostor za napredak i igra na poziciji na kojoj smo prilicno popunjeni, tako da njih dvojicu i ne bih mnogo poredio : ) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

 

To kazes kad god ostanes bez argumenata, a tvoj komentar mnogo bolje opisuje tvoje pisanje na ovoj temi u poslednje vreme.

 

Kako majke ti kazes da sam ostao bez argumenata kad napisah onoliki mejl sa objasnjenjem? Mislim, to sto nisu igrali igraci koje si naveo, nisu igrali zato sto je Radonjic tako zeleo jer je imao bolje opcije,  ali svakako su bili na raspolaganju sto govori o nekoj sirini rostera. 

 

Rekoh ti da filozofiras jer svaku sitnicu seciras u sitna crevca da bi nesto dokazivao. Ne bih da ti ovaj put detaljno odgovaram jer ces opet krenuti u seciranje da bi dokazivao moje 'nepoznavanje kosarke' posto vidim da ti je to cilj, a iskreno ne volim takve diskusije koje umesto teme diskusije prelaze na lican nivo. 

 

Ok, ti misli da je Milojevic nemac pojma i pomocni trener, a Buducnost generalno kvalitetnija od Zvezde tvoje pravo je da tako mislis. Ja sam ti napisao zasto mislim da to nije tako i ne vidim sta imamo dalje o tome nesto novo da kazemo. Samo cu ti ostaviti jedan link na ovaj jedan pasus sto si napisao. 

 

Quote

Uostalom, jednog drugog trenera na klupi CZ sa mnogo jacim timom je pobedila Buducnost sa Mijovicem i bez milion slobodnih bacanja. To dovoljno govori koliko je Radonjic majstor svog posla, a koliki je Milojevic samo najobicniji dobar pomocni trener koji ume individualno da radi sa igracima i to je manje vise to.

 

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2021&mm=03&dd=21&nav_id=1830575

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...