Jump to content

Odbojka


Janne240

Recommended Posts

Mislim da Uros Kovacevic vuce neku povredu, ali je bas jezivo na sta lici. U drugoj polovini drugog seta su ga izblokirali jedno 4 puta za nekoliko minuta, od toga cak dva puta 1 na 1. Svojerucno je okrenuo momentum na stranu Kube i izgubio set. I Luburic nekoliko puta ne resava 1 na 1 situacije, a korektor bi to morao da rutinira. 

 

2:0 za Kubu trenutno, katastrofalni smo. Nema ni neke borbe.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Blizu smo. Mi imamo nekih 10 bodova više od Kube na FIVB listi. Igramo večeras sa Turcima, i valjalo bi da ih dobijemo sa 3:0 ili 3:1, da pokupimo što više bodova. Posle njih nam ostaju još Slovenci i Poljaci, i tu bi valjalo uzeti što je moguće više setova. Kubanci igraju još sa Bugarima (danas) i Poljacima. Samo da naši ne prirede neko negativno iznenađenje i trebalo bi da se kvalifikujemo.

Link to comment
Share on other sites

Porazom od Poljske 3:2 nismo izgubili  nista od bodova ( tacnije izgubili smo 0.01 jer su poljaci prvi na fivb listi ).

Trenutno Srbija 260,07 bodova, Kuba 251,69.

Sutra kubanci protiv Poljske. Svaka pobeda poljaka nam donosi OI, pobeda kubanaca nam pravi problem jer bi im pobeda donela sigurno 10-15 bodova na listi, u zavisnosti od tacnog rezultata. Kubanci su na  primer za pobedu od 3:2 protiv francuza dobili 9.55 bodova. Protiv poljaka bi to bilo jos vise jer su isti bolje plasirani na fivb listi od francuza ( poljaci 1., francuzi trenutno 7. ).

U principu da se uzdamo u Nikolu Grbica, jer mi ovako kilavi tesko mozemo dobiti slovence sutra.

SRB.PNG

CUB.PNG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro je bilo danas, malo je falilo da dobijemo. Jedini scenario koji nas izbacuje sa OI je pobeda Kube i nas poraz.

 

Poljaci nemaju neki motiv, ali su izuzetno kvalitetni. Grbic menja postave svaki mec, sutra ce igrati Leon, Kurek, verovatno Fornal...ko god da igra to je jaka ekipa i trebalo bi da dobiju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odlicna partija i juce protiv Slovenije. I to u kombinovanom sastavu, mada je to kod nas relativno jer nije bas da imamo zacementiranu prvu postavu. Bata je sinoc igrao kao u najboljim danima. 

Zamalo nam je izmakla pobeda i plasman na zavrsni turnir Lige Nacija, mada to nije toliko bitno pored plasmana na OI. Iz turnira u turnir smo igrali sve bolje, u Sloveniji je krenulo klimavo protiv Kube, ali onda preokret, pa 3 boda protiv Turske i dva poraza u petom setu od dve sjajne ekipe. 

Videcemo koliko mozemo na OI. Promenjen je i sistem takmicenja, pa sada ima 3 grupe po 4 ekipe. Svakako cemo dobiti tesku grupu, ali nije svejedno da li iz drugog sesira dodje Brazil ili Kanada. U svakom slucaju lep ushep je i sam plasman, a tamo sta bude.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...