Jump to content

Atletika


Jurgen

Recommended Posts

Fenomenalan dan juce, dosta iznenadjenja u sprintu, brutalno kladivo, steta sto se premalo vremena posvecuje tehnickim disciplinama, zavrsnica sedmojki, cak je i dugoprugaska trka imala interesantnu zavrsnicu i na kraju zlatna Ivana :23:! Mislim da do kraja prvenstva nece biti uzbudljiviji dan ukupno gledano.

 

Ipak meni je utisak dana bronzana Rumunka u dalju, koja je to radost, a gledam danas dodelu medlja, nju taj osecaj drzi i dan kasnije, devojka jos uvek ne moze da poveruje da je uzela medalju, pa jos skokom u poslednjoj seriji, jedna bas lepa prica 🙂

 

PS Kanadjanjn lazirao papire 101% 🤣

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zao mi Talu, devojka je skupila drvenih medalja kao niko. Ali Stol, kakav je to bog zivota ovo radi po ko zna koji put. Kad niko ne baca dobro on se najvise raspadne, kad imas uzbudljivo takmicenje znas da u sestoj dominira i otima 😄

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Don Juan said:

Bogami danas još bolje 😀

 

Zao mi sto nisam ispratio disk (da ima neka mogucnost samo to da se gleda sigurno bih ispratio), a ostatak mi nije bio zanimljiv pa nisam ni gledeo (kad nemam za koga da navijama ja ne mogu da gledam, a u zenskom sprintu jos od Merlin Oti nisam imao svog favorita, a sve sto bih rekao o danasnjim sprinterkama je za ban).

Link to comment
Share on other sites

Za mene ipak El Bakkali, zadnji kilometar na 3000 s preprekama za 2'29'' - i dalje nedodirljiv za Girmu, iako je ovaj srušio 19 godina star svjetski rekord ove godine. Zanimljivo da Bakkali nije ni marokanski rekorder,  legendarni Boulami je na vrhu još od 2001. Niekerk je prošao kao lucky loser u finale na 400 m, očekujem mnogo bolje izdanje za dva dana.

Link to comment
Share on other sites

Kopljašice baš razočarale. Nadam se da će moći da se pregrupišu za narednu godinu i olimpijadu, ali nisam optimista. Mi smo i pre 5-10 godina imali jednu kopljašicu koja je dosta obećavala i onda nestala preko noći, nadam se da neće biti isti scenario.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Romantik said:

Kopljašice baš razočarale. Nadam se da će moći da se pregrupišu za narednu godinu i olimpijadu, ali nisam optimista. Mi smo i pre 5-10 godina imali jednu kopljašicu koja je dosta obećavala i onda nestala preko noći, nadam se da neće biti isti scenario.

 

Jeleca se ako se dobro secam porodila malo nakon te uspesne sezone (2014), a tada je vec imala 24 godine i nekoliko takmicenja iza sebe. Vilagos je u ovoj sezoni izgubila i eksplozivnost i snagu. Bas neverovatno, i dalje baca dobro za svoje godine, ali nekako se vise cini da je to i dalje na talenat, a ne kao posledica uspesnog rada. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Jurgen said:

Bas veliki korak nazad za Adrianu u ovoj sezoni. I za nju i za Elinu Tzengko. Prve dve sa EP prosle godine. 

Tačno je da Vilagoš slabije baca ove godine, ali ok ima vremena za nju. I ona i Tzengo su imale duge sezone, a za Vilagoš je ipak forsirala formu za evropsko prvenstvo za juniore, koje je skoro završeni. Mlada je, nema potrebe za forsiranjem. Treba da baca još 10-12 godina, i tek treba za par sezona da uđe u prajm, tako da OI u Los Anđelesu bi mogle da budu te gde će biti konkurentna za medalju.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...