Jump to content

Izvan i iza turnira


wwww

Recommended Posts

Naravno da je bilo

Quote

Chair umpire Arnaud Gabas has undergone successful surgery in France to repair a fracture of the orbital bone under his left eye.

The fracture was detected when doctors performed X-rays upon Mr Gabas’s return from Ottawa, where he was unintentionally hit by a ball during the Davis Cup by BNP Paribas World Group tie between Canada and Great Britain on 5 February. 

 

Tenis nije sport kojim ostvaruješ direktan fizički kontakt sa protivnikom, te poređenje nije adekvatno kako sa američkim, tako ni običnim fudbalom.

Ne povezujem šta si hteo da mi kažeš ovom paralelom. 

Logičnije bi bilo da si recimo spomenuo neki individualni sport poput snukera; u kojem je igrač nehotice ili namerno lupio sudiju takom. 

 

Naveo si iznad da je kriterijum primene pravila » povreda. 

Objasni mi koja povreda, šta je dotična gospođa povredila, i ima li ikakvog medicinskog nalaza koji opovrgava činjenicu da je žena prevarant i lažov?

Kad bolje razmislim, pokušavaš li to da mi provučeš da se kažnjava nesmotren akt koji još nije doveo do posledice (po principu bolje tući dete dok još nije razbilo krčag)?

30 minutes ago, McLeod said:

 

U drugim sportovima postoji slican set pravila, cak i u americkom fudbalu, koji je ne smes da hvatas nikoga za kacigu, prvenstveno zbog onoga sto bi moglo da se desi, a ne sta se desilo posle takvog starta

 

Onda bih mogao da postavim još koje pitanje na temu, ali moram prvo da sačekam da mi potvrdiš.. 

 

Dakle, da rezimiramo; o ispravnom i rutinskom sprovođenju pravila možemo govoriti isključivo kada su ona jasno propisana; kada su uspostavljeni jasni kriterijumi za sprovođenje; kada ne postoji selektivna primena, tumačenje i kopanje po sivim zonama, i naposletku ali ne nebitno; kada ih sprovode kompetentni ljudi koji procenjuju datu situaciju

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, berti said:

Danil je uspeo samo da sjebe Novaka i sve mi se cini da ce opet kada bude bitno.

 

Samo je privremeno odlozio neminovno da Novak i statisticki (u bukvalno svim relevantnim parametrima) ponese zvanje najveceg 🙂

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Instinkt said:

 

Samo je privremeno odlozio neminovno da Novak i statisticki (u bukvalno svim relevantnim parametrima) ponese zvanje najveceg 🙂

Pa daj Boze da je tako, ali sam po prvi put bas veliki pesimista sto se tice Novakove teniske buducnosti.

Link to comment
Share on other sites

Ma nema problema sa Novakom, meni je jedina frka bila vakcina priznajem, da je to ostalo za narednih par godina bilo bi gadno jer nisam sigurna da bi se Novak vakcinisao protiv covida ikad. Nadam se da je taj rizik zavrsen. Novak ce sigurno da igra  i to na vrhunskom nivou do OI znaci jos vise od dve godine tj jos desetak GS ova, po meni bar polovina GS ova ce da pripadne njemu, znaci 25 minimum, naravno nadamo se da ce povrede biti izbegnute. Mislim da je zbog toga Vajda i odustao, da nema entuzijazma, snage i sl da ga prati jos nekoliko godina

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

evo:

FPmapcHXwA0r737?format=jpg&name=large

 

do pre samo koji mesec bilo je super sto Nik pravi ispade. "on je dobar za tenis", "tenisu su potrebni karakteri", "dosta vise s dzentlmenskim ponasanjem ala Federer, treba privuci mladje gledaoce" itd. itd. to su bili naslovi po anglosaksonskim novinama.

 

a ni rec da zucne oko ove situacije s ruskim i beloruskim teniserima.

mada od beloruskih jedino to moze da pogodi Ivashku i Gerasimova, obojica totalno ok likovi, koliko sam ja ispratila.

od Rusa imamo 4 u top 30: Daniil, Rubljov, Karen i Karatsev.

Pri tome je Khachanov jermenskog porekla... (sad procitah da je Khachanov s 15 godina otisao u Split, gde ga je trenirao Vedran Martic - nisam ovo znala! a odatle je otisao u Barselonnu) . 

A Aslanov otac je iz Osetije (nemam pojma kako se narod odatle naziva: Osechani? :smiley24: to je, kazu, iranska etnicka grupa, a Osetija je podeljena (u ratu valjda) izmedju Gruzije i Rusije).

I sad njih dvojica treba da potpisuju nekakve deklaracije!!!

Ili Rubljov koji je odmah na pocetku imao svoje komentare o ratu, plus je igrao s Ukrajinskim kolegom i (cini mi se) i osvojili su titulu u dublu. A s oceve strane ima neke austrijske krvi.

Daniilovi roditelji su bili planirali da ga dovedu na svet u (bese) Francuskoj, ali Daniil pozurio da se rodi pre vremena i planiranog puta za Francusku (da se tamo rodio imao bi osnova da trazi drzavljanstvo, tako bar rekose u nekom intervjuu koji je skoro dao negde).

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Oseti ili Osetini , no nema veze , sve si odlicno objasnila.

Znala sam za Kachanova da je otišao prvo u Split radi Marticeve baze tamo, a potom Barcelonu da trenira vrlo mlad .

U principu vecina u internacionalnom sportu kao što je tenis rano ode od kuce (ukoliko naravno nisu iz zemalja gde imaju poznate ten. akademije i uslove za treniranje tokom cele godine ) mada ima i tu primera kao Murray koji je takodje otišao u Barcelonu, šljaka kažu najbolje razvija bazu kod tenisera. Tako ta vecina je  u pravom smislu ono što se kaže gradjani sveta. 11 meseci godišnje su na putu, nemaju stalni dom do teniske penzije. Ali to ne znači da treba da se deklarativno odreknu nacionalnog identiteta iz razloga što su za današnje razloge rodjeni na pogrešnom mestu

 

Urgh, kako me nervira upliv politike u sport!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...