Jump to content

Tenis u doba Korone


gggggggg

Recommended Posts

Legal dispute at quarantine hotel threatens Australian Open

 

Quote

 

The Australian Open faces another major disruption, with the owners of 36 penthouse apartments in The Westin Melbourne threatening to launch a legal challenge against a plan by Tennis Australia to use the exclusive hotel to quarantine hundreds of players.

The apartment owners, some of whom live permanently in the Collins Street hotel, claim the influx of tennis players from around the globe poses an unacceptable health risk to them and the broader community.

Hotel management has been accused of failing to properly consult the owners, who are now considering an application to the Supreme Court for a last-minute injunction.

With players expected to arrive from January 15, the legal stoush has the potential to derail months of negotiations between health authorities and Tennis Australia to reschedule the prized event to begin on February 8.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Iz Antalije i DB se prvobitno prijavljeni  igrači masovno povlače. Rizik je očigledno preveliki. Na kraju će ta dva turnira o pretvoriti u nacionalna takmičenja nižeg ranga sa ponekim internacionalnim igračem .

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Boxy said:

Bice smesteni u drugom hotelu, u narednim danima ce da saopste u kojem, u prethodnom stalni stanovnici pobunili i sve se to desava 10 dana pre nego sto teniseri treba da doputuju u Melburn :classic_ninja:

 

Westin Melbourne will no longer quarantine Australian Open stars as doubt cast over F1 Grand Prix

Dođe mi prosto žao Tajlija, zadnjih meseci sigurno proklinje sudbinu što mu je zapalo da bude direktor turnira baš u ovakvo vreme.

Link to comment
Share on other sites

mozda, ali mozda bi neke organizacije za ljudska prava imale sta da kazu za ovakav tretman, makar to bili i bogati teniseri. u sustini oni su osudili tenisere i njihove timove na 14 dana zatvora u samici, bez da su ucinili bilo kakav zlocin.

kod nas su neke corona mere koje je donosila Vlada ili lokalne vlasti padale na sudu jer nisu dobro obrazlozili njihovu svrhu, pa je sud presudio da je mera preterana u odnosu na opasnost (ne znam pravne termine, ali ovo je moja laicka interpretacija doticnih slucajeva). ne mozes tek tako da ukidas slobode ljudi, makar u tzv. zapadnim drustvima.

Link to comment
Share on other sites

Verovatno bi teniseri imali prava da tuže australijske vlasti, a možda i osnova da dobiju, ali to bi traaaaajalo a AO je iza ćoška, verovatno računaju da se niko neće sada zamajavati time.

S druge strane opet ako bi se neko javno pobunio protiv mera to može da ispadne i loš PR, a videli su svi kako je Novak prošao sa Adria turom tako da verujem da niko neće hteti da se ističe po tom pitanju.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, wwww said:

mozda, ali mozda bi neke organizacije za ljudska prava imale sta da kazu za ovakav tretman, makar to bili i bogati teniseri. u sustini oni su osudili tenisere i njihove timove na 14 dana zatvora u samici, bez da su ucinili bilo kakav zlocin.

kod nas su neke corona mere koje je donosila Vlada ili lokalne vlasti padale na sudu jer nisu dobro obrazlozili njihovu svrhu, pa je sud presudio da je mera preterana u odnosu na opasnost (ne znam pravne termine, ali ovo je moja laicka interpretacija doticnih slucajeva). ne mozes tek tako da ukidas slobode ljudi, makar u tzv. zapadnim drustvima.

Teško ,vlasti jednostavno mogu da kažu ne dolaze pod prisilom a ukoliko žele da udju i rade/ borave u AUS moraju da ispoštuju uslove.

Koliko čitam reakcije iz Aust . većinom se slažu ljudi, jednostavno rešenje koje su izabrali za suzbijanje virusa se pokazalo delotvorno i ljudi su generalno preplašeni  od bilo kakvog odstupanja od pravila.

Da li  je to ispravno ili nije sa moralne tačke gledišta , jeste pitanje.

 

 

 

Tiley , potvrdio da će 50tak igrača , biti smešteno u karantin u Adelaidu , medju njima prvih 3 ATP i WTA i da će biti  odigrana egizbicija 29 i 30 januara . 

Edited by Keira
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, wwww said:

mozda, ali mozda bi neke organizacije za ljudska prava imale sta da kazu za ovakav tretman, makar to bili i bogati teniseri. u sustini oni su osudili tenisere i njihove timove na 14 dana zatvora u samici, bez da su ucinili bilo kakav zlocin.

kod nas su neke corona mere koje je donosila Vlada ili lokalne vlasti padale na sudu jer nisu dobro obrazlozili njihovu svrhu, pa je sud presudio da je mera preterana u odnosu na opasnost (ne znam pravne termine, ali ovo je moja laicka interpretacija doticnih slucajeva). ne mozes tek tako da ukidas slobode ljudi, makar u tzv. zapadnim drustvima.

 

Mozda nisi svesna ali Australija je jedina zemlja na svetu uz Severnu Koreju koja je zabranila svojim gradjanima da napuste zemlju.

 

I sada imaju hiljade svojih gradjana koji su zaglavljeni sirom sveta i ne mogu da se vrate zbog raznih restrikcija. U stvari tamo su granice medju federalnim jedinicama zatvorene ili dugo bile zatvorene, pa tako nisi mogao iz jednog u drugi grad da ides i obidjes porodicu.

 

Apsolutno sva gradjanska prava su ugasena pod plastom zastite zdravlja.

Edited by ras kass
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...