Jump to content

Tenis u doba Korone


gggggggg

Recommended Posts

A i stvarno ne znam kako ovaj prevodi na engleski, rekao je :

 

"On étudie plein d'options pour Roland-Garros 2021. Il y a la palette totale... ou presque totale car je n'ose pas imaginer une jauge à 100%. Mais la jauge peut partir du huis clos à une jauge qui ne sera pas 100%. Toutes les options chez nous sont prêtes.

 

na srpskom prevodu : proucavamo mnogo opcija za RG 2021 sve mogucnosti ... ili skoro sve jer ne mogu da zamislim sto posto popunjenost stadiona. Ali zamisljam da bude bez publike pa do nekog broja koji nece biti sto posto. sve opcije su spremne. ..;

 

To sto engleski prevodilac navodi tu nepostojecu opciju pa se sada fedfanovi "brinu" da li ce ili nece biti RG a - oladite - bice ga :smiley2:

 

Edited by ciao
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

O jbt. Fed fanovi pa Fed fanovi, vise smarate i to vam je argument za sve sto vam se ne svidi :classic_rolleyes:

 

Timesu je dao izjavu, gde osim toga sto si navela ima i deo koji sam citirala, a ti mozes da mi verujes a i ne moras, bas me briga vise 

Link to comment
Share on other sites

Nesto razmisljam - u slucaju - prilicno verovatnom finala Rafa-Novak, koja je verovatnije mogucnost nego otkazivanje turnira -  za koga bi sada navijali fedfanovi ? Sta  im je gore? :classic_laugh:

 

Sorry ali vise verujem francuskim novinarima koji su preneli itv francuza u vezi RG a a u naslovima tekstova koje sam i citirala navode da su sve opciju u razmatranju sem dve a te dve su sto posto publike i otkazivanje RG a .

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Boxy said:

Exclusive: Tsitsipas père et fils fined for breaking Miami bubble

 

Open Court was reliably told Thursday that Stefanos Tsitsipas and his father Apostolos broke the bubble during the Miami Open, and were fined.

We reached out to the ATP and to Tsitsipas’s agent for comment on this.

An ATP spokesperson got back to us Friday:

“Following a breach of COVID-19 protocols in Miami, ATP can confirm that Stefanos Tsitsipas has incurred a fine of $7,500.”

We’ve also heard chatter that a group of players was busted breaking the bubble to … make a trip to Whole Foods. There may well be more.

 

41 minutes ago, wwww said:

a mozda je ta zatvorska politika u Australiji uticala i na ovo ponasanje sada.

Sakkari se takodje zalila da je tesko podnela situaciju na AO.

 

39 minutes ago, Boxy said:

Pa bas da je uticalo, sumnjam...nego su neodgovorni i samo pokazuje kako bi se ponasali da ne postoji bubble nego da se ide na licnu odgovornost tenisera :classic_ninja:

Mislim da je pre za ovu temu.

Najgori potez Australijanaca je bio što nisu jasno unapred sve učesnike obavestili o mogućim ishodima i rizicima. Posle su se u neka pravila menjala u hodu u odnosu na ono što je teniserima saopšteno, i bili su s pravom ljuti.

Nije mi poznato da je neki turnir posle AO propustio da obavesti učesnike o svim pravilima unapred. Tako da su svi bili slobodni da na vreme odustanu ako im uslovi ne odgovaraju, što i dalje masovno rade. Oni koji su došli da igraju pristali su i na uslove mehura i nema sad tu priče o psihičkom stanju kao izgovoru za kršenje pravila, ispadni sa turnira odmah, kao Zverev i Šapo, pa radi posle šta te volja ako ne možeš da izdržiš. Ovako se stvarno pred organizatore postavlja još teži zadatak, već je dovoljno komplikovano održatu turnir u pandemiji a sad još treba odraslim ljudima da izigravaju bebisiterke.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, CheshireCat said:

Večiti si optimista.

Naročito onaj prošlooktobarski meč ostavlja prostor za optimizam :lol_2:

Ti si pesimista :smiley2: ono jeste bio kiks ali znamo Novaka i njegovu i mentalno-psiholosku snagu a i igru. On je Rafu jednom dobio na RG u drugi put je trebalo da ga dobije ali desio se kiks sa pecanjem, znaci nije on sad nesto inferioran. Sem toga izgleda mi Novak sada napaljen i u super formi (videli smo na AO) a za Rafu nisam toliko sigurna. Daleko od toga da ce Novak dobiti Rafu laganica, ne treba preterivati, ali po meni 55%-45% za Novaka.

Po meni znaci posle Novakovog osvojenog i Wimbldona sva trojica ce biti na po 20. Za USO vec nisam toliko sigurna, bilo bi lepo da osvoji 4 u nizu ali sa amerima nikad ne znas sta ce da im padne na pamet - mogu da ukinu uso samo da Novak ne bi osvojio :classic_laugh:

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Niko ne otkazuje RG ali covek da itv gde kaze da sve opcije razmatraju izuzev dve a to je da ce otprilike virus da nestane pa ce sve biti kao pre i da bude uzasna situacija pa da ne moze da se odrzi i o te dve opcije se ne razmislja i nadje se neki twiteras koji prenese vest da se razmislja o otkazivanju RGa, naravno boxy ovde odmah prenosi taj jedan twit - twitove treba ignorisati to je valjda jasno i sasvim sigurno ne uzimati kao relevantan izvor informacija - bar s epogleda malo okolo

 

Zasto bi otkazivali RG a protiv Novaka kada ce Novak da osvoji RG? Osvajanje RG a ce ga pogurati u smislu pribliziti definitivnom statusu GOAT a

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ciao said:

Ti si pesimista :smiley2: ono jeste bio kiks ali znamo Novaka i njegovu i mentalno-psiholosku snagu a i igru. On je Rafu jednom dobio na RG u drugi put je trebalo da ga dobije ali desio se kiks sa pecanjem, znaci nije on sad nesto inferioran. Sem toga izgleda mi Novak sada napaljen i u super formi (videli smo na AO) a za Rafu nisam toliko sigurna. Daleko od toga da ce Novak dobiti Rafu laganica, ne treba preterivati, ali po meni 55%-45% za Novaka.

Po meni znaci posle Novakovog osvojenog i Wimbldona sva trojica ce biti na po 20. Za USO vec nisam toliko sigurna, bilo bi lepo da osvoji 4 u nizu ali sa amerima nikad ne znas sta ce da im padne na pamet - mogu da ukinu uso samo da Novak ne bi osvojio :classic_laugh:

 

Mislim da sam realista, ipak.

2015, kad je Novak dobio - Rafa ništa na šljaci nije uzeo. Gubio je od boljih i lošijih po šljakastim turnirima. Fonjini u Barsi, Marej u Madridu, Stanimal u Rimu.

Rafa je bio daleko od svog nivoa, rekao bih da je prosto uspeo da se dovuče do meča sa Novakom, gde ga je ovaj razbio.

Bio je Novak jako dobar i to bi sa pravim Nadalom bio ozbiljan meč.

 

A za Novaka na šljaci 2021 - ček prvo da vidimo kako igra. Kažem ti - posmatrajući taj poslednji meč - sam realista. Navijam, ali se ne palim na osvajanje RG previše. Kao što da sam Nadalov fan, nakon onog rastavljanja na AO 2019 se više ne bih primao da se Novak u australiji može pobediti.

 

S druge strane, finale je vrlo mogućno. Nadal će se vratiti na No2, Tim nije na nivou, a drugi nema ko da izbaci Novaka.

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tim samo trenutno nije na nivou, a na kakvom će nivou biti Novak tada nemamo pojma. Mnogo može da se promeni do početka RG.

U suštini RG sam već dodelila Rafi, ne interesuje me previše, a kod Novaka me najviše brine da ne zakači sad neki novi soj, antitela ne traju večno, niti je garancija da će svaki put biti asimptomatičan.

Link to comment
Share on other sites

To jeste moguci problem i za njega i za sve ostale sa tura. Jel iko prijavio da se vakcinisao? Jel se bese Srki vakcinisao? cini mi se da sam negde procitala. Ko zna mozda Novak sve iznenadi i vakcinise se medju prvima

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Ja koliko znam samo se Simona vakcinisala od svih igraca i igracica. Prosto jer ni u jednoj zemlji zdravi, mladi sportisti nisu nikakav prioritet. Cak ne verujem da su i u Izraelu (koji su svetski sampioni u vakcinisanju) dosao red na sportiste. A ni braca Marej se nisu vakcinisala, a UK je odmah za njima. Doduse, verujem da bi Novak u Srbiji odmah dobio vakcinu koju god da pozeli, a verujem da su i Srdjan i Dijana vakcinisani, i to Pfizerom (pogotovu jer je Srdjan srcani bolesnik).

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tempirao tacno da mu 2.doza bude za vikend kad je SO, sta ce da radi ako stigne do SF :classic_biggrin:

A ovo je sigurno uradio jer ne zeli da prolazi ponoov kroz situaciju kao u Dohi, to mu je izgleda bas tesko palo

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...