Jump to content

Skijaski skokovi/letovi


Janne240

Recommended Posts

1 hour ago, berti said:

Zna li neko da li je bilo neke agencije koja je organizovala odlazak na Planicu u vreme vikenda ski letova. Koje je otprilike cena ulaznice za tri dana?

 

Ja sam bio u sopstvenoj režiji pre 4 godine, i nije bilo organizovanih odlazaka tada. Karta za jedno takmičenje u petak je bila 29 evra. Ne mogu da se setim da li je postojao popust za sva 3 dana. 

Link to comment
Share on other sites

Poljaci ove sezone bas malerozni. Stoch se povredio na treningu, propusta Zakopane i pokusace da se oporavi do ZOI. Kubacki pozitivan na Covid, tako da se ni on nece takmiciti. Dobra vest za Slovence, vratio se Cene Prevc, videcemo u kakvoj formi.

Da li neko zna da li se moze negde naci prenos Oberstdorfa sutra? Ima nekoliko zanimljivih imena: Domen Prevc, Bartol, Semenic, Fanemel, Frajtag...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 8thWonder said:

Poljaci ove sezone bas malerozni. Stoch se povredio na treningu, propusta Zakopane i pokusace da se oporavi do ZOI. Kubacki pozitivan na Covid, tako da se ni on nece takmiciti. Dobra vest za Slovence, vratio se Cene Prevc, videcemo u kakvoj formi.

Da li neko zna da li se moze negde naci prenos Oberstdorfa sutra? Ima nekoliko zanimljivih imena: Domen Prevc, Bartol, Semenic, Fanemel, Frajtag...

 

Moram priznati da do sada nikada nisam video prenos nekog takmičenja Kontinental Kupa, čak mislim da nikad nisam video ni zvanični snimak nekog skoka sa tih takmičenja. A pratio sam "Zimski studio" i na NRK (norveška televizija) i na SVT (švedska tv).

Link to comment
Share on other sites

Cene skace od starta sezone, solidno. Mozda na Eurosportu 16. ili 17.30, nisam pratio satnicu. Sve koje si naveo samo traze sansu...tek Frajtag koji je na startu sezone skakao FIS kup.

2 hours ago, Jurgen said:

 

Ja sam bio u sopstvenoj režiji pre 4 godine, i nije bilo organizovanih odlazaka tada. Karta za jedno takmičenje u petak je bila 29 evra. Ne mogu da se setim da li je postojao popust za sva 3 dana. 

Nema takvih odlazaka, sve ide u grupnoj ili solo varijatni. Mozda ima popusta mada nisam siguran. Prvi put pre 12. godina isao sam vozom cak! 😄 Planicu vredi videti makar jednom u zivotu. PRosla sezona je bila bullshit iako su cak dva takmicanja u decembru i martu odrzavana na letaonici ali bez publike.

Link to comment
Share on other sites

Timsko u Zakopanama, dobila Slovenija u sastavu> Peter Prevc, Anze Lanisek, Timi Zajc, Kos Lovro pocepavsi ostatak nekonkurentnih Norvezana, Poljaka i Ceha. Nemci i  Japanci na podijumu. Austrijanci pozicija 4. Norveska 5.

 

01Slowenien      1101.7

02Deutschland 1034.7

03Japan            1034.1

04Österreich     1011.3

05Norwegen     1009.1

 

Takmicenje, pa prosecno. Tek nekoliko skokova na HS vecina u prvoj seriji s podbacajima. Slovenci skakali sa dve duzine na 140.

Kos, Lovro        126.5  1 23.0      263.5

Prevc, Peter     133.5  140.5       289.4

Zajc, Timi         125. 5  134.0       272.4

Lanisek, Anze  129.0    140.5      276.4 Skupno> 1101.7

 

 Ajzenbihler najduzi sa 141,5.

Edited by Janne240
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se sve nadam da će Peter još malo zablistati. Odličan je bio juče, voleo bih da to uradi ponekad i u individualnom takmičenju.

Pridružujem se u preporukama za Planicu. Bio sam kad je Stoch potvrdio titule na Planici, hteo sam da idem na svetsko prvenstvo u letovima, ali covid.

Možda imaš agencije u Sloveniji koje organizuju odlaske, pa bus do Ljubljane i onda s njima do Planice.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Marijus Lindvik (NOR), pobednik je drugog dana u Zakopanama, skokovima od 135m i 139,5m ispred Karla Gajgera (134,5 m i 135,5m), dok se na 3. mesto i podijum probio Anze Lanisek skokovima od 134,5m i 135m. Prvi u Sv. kupu i posle prve serije, Rjoju Kobajasi, nije odbranio prvu poziciju posle prve serije u kojoj je skocio 136m jer 132m u drugoj seriji nije bilo dovoljno za novu pobedu. Druga serija donela je odlicne skokove narocito skakaca u top tenu koji su smenjivali u liderskoj poziciji. Ostali plasmani>5. Čofenig Danijel (AUT) 6. Huber Danijel (AUT) 7. Pejer Kilijan (SUI) 8 Herl Jan (AUT), 9. Zajc Timi (SLO) 10. Ajzenbihler Markus(GER). Granerud je podbacio i zauzeo tek 25. mesto. U prvih dvadeset, cak cetiri SLovenca, braca Prevc, Kos L. i Žiga Jelar. Ukupno 6, prava žetva bodova. Nema promena u poretku Svetskog kupa, vodi Rjoju Kobajaši:

1.Ryoyu Kobayashi JPN 941

2. Karl Geiger GER 897

3. Marius Lindvik NOR 743

4. Halvor EgnerGranerud NOR 699

5. Markus Eisenbichler GER 498

6. Anze Lanisek SLO 481

7. Jan Hoerl AUT 472

8. Stefan Kraft AUT 409

Sledi Titiz Nojštad i posle Vilingen, dva takmičenja do Olimpijade u Pekingu.

 

Edited by Janne240
Link to comment
Share on other sites

U Titiz Nojštadu HS 142 u dva dana takmičenja, dve pobede za Karla Gajgera, a na podijumu opet dva ista takmičara, 2. Anže Lanišek i 3. Markus Ajzenbihler. Ova tri takmičara su jedina zabeležila skokove preko 140m. Karl Gajger i Lanišek u drugoj seriji na 143m.

Vodeći u Sv. kupu Rjoju Kobajaši nije se našao na podijumu, bio je 4. pa 5. i tako prepustio lidersku poziciju dvostrukom pobedniku Karlu Gajgeru.

Link to comment
Share on other sites

U Vilingenu prvog dana dobio Kobajaši sa 145m jednom serijom, drugi Granerud 143, treći Lindvik 137m.

Drugog dana dobio Marijus Lindvik u dve serije, Gajger 2, treći Prevc Cene, 4. Kobajaši.

Najduži skokovi Rjoju Kobajaši 152m i Štefan Kraft 149m. Gajger prvog dana 19, drugog 2. Kobajaši 1. i 4. u dva dana.

 

Vodi Gajger u Wc poretku sa 1189 samo 3 boda ispred Kobajašija sa 1186 a treći je Granerud sa 910.

 

Sledi pauza u Svetkom kupu zbog ZOI u Kini/Peking 2022.

Link to comment
Share on other sites

Dobra je Vilingen skakaonica, nisu tu skokovi preko 150m iznenadjenje...HS 147, sa rekonstrukcijom doskocista uradjeno pocetkom dvehiljaditih. Mnogi skakaci su tu postavljali licne rekorde na skakaonici setimo se samo Tepesa, i Poljaka prosle sezone...pa ipak ja bih tu izdvojio ultimativno najbolji skok i rekord svih skakaonica Ahonenovih 155,5...u pm...do parkinga sa telemarkom iz sezone kada je Janda atakovao na trofej Sv. kupa. (Dotad vazeci Malis 152m)

 

Mogu se porediti svi doskorasnji skokovi na Vilingenskoj skakaonici od 152m..pa i ovaj jucerasnji Kobajasijev. Klasa ostaje klasa.

 

Iz vremena kada je Sv. kup imao svoje legende i duele koji su plenili hrabroscu i strascu. Podsecanja radi...skakao je i Aleksander Her na 148, doziveo povredu kolena...na zaletistu posle Ahonena ceka Daiki Ito a i takmac Janda sa tek 138m...17,5, kraci.

 

Edited by Janne240
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, berti said:

Bese u Harakovu letaonica? Secam se da je nisu letači bas voleli jer je bila vrlo nezgodna. Vise nema takmicenja tamo?

 

Mislim da nijedno takmičenje nije održano na toj češkoj letaonici još od SP u letovima 2014. Uvek su tamo loši vemenski uslovi, i te 2014. je održan samo jedan dan takmičenja (2 serije umesto standardnih 4), a timsko takmičenje je u potpunosti otkazano. 

 

 

Edited by Jurgen
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, berti said:

Tu su bili Obersdorf i Kulm, cini mi se. Opstali su samo  Planica i Vikersund ili se varam.

 

Na ove 4 letaonice se redovno održavaju takmičenja. Ove sezone se sezona završava prvo sa SP u letovima u Vikersundu, zatim idu Obersdorf i finale na Planici. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jurgen said:

 

Na ove 4 letaonice se redovno održavaju takmičenja. Ove sezone se sezona završava prvo sa SP u letovima u Vikersundu, zatim idu Obersdorf i finale na Planici. 

Ok. Znaci i Kulm je jos uvek u rasporedu.

Link to comment
Share on other sites

Kulm je rekonstruisan tako da je hs 215 pomereno na hs 225, sto cini bezbedijom za doskoke. Letaonica Čertak jeste nebezbedna ali je jedna od najpoznatijih još iz perioda pre Svetskog kupa. Leti se Vikersund, Oberzdorf, Kulm, Planica.

 

Inače šesta od famoznih letaonica je zatvorena Koper Pik u SAD.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...