Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 minute ago, A sad said:

 

Pa to uvek mozes da kazes. Za taj izgovor nikad nije kasno. Uostalom, to mogu da znaju samo experti i oni koji su radili na vakcini. Ali to nije tako samo za ovu vakcinu, tako je za sve, a i ne samo za vakcine. 

 

Nije to bas neki izgovor. 

Slazem se, vazi za svaku.

Ne razumem kakav izgovor spominjes?

Link to comment
Share on other sites

Prilično sam siguran da postoji neka procedura  prilikom istraživanja, ispitivanja i proizvodnje bilo kog novog leka, pa i vakcine protiv bilo čega, i verujem da je ista manje ili više univerzalna, tj da je usaglašena na  nekom nivou. Ne znam kakva je ta procedura, ali takođe verujem da nije  problem izguglati šta sve to podrazumeva. 

Tačno je da ne bismo mogli biti stoposto sigurni da li je sve to ispoštovano ili nam je samo rečeno da je ispoštovano.

Link to comment
Share on other sites

Jerusalem (AFP) - Israel began easing movement restrictions on Sunday while pointedly avoiding announcing any exit from an ongoing lockdown to forestall the spread of coronavirus.

A cabinet vote in the early hours of the morning approved several measures, including a reopening of high street shops, schools for children with special educational needs and a resumption of small scale prayer meetings, Prime Minister Benjamin Netanyahu's office said.

Most of the measures take effect from Sunday, while the selected schools will reopen their doors to pupils on Tuesday, according to the education ministry.

Prayer gatherings of up to 19 people at a time will be allowed, on condition that they take place in the open air with people wearing masks and at least two metres apart -- higher than a limit of 10 people initially proposed by the prime minister on Saturday.

 

https://news.yahoo.com/israel-eases-coronavirus-restrictions-195058937.html

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vanjabarsa said:

evo sad u svim srpskim tabloidima - nole nije za vakcinu.

no, on je nebitan u celoj prici .

 

Pa kad ste poceli pisati ovde na forumu, i naravno tabloidi odmah preneli. Treba paziti sta se pise, jer forum je "pracen" 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, wrach said:

Da vidim reakcije? Iskreno lakse mi je da se izolujem nego da se bodem nepoznatim

Ja sam obicno za cekanje da vidim kako vakcina radi, i koliko ima negativnih efekata, tj da neko vreme bude u upotrebi.

Medjutim posto to u ovom slucaju nije bas moguce, mislim da ce odluka da zavisi od toga sta se desava sa virusom (recimo kao sto sad ispituju da li ce nestati tokom leta), da li cu prvu fazu sacekati, i od toga ko je proizvede.

 

u svakom slucaju mislim da vecina nas nece biti u prvom krugu dobijanja te vakcine, nego ce to biti zdravstveni radnici, pa onda jos gomila drugih ugrozenih.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ZiS said:

Njemacku vakcinu...bar u mom slucaju...poznajuci ovog naseg, mi cemo uzeti neku iz Vuhana, sa pijace 😀

 

Ko kaze da nemacka vakcina nece biti kineska? Kinezi naprave i slucajno puste virus - moraju da se vade preko nekog drugog da ne bude providno - prodaju vakcinu najdiskretnijem ponudjacu, koji je reklamira kao svoj uspeh - svi zarade pare. 

Uh, sto nisam neki teoreticar zavere... 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ako uzmemo forum kao one kontrolne grupe sto gledaju filmove pre pustanja u bioskope nece se Bil Gec leba

najesti od ove vakcine.

Sta ce tek da urade ujedinjene 5G, Haarp, snage sa prvoborcima antivakserskog pokreta?

A kako mislite da sacekate efikasnost vakcine? To ce se testirati na Nemcima, Francuzima, Amerima pa ako bude ok onda se u Srbiji uzima?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, CLakiSH said:

Ako uzmemo forum kao one kontrolne grupe sto gledaju filmove pre pustanja u bioskope nece se Bil Gec leba

najesti od ove vakcine.

Sta ce tek da urade ujedinjene 5G, Haarp, snage sa prvoborcima antivakserskog pokreta?

A kako mislite da sacekate efikasnost vakcine? To ce se testirati na Nemcima, Francuzima, Amerima pa ako bude ok onda se u Srbiji uzima?

pa malo se raspitamo 🙂
 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, CLakiSH said:

Ako uzmemo forum kao one kontrolne grupe sto gledaju filmove pre pustanja u bioskope nece se Bil Gec leba

najesti od ove vakcine.

Sta ce tek da urade ujedinjene 5G, Haarp, snage sa prvoborcima antivakserskog pokreta?

A kako mislite da sacekate efikasnost vakcine? To ce se testirati na Nemcima, Francuzima, Amerima pa ako bude ok onda se u Srbiji uzima?

Će izađu rezultati na fejs...ne brini....:high_five::default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Hipoyeticki  aj sad u septembru naprimer kazu dr. Dorsten, Bil Gejts i dr. Rudan da je vakcina ok iako je skracen rok ispitivanja.

Nesterovic ce normalno reci da ne treba a takodje i armija antivaksera koji po difoltu svaku vakcinu anatemisu.

I sta onda ciniti?

Link to comment
Share on other sites

sad vidim kroz prozor dve devojke šetaju jednog psa... Kad ono, prilazi im još devojka i momak šetaju jednog psa. Dakle dva psa trče u krug a ovo četvoro se druže 🙂

 

Just now, CLakiSH said:

Hipoyeticki  aj sad u septembru naprimer kazu dr. Dorsten, Bil Gejts i dr. Rudan da je vakcina ok iako je skracen rok ispitivanja.

Nesterovic ce normalno reci da ne treba a takodje i armija antivaksera koji po difoltu svaku vakcinu anatemisu.

I sta onda ciniti?

Brate sve što kaže nestorović automatski suprotno!

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, CLakiSH said:

Hipoyeticki  aj sad u septembru naprimer kazu dr. Dorsten, Bil Gejts i dr. Rudan da je vakcina ok iako je skracen rok ispitivanja.

Nesterovic ce normalno reci da ne treba a takodje i armija antivaksera koji po difoltu svaku vakcinu anatemisu.

I sta onda ciniti?

 

 

Kad mi sto pojma nemamo pricamo o vakcinama, to jako lici na ovu situaciju:

 

 

"Ono vozilo sto ima onu ruku pa kopa" 🙂

Edited by Laki21 koji lebdi
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, urosg3 said:

sad vidim kroz prozor dve devojke šetaju jednog psa... Kad ono, prilazi im još devojka i momak šetaju jednog psa. 

Ne znam da li sam vam pricao, gledao sam ja jedan ljubavni film koji ovako pocinje...

 

 

 


 

 

 

Sad stvarno odo da se samobanujem do sutra

4 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

 

 

Kad mi sto pojma nemamo pricamo o vakcinama, to jako lici na ovu situaciju:

 

 

"Ono vozilo sto ima onu ruku pa kopa" 🙂

Ali na kraju Cicvu : Rasime, pozabavi se time.

Edited by CLakiSH
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...