Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

6 minutes ago, Tomiprunet said:

Inace preko 75% potpuno vakcinisanih u Francuskoj.

 

A, zna li se koliko je od 25% nevakcinisanih preležalo covid. Ja nemam podatke ali mogu da pretpostavim mogućnost da je veći broj onih koji su vakcinisani ali im je zaštita već oslabila, recima trećina vakcinisanih što je 25% stanovništva, recimo od nevakcinisanih polovina se zarazila i ima prirodni imunitet, znači virus ima na raspolaganju 25% vakcinisanih i 12,5% nevakcinisanih koji nisu zaštićeni, normalno je da će raspodela biti takva da se veći bro vakcinisanih biti zaražen. Niko nije rekao da vakcina štiti trajno.
Ovo su teorijske pretpostavke, ne pratim precizno podatke, zamorno je za mene.

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Tomiprunet said:

Slazem se ja, ali sve to utice na ljude da budu skepticni, i da se ne vakcinisu vise.

Stalno imamo neke uslovljavanja, covid propusnice, te treca doza, buster,...

kaze prijatelj kad se bio vakcinisati trecom dozom, da nije mogao poverovati koliko su ljudi u nekoj vrsti depresivnog stanja, da ne vode racuna o sebi, zapustani, masna kosa, prljave cipele, majice, kosulje,... isto kod zena i muskaraca.

Penzije "male" a potrosacka korpa poskupila duplo, nemaju para,...

Pa sad kako? zar nije bilo da su ne vakcinisani problem? kako sad ih virus ne moze pronaci, a do sada je samo njih pronalazio?a nije pronalazio vakcinisane?

Ajd onda jos po jedna, sta ce da skodi, na svakih mesec dana. 

Grcka eno ionako smanjuje covid pass na 3 meseca,

totalno ludnica. Bolje da svi podnesu ostavke, nego sto se blamiraju.

 

Inace preko 75% potpuno vakcinisanih u Francuskoj.

 

 

"Ono što stanovništvo treba da zna je, da je stvaranje novih mutiranih sojeva direktna posledica lošeg imunološkog bedema u nekoj državi. Dokle god se čitava planeta ravnomerno ne vakciniše, a ne da u Španiji ima 90 odsto, a u Južnoj Africi 20 odsto, dešavaće se mutacije. Virus napada one koji su nevakcinisani, on se tamo replicira, razmnožava i to je prirodni put čak i ljudskih ćelija, a kamoli virusnih. Bitno je da se kaže, da tamo gde nema dovoljno vakcinisanih, u slabije razvijenim zemljama, gde proces vakcinacije nailazi na otpor, tu se virus širi. To podrazumeva razmnožavanje i što je više replikacija to je veća mogućnost za mutacije - dodaje profesor Janković."

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Tomiprunet said:

Grcka eno ionako smanjuje covid pass na 3 meseca,

Kako je lako širiti nepouzdane podatke, ako samo agendi odgovaraju. Nađi mi pisani trag te odluke grčke vlade. Juče sam još jednom proveravao tekstove na sve strane i to se odnosi samo na preležale, ne na vakcinisane. Na prvi mah i na površno čitanje sam i sam na to pao dok nisam proverio. 

 

Ima na brzi pregled pojedinih zemalja, koje su validnost full vakcinacije ograničile na godinu dana kao Austrija i Švajcarska. Izrael čak na 180 dana, ukoliko neko nema i booster. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Sunshine State said:

 

 

"Ono što stanovništvo treba da zna je, da je stvaranje novih mutiranih sojeva direktna posledica lošeg imunološkog bedema u nekoj državi. Dokle god se čitava planeta ravnomerno ne vakciniše, a ne da u Španiji ima 90 odsto, a u Južnoj Africi 20 odsto, dešavaće se mutacije. Virus napada one koji su nevakcinisani, on se tamo replicira, razmnožava i to je prirodni put čak i ljudskih ćelija, a kamoli virusnih. Bitno je da se kaže, da tamo gde nema dovoljno vakcinisanih, u slabije razvijenim zemljama, gde proces vakcinacije nailazi na otpor, tu se virus širi. To podrazumeva razmnožavanje i što je više replikacija to je veća mogućnost za mutacije - dodaje profesor Janković."

 

I sad sta je on tu rekao? Nista sto vec ne znamo. Da li je onda virus u Francuskoj izmutirao kod ne vakcinisanih i sad zarazava vakcinisane a ne ne vakcinisane?

Mislim mozemo ovako do sutra.

 

2 minutes ago, Akiro said:

Kako je lako širiti nepouzdane podatke, ako samo agendi odgovaraju. Nađi mi pisani trag te odluke grčke vlade. Juče sam još jednom proveravao tekstove na sve strane i to se odnosi samo na preležale, ne na vakcinisane. Na prvi mah i na površno čitanje sam i sam na to pao dok nisam proverio. 

 

Ima na brzi pregled pojedinih zemalja, koje su validnost full vakcinacije ograničile na godinu dana kao Austrija i Švajcarska. Izrael čak na 180 dana, ukoliko neko nema i booster. 

Pa ti si ih prosirio pre nekoliko dana , secam se da je bilo izvor podataka ona Katerini novina.

Bez obzira da li je za ne vakcinisane prelezale ili vakcinisane, uglavnom nisu uskladjeni na nivou EU.

 

A i zbog ovolikog broja vakcinisanih a pozitivnih, kovid propusnica nema svrhu. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tomiprunet said:

Pa, ti slucajevi nisu omikron u Francuskoj. Ili lazu da nije ili jeste. 

 

Ti k'o da si prespavao prethodnih nekoliko meseci!

 

Sve vreme se prica da zastita od vakcina vremenom slabi, te je zato potreban buster - koliko ljudi u FRA je primilo trecu dozu?

Koliko je takvih medju hospitalizovanim sad?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tomiprunet said:

Pa na sve to imamo i vesti iz Francuske, da je u bolnicama vise vakcinisanih nego ne vakcinisanih.

 

Baš čudno. Plavo su vakcinisani, crveno nevakcinisani. Ako jednog dana više ne bude nevakcinisanih, zamisli, 100% u bolnici biće vakcinisani.

 

WpbCOTy.jpeg

https://www.sciencesetavenir.fr/sante/covid-19-les-vaccines-sont-ils-plus-souvent-hospitalises-que-les-non-vaccines_159373

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sve vreme se prica, da se nesto prica.

Ljudi pocinju da gube veru u vakcine, i ja mislim da ce se sve manje i manje vakcinisati.

 

Poenta je da se hospitalizuju vakcinisani i da vise se njih zarazava.

Obican covek kad cita on postaje uplasen. njega ne zanima koliko ima busterom, koliko nema.

 

1 minute ago, erwin said:

 

Baš čudno. Plavo su vakcinisani, crveno nevakcinisani. Ako jednog dana više ne bude nevakcinisanih, zamisli, 100% u bolnici biće vakcinisani.

 

WpbCOTy.jpeg

https://www.sciencesetavenir.fr/sante/covid-19-les-vaccines-sont-ils-plus-souvent-hospitalises-que-les-non-vaccines_159373

 

Sta ste onda vodili hajku ovde po forumu na ne vakcinisane? Mislim kad svakako ima vise vakcinisanih.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tomiprunet said:

Sve vreme se prica, da se nesto prica.

Ljudi pocinju da gube veru u vakcine, i ja mislim da ce se sve manje i manje vakcinisati.

 

Poenta je da se hospitalizuju vakcinisani i da vise se njih zarazava.

Obican covek kad cita on postaje uplasen. njega ne zanima koliko ima busterom, koliko nema.

 

 

Ma ok, nek se obican covek, onda, ne vakcinise....

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Tomiprunet said:

Poenta je da se hospitalizuju vakcinisani i da vise se njih zarazava.

 

Poenta je da je smrtnost znatno opala u zemljama koje su dale puno vakcina svom stanovništvu, a nije u zemljama koje nisu.

 

Hospitalizuju se i vakcinisani zato što vakcine nisu savršene, i dalje po osetno manjoj stopi nego nevakcinisani.

Edited by erwin
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Podaci za prikazanu zadnju (moguće i za predzadnju, tj. 49. nedelju) nisu konačni.

 

Gauteng hospitalizacije (x3,35 za dve nedelje: 47. -> 49)


HsFfIRy.png

 

Gauteng smrti (x5,2 za dve nedelje: 47. -> 49)


S9Py5Tt.png

 

Cela Južnoafrička Republika hospitalizacije (x5,1 za dve nedelje: 47. -> 49)


K8EFc1A.png

 

Cela Južnoafrička Republika smrti (x3,9 za dve nedelje: 47. -> 49)


9x4jh6y.png

 

Izvor:
https://www.nicd.ac.za/diseases-a-z-index/disease-index-covid-19/surveillance-reports/daily-hospital-surveillance-datcov-report/

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tomiprunet said:

Bez obzira da li je za ne vakcinisane prelezale ili vakcinisane, uglavnom nisu uskladjeni na nivou EU.

 

A i zbog ovolikog broja vakcinisanih a pozitivnih, kovid propusnica nema svrhu. 

Svako ima pravo na svoje mišljenje. Ne bih dalje da se upuštam u tu priču, meni imaju smisla i svrhu, tebi nemaju i to je to. BTW, linkuj mi to gde sam rekao da se vakcinisanima skraćuje validnost na 3 meseca, možda i jesam ali bih rado da vidim. P.S. Uglavnom citiram KeepTalkingGreece, veoma retko E-Kathimerini.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovde u NL se brojevi smanjuju, tako da ne brinete sto sutra stizem u Srbiju - ne donosim nista sto ne treba! 🙂

 

 

"Broj bolničkih slučajeva Covid-a u Holandiji naglo opao; prosek izarazenih pada vec 10-i dan

 

Ukupno 13.557 ljudi je  testirano pozitivno na koronavirus SARS-CoV-2 od utorka do srede ujutro. To je smanjilo sedmodnevni prosek na 16.022, prema  podacima RIVM-a. Brojevi padaju vec deset  dana uzastopno i  oko 24 procenta su niži nego pre nedelju dana."

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, erwin said:

 

Ne znam sta nekom 'obicnom' coveku i treba vise od ova dva grafikona. Znanje je uvek resenje za svaki strah.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...