Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Brnaba mi skočila u očima, bar malo.

 

Naguzila na sred KZN onu debilčinu od Luke Jovića koji je na svoju odgovornost zapalio iz Španije, žarišta korone. I to tako što je pobegao iz karantina. I došao ovde i laganeze, bez karantina. Jebem ti debila. 

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NMX said:

Brnaba mi skočila u očima, bar malo.

 

Naguzila na sred KZN onu debilčinu od Luke Jovića koji je na svoju odgovornost zapalio iz Španije, žarišta korone. I to tako što je pobegao iz karantina. I došao ovde i laganeze, bez karantina. Jebem ti debila. 

 

Meni je on debil na kubik odavno... Treba ga krivicno goniti...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

Brojke u Italiji ce uskoro morati da se preokrenu...Ali velika tragedija.

 

Moraju, jebeno moraju. 

 

Upoređujem sada:


Wuhan (Hubei), karantin uveden 23.01, kada je broj novih slučajeva bio 259. Broj novih slučajeva je krenuo da opada 15.02.... 23 dana nakon uvođenja karantina. 

 

image

 

 

 Broj smrtnih slučajeva je krenuo da pada tek nepunih mesec dana nakon uvođenja karantina, 21.02.

 

image

 

Italija je danas tek osmi dan u totalnom karantinu. Ja sam jutros prvo pomislio da će u 6 cifre biti barem iste ili manje kao jučerašnje. Nažalost, one su još gore.

 

I ponavljam. Uz sve laži CCP, karantin je u Hubeiu uveden kada je broj dnevnih slučajeva, zvaničnih, bio 259. U Italiji kada je bio 10k. 

 

Sad zamislite koliko je ljudi do tada ovih 10k zarazilo. :classic_sad:

 

 

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ovi gasterbajteri ce da nas uniste povratkom i nepostovanjem karantina :smiley26: Mislim da sam bio u jedon mesari sa jednim takvim gde se ovi nisu razumeli sa njim gde da mu ostave napolju meso, pa je usao da kaze kako mu je neko ukrao meso, a ovi njemu da vi nama niste preneli nesto.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, ras kass said:

0c1rr8w779n41.png

 

 

Dobijem ospice od ovih probudjenih levicara kad je kriza...

Lepo zvuci pravda za sve mi dizemo celo mi radimo smelo, al nit je 1800 evra plata njima nit je uporedivo sa fudbalom, sportom ili bilo kojom drugom granom zivljenja i zaradjivanja.

Po ovoj logici kad odem da kupim sladoled prodavacica me otera u pm i kaze radim za 20 000 din, Bircevic prima 300 000 evra zovi njega nek ti donese sladoled. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Zar je moguce da jos neko veruje u kineske izvestaje i brojeve?!? :ajme:

 

Italija će prestići duplirane zvanične kineske brojeve. Je l ti tako lakše sada? Čime se ti baviš :ajme:

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

svi koji prelaze granicu su za izolaciju, bez testa granicar™ ne moze nikako da proceni ko jeste a ko nije.

i tu nema sta ko da ti prepisuje, sedis kuci u sobi, po mogucstvu sto izolovaniji od ostatka familije i cekas razvoj situacije naredne dve nedelje. sigurno da ne treba ici trcati okolo, po kaficima, pedikirima, manikirima, restoranima, masazama,doktorima ko sto velika vecina njih radi.

jedini nacin na koji je ovaj virus mogao uci, je bio preko nasih ljudi, koji su skoknuli na par dana preko, dal skijanje, shoping itd, i onu su ga i uneli..

a onda na taj posejani virus, u srbiju se iz inostranstva vratilo jos koliko 50k za svega 2-3 dana.. i niko ne kaze da je problem, sto su se vratili, vec sto vecina njih nosi virus u sebi, a ponasaju se ko poslednje dzukele.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Tamburinjo said:

 

 

Dobijem ospice od ovih probudjenih levicara kad je kriza...

Lepo zvuci pravda za sve mi dizemo celo mi radimo smelo, al nit je 1800 evra plata njima nit je uporedivo sa fudbalom, sportom ili bilo kojom drugom granom zivljenja i zaradjivanja.

Po ovoj logici kad odem da kupim sladoled prodavacica me otera u pm i kaze radim za 20 000 din, Bircevic prima 300 000 evra zovi njega nek ti donese sladoled. 


Ovde su pomenute plate, ali mislim da je to vise metaforicki i da se sustina odnosi na ulaganja u ovakva istrazivanja. Ako nista drugog racunam da ce globalno da se uozbilje u tom smislu. Naivno mozda.

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, ras kass said:

0c1rr8w779n41.png

 

Realno, nidje veze, sto rece i Fender. Mislim ok, mozda je jelte mala plata, svakome je mala, i onom ko ima 300 evra i onom ko ima 5000 jer svako hoce vise.

 

Treba da se, na principima ove ekonomije koju imamo (dakle te surove kapitalisticke) motivisu subjekti u trzisnoj utakmici da ulazu i u recimo razvoj ove tehnologije koja ce doneti obrt sporije.

 

To je, potpuno se slazem, zaista potrebno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...