Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Rusi su par meseci prošle godine bili najgori po obolelim tako da oni sigurno nisu opušteni i morali bi da požure sa vakcinacimjom ako ne žele ponovo na čelo liste. Nisu ni sad bajni. Po broju obolelih su 7. a po broju umrlih na 2. mestu u svetu.

Link to comment
Share on other sites

Quote

dr Radmilo Janković

Siguran sam da mere koje mi preduzimamo za ovaj intenzitet širenja virusa nisu adekvatne. Niti su bile adekvatne tokom vikenda, a pogotovo sada propuštamo tri-četiri dana gde se virus besomučno širi kroz populaciju, gde i sami vidite da to ne ide u dobrom pravcu.
To upravo stvara, odnosno, pospešuje jednu potpunu konfuziju, gde su ljudi poput mene, ali i nekih drugih, potpuno demoralisani da više daju bilo kakve predloge, jer onda oni ispadaju smešni, a često budu i mete nekih neprikladnih komentara. Tako da onaj ko treba da razmišlja o epidemiji, neka razmišlja… Mi imamo veliki broj pacijenata, mi ćemo brinuti o njima i boriti se za njih, ali to sve ima neke granice. Ne znam gde su one, ali videćemo.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poslednjih dana sa više strana čujem da je buknulo fino. Znam i nekoliko osoba koje su se zarazile, od toga dve vakcinisane AZ-om pre nekih 7-8 dana, eto da nismo samo mi Kinezi gubavi (šalu na stranu zarazili  očigledno obojica odmah po vakcinaciji + su u pitanju ne preterano pažljive osobe). Devojka od jednog od tih drugara se vakcinisala Kinezom kad i ja, znači već skoro mesec dana od revakcine, zasadd ništa čekamo da vidimo da li će je vakcina spasiti.

 

Pored toga zanimljivo mi je da sam čuo i za dve osobe koje su se baš slabo pridržavale mera da su tek sad fasovale (nevakcinisani obojica).

 

Meni deluje da je očigledno da se britanski soj zahuktava, a to je i potpuno u skladu sa predviđanjima stručnjaka. Pominjao sam danski CDC koji je još pre nekog vremena predvideo to. Za njega znamo da se lakše prenosi tako da videćemo kako će sve ovo proći. Ja se još uvek nadam lepom vremenu da nas bar malo spasi (više aktivnosti napolju i bolje provetravanje) Pošto su ove vikend mere potpuno besmislene

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Pa naravno da ispadaju smesni zbog Vodje im, tj Vodje sviju nas. 

Ne razumem uopste sta sad hoce? zasto nisu zakljucavali jos od Novembra. 

 

lekari ne odlucuju nista, odavno se traze adekvatnije mere..od oktobra se upozoravalo, ali dzaba...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sunshine State said:

ja nisam stekla utisak da neko od nas koji pisemo ide po kafanama, partija, luduje okolo, sve sireci infekciju - i dok god je tako, to je jedino sto je bitno.

 

Mi smo "crno ispod nokta". Sve ukupno ako nas ima 1000 na forumu.

Inace, sto se antitela tice, kako vreme prolazi tako meni to merenje antitela izgleda sve besmislenije.

 

Naime, ja ponasanje promeniti necu nakon druge doze vakcine, necu sigurno, i dalje cu biti oprezan dokle god su pristojne brojke novoobolelih. To sto cu imati neku zastitu ne menja skoro nista.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni je veca tragedija od odlaska na koncert Crvene Jabuke dok bukti pandemija sam odlazak na koncert Crvene Jabuke ikada.

 

Jedini govnjiviji ex-yu bend od Bijelog Dugmeta po svim parametrima, bas onako sramota sto su ikada postojali. Posle njih verovatno Plavi Orkestar, gledam neki intervju random onog njihovog pevaca i prica lik kako je malo falilo da nikada ne postane muzicar i to jedna recenica u 10 minuta razgovora komentari ispod Losho brate zasto, ljudi u paralelnom univerzumu ne znaju koliko su srecni i slicno.

  • Like 3
  • Thanks 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Jabuka prvi album je ok. Deo new primitivs pokreta, ali sa Ričlovom tragedijom se menja kurs tog benda.

Meni je u nekom smislu analogna priča sa Metallicom, tačno se vidi razlika u stilu pre i posle Bartonove tragedije.

 

Nije ni Brega za potcenjivanje. Brega je za razliku od ostalih bendova sedamdesetih ostao da se "bori" protiv novotalasnih bendova i preživeo ih je, a bogme i nadživeo.

1987, tačno na Novakov rođendan organizovao je reunion koncert Legende Yu Rocka za niz bendova iz sedamdesetih, povrativši im veru da ponovo ima mesta za njih na muzičkoj sceni. Nakon toga je Yu grupa i Smak nastavio sa radom.

 

 

ontopic:

Da i ja dodam da se situacija pogoršava iz point of view. Čuo sam za neku porodičnu zarazu kod bliskih prijatelja, i to su se vakcinisali. Nije opuštanje nego splet okolnosti. Kako god - nekoliko pozitivnih :classic_sad:

Edited by CheshireCat
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, CheshireCat said:

Jabuka prvi album je ok. Deo new primitivs pokreta, ali sa Ričlovom tragedijom se menja kurs tog benda.

Meni je u nekom smislu analogna priča sa Metallicom, tačno se vidi razlika u stilu pre i posle Bartonove tragedije.

 

Jabuka prvi album jeste ok, ali bas mi nije uporedivo sa Metalikom. On nije svirao na Blacku, koji je, ma sta ultra fanovi pricali kako su se prodali, komercijala itd, jedan od najboljih i najuticajnijih albuma svih vremena. Mada svakako nijedan basista Metalike ne moze da se poredi s njim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 

Jabuka prvi album jeste ok, ali bas mi nije uporedivo sa Metalikom. On nije svirao na Blacku, koji je, ma sta ultra fanovi pricali kako su se prodali, komercijala itd, jedan od najboljih i najuticajnijih albuma svih vremena. Mada svakako nijedan basista Metalike ne moze da se poredi s njim.

 

Analogno nije isto kao uporedivo, zar ne?

Ali mislim da si skontao na šta mislim...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, CheshireCat said:

ontopic:

Da i ja dodam da se situacija pogoršava iz point of view. Čuo sam za neku porodičnu zarazu kod bliskih prijatelja, i to su se vakcinisali. Nije opuštanje nego splet okolnosti. Kako god - nekoliko pozitivnih :classic_sad:

 

Javljaj kakve oblike bolesti imaju - ako su neki blazi, to je jos uvek "prihvatljivo"

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, urosg3 said:

Mnogo me ohrabrio, svetla perspektiva je pred nama 🙂

Doktori baš depresivni. Eno, i Radmilo Janković. Sećam ga se iz priče Nine Lazić, ćerke pokojnog niškog hirurga Miodraga Lazića. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Likvi said:

Doktori baš depresivni. Eno, i Radmilo Janković. Sećam ga se iz priče Nine Lazić, ćerke pokojnog niškog hirurga Miodraga Lazića. 

Jeste. Ovde osim lekara mora da se uključe i druge struke, ne može tako jednostavno. Ponoviću još jednom nije mi teško:
Rečenica "treba zatvoriti sve" super zvuči u načelu i istovremeno ne znači ništa dok nemamo odgovor na pitanja:

 

Šta znači sve?
Ko određuje šta upada u sve?
Na koliko dugo (Radmilo kaže dve-tri nedelje, da li dve ili tri? Ili dve i po?)
Na kraju šta posle te dve tri nedelje? Koji je plan? 

Ima li iko plan? Bez plana nema smisla, bez smisla nema potrebe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zoran59 said:

 

Ти не залазиш баш често на српске странице жуте штампе ?

Сваки дан осване по један овакав чланак годинама уназад, а од почетка пандемије су само повећали број на 3 дневно.

 

Мада, то није ни приближан ниво лоботомије у односу на простор резервисан за љубав/секс и домаћу "селебрити" сабкултуру. Не питај како знам.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, urosg3 said:

Jeste. Ovde osim lekara mora da se uključe i druge struke, ne može tako jednostavno. Ponoviću još jednom nije mi teško:
Rečenica "treba zatvoriti sve" super zvuči u načelu i istovremeno ne znači ništa dok nemamo odgovor na pitanja:

 

Šta znači sve?
Ko određuje šta upada u sve?
Na koliko dugo (Radmilo kaže dve-tri nedelje, da li dve ili tri? Ili dve i po?)
Na kraju šta posle te dve tri nedelje? Koji je plan? 

Ima li iko plan? Bez plana nema smisla, bez smisla nema potrebe.

Kad pročitaš Nininu priču, znaćeš plan. Da se jedu ćevapi u direktorskoj kancelariji, a rabadžije rade za mene i moju samopromociju. 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...