Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

23 hours ago, Angelia said:

Vidi, trenutno radim pa tesko mogu da se koncentrisem da citam ovo istrazivanje u detalje.

Da li ja pravilno razumem da su njihovi rezultati da su restorani imali uticaj do 3% 40 dana nakon otvaranja a maske od 0.7-1.9%?

 

Kako je to significant? Ili sam aj nesto omasila komplet 


percentage change =/= percentage point change

 

Uglavnom, razlika je statistički značajna, sa 99% confidence intervalom (p<0.01).

 

 

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

Mogla bi neka anketa, kog bi prijavili, baku, dilera ili kafić?

 

Ja ništa ne bih zatvarao, izgleda da moramo svi da se prokužimo, ko 'oće nek' se vakciniše.

 

Znam ljude koji su se zarazili i recimo, uslovno rečeno, vrlo lako preležali koronu nakon primljene druge doze Sinofarma i proteklih 3 nedelje (dva dana temperatura posle ništa).

 

@JohnnyDragon Možda sam preskočio neku stranu, kako si ti?

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, zoe Bg said:

Crvena Jabuka ima koncert u Domu sindikata, da li bi to @Tamburinjo prijavio? :lol_2:

A mi i dalje raspravljamo sat duže ili kraće restorana. Kako nas troluje krizni štab, šta je seldeće da nas ubede da je Kopaonik i skijanje epidemiološki problem?

... 3% Srbije ide na skijanje u najsrećnije vreme

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, zoe Bg said:

Crvena Jabuka ima koncert u Domu sindikata, da li bi to @Tamburinjo prijavio? :lol_2:

Video sam pre neki dan da Arena ima ful program do kraja marta, svaki drugi-treci dan neki koncert.

Je li Crvena Jabuka stvarno ima koncert veceras?

pardon, ne Arena, Dom sindikata,

Edited by Clash
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Meni deluje da je većina zagovornika zatvaranja finansijski obezbeđena i nema osećaj šta znači lock.

Ima mnogo ljudi koji moraju da idu na posao.Tj ne - ne moraju oni na posao, ali moraju da urade neku kintu da bi preživeli, jer su već imali par situacija lock-a kad su dobijali minimalce ili manje i ušteđevine su tanke a dugovi rastu.

 

Za razliku od nekih zemalja koje su sprovodile totalno zaključavanje ovde nema ni para da se to reguliše (sa lanjskih 100eur i 3 minimalca smo došli na najavu 30 eur i pola minimalca), niti ideje kako bi se to finansijski zakrpilo.

 

Razlog zašto mi ne idemo u lockdown nije briga o standardu građana nego izvesne demonstracije, šerpe i to što se pod "privredom" uglavnom misli na burazerske kombinacije u vidu hotela tržnih centara itd.

 

Ali i dalje - u tim hotelima, trž.centrima, buticima itd neko radi za minimalce i neki crnjak preko i živi od toga. Mislim da zagovornici lock-a ovde to previđaju.

 

 

Ja ovde dođem kao drugi glas Urošu koji vam je sve ovo nekim drugim rečima već rekao.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

Video sam pre neki dan da Arena ima ful program do kraja marta, svaki drugi-treci dan neki koncert.

Je li Crvena Jabuka stvarno ima koncert veceras?

Da, šeruju ljudi snimke

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Clash said:

Video sam pre neki dan da Arena ima ful program do kraja marta, svaki drugi-treci dan neki koncert.

Je li Crvena Jabuka stvarno ima koncert veceras?

Kombank dvorana je Dom sindikata, tamo je sav taj kulturno-umetnicki program, Arena je i dalje bolnica. 

Ima koncert, imali su i sinoc. Doduse nije puna sala, vaze mere.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, zoe Bg said:

Kombank dvorana je Dom sindikata, tamo je sav taj kulturno-umetnicki program, Arena je i dalje bolnica. 

Ima koncert, imali su i sinoc. Doduse nije puna sala, vaze mere.

Ako se postuju mere onda ok.

Ma to ovi iz Jabuke dosli po vakcinu, sutra je negde valjda ono sa ulice da

moze svako.

Edited by Clash
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, stray_cat said:

Znam ljude koji su se zarazili i recimo, uslovno rečeno, vrlo lako preležali koronu nakon primljene druge doze Sinofarma i proteklih 3 nedelje (dva dana temperatura posle ništa).

 

Kaze mi koleginica, njena baka je zakacila 5 dana posle druge doze Sinofarma. Bakica ima 86 godina, a nema nikakvih tezih simptoma, kuci je. To je i poenta vakcine. Ako je efikasnost Kineza 80 % posto, to bi znacilo da od ovih 500 000 zvanicno registrovanih kod nas u proteklih godinu dana jedno 400 000 ne bi ni obolelo, a da bi 99 000 proslo sa nikakvim ili blagim simptomima. Sa Fajzerom su brojke jos i bolje. Ali ajde da zamislimo tu situaciju da je za proteklih godinu dana samo 1000, a neka bude i 5000 ljudi obolelo na taj nacin da je zahtevalo lecenje u bolnici. Kako nam to zvuci? Eto, to je situacija kakvu mozemo da imamo u narednih godinu dana. Jedini uslov je da se svi vakcinisemo. Da se vratim na bakicu sa pocetka price, sem da je jasno da osoba rodjena 1935. i 1985. nece imati jednak broj AT posle vakcinacije, baka bi sigurno mnogo gore prosla da se uopste nije vakcinisala.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2021 at 8:56 PM, urosg3 said:

 

Cool,  brojim dane Teksasu i Misisipiju, možda sam naivan, ali toliko velike i mnogoljudne države do sada nisu imale eksperiment ove veličine, pa će i ishod biti nesporan.

Ukoliko je ono što se nadam, što verujem da će da bude, da će ukidanje mera da prođe bez značajnog uticaja na procente, onda imamo nekakav nesporan zaključak, ako bude pomora - debelo sam grešan i prema vama i prema Konu.

 

Teksas ukida obavezu nošenja maski tek sutra...

 

https://rs.n1info.com/svet/teksas-ukida-maske-i-ogranicenja/

 

A Misisipi je ukinuo 3.3. u 17h.

 

Dakle trend za Misisipi ćemo videti negde oko 17. marta, a za Teksas tek pred kraj meseca.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sunshine State said:

 

I sta ces s tom informacijom, cak iako potvrdi tvoje misljenje? 😄

 

K'o ona baba:"Znam ko je ukr'o moju gusku, al' sta me briga!"

Realno ništa. Alii doći će nama onaj Janković na godišnjicu mature da imam sa čim mu skačem po grbači... Osim toga - ništa 🙂

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...