Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Evo necega sto sugerise da vitamin D ne radi bas (mozda ovo treba u nauku?)

https://gizmodo.com/vitamin-d-supplements-dont-seem-to-help-people-sick-wit-1846308538

 

Meanwhile, the results of what seems to be a genuine randomized trial on vitamin D for covid-19 were published Wednesday in the Journal of American Medical Association—the largest study of its kind to date. Researchers in Brazil said they randomized 240 people with moderate to severe covid-19 in the hospital to receive a single large dose of vitamin D (200,000 IU, compared to the 600-800 IU daily dose recommended for the average adult) or a placebo.

All told, they found no difference in the length of hospital stay between people who took vitamin D and those who didn’t. There was also no difference in the mortality rate or other important metrics, like the likelihood of someone needing invasive ventilation. And while the treatment did appear safe, one patient did have an episode of vomiting likely tied to it.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, handys said:

Evo necega sto sugerise da vitamin D ne radi bas (mozda ovo treba u nauku?)

https://gizmodo.com/vitamin-d-supplements-dont-seem-to-help-people-sick-wit-1846308538

 

Meanwhile, the results of what seems to be a genuine randomized trial on vitamin D for covid-19 were published Wednesday in the Journal of American Medical Association—the largest study of its kind to date. Researchers in Brazil said they randomized 240 people with moderate to severe covid-19 in the hospital to receive a single large dose of vitamin D (200,000 IU, compared to the 600-800 IU daily dose recommended for the average adult) or a placebo.

All told, they found no difference in the length of hospital stay between people who took vitamin D and those who didn’t. There was also no difference in the mortality rate or other important metrics, like the likelihood of someone needing invasive ventilation. And while the treatment did appear safe, one patient did have an episode of vomiting likely tied to it.

 

Meni se cini da su ovi omasili temu u smislu da je koliko sam ja shvatila vitamin D preporucen da se uzima kao preventiva da bi poboljsao imunitet za covid da se ne bi fasovao ili da bi se fasovao blag oblik,  a ne da bi se lecio posle zarazavanja

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dugo nisam posetio ovu temu.


Pitao sam se sta bi mi preporucili od suplementacije? Pio sam cink (15mg) 2 meseca. Pre toga magnezijum, direkt, 400mg. Navedene doze su na dnevnom nivou. Sad pijem selen (zaboravih dozu).

Jasno, nisam odradio krvnu analizu i dostavio vam rezultate, ali me zanima sta bi bilo nesto sto nam je uvek potrebno za imunizaciju, cega ne moze da bude viska 🙂

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RatzenStadt said:

Dugo nisam posetio ovu temu.


Pitao sam se sta bi mi preporucili od suplementacije? Pio sam cink (15mg) 2 meseca. Pre toga magnezijum, direkt, 400mg. Navedene doze su na dnevnom nivou. Sad pijem selen (zaboravih dozu).

Jasno, nisam odradio krvnu analizu i dostavio vam rezultate, ali me zanima sta bi bilo nesto sto nam je uvek potrebno za imunizaciju, cega ne moze da bude viska 🙂

 

Prvo idi da proveris da nisi postao oluk od tolikog cinka, pa cemo posle da vidimo za dalje 😉

  • Like 1
  • Ha-ha 7
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Prvo idi da proveris da nisi postao oluk od tolikog cinka, pa cemo posle da vidimo za dalje 😉

Ja bih radi provere ovo preporucio. 

8796515303454.png

Meni uvek prija iako sam obican cunak.

🙂 

Idi u prirodu, svaki dan uz Avalu, ili Kosutnjak i dole.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RatzenStadt said:

Dugo nisam posetio ovu temu.


Pitao sam se sta bi mi preporucili od suplementacije? Pio sam cink (15mg) 2 meseca. Pre toga magnezijum, direkt, 400mg. Navedene doze su na dnevnom nivou. Sad pijem selen (zaboravih dozu).

Jasno, nisam odradio krvnu analizu i dostavio vam rezultate, ali me zanima sta bi bilo nesto sto nam je uvek potrebno za imunizaciju, cega ne moze da bude viska 🙂

 

Moja preporuka, da bi sacuvao jetru od dalje suplementacije, uzimaj vitamin D u tecnom obliku (kapi) i b12 u spreju. I jedno i drugo su neophodni za dobro funkcionisanje organizma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mali hint za one koji bi da se vakcinišu a nisu još pozvani:
1. Popunite prijavu ponovo.
2. Štiklirajte SVE vakcine... i
3. Obavezno stavite da biste da primite na Savskom Vencu.

S. V. je šifra za Sajam.
Ostale opštine šalju po domovima zdravlja, gde je kapacitet minoran i dugo se čeka.

Radi.

Sent from my phone using their app

Link to comment
Share on other sites

https://nova.rs/posts/ucestalo-zarazavanje-posle-prve-doze-vakcine-otkud-sad-to

 

Ja ne znam dal se ovi prave da su blesavi, ili stvarno jesu.

 

HELLO, prva doza nije nikakva garancija, upravo zato se i prima druga doza! Pa cak i posle nje treba neko vreme da se angazuju antitela! Ovih dana su kompletno zasticeni tek oni koji du vakcinu primili na pocetku imunizacije, sredinom januara! Zar je toliko tesko ukapirati?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

U Nehruovoj nude Fajzera i Kineza.

Sta reci, koju vakcinu odabrati?

Ja sam mislio da smo se zezali, po pitanju porekla vaccine. Rekao bih da ce svaka delovati, slabije, jace. Sto se tice:"Samo ako moze da se bira." Rekao bih, 🙂 Pfizer. Samo da se izgradi imunitet. Osalo ce nase telo da obavi. 🙂 

Ja sam primio Pfizer, ali pravo da ti kazem nisam ni znao koja je, dok me nisu ovde na forumu pitali, morao da odem da procitam.

Ne secam se da smo 70-ih mogli da biramo koja ce da bude protiv variole. Tito je rekao da su studenti u pravu.

Ove poslednje recenice su naravno zezanje. Ne mogu da budem ozbiljan dok sam ziv. Posle valjda vise nije ni vazno. 😛 

Edited by mrd
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mrd said:

Ja sam mislio da smo se zezali, po pitanju porekla vaccine. Rekao bih da ce svaka delovati, slabije, jace. Sto se tice:"Samo ako moze da se bira." Rekao bih, 🙂 Pfizer. Samo da se izgradi imunitet. Osalo ce nase telo da obavi. 🙂 

Ja sam primio Pfizer, ali pravo da ti kazem nisam ni znao koja je, dok me nisu ovde na forumu pitali, morao da odem da procitam.

Ne secam se da smo 70-ih mogli da biramo koja ce da bude protiv variole. Tito je rekao da su studenti u pravu.

Ove poslednje recenice su naravno zezanje. Ne mogu da budem ozbiljan, dok sam ziv. Posle valjda vise nije ni vazno. 😛 

 

Ma da, realno nisam pitao ni ko proizvodi mmr vakcinu koju je moja cerkica primila pre oko 2 meseca, a sad ja da se zentam za sebe. Bolje da uopste nisu potezali tu temu, sta ima ja kao laik da znam koja je i kakva vakcina? To kao sa onim proteinima i spajkovima...Pusti strucnjake da se bave time, sta opterecujes narod?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Ma da, realno nisam pitao ni ko proizvodi mmr vakcinu koju je moja cerkica primila pre oko 2 meseca, a sad ja da se zentam za sebe. Bolje da uopste nisu potezali tu temu, sta ima ja kao laik da znam koja je i kakva vakcina? To kao sa onim proteinima i spajkovima...Pusti strucnjake da se bave time, sta opterecujes narod?

Ovako ja razmisljam. Ne znam da li si sluzio JNA, kad smo otisli u vojsku, dali su nam neke koktel vaccine, sto se kaze mogao si zardjalu konzervu da pojedes i nista. Ovo sada je drugacija, situacija. Da ne primim, ne da cu sigurno zakaciti bug, nego cu ga zakaciti, kad mi ne odgovara i kad sam premoren, da organizam, ne moze sam da se bije. Znaci treba mi jedna boca. Heroin ne dolazi u obzir, volim da znam sta se desava oko  mene. 🙂

Opet se zezam, posto stvarno ne mogu da zamislim, da ne primim zastitu, ako mogu.

Ne zamerite, mislim na sve 4umase. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

Ovako ja razmisljam. Ne znam da li si sluzio JNA, kad smo otisli u vojsku, dali su nam neke koktel vaccine, sto se kaze mogao si zardjalu konzervu da pojedes i nista. Ovo sada je drugacija, situacija. Da ne primim, ne da cu sigurno zakaciti bug, nego cu ga zakaciti, kad mi ne odgovara i kad sam premoren, da organizam, ne moze sam da se bije. Znaci treba mi jedna boca. Heroin ne dolazi u obzir, volim da znam sta se desava oko  mene. 🙂

Opet se zezam, posto stvarno ne mogu da zamislim, da ne primim zastitu, ako mogu.

Ne zamerite, mislim na sve 4umase. 

 

Nisam isao u JNA a bogami ni u vojskE, nije me zakacilo 🙂 Ali znam za cuvenu vakcinu, ko to ne zna?

 

E slusaj ovu pricu, bas mi malopre prica majka, kad smo bili prvi razred pa trebalo da primimo vakcinu i svi decaci placu, a ona mi kaze: "Nemoj da places, to je vakcina za vojsku", i ja se uozbiljim i ohrabrim 🙂 Kazem joj ja da to izgleda nije bila vakcina za vojsku, nego protiv vojske 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

https://nova.rs/posts/ucestalo-zarazavanje-posle-prve-doze-vakcine-otkud-sad-to

 

Ja ne znam dal se ovi prave da su blesavi, ili stvarno jesu.

 

HELLO, prva doza nije nikakva garancija, upravo zato se i prima druga doza! Pa cak i posle nje treba neko vreme da se angazuju antitela! Ovih dana su kompletno zasticeni tek oni koji du vakcinu primili na pocetku imunizacije, sredinom januara! Zar je toliko tesko ukapirati?

Nije zezanje u pitanju niti je neka ravnozemljaška priča, ali primećujem da je značajan broj vakcinisanih zaraženo, što bi se stručno reklo incidencija kod vakcinisanih je veća nego u opštoj populaciji. Valjalo bi da se neko odbavi sa tim istraživanjem. Anegdotalni je dokaz ali imam pred očima primer žene 1972. godište simptomi se pojavili 14. dan nakon Fajzera, i srednje je teška slika. 
Duboko verujem zasad da je u pitanju zaista sociološki a ne medicinski fenomen.

Link to comment
Share on other sites

Ja to sabiram ovako, virus opet kod nas visoko cirkulise, niko ne jebe zivu silu, i onda neko dasuje poluvakcinisan, sto ni kriv ni duzan, sto jer  misli, primio jednu bocu, sad je bezbedan, i ne jebe zivu silu vise..a i zasto bi neko pravio vakcine da zarazava, virus savrseno radi posao zarazavanja i bez iste..i jos s eumnozava, mutira, moze id va puta minimum da te zarazi, da ostane kod tebe duze vreme..dodatni podstrek mu svakako ne treba..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

@urosg3 Da li postoje neki brojevi koji potvrdjuju da je broj zarazenih i vaccinisanih veci od broja zarazenih nevakcinisanih?

Ne znam sta da kazem. Jasno je sta vaccina radi. Znam za slucaj gde je osoba umrla za 19 dana od pozitivnog testa. Nije bila vaccinisana, ali mi ne pada na pamet da to moje saznanje koristim, kao pravilo. 

Just 5c

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, urosg3 said:

Nije zezanje u pitanju niti je neka ravnozemljaška priča, ali primećujem da je značajan broj vakcinisanih zaraženo, što bi se stručno reklo incidencija kod vakcinisanih je veća nego u opštoj populaciji. 

 

More, dodji ti ovamo da te mi bocnemo... :wicked:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam jam, uros ima meni cudna neka misljenja,a ne znam na osnovu cega..po njemu, maske su nepotrebne, po njemu, ne zarazavaju se na skijalistima i u kafanama,skolama, vec iskljucivo po kucama i radnim mestima..tako ga ja abr kapiram, dane bude da ucitavam..istina je negde na srediji, ja bih rekao..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

Just now, urosg3 said:

e i tu ima novosti pričaću vam. Obzirom da mi obećavaju povlastice izgleda da ću da pristanem u zamenu za nesmetani prelaz preko granice 🙂

 

 Begaš, a? Pobeguljo! 

 

 

:s_d:

Imam jedno pitanje, a najvise bih voleo da mi na njega odgovori @Clash

.

 

Naime, posto sam primio vakcinu pre cca 45 minuta, dal sad mogu slobodno da savijam tu ruku i da drzim telefon u njoj dok razgovaram, nece li vakcina da mi iscuri kroz tu rupicu?

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...