Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

2 minutes ago, Azazelkg said:

Kod mene, tebe, velike većine da.... Mada kako vreme ide sve manje njih to ne poštuje... Smatram da se polako dovodimo u red, jer je očigledno da je to jedini način da se što bezbolnije izađe iz svega ovoga...

 

1 minute ago, momohyoideus said:

Po tome sto se sad u vreme kad nije "policijski cas" mnogo ljudi ponasa "normalno".

 

Ja sam sad s posla došao, ljuta procincija je u pitanju i situacija je sledeća:

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Azazelkg said:

Kod mene, tebe, velike većine da.... Mada kako vreme ide sve manje njih to ne poštuje... Smatram da se polako dovodimo u red, jer je očigledno da je to jedini način da se što bezbolnije izađe iz svega ovoga...

Uz ljude koji shvataju da je vazno da se ponasaju odgovorno, nije nista manje vazno, naprotiv, da se medicinari adekvatno opreme, pod hitno

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Azazelkg said:

Kvotovao sajt Novosti, a zatim i sajt lista Danas s tom informacijom (izvorno i jedni drugi preneli od agencije Beta) i to zoveš azazelovo opisivanje i botovanje? Nemam šta drugo reći, osim: svaka čast...

 

Ovo za danas sam propustio, ali ovo sa Novostima mogao si kvotovati Informer, to je taj nivo 🙂

 

a i ako je Danas preneo Betu to je neozbiljno od njih, al u svakom slučaju kad okačiš, daš i pojašnjenje tipa: može na posao i prodavnicu no prob, jer nama je na vlasti ludak koji će ono full time da nas po kućama pozatvara iz njemu znanih razloga...

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, RatzenStadt said:

Ocekujem ga u najemotivnijem mogucem izdanju na toj konferenciji. Ne bi me cudilo da u sklopu predstave pusti i suzu. K'o da je njemu problem da smrt najboljeg druga iz detinjstva iskoristi u svrhu kampanje.

Preminulom neka je laka crna zemlja (ako je postojao uopste).

 

Tanjug krece da "Da li ste svesni koliko ste vi jak covek zato sto veceras govorite i borite se za Srbiju a umro vam je prijatelj... 

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stoned Laki21 said:

 

Ovo za danas sam propustio, ali ovo sa Novostima mogao si kvotovati Informer, to je taj nivo 🙂

 

a i ako je Danas preneo Betu to je neozbiljno od njih, al u svakom slučaju kad okačiš, daš i pojašnjenje tipa: može na posao i prodavnicu no prob, jer nama je na vlasti ludak koji će ono full time da nas po kućama pozatvara iz njemu znanih razloga...

Sve je to tako i pisalo u tekstu, pročitao, učinilo mi se zanimljivim, kvotovao i postavio bez ikakvog komentara i ličnog mišljenja o tome, i postadoh bot....

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Azazelkg said:

Ti znaš kako bi to izgledalo kod nas? Već sam pisao da sve što je uvedeno bilo gde liči jedno na drugo, samo su ga "krstili" drugačije... U nijednoj zemlji gde je na snazi 24-časovna zabrana kretanja to ne znači da ljudi sede zakatančeni u kućama, već da imaju mogućnost da izvršavaju svoju radnu obavezu i obavljaju osnovne potrebe (tipa prodavnica, apoteka i sl...) tako da ne verujem da neće to tako i kod nas biti čak i ako uopšte bude uvedeno....

 

Vidiš, tačno si odgovorio na pitanje, lako je to kad znaš koji odgovor se očekuje. Ajde da se složimo oko terminologije - jer kad ti kažeš 24h zabrana kretanja, onda to meni izgleda kao ovo:

 

Quote

 

"Ukoliko se naše ponašanje ne promeni predložiću Vladi Srbije da uvede policijski čas koji će trajati 24 sata", rekao je za TV Prva predsednik Aleksandar Vučić i dodao da bi ta mera mogla da se uvede sledeće nedelje i da to znači da "niko ne može na ulicu".

Upitan čime je nezadovoljan da bi predložio takve mere, Vučić je kazao da je bilo dovoljno juče izaći bilo gde i videti.

"Ako bude bilo potrebe donećemo tu odluku. To podrazumeva da niko ne može na ulicu", istakao je Vučić i kazao da ko god bude na ulici biće priveden.

 

 

pa stoga kad kažeš - eto i u Španiji je uvedena 24h zabrana kretanja, onda ja izvodim zaključak da je i u Španiji ovako kako to Vrhovni Antivirus (sviđa mi se 🙂) opisuje. A to - ne odgovara istini, kao što smo videli. Dakle, ako ne želiš da ubuduće budeš optuživan da si bot, a ovo gore navedeno jeste tipično botovsko pisanje - onda pazi kako se izražavaš. Nemam ja ništa protiv da ti podržavaš sve Voždove mere ako ti srcu drago - ali nemoj da ih potkrepljuješ lažnim vestima.

 

Quote

I kako objašnjavaš da se ista ta informacija našla i na sajtu "Danas"-a (uredno si iskulirao da sam nakon što si me prozivao našao isti taj info i na sajtu lista "Danas")? I oni su botovski sajt/novina ili....?

 

Ajde da te još malo edukujem. U članku Novosti se kaže:

 

"Španija je svim građanima, osim lekarima, policiji i vojsci potpuno zabranila kretanje." - dakle, nazovimo stvari pravim imenom - botovska LAŽ.

 

U članku Danas-a se međutim kaže sledeće:

"Zabranu kretanja 24 sata, međutim, za sada nije uveo veliki broj zemalja. Reč je o Španiji, Italiji, Grčkoj, Gani, Maliju, Burkini Faso, Saudijskoj Arabiji, Jordanu, Indiji, Hondurasu, Argentini, Novom Zelandu…  Već 17. dan smo u karantinu, radimo od kuće (ko može), idemo samo u prodavnicu i u apoteku. Kad izlazimo, nosimo masku i rukavice. Izlazi samo jedno od nas, jednom u toku dana, a deca nikad. Od danas je ukinut i gradski prevoz, ne sme da se vozi auto, a policija patrolira ulicama i stoji na ulazima i izlazima iz mesta“, navodi Staša Đurđić koja živi u gradiću blizu Barselone.

Prilikom izlaska iz doma građani sa sobom nose papir – dokument sa informacijama o tome gde žive, kuda su se zaputili i zbog čega. Njega potpišu i time preuzimaju odgovornost na sebe što se kretanja tiče."

 

Dakle, Danas objašnjava šta se pod tim i misli, što de facto nije apsolutna zabrana kretanja po Voždu, dok Novosti bezočno plasiraju laž. Ti si sebe svojim postovima svrstao rame uz rame sa Novostima. Da si informaciju plasirao kao što je to Danas uradio, niko ti ne bi reč rekao.

 

Završavamo sa ovom raspravom, dobio si upozorenje (i još jedno fore).

Edited by Eddard
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Valjda smo jedina drzava na svetu koja i u ovoj situaciji ima dva ravnopravna neprijatelja, vlast i virus.Banda sastavljena od mega lopova, psihopata, ubica, prevaranata... Nadam se samo da ce neko sve ovo da dokumentuje i da im se sudi nekada. Ljudi umiru, mamlaz patetise, ona spodoba koja pije krv svih nas podriguje dok ispija fantu... Narod na ivici gladi, u onim zadrugama gomila spodoba kenjajuci danonocno trpa pare u dzep podrigantu... 

Ako posle ovoga docekamo da nekog 6.oktobra na Pinku vidimo nekog iz nove vlasti, a na celu Novosti ili Politike okog smrada iz Informera, onda svi kolektivno da se polijemo benzinom i spalimo.

  • Like 18
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

 

Ja sam sad s posla došao, ljuta procincija je u pitanju i situacija je sledeća:

 

 

Opa, krsi se policijski cas?

Sir Oliver mode on

Alo, Nebojsa, kako rodjak? Pise po forumima? CCCC, nikad nista od njega - nego da ti prijavim jednoga sto krsi policijski cas.Cijena - sitnica.

Sir Oliver mode off

:classic_ninja:

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, NMX said:

 

Samo da primetim da se bugojnski psiho malo zaigrao, možda i previše.

 

Prvo neki dan tekst u Washington timesu gde ga otvoreno nazivaju tiraninom, onda OEBS danas koji je u WTF fazonu za ovo hapsenje novinarke i sada tviter koji mu gasi armiju od 9k botova...

 

Zaigaro se misleći da će Brat SI ( :frusty:) da mu pomogne kad sve ovo prođe i da se EU koja ga je dovela na vlast leđa tako lako mogu okrenuti. 

 

Puštaj ga niz vodu kad sve ovo prođe, Kosovo vam je ionako završio.

 

Ja mislim da je ovaj tvit izmisljen, tacnije, nisam uspela da ga nadjem.

 

Ipak uspela.

Edited by BojanaCZV
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Botovi desetkovani :bravo:

 

spacer.png

tenor.gif

36 minutes ago, NMX said:

 

Samo da primetim da se bugojnski psiho malo zaigrao, možda i previše.

 

Prvo neki dan tekst u Washington timesu gde ga otvoreno nazivaju tiraninom, onda OEBS danas koji je u WTF fazonu za ovo hapsenje novinarke i sada tviter koji mu gasi armiju od 9k botova...

 

Zaigaro se misleći da će Brat SI ( :frusty:) da mu pomogne kad sve ovo prođe i da se EU koja ga je dovela na vlast leđa tako lako mogu okrenuti. 

 

Puštaj ga niz vodu kad sve ovo prođe, Kosovo vam je ionako završio.

Samo da ne naprave jedno 10k novih..

34 minutes ago, Sprivel said:

Ja sam vec okrunio kuruz u cosku sobe. Jos samo da kleknem u 19h.

:roflmao::roflmao:Tebra da li si toliko lood? :Hail::Hail:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, berti said:

Valjda smo jedina drzava na svetu koja i u ovoj situaciji ima dva ravnopravna neprijatelja, vlast i virus.Banda sastavljena od mega lopova, psihopata, ubica, prevaranata... Nadam se samo da ce neko sve ovo da dokumentuje i da im se sudi nekada. Ljudi umiru, mamlaz patetise, ona spodoba koja pije krv svih nas podriguje dok ispija fantu... Narod na ivici gladi, u onim zadrugama gomila spodoba kenjajuci danonocno trpa pare u dzep podrigantu... 

Ako posle ovoga docekamo da nekog 6.oktobra na Pinku vidimo nekog iz nove vlasti, a na celu Novosti ili Politike okog smrada iz Informera, onda svi kolektivno da se polijemo benzinom i spalimo.

 

Nismo. Amerika nas je ozbiljno prejebala. Ono je ludnica. Pazi ovaj nas je bio informisan od strane Nestorovica i Kona koji su stvarno mislili da je virus pickin dim a Doni je bio informisan od strane istih ljudi koji su senatorima u odboru rekli ovo moze da bude opasno ko Spanski grip i to krajem Januara. Pri tome Doniju je izgleda predlozeno da se odmah nabavi test od Kineza, Korejanaca ili WHO, i krene proizvodnja i testiranje da bi se kasnije preslo na masovnu proizvodnju i testiranje, lik je to opusteno odbio nije hteo paniku jer to lose ce da utice na nikad bolju ekonomiju.

 

 

Edited by MeanMachine
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kronostime said:

Opa, krsi se policijski cas?

Sir Oliver mode on

Alo, Nebojsa, kako rodjak? Pise po forumima? CCCC, nikad nista od njega - nego da ti prijavim jednoga sto krsi policijski cas.Cijena - sitnica.

Sir Oliver mode off

:classic_ninja:

 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DHi0AutdIask&ved=2ahUKEwi2rsWDjMroAhWEyKYKHej5AfgQwqsBMAF6BAgDEAQ&usg=AOvVaw2yrHGUIUsuBYJLIPQWdJj9&cshid=1585842607544

 

A sad bez zajebancije, u 16:45 osim par ljudi s kerovima i par nas fantoma koji se s posla vraćamo nema nikoga bukvalno, čak ni po dvorištima nema ljudi iako je prvi lep dan posle X dana snega i kiše 🙂

Edited by Stoned Laki21
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DHi0AutdIask&ved=2ahUKEwi2rsWDjMroAhWEyKYKHej5AfgQwqsBMAF6BAgDEAQ&usg=AOvVaw2yrHGUIUsuBYJLIPQWdJj9&cshid=1585842607544

 

A sad bez zajebancije, u 16:45 osim par ljudi s kerovima i par nas fantoma koji se s posla vraćamo nema nikoga bukvalno, čak ni po dvorištima nema ljudi iako je prvi lep dan posle X dana snega i kiše 🙂

bL23dki.gif

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

bL23dki.gif

 

Bilo je i ovoga. Vojska u jebenim prslucima saobraćajne policije me zaustavila kad sam išao po neke recepte... kuda momak ite munje, imaš li dozvolu da ideš u bolnicu!?

 

 

Provera ovo ono, znaş li ovoga onoga... ljudi dragi šta vam je, aj doći ću sutra kad je takva i takva stvar :s_d:

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, MeanMachine said:

 

Nismo. Amerika nas je mozda cak i prejebala. Ono je ludnica. Pazi ovaj nas je bio informisan od strane Nestorovica i Kona koji su stvarno mislili da je virus pickin dim a Doni je bio informisan od strane istih ljudi koji su senatorima u odboru rekli ovo moze da bude opasno ko Spanski grip i to krajem Januara. Pri tome Doniju je izgleda predlozeno da se odmah nabavi test od Kineza, Korejanaca ili WHO, i krene proizvodnja i testiranje da bi se kasnije preslo na masovnu proizvodnju i testiranje, lik je to opusteno odbio nije hteo paniku jer to lose ce da utice na nikad bolju ekonomiju.

 

 

Sve tacno. Tramp je budaletina koja je svojim necinjenjem doveo do ove situacije, do zarazenih mnogo, do velikog broja umrlih ljudi. 

Kod nas je na delu cisto zlo. Zlo koje je svojim cinjenjem direktno doprinelo svemu. Skupljao potpise, kenjao po Krusiku, kerebecio se sa onim kretenom. Svi koji su umrli i umiru sada su se zarazili u doba smehotresa i predizbornih aktivnosti psihopate. Sve je to svesno radjeno.

Link to comment
Share on other sites

Bljuc (Blic) je razotkrio veliku prevaru...fotografija (levo) koja se deli, (pominju i B.Srbljanović) ustvari nije sa Infektivne klinike u Bgd-u, nego iz Bolnice u Kovinu.

E pa bravo, pošto je iz bolnice u Kovinu, valjda nije strašno.....jbt na šta su ljudi spali i kakav kriterijum grade....a možda ja nisam normalan ili ne razumem...

 

Фотографија корисника Леја Келер

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://nova.rs/drustvo/lekar-iz-cuprije-testirali-nas-tek-kad-je-kolega-umro/

Dr.Drenovakovic 

“Od osam anesteziologa, pet je pozitivno, sva četiri urologa su pozitivna, šef ORL i šef maksilofacijalne takođe su pozitivni, jedini onkolog nam je pozitivan, internista, tehničari, ne zna se više ni broj… to je strašno”, kaže Drenovaković i dodaje da je u ovom haotičnom stanju bolnica ostala i bez rukovodstva, jer je i kod direktora potvrđen koronavirus.

 

Med.sestra

“Trenutno je u bolnici haos, kriju od nas ko je sve zaražen, priča se i o potpunom zatvaranju pojedinih odeljenja, pa čak i cele bolnice. U toku je preraspodela osoblja, sada sestre sa Pedijatrije premeštaju na odeljenja na kojima ima zaraženih koronavirusom, ljudi su uznemireni i zabrinuti za sopstveni život”, uznemireno priča ova medicinska sestra.

 

I to je umeren u celom intervjuu 😉

 

Pa nek drze konferencije i upiru prstom u narod

Edited by Matador
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...