Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Ne, ozbiljno,  sto je razvijenija zemlja i gde se bolje odrzava higijena, imuni sistem sedi besposlen, pa mu valjda dosadno, i onda pocne da napada sam sebe, i onda tu veci broj ljudi ima autoimune bolesti i alergije. Gde su jos uvek zarazne bolesti i paraziti uobicajena pojava, takvih bolesti je manje, ako ih uopste ima. Mozda tamo u Africi gde stalno nesto radi i stalno se bori sa tim glistama imuni sistem ne reaguje tako burno kao gde se dosađuje :lol_2:

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2841828/

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kvebek zatvara škole, barove, bioskope i teretane zbog omikrona, ograničava rad restorana (po pitanju kapaciteta i radnog vremena) i zabranjuje publiku na sportskim takmičenjima.

 

Slučajevi im trenutno brže rastu kod vakcinisanih, a hospitalizacije kod nevakcinisanih.

 

 

Quote

As a sign that the risk is still present despite vaccination, the increase in cases among the vaccinated is no less than 152% over one week, whereas it is limited to 29% among the non-vaccinated, who are however much less numerous. The latter are also still more likely to suffer complications after contracting the virus: there is a 67% increase in hospitalizations among the non-vaccinated, while among the vaccinated it is 45%.

https://www.lapresse.ca/covid-19/2021-12-20/covid-19-au-quebec/4571-nouveaux-cas-nouvelle-hausse-des-hospitalisations.php (prevod: Deepl)

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, urosg3 said:

Ni da spomenu vakcinu, buster ništa. Samo sprečavanje kontakata?

Izgleda, ma da nije što je tamo leto?

 

Kako ne spominju? Jesi li primio buster. Jesi? Sad sedi kuci, jer ne znamo da li pomaze. Ne znamo ali cemo ti javiti. 

 

Ne gledajte JAR, tamo zive marsovci, od njih samo ono najgore izvlacimo kao primer. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ras kass said:

 

Kako ne spominju? Jesi li primio buster. Jesi? Sad sedi kuci, jer ne znamo da li pomaze. Ne znamo ali cemo ti javiti. 

 

Ne gledajte JAR, tamo zive marsovci, od njih samo ono najgore izvlacimo kao primer. 

Jeb`li ih dijamanti - ova moja ne razume razliku u ceni istih kod njih i ovde. 🤣

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ras kass said:

 

Kako ne spominju? Jesi li primio buster. Jesi? Sad sedi kuci, jer ne znamo da li pomaze. Ne znamo ali cemo ti javiti. 

 

Ne gledajte JAR, tamo zive marsovci, od njih samo ono najgore izvlacimo kao primer. 

Dobro de, samo da stignu praznici sedeću na Kosmaju. Tamo nam je prase, pa da se družimo 🙂

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Evo da prijavim da sam fasovao koronu, verovatno Omikron.

 

Od petka na noć glavobolja, bolovi u kostima i mišićima, od nedelje upaljeno grlo i začepljen nos.

 

Bez gubitka ukusa i mirisa.

 

Nedelja i ponedeljak osećao sam se kao pregažen, danas nešto bolje.

 

Kaže mi Dr u Šumicama, da na osnovu krvne slike ne liči na klasičnu Deltu, pa se zaključak sam pravi.

  • Tuzno 15
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kronostime said:

:classic_biggrin:

Tako nekako. Inače postoji taj mit, prepričava se po Kosmaju, onako diskretno, da li istina ili ne - nema dokaza, ali ide otprilike ovako:

 

Na Kosmaju postoji domaćinstvo, bave se poljoprivredom, žive od toga, a nemaju sakriveno oružje iz prethodnih ratova.

Još jednom, potpuno neprovereno, verovatno je samo mit...

4 minutes ago, Laki21 said:

Evo da prijavim da sam fasovao koronu, verovatno Omikron.

 

Od petka na noć glavobolja, bolovi u kostima i mišićima, od nedelje upaljeno grlo i začepljen nos.

 

Bez gubitka ukusa i mirisa.

 

Nedelja i ponedeljak osećao sam se kao pregažen, danas nešto bolje.

 

Kaže mi Dr u Šumicama, da na osnovu krvne slike ne liči na klasičnu Deltu, pa se zaključak sam pravi.

Javljaj brate ako treba šta, šibni i nalaze da neko sutra pogleda od "mojih"

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Laki21 said:

Evo da prijavim da sam fasovao koronu, verovatno Omikron.

 

Od petka na noć glavobolja, bolovi u kostima i mišićima, od nedelje upaljeno grlo i začepljen nos.

 

Bez gubitka ukusa i mirisa.

 

Nedelja i ponedeljak osećao sam se kao pregažen, danas nešto bolje.

 

Kaže mi Dr u Šumicama, da na osnovu krvne slike ne liči na klasičnu Deltu, pa se zaključak sam pravi.

 

Testiran i potvrdjena korona?

 

Drzi se!!

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Laki21 said:

Evo da prijavim da sam fasovao koronu, verovatno Omikron.

 

Od petka na noć glavobolja, bolovi u kostima i mišićima, od nedelje upaljeno grlo i začepljen nos.

 

Bez gubitka ukusa i mirisa.

 

Nedelja i ponedeljak osećao sam se kao pregažen, danas nešto bolje.

 

Kaže mi Dr u Šumicama, da na osnovu krvne slike ne liči na klasičnu Deltu, pa se zaključak sam pravi.

Blagoslovi, Gospode.
druga nasega Lakija21
i oprosti mu sagresenija njegova.
Za vecbu slavu Tvoju molimsja svi koji bejasmo na njegovoj strani kad ga napade Necastivi u odbrani sina svojega i prokaza na medijima sabrata naseg Lakija21 kao prostitutku iz Bana Sindjelica Gomore i Zagreba?
Zato, oprosti mu, Goepode, i  sacuvaj ga = malo je ostalo njih na drugoj strani da se zajebavas sa njima!
Amin!

:krstipd4:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja isto, neka prehlada, zacepljen nos vec nedelju dana, grebalo grlo(zamedljanom rakijom sam ga tretiro), ne znam da li sam imao temperaturu (mrzilo me da merim), bio umoran,glavobolja  i tako. Prolazi tj sve je proslo sem sto jos i sad mi curi nos ali manje. Nisam nista koristio od lekova. Nisam se testirao. 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Tomiprunet said:

Ja isto, neka prehlada, zacepljen nos vec nedelju dana, grebalo grlo(zamedljanom rakijom sam ga tretiro), ne znam da li sam imao temperaturu (mrzilo me da merim), bio umoran,glavobolja  i tako. Prolazi tj sve je proslo sem sto jos i sad mi curi nos ali manje. Nisam nista koristio od lekova. Nisam se testirao. 

Dolazim gore, sluzbeno, par dana...pa da ti pripomognem k`o  kolegi i u duhu filantropstva.:classic_biggrin:

 

VqnoE6F.gif

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Tomiprunet said:

Ja isto, neka prehlada, zacepljen nos vec nedelju dana, grebalo grlo(zamedljanom rakijom sam ga tretiro), ne znam da li sam imao temperaturu (mrzilo me da merim), bio umoran,glavobolja  i tako. Prolazi tj sve je proslo sem sto jos i sad mi curi nos ali manje. Nisam nista koristio od lekova. Nisam se testirao. 

Da nisi izgubio masku nedajbože...
Javljaj ako treba nešto, mislim da ću i ja od ponedeljka u Suboticu, pa svratimo na neku klopu?

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Tomiprunet said:


Nisam izgubio masku, u torbici je kao i uvek, emoji23.png pa ajd javi se, ali ti nista ne obecajem

E dobro je. Valjda ponedeljak, ali ako bude i utorak nije frka. Domaćine ću da izvinim idemo nas dvojica da se ispričamo i zatrpamo Vox iz...
Stvarno, šta preporučuješ di ćemo? Letos me vodili u Dvor, nisam baš impresioniran.

Link to comment
Share on other sites

E dobro je. Valjda ponedeljak, ali ako bude i utorak nije frka. Domaćine ću da izvinim idemo nas dvojica da se ispričamo i zatrpamo Vox iz...
Stvarno, šta preporučuješ di ćemo? Letos me vodili u Dvor, nisam baš impresioniran.

Ne znam sta volis, mislim kakva mesta? Ne znam di je dvor?
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tomiprunet said:


Ne znam sta volis, mislim kakva mesta? Ne znam di je dvor?

Nisam baš poznavalac Subotice ali blizu Kerskog groblja a  bogami i blizu  bolnice, domaćini su iz bolnice.Tipa desetak minuta lagano peške. Pa vidi treba voziti nazad, daklem leglo bi "nešto" ispod saća, a?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki21 said:

Evo da prijavim da sam fasovao koronu, verovatno Omikron.

 

Od petka na noć glavobolja, bolovi u kostima i mišićima, od nedelje upaljeno grlo i začepljen nos.

 

Bez gubitka ukusa i mirisa.

 

Nedelja i ponedeljak osećao sam se kao pregažen, danas nešto bolje.

 

Kaže mi Dr u Šumicama, da na osnovu krvne slike ne liči na klasičnu Deltu, pa se zaključak sam pravi.

Srećno Laki, kao što reče neko gore vakcina će odraditi svoje. Koje vakcine si primio i jesi li bustovan?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...