Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

194 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

9 hours ago, CheshireCat said:

 

Da nemaš možda izvor? Pošto mi nije jasno šta znači tih 2.2%.

2,2 % svih umrlih je vakcinisano od korone?

Ili je 2,2% umrlih od korone vakcinisano?

 

Quote

And a fatal course of the disease is apparently unlikely with a breakthrough vaccination: Among the young people there was no death among vaccinated persons, in the age group of 18 to 59 year olds one person died with a probable breakthrough vaccination. In patients aged 60 and over, the RKI reported a total of 448 deaths in fully vaccinated people - 2.2 percent of the total number of deaths.

 

Prevod. Dakle samo jedan vakcinisani umro od korone u starosnoj grupi od 18 do 59 godina. 448 u grupi iznad 60 godina.

 

Ucinak vakcina je fantastican.

Link to comment
Share on other sites

I, evo celog teksta na engleskom, sa odgovarajućim linkovima:

 

‎RKI reports almost 31,000 cases in fully vaccinated people‎‎

 

The number of vaccination breakthroughs has risen to several tens of thousands of cases since the beginning of the vaccination campaign, according to the RKI's weekly report. Nevertheless, the effectiveness of the vaccines remains very high.‎

 

‎The very majority of people who contract Covid-19 are not vaccinated. This is also shown by the ‎‎new weekly report of the Robert Koch Institute,‎‎which the authority published on Thursday. It also quantifies the total number of so-called probable ‎‎vaccination breakthroughs:‎‎ Since the first of February, 30,880 people in Germany have been demonstrably infected with ‎‎Sars-CoV-2‎‎ despite full vaccination protection – this results in a share of 0.05 percent for all people who have been vaccinated so far.‎

 

‎The date from 1 February is calculated as follows: The first vaccinations were administered in Germany at the end of December 2020. With a minimum interval of three weeks between the first and second doses of vaccine recommended at that time and a waiting period of at least two weeks until full protection is achieved after the second dose, 1 February marks the date from which vaccination breakthroughs are possible at the earliest, according to RKI.‎

‎The RKI defines a Sars-CoV-2 infection with clinical symptoms as a probable vaccine breakthrough that has been diagnosed in a fully vaccinated person using PCR analysis or pathogen isolation.‎

‎Young people are also protected from severe courses in the event of vaccination breakthroughs‎

 

‎Broken down by age group, 237 likely vaccination breakthroughs have been recorded in the 12- to 17-year-old group since February. In the case of 18- to 59-year-olds, there were 23,834 cases, in people aged 60 and over, there were a total of 6809 times to probable vaccination breakthroughs. This means that vaccine breakthroughs – depending on the age group – account for a share of 0.3 to a maximum of 3.8 percent of all Covid cases.‎

‎What about ‎‎hospitals?‎‎ Since February, two cases with likely vaccine breakthroughs from the 12- to 17-year-old age group have had to be hospitalized, 446 people between the ages of 18 and 59 and 1314 people aged 60 and over. During the entire study period, 27 fully vaccinated people between the ages of 18 and 59 and 145 people aged 60 and over had to be treated in an intensive care unit – among 12- to 17-year-olds, there was not a single course that would have required intensive care.‎

 

‎And even a fatal course of the disease is obviously unlikely with a vaccine breakthrough: Among the adolescents, there was no death in vaccinated people, in the age group of 18 to 59-year-olds, a person died with a probable vaccine breakthrough. For patients aged 60 and over, the RKI reported a total of 448 deaths in fully vaccinated people – a share of 2.2 percent of the total number of deaths.‎

 

‎By comparing the proportion of fully vaccinated among the cases of infection with the proportion of fully vaccinated in the population, the ‎‎effectiveness‎‎ of the vaccination can be roughly estimated, the RKI continues. The estimated vaccination effectiveness for the observation period is about 87 percent in the age group of 18 to 59-year-olds, in the age group from 60 years at around 86 percent.‎

 

‎A protection against hospitalization offers the complete vaccination to 94 percent for over 60-year-olds, in younger people the protective effect is even higher.‎

‎Unvaccinated people are in intensive care units‎

 

‎So far, 62 percent of the population in Germany has been fully vaccinated. This vaccination rate is considered insufficient. According to the RKI, between mid-August and early September, more people between the age of 18 and 59 were cared for in an intensive care unit than people aged 60 and over. This could be interpreted as an effect of the not yet sufficiently high vaccination rates among 18- to 59-year-olds.‎

‎According to RKI information, the proportion of Covid patients in intensive care units increased again. With almost 1,400 cases, the number has risen by 22 percent compared to the previous week.‎

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Cyrus Smith said:

we hope to generate robust evidence to determine how effective the treatment is against COVID-19, and whether there are benefits or harms associated with its use.

 

To jeste prava nauka. A nije prava nauka tj. naucno razmisljanje ako se kaze 'ivermektin je sada legitimna alternativa vakcini'. 

Doticni profesor i ja se slazemo. I ako se pokaze da je efektan, i ako se pokaze da nema skodljivih posledica u toj studiji, bice sasvim racionalno koristiti ivermektin. Takodje je sasvim racionalno ne anticipirati rezultate. A zaverolozi, antivakseri i ostali 'naucnici' koji samopromociju stavljaju ispred javnog zdravlja, kazu uzmite sada ivermektin, nemojte vakcinu. E to je ono protiv cega sam.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, shonke said:

 

Šta sad kažeš @Sunshine State? Diktatori nizozemski!!!

 

Ne razumem prozivku mene?

 

As far as I am concerned, svi oni (mi) koji smo uradili sve sto se od nas trazilo, da bi se zivot nastavio (sto) normalnije, treba da budemo pusteni da zivimo normalno.

 

Ostali su sami sebe iskljucili / diskriminisali svojim (ne)cinjenjem.

 

Jedva cekam da se vratim u normalan zivot u NL, u kom 25.septembra ukidaju cak i 1.5 m distance rule; maske ostaju u javnom prevozu.

Meni sasvim dosta! I bravo za Holandjane - krenuli traljavije od cele zapadne EU sa vakcinacijom, eno sad se medju prvima vracaju u normalu!

 

 

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Sunshine State said:

 

Ne razumem prozivku mene?

 

As far as I am concerned, svi oni (mi) koji smo uradili sve sto se od nas trazilo, da bi se zivot nastavio (sto) normalnije, treba da budemo pusteni da zivimo normalno.

 

Ostali su sami sebe iskljucili / diskriminisali svojim (ne)cinjenjem.

 

Jedva cekam da se vratim u normalan zivot u NL, u kom 25.septembra ukidaju cak i 1.5 m distance rule; maske ostaju u javnom prevozu.

Meni sasvim dosta! I bravo za Holandjane - krenuli traljavije od cele zapadne EU sa vakcinacijom, eno sad se medju prvima vracaju u normalu!

 

 

 

Polako, nije bila prozivka nego provokacija 😅 jer si pisala kako su liberalni u NL i sve to a ovaj napisa maltene fašizam bla bla bla.

 

Hteo sam tvoj komentar jer mi nije jasno šta hoće taj tip sa tvitera i kojih 2 miliona diskriminisanih kad na 17M Nizozemaca ima 95%  punoletnih građana sa antitelima. Odakle mu 2M.

Edited by shonke
ispravka - "sa antitelima"
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, shonke said:

 

Polako, nije bila prozivka nego provokacija 😅 jer si pisala kako su liberalni u NL i sve to a ovaj napisa maltene fašizam bla bla bla.

 

Hteo sam tvoj komentar jer mi nije jasno šta hoće taj tip sa tvitera i kojih 2 miliona diskriminisanih kad na 17M Nizozemaca ima 95%  punoletnih građana sa antitelima. Odakle mu 2M.

 

Hvala, prepadoh se 😄

 

Danas sam citala na dutch vestima sledece, mozda misle na tih ca. 2 M:

 

"Although a large majority of the population – well over 70% – is now fully vaccinated, some 1.8 million people have not been jabbed or are not sufficiently protected by the vaccine."

 



 

 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Cyrus Smith said:

Ja sam reagovao na post koji je linkovao sada povučenu vest o nekih 85% sterilnih posle uzimanja ivermektina. Stigli smo do tačke da tražimo konvergenciju više studija i slično i to početka da izaziva sterilitet i da je konjski lek kojeg pominju samo ravnozemljaši, forumski zaverenici i poneki profesor sa Kolumbije ili sa Oxforda:

 

Previše potežeš argumentum ad verecundiam, pa šta ako je rekao jedan profa sa Kolumbije? Btw, profa nije rekao ništa što nije u skladu sa mainstream naukom, već upravo ono što tu nauku i odlikuje - daj da proverimo valjanim studijama da li ima nečega u ivermectin priči. Imto je sve. Sa tim nema šta ko da se ne složi.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, CheshireCat said:

Ma za 8 dana napadamo stari rekord od 7999 slučajeva, a realne su šanse da ovaj talas pređe 10000, ako uopšte postoji opcija da naši to izmere.

 

Peca DrKonj potvrđuje tvoje reči:


 

Quote

 

Član Kriznog štaba i epidemiolog Predrag Kon izjavio je da nas i narednih dana očekuje porast broja zaraženih koronavirusom.

„Sledeće dve nedelje i dalje će biti porast. Kriva neće da se zaravna, kao što smo navikli. Zašto neće da se zaravna – pa zato što ne preduzimamo nikakve mere, baš ništa“, kazao je Kon za Tanjug.

Ono što se, kaže, preduzima je „toliko malo, da jednostavno ne zaustavlja virus uopšte“.

„Sada prvi put gledamo kako virus potpuno slobodno se širi i prenosi“, rekao je Kon.

 

 

Ostaje na nama da dokučimo zašto uvaženi pukovnik ne skine čvarke sa epoleta i ne odrekne se povelike plate kada već priznaje da ništa ne radi.  Ionako bi mu bilo bolje da pređe na igranje šaha i hranjenje golubova kao što penzioneri već i rade.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, CheshireCat said:

Ma za 8 dana napadamo stari rekord od 7999 slučajeva, a realne su šanse da ovaj talas pređe 10000, ako uopšte postoji opcija da naši to izmere.

 

Inače, Uroše, ovaj talas koji prolazi bez mera nam se nešto ne uklapa u teoriju o prirodnom toku epidemije, nešto dugo već raste...

Nema prirodni tok sa vakcinom, ma što Kon pričao.
 

Quote

Član Kriznog štaba i epidemiolog Predrag Kon izjavio je da nas i narednih dana očekuje porast broja zaraženih koronavirusom.

„Sledeće dve nedelje i dalje će biti porast. Kriva neće da se zaravna, kao što smo navikli. Zašto neće da se zaravna – pa zato što ne preduzimamo nikakve mere, baš ništa“, kazao je Kon za Tanjug.

Ono što se, kaže, preduzima je „toliko malo, da jednostavno ne zaustavlja virus uopšte“.

„Sada prvi put gledamo kako virus potpuno slobodno se širi i prenosi“, rekao je Kon.

 

 On naime priča kako mu odgovora, ili je vakcina rešenje ili nije rešenje, a ne može sa 50% vakcinisanih da bude prirodni tok istovremeno.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...