Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Ja mislim da je stvarno poceo da opada broj. Sve vise i vise ce opadati

 

Edit:

Mislim da imamo mnogo vise zarazenih, i onih koji su prelezali nego sto ih imamo zvanicno.

U protekle 2 do 3 nedelje poznajem 13 koji su se zarazili ( ozdravili), od tih 13 njih 7 se nije testiralo jer zive zajedno, uglavnom supruznici imaju/li iste simptome. Ali u svakoj porodici jedan se testirao i pozitivan. 


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by Slavisa iz Tavankuta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

“Međutim, priča se tu ne završava, jer koliko znamo, dejstvo vakcine traje nekih šest meseci”, rekao je Lončar i dodao da bismo morali već početkom naredne godine da se pripremo za ozbiljnu vakcinaciju na jesen.

 

 

Odakle mu ova ideja? Primaju se dve doze, a za sada su indicije da imunitet traje bar 9 meseci, mozda i vise. Ili sam nesto propustio?

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da ćemo mama i ja biti same prvog i drugog januara i za Božić. 

 

Sestričina je radila u smeni sa devojkom koja sada leži kod kuće, pozitivna je. I moja sestra je radila sa koleginicom koja je pozitivna.

 

Sada obe čekaju da prođe još par dana, pa da vide šta će biti, a sestra misli da će garantovano biti u izolaciji..i njih dve i zet i moj sestrić.

 

Oni i onako samo idu na posao, u prodavnicu i da prošetaju psa. Gledaćemo se za NG preko Vibera.

 

E, sada..dugo niko ovde nije spominjao rusku vakcinu..Čitam sada šta je Lončar  pričao na KZŠ..i pitam se..on je lekar. Da li je ortoped, hirurg ili..

 

Pitam se da li je čitao sve o vakcinama-od Fajzerove do kineske.

 

Razlog za ta moja pitanja je ova rečenica našeg lekara koji živi u Rusiji: 

 

"Vektorne, odnosno grupne vakcine imaju (zaštitu) do dve godine, pa i više. Mislim da imunitet neće biti manji od jedne godine, ali je individualno kod svake osobe", kaže on.

 

Mislim da je ovaj boldovani deo odgovor na pitanje-zašto je dva člana u porodici bolesno, a troje je zdravo, npr.

 

Evo linka do celog teksta

 

http://rs.n1info.com/Zdravlje/a688529/Lekar-iz-Moskve-Sputnjik-V-nije-dao-do-sada-nijednu-ozbiljniju-nuspojavu.html

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

"Vektorne, odnosno grupne vakcine imaju (zaštitu) do dve godine, pa i više. Mislim da imunitet neće biti manji od jedne godine, ali je individualno kod svake osobe", kaže on

 

to zapravo vazi za sve  covid vakcine , jos uvek neznaju koje vreme cemo biti zasticeni , imunolozi ne odbacuju mogucnosta da vakcinacija bude kao i za sezonski grip, jednom godisnje a naravno da je svaka individua prica za sebe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, vanjabarsa said:

 

to zapravo vazi za sve  covid vakcine , jos uvek neznaju koje vreme cemo biti zasticeni , imunolozi ne odbacuju mogucnosta da vakcinacija bude kao i za sezonski grip, jednom godisnje a naravno da je svaka individua prica za sebe.

 

Neka imunitet koji stvaraju ove vakcine traje i dve godine, pa je to sasvim dovoljno da se u medjuvremenu radi na trajnijem resenju, i kad je vakcina i kad je terapija u pitanju.

Bilo bi fino kad bi smislili da postoji opcija da te za 2 godine pozovu telefonom za vakcinaciju, bice puno ljudi koji ce se sad vakcinisati pa ce mozda u vremenu zaboraviti tacan datum vakcinisanja...Mozda da vakcinisane zovu posle godinu dana na proveru nivoa antitela...Treba nam obimna strategija.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Neka imunitet koji stvaraju ove vakcine traje i dve godine, pa je to sasvim dovoljno da se u medjuvremenu radi na trajnijem resenju, i kad je vakcina i kad je terapija u pitanju.

Bilo bi fino kad bi smislili da postoji opcija da te za 2 godine pozovu telefonom za vakcinaciju, bice puno ljudi koji ce se sad vakcinisati pa ce mozda u vremenu zaboraviti tacan datum vakcinisanja...Mozda da vakcinisane zovu posle godinu dana na proveru nivoa antitela...Treba nam obimna strategija.

 

ima tu mnoooogo posla, ostaje nam da se nadamo najboljem .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

Treba nam obimna strategija.

slazem se. bas ono sto nam je kao narodu i drzavi oduvek najjaca strana. 🙂

valjda pocnemo da prepisujemo od drugih ili angazujemo druge koji znaju kako se to radi. sa ovim tempom vakcinacije 1000 ljudu nedeljno ce nam trebati 60-70 godina do vakcinisemo 50% stanovnistva.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, djura.net said:

slazem se. bas ono sto nam je kao narodu i drzavi oduvek najjaca strana. 🙂

valjda pocnemo da prepisujemo od drugih ili angazujemo druge koji znaju kako se to radi. sa ovim tempom vakcinacije 1000 ljudu nedeljno ce nam trebati 60-70 godina do vakcinisemo 50% stanovnistva.

 

Nisam mislio na nasu drzavu, nego globalno, a da onda mi uradimo bas ovo sto boldovano 🙂 Mi niti mozemo niti umemo da povedemo kolo, ali valjda mozemo tamo negde pri sredini da se prikljucimo, da pratimo korake i da nikome ne smetamo 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam malo worldometer....zanimljivo - Madjarska, Svajcarska, Hrvatska, Bugarska i Slovenija prestigle Svedsku po broju umrlih na 1 milion. A Svedska u ovoj pandemiji osta bad guy.

 

"Imas samo jednu sansu da ostavis prvi utisak" - kako god se ovo zavrsi, makar pola Evrope imalo vise umrlih na 1 M, Svedsku ce  taj pocetni pristup pratiti kad god se bude pominjala pandemija covid-19!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...